a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی ...
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی ...
پنجشنبه 4 آبان 1396 ساعت 17:12 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )
استاد جلسه: مسافر آقای فرزاد

نگهبان جلسه: مسافر آقای داریوش

دبیر جلسه: مسافر آقای جلال

دستور جلسه:  وادی دوم و تاثیر آن روی من

مرزبان کشیک: مسافر آقای موسی ، همسفرخانم  پریسا

لژیون خدمتگزار:لژیون دوم
                                                                                                                                                    

جلسه دهم _  دور سی دوم _ روز های پنج شنبه 

در ادامه گل نمادین یکی از اعضاء برگزار گردید.جلسه دهم از دوره سی‌ دوم سری کارگاه‌ های آموزشی عمومی  کنگره 60، نمایندگی سمنان با استادی مسافرآقای فرزاد و نگهبانی موقت  مسافر آقای  داریوش و دبیری موقت مسافر آقای جلال با دستور جلسه: "وادی دوم و تاثیر آن روی من"  در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/08/04 رأس ساعت 17:00 شروع به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

ما یک ساختار آشفته داشتیم یک زندگی کاملا بی شکل و از هم گسیخته و از هم پاشیده داشتیم حالا می خواهیم با تفکر کردن شکل جدیدی به آن بدهیم و ساختار جدیدی را بوجود بیاوریم ; از اینجا به بعد هر آموزشی که ما می گیریم توی کنگره متریال و مواد خامی که این سیستم در اختیار ما قرار میده تا بتوانیم تفکر کنیم بتوانیم درست تفکر کنیم و ساختار درستی رو شکل بدیم .

اولین وادی چیست ؟ اولین قسمت چیه توی این مواد خامی که برای تفکر کردن در اختیار ما قرار دادن :معناست اینکه بدونی بی معنا نیستم اینکه بدونیم معنایی داریم هیچ موجودی در آفرینش بیهوده نیست از تجربه شخصی خودم بخواهم بگم من یه زمانی قبل از اعتیادم شاید بگم عمده ترین مسئله ای که من و سوق داد سمت مصرف مواد مخدر و تسکین داد به من این بود که احساس بی معنا بودن می کردم احساس می کردم خوب که چی این سیکلی که من هر روز طی می کنم این معناش چیه؟ من دارم میام میرم کار می کنم و ازدواج کردم و.... این کارهایی که من دارم می کنم اصلا" برای چیه ؟ اصلا آیا خلقت معنایی داره ؟ آیا واقعا" خداوند حکیمی وجود داره ؟ که همه چیز رو معنادار آفریده ؟ همه این سوالا منو عذاب میداد چون نمی تونستم جواب منطقی براشون پیدا کنم بعد حسا کم کم خراب میشه و حسا کور میشه و آدم حالش کم کم خراب میشه و مصرف مواد مخدر به نوعی تسکین میده وقتی شروع کردم به مصرف مواد مخدر اولش یکم حالم بهتر میشد چون در کوتاه مدت جواب میده ولی هر چقدر زمان می گذره باز به وخامت اوضاع افزوده میشود و باز حسات آلوده تر میشه وکدرتر میشه و کمتر می تونی این معانی رو تشخیص بدی و کمتر می تونی خطوط و بفهمی . وقتی وارد کنگره شدم مهندس خیلی قشنگ در مورد این مسئله صحبت می کنه در مورد معنادار بودن همه چیز یعنی اینکه هر موجودی که شما می بینید دقیقا" داره در سیستم کائنات داره کار خودشو به درستی و به کمال انجام میده مهندس مثالهای قشنگی می زنه کافیه هر کدوممون یک ذره دقت بکنیم و دور و ور خودمون رو ببینیم بینیم درختا چقدر دارن کامل زندگی می کنن وچقدر همه چیزشون معنا داره وچقدر فایده منده هر حیوانی رو که می بینی هر سنگی رو که می بینی هر چیزی که هست هر جزئی از ساختار اصلی کائنات رو که می بینی در جای خودش ماموریت شو داره بدرستی انجام میده الا من که ادعای اشرف مخلوقات بودن رو دارم تنها موجودی که این وسط کار خودشو گم کرده وماموریت خودشو گم کرده منه فرزادم که نمیدونستم که دقیقا" برای چی به این دنیا اومدم و برای چی زندگی می کنم؟

یه وقتی من مادرم حالش خیلی خراب بود منم کنگره میامدم و حالم خوب بود به من گفت که این زندگی برای چیه من حالم دیگه داره از این زندگی بهم می خوره و حالش خیلی بد بود اصلا" از این زندگی بدم میاد بهش گفتم : یه مثالی به ذهنم رسید و فکر می کنم مثال خوبی باشه بهش گفتم شما فکر کن یکی بردتت استخر بعد اصلا" شنا بلد نیستی می اندازنت تو آب عمیق شروع میکنی به دست و پا زدن آب می خوری حالت خراب میشه اصلا" ممکنه غرق بشی بعد تو اون لحظه کل این سیستم به نظرت مسخره است دیگه  اسخر جای بی خودی به نظر میاد و اصلا" چرا استخر وجود داره اما اگر استخر بری و قوائد شنا کردن و بلد باشی و بلد باشی شنا بکنی اونوقت برات لذت بخش میشه و استخر برات جای خوشایندی میشه در واقع وجود انسان در کائناتم بدین گونه است اینکه ما بتونیم زندگی معناداری داشته باشیم در وحله اول اینه که قوائد درست زندگی کردن رو بلد باشیم بعد کم کم می تونیم معنای زندگی خودمون رو ببینیم در مورد بیهودگیم من باز یه مثال بزنم وگفتیم که "هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمینهد " این بیهودگی که من در موردش حس می کردم مثل ماشینیه که شما فرض بکنید یه ماشینی رو صبح به صبح بنزین بزنید واین ماشین تو خیابون می چرخه کار می کنه فقط برای اینکه پول بنزین خودشو در بیاره تا فردا بتونه دوباره بنزین بزنه خوب این سیکل خیلی بی معنایی . خوب دقیقا" گاهی اوقات زندگی ما هم همین شکلی میشه ما فقط داریم زندگی می کنیم برای اینکه بقاء داشته باشیم و بتونیم ادامه بدیم صبح بریم سر کار یه پولی در بیاریم که بتونیم امرار معاش کنیم این ماشین وقتی معنا پیدا می کنه که بتونه کسی رو به مقصد برسونه که بتونه شما رو به یک جایی برسونه برای یک هدف دیگه ای زندگی برای من دقیقا" همین شکلی بود من وقتی معنا رو تو زندگی خودم درک کردم که فهمیدم باید کاربرد داشته باشم و به دردی بخورم . این سیکلی که تو کنگره در اختیار من قرار دادن برای من خیلی مفید بود وبه زندگی من معنا داد سیکل آموزش و خدمت .اینکه من بتونم با آموزش سطح آگاهی خودمو بالا ببرم و با خدمت کردن بتونم به زندگی خودم معنا ببخشم و به تونم زندگی خودم رو در کلیت چیزی که بتونه به اون معنا بده بکار ببرم.

از اینکه به صحب های من گوش دادید متشکرم.

در ادامه گل نمادین  یکی از اعضاء برگزار گردید.مرزبان محترم کشیک

تعداد تازه واردین : 2نفر

حاضرین در جلسه : 112نفر

تعداد مشارکت‌کنندگان : 17نفر

موجودی سبد پول : 102هزار تومان


نگارش؛ مسافر علی حسنی

عکاس و تنظیم گزارش : مسافر علی عربی


نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، رهایی ...گل نمادین...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر جمعه 5 آبان 1396 14:20
سلام بسیار مطالب به روزی میگذارید خسته نباشید.به وبلاگ مسافران سمنان
همسفر مرضیه یحیایی جمعه 5 آبان 1396 13:16
سلام.
خدا قوت به استاد و نگهبان و دبیر محترم
وهمه مسافران و همسفران خوب نمایندگی سمنان
رضا جمعه 5 آبان 1396 12:26
سلام وخداقوت به آقامحمدعلی وکمک راهنمای گرامی.آقا نادرتبریک میگم
رضا جمعه 5 آبان 1396 12:26
سلام وخداقوت به آقامحمدعلی وکمک راهنمای گرامی.آقا نادرتبریک میگم
مسافرعمار جمعه 5 آبان 1396 11:45
سلام سخنان استاد چقدر دلنشین است..تبریک بابت رهایی اقای محمد علی پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات