a وبلاگ نمایندگی سمنان - برداشت از سی دی دیده بان
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
برداشت از سی دی دیده بان
چهارشنبه 20 بهمن 1395 ساعت 18:43 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

جناب مهندس وقتی که می خواستند ساختار کنگره60را به وجود بیاورند.یک بنیاد جدیدی طراحی نمودند که با تمام تعریف های موجود متفاوت باشد و حتی چون بعضی لغات بار معنایی خودشان را از دست داده بودند و باید لغت جدیدی پیدا و جایگزین می شد،بنابراین در مرحله ی اول اسمی را انتخاب کردم که به عنوان کنگره(کنگره معمولا"به یک جمعیت ثابت نمی گویند.بعضی کنگره ها فصلی هستند اما کنگره ی 60همیشگی است و ادامه دارد)و بعد باید ساختار مدیریتی مشخص می شد از جمله اسم ها اسم مسافروهمسفربود.بنابراین تمام ساختارها به صورت هرمی است از بالا به پایین است،ساختار کنگره 60 را گفتیم ساختار معکوس است از پایین به بالا مثل درخت که از ریشه شروع می شود و به تنه و شاخه و برگ می رسد.

مهندس که شد بنیان کنگره 60(قبلا" بنیانگذار بود که گذارش را برداشتندچون بنیان یعنی همیشه هست و وجود دارد و خواهدداشت) به علت آن آموزشها و تئوریها و فرضیه ها.

بعد واژه رئیس و وزیر را برداشتیم چون بعضی واژه ها خودش یک مفهوم های خاصی دارد.به جای مدیر و رئیس جلسه یا رهبر جلسه عنوان نگهبان  را استفاده کردند.

باز به دلیل اینکه باید کنگره طوری طراحی می شود که اگر آن بنیان کنگره یا کسی که کنگره را به وجود آورده است،نبود کنگره از بین نرود .به دو دلیل یکی مدیریت فعلی و یکی مدیریت آینده.بنابراین باید یک ساختاری به وجود می آمد که این ساختار سیاست گذاری کل کنگره را انجام دهد و قدر مسلم یک نفر تنهایی نمی تواند  همه ی این کارها را انجام بدهد احتیاج به نیرو و گسترش دارد باید کارها تقسیم شود. بنابراین آمدندیک سیستمی طراحی کردندبه عنوان (C14) که مخفف کنگره است و 14 هم یعنی 14 نفره.باز اسم اینها نگذاشتیم اعضای هیئت مدیره اسمشان شد دیده بان یعنی کسی که به افق جلو نگاه می کند و دیده بان برمبنای آن دید اطلاعات درست را بقیه میدهد.مثل  پیش قراول ها و پیشگامان.بنابراین دیده بان به وجود آمد حالا مسئله این بود که دیده بانها چگونه به وجود بیایند.آیا باید دیده بان هاراخود اعضاء انتخاب کنند؟یا با یک روش دیگر انتخاب شوند؟می شود با هم مطرح شوند و به آنها رای بدهند و انتخاب شوند.اما رای گیری یک جاهایی خوب و تعیین کننده است ولی یک جاهایی نمی تواند تعیین کننده باشد،ممکن است در رای گیری خیلی از انسانها اشتباه کنند.

بنابراین برای سیستمی که طراحی شد و هنوزم که هنوز است ادامه دارد دیده بانها را خودشان انتخاب کردند چرا ؟ چون بنیان کنگره 60 بودندو اولی دیده بان را انتخاب کردند بعد دو نفری با هم شور کردند و سومی را آوردیند و باز بعد از مدتی سه نفری شور کردیند و چهارمی را آوردیند و بعد تمامی آنهایی که انتخاب می شدند جلسه تشکیل می دادند وشور و مشورت تا نفر بعدی را انتخاب می کردند به این ترتیب 14 دیده بان انتخاب شدند,دیده بان هم که انتخاب می شد فوری دیده بان نمی شد تازه اول می شود ایجنت(قدیم می گفتند نماینده دیده بان ها)ایجنت تا یک سال است بعد از یک سال رای گیری می شود تا که بماند یا خیر؟و تا چهار سال رای گیری می شود بعد از چهار سال تازه می شود دیده بان کنگره60.هر کدام از اینها هم که بخواهند برداشته شوند باز خود شورای دیده بان ها تصمیم گیری و رای گیری می کنند که کدام بماند و کدام حذف شود.در ظرف این چند سال تعدادی از دیده بان ها عوض شده اند.

بنابراین من هم منظورم این است که دیده بان ها بعد از 4سال پیاپی رای گیری تازه انتخاب می شوند به عنوان دیده بان کنگره60. تصمیم گیری و سیاست گذاری کلی کنگره 60در اختیار دیده بان ها است،هیچ کس دیده بان ها را نمی تواند خلع کند فقط خود شورای دیده بان ها می تواند این کار را انجام بدهد.البته بنیان کنگره 60 میتواند به تنهایی این کار را انجام دهد حتی شورای دیده بان ها را لغو کند .بنابراین اگر تمام اعضای کنگره جمع شوند و بگویند این دیده بان را بردارید نمی توانند این کار را بکنند،مگر خود شوراء تصمیم گیری کنند و برمبنای دلایل خاص این کار را انجام دهند.

بعضی قوانین می رود در شورا و دیده بان ها در مورد آن صحبت و تصمیم گیری می کنند و تصویبش می کنندکه این قانون انجام شود یا خیر؟ پس یک کارشان این است که قانون گذارند و قوانین را تصویب می کنند.مثل نمایندگان مجلس.یکی مسئولیت ورزش را دارد یعنی یکی دیده بان ورزشی است.یکی دیده بان تحقیقات، یکی دیده بان مالی (یعنی تمام امور مالی کنگره 60 زیر نظر آن دیده بان است)یکی دیده بان جهان بینی است یکی دیده بان راهنمایان یکی دیده بان خانم های مسافر یکی دیده بان انتخابات است یکی دیده بان خانواده است یکی دیده بان آقایان همسفر و...اینها همه تقسیم بندی است پس دیده بان در راس قرار داردو آنها هستند که پایه و اساس کنگره 60 را انجام می دهند.که اگر مشکلی  و هرج و مرجی به وجود آمد نگویید حالا چه کار کنیم؟ بنابراین پایه و تنه اصلی کنگره 60دیده بانها هستند.

بعد آمدند ایجنت انتخاب کردندچون شعب خیلی خیلی زیاد شد بیش از حد و دیده بانها چون هر کجا شعبه بود یک دیده بان رابط هم در آنجابود به خاطر اینکه  شعبه ها و مرزبانان قابل کنترل باشند و در مسیر صراط مستقیم حرکت کنند.در هر شعبه یک دیده بان رابط داشت ولی دیده بان رابط شعب زیاد شدند به این خاطر مسئله ایجنت مطرح شد که در هر شعبه یک ایجنت هم دارد که از طرف شورای دیده بانها مسئول آن قسمت است .

هر کسی از دیده بان شعبه خودش تجلیل می کند یا اگر دیده بان نداشتند از ایجنت خودشان تجلیل می کنند به هر حال این هفته ای است که از این عزیزان تقدیر و تشکر وقدردانی می شود که آنها را بشناسیم مخصوصا"مسافرهای جدید که دیده بان ها را نمی شناسند و به سیستم آگاهی ندارند.به خاطر اینکه آگاه شوند که سیستم چگونه طراحی شده و این مطالب چگونه است .چون ساختار کنگره 60بسیار خاص و مخصوص به خودش است و حتی لژیون ها در هیچ سیستمی وجود ندارد .

این مسئله مطرح شد که دیده بان ها را بشناسیم و هفته ی دیده بان را به تمام اعضای کنگره  60وتمام دیده بانان از صمیم قلب تبریک عرض می کنم و خداوند یار و توفیق دهنده دیده بانها باشد.

نوسینده و نگارش: مسافر علی عربی 

لژیون سوم لژیون آقای نوروزیان

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مقاله ...، سی دی های کنگره ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حمید پنجشنبه 21 بهمن 1395 10:46
سلام خسته نباشید.
مطالب بسیار جالبی بود تا بهتر بشناسیم اساس و پایه کنگره که چگونه تشکیل شده است.
هفته دیده بان را تبریگ میگوییم
خداقوت به نویسنده.اقای عربی.وتشکر از سایت اقای مقیسه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات