a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی .....
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی .....
جمعه 16 تیر 1396 ساعت 03:08 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )
استاد جلسه:  مسافر آقای قاسم حافظی

نگهبان جلسه: مسافر آقای امین رفیعی

دبیر جلسه: مسافر آقای خسرو پاشایی

دستور جلسه: حرمت کنگره ۶۰، چرا رابطه کاری ،مالی و فامیلی در کنگره ممنوع است؟


مرزبان کشیک: مسافر آقای موسی پیر مغان ، همسفرخانم باباسرکامی

لژیون خدمتگزار:لژیون ششم، لژیون آقای سالار 
                                                                                                                                                    


جلسه نهم  دور سی یکم ـ روز های پنج شنبه

 در ادامه مراسم تجلیل و قدردانی از کمک راهنمای محترم آقای علی یحیایی برگزار گردید.

جلسه نهم از دوره سی‌ یکم سری کارگاه‌ های آموزشی عمومی  کنگره 60، نمایندگی سمنان با استادی مسافر آقای  قاسم حافظی  و نگهبانی مسافر آقای  امین رفیعی و دبیری مسافر آقای خسرو پاشایی با دستور جلسه:حرمت کنگره60،چرا رابطه کاری،مالی و فامیلی درکنگره ممنوع است؟ در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/04/15رأس ساعت 17:00 شروع به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان و دبیر عزیز سپاس‌گزارم که این فرصت را در اختیار من قراردادند تا خدمت کنم و آموزش بگیرم.

امروز صحبت‌های من دو بخش دارد یکی در مورد دستور جلسه و دیگری تقدیر و تشکر از راهنمایی شعبه سمنان آقای علی یحیایی. بخش اول صحبتم در مورد دستور جلسه است که حرمت و قوانین است. خوب حرمت از حریم می‌آید و هر چیزی حریمی دارد مثل رودخانه‌ها و جنگل‌ها و این حریم‌ها به‌واقع به مکان و فضا و محوطه‌های تملکی که در آنجا و دران شرایط ما به‌نوعی احساس آرامش و یا امنیت می‌رسیم. هر ساختاری در نهادی و سازمان و یا ارگانی برای حفظ و بقاء به یک دستور عمل و یا یک اصل و یا قوانین نیازمند است؛ و اصطلاحاً در کنگره به این قوانین حرمت‌ها گفته می‌شود و رعایت و احترام به این قوانین باعث استحکام آن مکان می‌شود؛ و عدم رعایت و یا بی‌توجهی به آن قوانین و یا حرمت باعث نابودی آن و یا تخریب در آن مجموعه و یا سیستم می‌شود. اگر ما بتوانیم احترام بگزاریم به قوانین و حرمت‌ها ، می‌توانیم یک مجموعه سالم و پویا را داشته باشیم. در حرمت‌ها ذکرشده که کنگره 60 مکانی است امن و سالم و این امنیت و سالم بودن را در حقیقت خود ما هستیم که به وجود می‌آوریم. آن‌قدر مهم است که در هر جلسه دو بار خوانده می‌شود.

شاید به یک ارگانی که وارد می‌شوید اولین کاری که انجام می‌دهند تعهدنامه است که قوانین در آن قید گردیده است. درکنگره 60 دو بار حرمت توسط نگهبان خوانده می‌شود. من از تجربه لژیون خودم بخواهم بگوییم، در حرمت اشاره‌شده رابطه فامیلی و مالی، فردی را داشتم که ارتباط این‌چنینی داشت چه در داخل و چه در بیرون کنگره که باعث شد آن فرد به پروسه درمان نرسد. و یا اینکه دوتا ره‌جو داشتم یک کالای را خریداری کرد و بافاصله‌ای دو روز آن کالا دچار مشکل شد و قرار بود پول آن را قسطی بدهد. یک هفته یکی از آن دو نفر نیامد و هفته دوم نفر دوم هم نیامد. البته بعدها من این موضوع را فهمیدم که در بیرون کنگره معامله‌ای کرده‌اند؛ و باعث شدند که هیچ‌کدام به درمان برسند. امیدوارم که همه ما به حرمت‌ها و قوانین احترام بگزاریم تا همیشه به آرامش و حال خوش‌دست پیدا نماییم.

خوب در مورد بخش دوم از صحبت‌هایم امروز مراسم تجلیل از کمک راهنمای شعبه سمنان آقای علی یحیایی راداریم. آقای یحیایی را همه شما می‌شناسید و معرف همه شما هستند. علی آقا پس از گذراندن سفر اول و موقع که وارد سفر دوم شد آن استعداد و آن پشت‌کار و علاقه و خواسته‌ای ایشان بااینکه ایشان بتواند یک روزی مثل راهنمای خودش بشود گرچه که در سفر اول مشکلات متعددی داشتند؛ که تمام مشکلات را با صبوری و با پشت‌کار حل کنند. یکی از خاطرات زیبای من در شعبه آکادمی بود وکاملا آن روز را یادم است. علی آقا بعدازاینکه گل رهایی را از دستان جناب آقای مهندس گرفتند؛ و صحبت کردند در موضوع مالی و آقای مهندس نگاهی به من کردند و گفتند علی آقا یکی از پایه‌های قوی محکم خواهد شد و من امروز حقیقت به خودم بالیدم و یک‌جوری احساس آرامش کردم.

خوب به‌هرحال یک تصویر برای راهنما فقط گل رهایی نیست وقتی ره‌جو همین‌جور سلسه‌مراتب را طی می‌کند مثل راهنمایی مرزبانی و خدمت‌های دیگر را انجام می‌دهد خیلی برای راهنمایش زیباست؛ و آن روزبه خودم امیدوار شدم که علی آقا قطعاً به جایگاه‌های بالاتری خواهد رسید؛ و خدا را شکر که امروز واقعاً یکی از پایه‌های محکم و قوی شدند؛ و خدا را شکر که ایشان توانستند که با بیش از چهار سال لژیون داری امروز به دیگران اعلام می‌کند که این راه گرچه سخت است اما آسان است. پایان این چهار سال به مفهومِ درد یا ناتوانی و یا نادرست کمک راهنما نیست. در حقیقت یک سیکلی است از راهنما و ره‌جو یک دوره با یک بستر مناسب رسیدن انسان‌ها به رهایی و رسیدن به مقام و اندیشه‌های ناب انسانی است. ایشان شاگردان زیادی را پرورش دادند و نگاه من و ازنظر من کارشان را درست انجام دادند؛ و قابل‌ستایش هستند من این روز زیبا را به خود علی آقا به فرزندانشان به همسر ایشان به داداش لژیونی‌هایش به ره‌جوهای خود ایشان به کمک راهنماهای سمنان به ای جنت محترم شعبه آقای ربیعی و اسیستانت سرکار خانم منصوری و مرزبانان و در رأس به آقای مهندس و سرکار خانم انی تبریک میگوییم؛ و برای ایشان آرزوی بهترین‌ها رادارم و امیدوارم روزی را شاهد باشیم که علی آقا را در جایگاه بالاتری ببینم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید، از همه شما سپاس‌گزارم

  در ادامه مراسم تجلیل و قدردانی از کمک راهنمای محترم جناب آقای علی یحیایی برگزار گردید.

خلاصه سخنان کمک راهنما محترم آقای علی یحیایی: 

خوشحالم که امروز فرصتی شد که در این جایگاه در خدمت شما عزیزان باشم.

من در زمستان سال 88 در بدترین شرایط زندگی‌ام وارد کنگره شدم و همه‌چیزم را ازدست‌داده بودم به خاطر اعتیادم و مهم‌ترین و آخرین چیزی که از دست دادم خانواده بود و من طی سال‌ها خیلی سعی کرده بودم که از اعتیاد نجات پیدا کنم ولی چون راه، درست نبود نمی‌توانستم نجات یابم خانواده من اصلاً فکرش را هم نمی‌کردند که یک روزی من بتوانم از اعتیاد نجات پیدا کنم ولی لطف خداوند شامل حالم شد و توسط یکی از دوستانم با کنگره آشنا شدم و همان روزهای اول جذب کنگره شدم و به لطف خداوند در لژیون آقای حافظی نشستم و ممنونم از آقای حافظی که من را پذیرفتن چون من با تخریب بسیار بالای مصرف چندین مواد مخدر همزمان و با چهره‌ای خراب وارد لژیون آقای حافظی شدم .

 این آموزش‌های ناب کنگره است که انسان را از بدترین شرایط به بهترین درجات می‌رساند اگر که خودش بخواهد و این شرط ، که خودش بخواهد بسیار مهم است و من خواستم و زحمت بسیاری کشیدم. چون علم کنگره درست زندگی کردن را به ما می‌آموزد و چیزی که من سال‌ها در کنگره یاد گرفتم مثل قطره‌ای است در این اقیانوس بیکران و فکر می‌کنم هنوز هیچ‌چیزی نمی‌دانم و باید همچنان آموزش بگیرم ولی با همین یک قطره‌ای که من آموزش گرفتم زندگی من متحول شد و از دانش کنگره هرکسی به‌اندازه زحمت و تلاش و خواستی که دارد  می‌تواند برداشت نماید و این دانش تمام‌شدنی نیست. من برادر ندارم ولی تو کنگره برادرهای زیادی دارم که خلأ نداشتن برادر را برای من واقعاً پر کردن و به من بسیار محبت دارند و این پیوند محبت گسستنی نیست

می‌خواهم به شما بگویم که راه هرچقدر سخت‌تر باشد شیرین‌تر هم است اگر شما در شرایط سختی هستید بدانید که شرایط سخت‌تر از آن شما بوده ولی آن خواست و تلاش افراد است که آینده‌شان را می‌سازد و به نظر من گره ای وجود ندارد که راه‌حلش در کنگره نباشد من همیشه به ره‌جوهایم این را گفته‌ام که من زمانی که به کنگره آمدم با خاک یکسان بودم و خیلی پایین‌تر از آن چیزی که شما فکر کنید ولی سعی کردم و حضورم در کنگره همیشه پررنگ و  پرانرژی باشد چون به کنگره ایمان داشتم و واقعاً کنگره به من همه‌چیز داد هم ازنظر مالی و هم ازنظر معنوی و من الان خیلی چیزها دارم که مدیون کنگره هستم و امیدوارم که شما قدر این فضا و این امکاناتی که کنگره فراهم کرده بدانید و به درجات بالا نائل شوید.من زمانی که به کنگره آمدم بیکار بودم و تا یک سال بعد از رهایی هم بیکار بودم ولی باور کنید از روزی که لژیون زدم انگار دریچه‌هایی برای من باز شد که یکی  از آن‌ها وضعیت مالیه من بود که رو به بهبود رفت کنگره و کارهای کنگره برای من همیشه در رأس بود و هیچ خللی در زندگی من و درآمد من ایجاد نکرد.

من از همه شما ممنونم که فرصت خدمت کردن را به من دادید از هم‌سفرم و دو فرزندم کمال تشکر رادارم از راهنمای هم‌سفرم از ای جنت محترم و تمامی کمک راهنماهای شعبه سمنان که همراه من بودند کمال تشکر و قدردانی رادارم از ره‌جوهایم از مرزبانان شعبه تشکر می‌کنم از خداوند متشکرم که لطف کرد به من که این جایگاه خدمتی را داشته باشم و از جناب آقای مهندس دژاکام که حق پدری گردن همه ما دارد بابت این مکان مقدسی که پایه‌ریزی کردن واقعاً ممنونم و برای همه شما آرزو می‌کنم به درجه رفیع کمک راهنمایی نائل بشوید تا لذتی که امروز من می‌برم شما نیز تجربه کنید و از آقای حافظی عزیز تشکر می‌کنم که اگر من شال کمک راهنمایی گردنم انداختم همه‌اش حاصل تلاش آقای حافظی بوده که با صبر و متانت خودشان من را تحمل و راهنمایی کردن و من بین‌هایت از ایشان سپاس گذارم و همه شمارا به خداوند منان می‌سپارم

ادامه مراسم  این روز زیبا  به قلم دوربین

برگزاری آخرین لژیون با حضور اقای حافظی و اقای یحیایی

مرزبانان محترم کشیک

تعداد تازه واردین: 0نفر

حاضرین در جلسه: 145نفر

تعداد مشارکت‌کنندگان: 20نفر

موجودی سبد پول:118هزار تومان

نگارش:مسافر علی عربی،مسافر مسعود غلامی

عکاس و تهیه تنظیم گزارش : مسافر علی عربی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، مراسم تجلیل ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفرجعفر شنبه 17 تیر 1396 00:02
سلام خداقوت به ازادمرد وقهرمان بزرگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic