a وبلاگ نمایندگی سمنان - برداشت ازسی دی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
برداشت ازسی دی
چهارشنبه 9 فروردین 1396 ساعت 07:00 | نوشته ‌شده به دست داریوش فنائی | ( نظرات )
                                                      

بنام یزدان

برداشت من از سی دی رنج ابدی
باسلام به همه دوستان عزیز وقتی داشتم این سی دی را گوش میدادم این نقطه تفکرمن باز شد که خیلی وقتها است مابادست خودمان داستان دشمنی وخیانت را برای خودمون مهیا میکنیم من خودم یک تجربه ای دارم که خالی از لطف نیست شنیدن اون ؛وتجربه خوبی است ، این برمیگردد به هفت هشت سال قبل ؛اول براتون بگم که من فردی بودم که سعی میکردم تمام مسائلی که مثلا یک پولی به کسی بدهم یا معامله ای با دوست یا فامیل داشته باشم همه مسائل قانونی یا چکی آن را رعایت میکردم وهمیشه به قول معرف قانونمند پیش میرفتم .
تااینکه بایک دوستی رفیق شدم واین دوستی خیلی عمیق شد ورفت آمدخانوادگی ، مسافرت، خلاصه خیلی صمیمی بودیم وایشان هم در کار ساخت ساز بودند و وضع مالیش هم بسیار عالی بود تا اینکه در شهمیزاد یک پروژه جند واحدی داشت می ساخت در جمع دوستان بودیم که یکی از دوستان پیشنهاد داد که یک واحد دوستم را بخرم که من گفتم من توانایی آن را ندارم اگریک نفر دیگر باشد شریک باشد میتوانم.

که دوستان گفتن با خود سازنده که دوستم باشد با خودش شریک باش و او هم لطف کرد و قبول کرد تا اینجا کار درست بود قرار شد ما برای سه دونگ پولش را بدهیم من در دو وعده پول را دادم به ایشان اتفاقا دوستم گفت قرارداد بنویسیم که من گفتم حالا مینویسیم غریبه که نیستیم این شد که امروز فراد شد ودیگرهم ننوشتیم تقریبا یکی دوسالی گذشت ومتاسفانه دوستم درگیر مواد شد واز تعادل خارج شد وبه جایی رسید که یک روز برگشت گفت اصلا کی گفته شما سه دونگ شریک هستی مدرک داری بیار قبول میکنم؟
وقتی ایشان این حرف را زد انگار دنیا روی سرم خراب شد من ماه هابود دیگر حالم رانمی دانستم چه است چون تمام باورهایم خراب شده بود آن فرد برای من خیلی قابل اطمینان بود که من به او اعتماد کرده بودم دوستم بود سالهاباهم بودیم رفت آمد خانوادگی داشتیم من پیش خودم میگفتم خوب من بعدازاین به چه کسی میتوانم اعتماد کنم کسی که بهترین بوده اینجور درآمد ،پس به هیچ کس نمی شود اعتماد کرد .
چندین ماه بود حالم خیلی خراب بود وسردرگم بودم تااینکه متوجه این مسئله شدم که اشتباه ازمن بوده من متوجه شدم اگر قرار است دوست خوبی را از دست ندهم یابرادری یا خواهری را همیشه داشته باشم یا همکار خوبی دارم و دوست ندارم از دستش بدهم باید فضای خالی یابه قول معروف فضای برای سوءاستفاده کردن برای او ودیگران نگذارم؛من متوجه شدم انسان چون منفی هم در وجودش است پس بهتر این است که کار را درست انجام بدهم وفضای برای سوءاستفاده کردن برای نفس منفی باقی نگذارم من متوجه شدم اگر آن قرارداد را مینوشتم هیچوقت آن دوستم نفس منفی وجودش به او پیشنهاد را نمی داد که میتوانی از این فضای که من خالی گذاشتم سوءاستفاده بکنی.
من متوجه شدم انسان چون نفس سرکش در وجودش هست پس هیچوقت نبایدبرای هیچکس آن فضای خالی رابرای دیگران بجا بگذارد به نظرمن حتی میتواند افراد خانواده  باشند خیلی مشاهده کردیم طرف برحسب صداقت همه چیز را بنام شریک زندگیش کرده و شریک زندگیش همه را بالا کشیده.
 برام من تجربه بزرگی بود در این ماجرا متوجه شدم باید در کارها؛حتی در روابط هم نبایدآن اعتماد بی خود را بکنم وبگویم این دادشم است یا این دوستم است من متوجه شدم انسانها تغییرپذیر هستند وبخاطر همین تغییرپذیری نمی شود روی آنها حساب کرد من همان دوستم خیلی آدم خوبی بود اگر آن تغییر را نمی کرد من اشتباه نکرده بودم اما آن تغییر کرد چون رفت به سمت مواد وکل ساختارش عوض شد ودیگر آن شخصیت گذشته نبود من نتیجه گرفتم اگر قرار است دوستم برادرم رفیقم که خیلی باهم خوب هستیم برای تداوم این دوستی وبرادری باید فضای خالی یا فضای برای سوءاستفاده کردن به هیچکس ندهم حتی افراد خانواده خودم .
باید روی اصولی که خداوند گفته است حرکت نمایم که همان چیزی است که درکتاب آمده که میگوید اگربابرادرت هم معامله ای داری بنویس وسه شاهد زیرش را گواهی بدهند.
امیدوارم بتوانم خیلی از مسئلهای زندگی را قبل ازاینکه تاوانش را بدهم متوجه بشوم وبه آن عمل کنم .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: دلنوشته ...، سی دی های کنگره ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic