a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی همسفران با استادی اسیستنت محترم خانم منصوری
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی همسفران با استادی اسیستنت محترم خانم منصوری
دوشنبه 15 آبان 1396 ساعت 12:20 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

جلسه ششم از دور بیست و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی اسیستنت محترمهم‌سفر خانم منصوری و نگهبانی هم‌سفر خانم مهین و دبیری موقت  هم‌سفر خانم حدیثه با دستور جلسه گلریزان در تاریخ 96/08/15 رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

ممنونم از نگهبان جلسه بابت جایگاهی که در اختیار من گذاشتند تا خدمت کنم.

دستور جلسه این هفته گل‌ریزان است و همه ما از چند جلسه قبل در جریان هستیم و یک‌جورهایی خودمان را آماده کردیم. به نظر من هرکسی که امروز آمد در حد توان خودش با جیب پرپول آمد؛ و آن‌هایی که امروز نیامدند البته یک عده از آن‌ها متعهد شدند و واقعاً نتوانستند و یک عده هم دوست نداشتند به هر دلایلی و دوست داشتند غیبت کنند.

من پیام جناب مهندس را می‌خوانم که صحبت‌های خودم را شروع کنم.

اگر بنایی آباد باشد اما ساکنان آن خراب باشند بنا هم کم‌کم رو به نابودی و خرابی می‌رود اما ساکنین آباد در بناهای خراب و ویرانه‌ها می‌توانند آن‌ها را احیا نمایند.

این پیام آقای مهندس برای تمام نمایندگی‌ها برای جشن گل‌ریزان است. از متن پیام می‌توانیم به‌کل دستور جلسه پی ببریم.

من اول‌ازهمه بنایی که در آن داریم آموزش می‌بینیم بنای کنگره 60 است که در آن نشسته‌ایم الحق و الانصاف، یک بنای کاملاً سالم است. 

هرکدام از ما درگذشته یک خرابه بودیم و هرکدام از زندگی‌هایمان یک زندگی مخروبه و تاریکی داشتیم. قطعاً اگر این‌طور نبود به اینجا نمی‌آمدیم. اگر بیرون از کنگره 60 هرکدام از ما همسرمان، پدرمان، پسرمان در بیرون از کنگره درمان شده بود قطعاً پایمان را به اینجا نمی‌گذاشتیم. هرکدام از ما هم خودمان، هم بچه‌مان، هم شوهرمان یک بنای ویرانه و خراب بود. وزندگی‌هایمان یک زندگی نبود بلکه مردگی بود و فقط نفس می‌کشیدیم. هرکدام از ما حتی پولدار، تحصیل‌کرده و حتی هنرمند و بافرهنگ و هنرمندمان شاید ظاهرمان را درست می‌کردیم؛ و به قول ضرب‌المثل است که می‌گوید باسیلی صورتمان را سرخ می‌کردیم اما واقعاً از درون همه ما خراب بودیم. زرد و پژمرده بودیم و حالمان بد بود. التماس کردیم، ضجه زدیم و دعا کردیم و خدادوستمان داشت و به هزار یک دلیل ما را در مسیر کنگره 60 قرارداد. همت کردیم، توکل کردیم، تلاش کردیم و حرف‌شنوی داشتیم و به حرف راهنما واسیستنت و قدر جایگاه‌هایی که از همان اول توی کنگره به ما دادند را دانستیم و به‌درستی توانستیم حرکت کنیم و توانستیم به رهایی برسیم. زکات رهایی‌مان را هرکدام از ما سعی کردیم با خدمت کردنمان بدهیم. باتجربه کردن جایگاه‌های مختلفی که درکنگره 60 هست از مهمانداری گرفته تا جایگاه‌های بالاتر همه و همه را سعی کردیم هرکدام از ما این جایگاه را تجربه کنیم و سعی کردیم ازلحاظ علمی، علم و دانش خودمان را درزمینهٔ اعتیاد و انسان کاملاً تخصصی بالا ببریم. سعی کردیم یک متخصص شویم و سعی کردیم هر چیزی که ازلحاظ مالی نیاز داریم از داخل خودمان و از خودمان تأمین کنیم و این سه تا سعی را فقط و فقط به همت و تفکر جناب مهندس یاد گرفتیم و توانستیم به قول مهندس ما یاد گرفتیم. 

هر موسسه و یا هر تشکلی برای اینکه پابرجا باشد نیازمند سه تا مؤلفه است. 1- علم 2- تخصص 3 – پول.

خدا را شکر ما درکنگره علم درمان اعتیاد راداریم که همان مثلث درمان است که از سه ضلع جسم، روان، جهان‌بینی است و هر فرد هرکدام از این‌ها را باید رعایت کند تا به تعادل برسد. 

تخصص افرادی هستند مثل کمک راهنمایان، مرزبانان، ایجنت و اسیستنت که همه و همه متخصص هستند. 

می‌ماند قسمت پولش. راه‌هایی را که جناب مهندس فرمودند ما نه از جاهای دولتی کمک می‌گیریم و نه خیلی پولدار هستیم که بگوییم یک شخص پولدار آمده اینجا را حمایت کرده. خودمان خودجوش داریم خودمان را حمایت می‌کنیم و این کار در این چند سال به همت بچه‌های کنگره در همه شعبات کنگره 60 به‌خوبی دارد پیش می‌رود و تا الآن خیلی از نمایندگی‌های کنگره یا زمین خریدند و یا توانستند بنایی بخرند و یا حداقل جایی را رهن کنند و جاهایی هم که اجاره کردند بازهم به‌حساب ذخایر زمین است و همه ما می‌دانیم این حساب کنگره 60 به‌حساب ذخیره زمین ریخته می‌شود و زمین‌هایی که به نام کنگره 60 در هر نمایندگی که خرید می‌شود اموال موقوفه است نه به نام مهندس دژاکام هست و نه به اسم هیچ‌یک از کمک راهنماها. نه‌تنها الآن می‌شود از آن استفاده کرد بلکه برای نسل‌های بعد هم هست. درواقع بعد از مرگمان نتیجه‌هایمان و خیلی از افراد دیگری که مصرف‌کننده باشند یا با این موضوع درگیر باشند قاعدتاً در این مکان به درمان می‌رسند. 

پس بنا، بنایی واقعاً پاک و سالم است اما این بنای سالم نیاز به ساکنین سالم هم دارد و ساکنین این بنای سالم چه کسانی هستند. تک‌تک هرکدام از ما. قاعدتاً افرادی که در حرمت و قوانین کنگره 60 باشند می‌شوند همان ساکنین کنگره 60.

کسانی که می‌خواهند در این مسیر باشند و نمی‌خواهند خلاف جهت حرکت کنند جهت آب و جهت رود در مسیر کنگره 60 از شرق به غرب می‌رود اگر در این مسیر باشم به مقصد و رهایی می‌رسم اگر بخواهم از شرق به غرب برسم به سرانجام نمی‌رسم فقط آسیب می‌بینم بعد می‌گویم کنگره به درد من نمی‌خورد حالا برای اینکه این بنا همین‌طور سالم و مقاوم بماند و دوام داشته باشد لازم است ساکنین مدام تفکرشان نوسازی شود و مدام جایگاه‌ها عوض شود. الآن را نگاه نکنید اما چند سال دیگر جایگاه‌ها درکنگره کاملاً چرخشی است قبلاً جایگاه کمک راهنمایی را 8 سال و چند ماه فرجه می‌دهند اما چند سال بعد شاید 4 سال شود و تنفیذ می‌شود و این به خاطر این است که پویایی بالا برود. جایگاه اسیستنتی و مرزبانی ونگهبانی همین‌طور است و همه این‌ها چرخشی هستند. بنای سالم همانطوریکه از اسمش پیداست باید ساکنین این بنا سالم باشند و آباد بمانند. به نظر من به خاطر تفکرشان هست و این هم جاری است. به نظر من ساکنین می‌توانند تفکرشان را آباد باشد اما بعد از مدتی اگر آموزش‌ها را درست نگیرند و کاربردی نکنند تفکرشان یک تفکر سالمی نیست حتی اگر حضور فیزیکی داشته باشند؛ یعنی من می‌توانم در یک بنای سالم حضورداشته باشم و در ابتدا تفکرم سالم باشد اما بعد از یک مدت بعد از حضور به خاطر افکار بازدارنده و امواج بازدارنده و ذهن و به خاطر اینکه درست آموزش نگرفتم و یکجایی متوقف شدم دیگر شروع می‌کنم به درجا زدن وبعداز درجا زدن شروع به خلاف جهت حرکت کردن می‌کنم و کم‌کم از ساکنین آباد به ساکنین خراب تبدیل خواهم شد ولو اینکه 4 سال پیش جزء ساکنین آبادی بودم.

ساکنین آباد چه تفکری دارند؟ تفکرشان جدا از خدمتی که در قسمت مالی می‌کنند در قسمت پول که یک قسمت از این مثلث است برای اینکه یک انجیوو برپا شود اگر این قسمت فقیر باشد چه می‌شود؟ می‌گویند ای‌بابا ما که داریم کمک می‌کنیم و نمی‌دانیم چی می‌شود؟ پچ‌پچ‌ها می‌آیند که نمی‌دانیم این پول‌ها کجا می‌رود؟ چه می‌شود؟ بگزار من الآن قسط خانه‌هایم را بدهم. بگذار فلان قسطم را بدهم یعنی یواش‌یواش انتظار تغییر پیدا می‌کند و تفکر من تغییر پیدا می‌کند و این می‌شود که کلاً نباید هیچ قسط و بدهی داشته باشم و درآمد خیلی بالایی داشته باشم تا بتوانم به آن بنای سالم که من در آن احیا شدم بدم من که زنده شدم می‌خواهم کمک کنم و برای کمک کردن مدعی شوم. کم‌کم این تفکر خیلی خزنده و آرام تغییر پیدا می‌کند و آرام شروع می‌شود به ترویج دادن و به خواهر لژیونی گفتن و این‌ور و آن ور گفتن و کم‌کم به‌عنوان یک فرهنگ می‌شود. بعضی از نمایندگی‌ها مثل نمایندگی اصفهان آمد دو تا زمین خرید نه اینکه فکر کنید اصفهانی‌ها از ماها پولدارترند. شاید در یک قسمت‌هایی درآمدشان بالاتر باشد و این هم حکمتی داردکه هر که بامش بیش برفش بیشتر و چاله بزرگ‌تری هم حتماً برای خودش می‌کند. بلکه تفکر این ساکنین تغییر پیدا کرد و می‌دانند برای چی باید کمک کنند. ولو اینکه نداشته باشند. درست است که آقای مهندس در سی دی گل‌ریزان گفتند افرادی می‌توانند کمک کنند که خودشان نیازی ندارند اما من دیشب فکر کردم که اگر من بخواهم به این موضوع برسم شاید الآن بگویم هزار تومان هم هزار تومان است اما این جزءان آموزش‌هایی که در این چند سال من گرفتم و این به تفکر خودم کمک می‌کند و یا نه این کمک به آن بنایی می‌کند که کمکی به من آزاده می‌کند؟ یا نه بیایم به یک‌شکل دیگری نگاه کنم؟ پیام خود جناب مهندس که در صحبت‌های روز 4 شنبه می‌خواندم که واقعاً به دل من نشست و فرمودند:

کسی که به کنگره کمک می‌کند شک نکنید در تمام امور زندگی آرامش و موفقیت شامل حالش می‌شود.

با مسافرم صحبت می‌کردم اینکه ما یکجایی را یا قبول داریم و یا قبول نداریم یکجایی را می‌پرستیم یا نمی‌پرستیم. یکجایی را که حرفی می‌زند برای ما حجت است یا نیست یک‌جورهایی بیانیم تکلیف خودمان را با خودمان روشن کنیم. من یا کنگره را قبول دارم که مسافرم به درمان برسد یا شده و یا می‌شود. اگر اینجا هستم پس قطعاً قبول دارم اگر جناب مهندس را قبول دارم این حرف خیلی حجت است یعنی خیلی چیزها...

چه طور مثال بزنم؟ به نظر من در هر عصری یک آدم‌بزرگی وجود دارد و درکنگره یاد گرفتیم که یکجاهایی مشکلات لطف خداوند است شاید به خاطر اعتیاد که یک روزی می‌آمد در زندگی ما و واقعاً باید آشنا می‌شدیم پس از آموزش‌ها و رهنمون‌هایش در زندگی استفاده کنیم ازنظر خود من بزرگ زندگی روزمره من جناب مهندس است ولوو اینکه هزار سال سینا درمان شده باشد جدا از بحث اعتیاد و من خیلی قبولشان دارم. اگر به من بگویند بلند شو و برو جایی دیگر خدمت کن بی‌چون‌وچرا می‌گویم چشم و این حرفش برایم حجت است. کمک کردن و درخواست مالی به کنگره 60 یعنی دیدن آرامش و موفقیت در تمام مراحل زندگی؛ یعنی خیلی حرف. ما که داریم زن و شوهر از صبح تا شب‌کار می‌کنیم آخرش بازهم بدهکار هستیم.

 امیدوارم خداوند به همه ما کمک کند و قدر جایگاه‌هایی که هستیم و قدر اصولی که امروز داریم و خیلی‌ها می‌توانستند امروز باشند و کمک کنند ولی استفاده نکردند امیدوارم نقطه تفکر باز شود و خداوند فرصت خدمت را به هرکسی نمی‌دهد.

در ادامه جشن گلریزان برگزار گردید که همسفران محترم سمنان نیز با حضور پرشور خود این جشن را به نحو احسن برگزار نمودند که شما را در ادامه به دیدن گوشه هایی از این جشن با شکوه جلب می نماییم.

در ابتدا همسفر خانم مهین و همسفر خانم ام البنین  خودشان را به عنوان داوطلب در لژیون مالی معرفی نمودند .

مبلغ 23 میلیون و هفتصد هزار تومان توسط همسفران شعبه سمنان متعهد شدندو گلریزان شد.  

پیام مرزبان کشیک و اعلام آمادگی کمک راهنمایان جهت پذیرش ره جوی تازه وارد

در ادامه جلسه نیز گل نمادین رهایی خانم مریم ره جوی خانم محبوبه توسط اسیستنت محترم خانم منصوری تقدیم ایشان شد .

سپس فرم تشکیل لزیون کمک راهنمای محترم خانم مهین توسط اسیستنت محترم خانم منصوری تقدیم ایشان گردید 

                                                              مرزبان کشیک خانم سمانه

تهیه گزارش و تنظیم :همسفر  ام البنین 

منبع؛وبلاگ گروه خانواده همسفران نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: همسفران ...، گزارش تصویری ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات