a وبلاگ نمایندگی سمنان - جشن همسفر با استادی اسیستانت محترم شعبه سمنان خانم
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
جشن همسفر با استادی اسیستانت محترم شعبه سمنان خانم
سه شنبه 28 آذر 1396 ساعت 00:06 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( دیدگاه شما )

جلسه  یازدهماز دور بیست و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی اسیستانت محترم شعبه سمنان خانم آزاده منصوری   و نگهبانی هم‌سفر خانم آرزو  و دبیری  خانم هما با دستور جلسه  جشن همسفر در تاریخ 96/09/27 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

لطفا برای دیدن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید:
خدا شاکر هستم که باری دیگر نیز این جایگاه را تجربه می‌کنم و خدمت می‌کنم. از نگهبان جلسه و مرزبانان محترم که این جایگاه را در اختیار این بنده قراردادند ممنونم.

خیلی جالب هست امروز، دقیقاً برعکس. شاید این موضوع را هنوز مسافران درک نکردند که اصلاً چرا این جشن جزء جشن‌های رسمی کنگره 60 هست؟

کنگره 60 شعبه سمنان توسط هم‌سفران راه‌اندازی شد و شاید هم‌سفران شعبه سمنان جزء قوی‌ترین هم‌سفران کنگره 60 کشور باشند.

من یکسری از صحبت‌هایم را الآن می‌کنم و جلسه را می‌گذارم به مشارکت و بقیه صحبت‌هایم را می‌گذارم سر آخر اگر انشا الله آقایان تشریف آوردند صحبت می‌کنم.

پیام آقای مهندس را می‌خوانم:

 خداوند از میان بندگان خود هم‌سفران را یاری نمود تا با پیوند محبتشان سایه‌بان و جان پناهی برای حرارت و سرمای وجود مسافران خواهان عبور از گذرگاه‌های دشوار اعتیاد گردند. هم‌سفران شما با مفهوم مهربانی رهایی خود و بستر رهایی مسافران را فراهم آوردید. (مهندس حسین دژاکام)

دقیقاً همین‌طور هست. به نظر من هرکسی لیاقت هم‌سفر شدن را ندارد و این را به‌جرئت می‌خواهم بگویم.

من هفته هم‌سفر را خیلی دوست دارم و شاید از همه جشن‌ها بیشتر دوست دارم نه به خاطر اینکه از مسافرم یک کادوی ناچیز بگیرم. نه. چون این‌قدر یاد گرفته که در طول سال همیشه تشکر کند و جبران خسارت کند.

به‌این‌علت دوست دارم چون دقیقاً، مفهوم زندگی من و مفهوم من آزاده دقیقاً از جایی تغییر پیدا کرد که کلمه هم‌سفر را اول اسمم آوردم وزندگی من ازآنجایی تغییر پیدا کرد که مفهوم هم‌سفر را درک کردم. به‌جرئت می‌توانم بگویم تنها کلمه‌ای که توی خیلی جاها من را نجات داد کلمه و معنای هم‌سفر و بار هم‌سفر بود به خاطر همین خیلی برایم مقدس است. هیچ‌چیزی برایم مقدس‌تر از هم‌سفر نیست. خیلی برای من ارزش دارد شاید بگویم دقیقاً نقطه تفکر من را تغییر داد و هرروز در حال تمرین دوباره است و هرروز در حال آپدیت کردن است.

 خوبی هم‌سفر این نیست که هم‌سفر بیاید در یک برهه‌ای و مسافرش را کمک کند تا به رهایی برسد و چهارتا سی دی بنویسد و چهارتا مشارکت کند و تمام.

هم‌سفر یعنی ده سال یا دوازده یا بیست سال درکنگره هستی هرروز خودت را آپدیت کنی و هرروز تغییر کنی. آن‌قدر تغییر کنی تا بشوی همان چیزی که باید بشوی. تا ناخالصی‌ها از تو جدا شوند. من فکر می‌کنم اگر کسی معنی واقعی یک هم‌سفر را درک کند بهترین فرصت است برای تسلیم، بهترین فرصت است برای خودسازی و آن موقع می‌بیند که هیچ منتی بر روی مسافرش ندارد که هیچ، تازه باید ممنون مسافرش باشد که باعث شد تا به‌واسطه او بیاید کنگره و خیلی کارها و تصمیماتش را انجام بدهد

قدر جایگاهی را که دارید بدانید و جایگاهتان فوق‌العاده است، فوق‌العاده است. خیلی‌ها آمدند مشاوره تازه‌وارد ین شدند و رفتند و خیلی‌ها یازده سال پیش همراه من و خانم حافظی و خانم مریم آمدند، بودیم و خیلی‌های دیگر هم‌پشت سر ما آمدند. خداوند لیاقت توفیق خدمت را به هر بنده‌ای نمی‌دهد. توفیق هم‌سفر شدن را هم به هر بنده‌ای نمی‌دهد.

اگر امروز در این جشن هستید و در کلاس‌ها دارید شرکت می‌کنید ذره‌ای به نسبت قبل از کنگره‌ات تغییر کرده‌ای بدان که خداوند خیلی دوستتان دارد ولو اینکه مسافرتان هنوز رها نشده باشد. به قول جناب مهندس به هفتادسال سیاه هم رها نشود.

قرار است شما اسیر شوید؟ کار ماجد است. آن‌ها جدا هستند و ما جدا. آن‌ها ایجنت خودشان رادارند و شما ایجنت خودتان. آن‌ها آموزش خودشان را می‌بینند و شما آموزش خودتان. به‌هیچ‌وجه کاری نداریم.

این‌قدر جایگاه هم‌سفر الآن محکم هست که یک مسافری اگر برگشت بخورد جایگاه هم‌سفرش را نمی‌گیرند. به قول آقای مهندس جایگاه خانواده برای ما معلوم است و باوجود خانواده‌ها فضای کنگره عطرآگین شد. واقعاً هم همین است و اگر قرار بود خانواده در کنار مسافرها در هفته یک جلسه درکنگره نباشد با قوانینی که درکنگره وضع می‌شد دقیقاً می‌شد مثل پادگان و خیلی شرایط سخت می‌شد. جایی که خانم‌ها باشند آقایان قاعدتاً مؤدب‌تر برخورد می‌کنند و مؤدب‌ترند. طبیعی است.

تبریک می‌گویم به همه هم‌سفران در رأس به خانم آنی، سرکار خانم کماندار، استاد امین و به خانم شانی و مرزبانان و به همه هم‌سفران عزیز تبریک می‌گویم و امیدوارم خیلی چیزها را تا الآن توانسته باشند دریافت کرده باشند و خیلی چیزها را توانسته باشند از قوه به فعل درآورده باشند و واقعاً قرار است شما با مهرتان و با عشقتان به مسافرانتان کمک کنید. قرار نیست با گذشته خودتان و گذشته مسافرانتان روبرو شوید. قرار است تنها و تنها با عشقتان با آن‌ها روبرو شوید و از قلبتان وارد شوید. اگر این کار را کنید هم خودتان به نتیجه می‌رسید و هم آن‌ها.

درکنگره 60 باید به جایگاه هم‌سفر ارزش گذاشت حال هم‌سفر چه مادر باشد و چه هم‌سفر. امروزه خیلی‌ها هستند که به خاطر اعتیاد همسرشان در دادگاه‌های خانواده هستند و کارشان به طلاق و طلاق کشی رسیده. امروزه خیلی‌ها هستند به خاطر درآمد پایین شوهرانشان مهریه‌هایشان را به اجرا گذاشتند و کارشان به جدایی کشیده. امروزه خیلی اختلاف‌ها بین خانم‌ها و آقایان هست به خاطر جهان‌بینی ضعیفی که بین جفتشان وجود دارد و متأسفانه هیچ جایی آموزش ندیدند ولو در دانشگاه‌ها. در سطح دکترا درس‌خوانده اما هنوز بلد نیست باخانم اش چه جوری صحبت کند بلد نیست با یک خانم چه جوری صحبت کند اما خوشبختانه به لطف آقای مهندس این‌قدر آقایان مسافر ما توی تمام شعب کنگره آموزش خوب و درست را دیده‌اند که جهان‌بینی‌شان واقعاً تغییر پیداکرده. نگاهشان تغییر پیداکرده. حسشان تغییر پیداکرده. کاملاً حالا بلدند با خانمشان چه جوری برخورد کنند؛ و خانم‌هایشان آن‌قدر آموزش گرفتند و آن‌قدر تغییر پیدا کردند که حالا به خاطر یک سال بیکاری شوهرانشان نمی‌روند دادگاه شکایت کنند این لطف بزرگی هست که دارند در حق شما می‌کنند.

یک موقع هایی برایتان عادی می‌شود. یک موقع هایی آن‌قدر هم‌سفران خویند که به خدا عادی می‌شود اصلاً فکر می‌کنند که باید این‌طور باشد اما خوب نه بایدی در کار نیست همه‌اش لطف و عشق است. یک سال آقا بیکار است اجاره خانه‌اش را خانمش و پدر زنش می‌دهد، خوردوخوراکش را خانمش بدبخت کار می‌کند می‌دهد، واقعاً روزی که می‌آید رها می‌شود و درآمدش می‌رود بالا آیا می‌تواند آن‌ها را جبران کند؟ یا اینکه فکر می‌کند با صد تومان پول گذاشتن در پاکت جبران می‌شود؟ فکرمی کنه با یک جفت النگو و گوشواره جبران می‌شود.

مسئولیت سنگینی روی دوشتان است. آمدید بگویید می‌خواهم جبران خسارت کنم و می‌خواهم مسافر باشم پس بار سنگینی را به دوش گرفته‌اید. به نظر من سعی کنید این بار را صحیح و سالم به مقصد برسانید. سعی کنید با آرامش و عشق این کار را انجام بدهید هم‌سفران خیلی آسیب دیدند چه آن زمانی که مصرف می‌کردید، چه آن زمان که شروع به سفر کردید و چه بعد از رهانیتان. شما خبر ندارید من خبردارم و از همه شما بهتر آمار دارم. خیلی زجرها کشیدند، قدرشان را بدانید. نکند خدای‌نکرده بعد چند سال رهایتان آن گردوغبار فراموشی روی ذهن شما بنشیند سرد بشوید و خدای‌ناکرده خوبی‌هایشان عادی بشود و خدای‌نکرده بگوئید این چرا این شکلیِ؟ چرا او ریختی است؟ کاش اصلاً هم‌سفر من یک نفر دیگری بود. آن موقع است که مطمئناً منتظر بدترین عذاب‌ها باشید. پیش می‌آید. بدترینش می‌آید مطمئن باشید. ولی اگر قدردان هم‌سفرت واقعاً بودی در آشکار و پنهان. شک نکن خدا تور ا به بهترین نقطه می‌رساند این‌ها را به خاطر اینکه خودم هم‌سفرم نمی‌گویم چون ایمان‌دارم به آن. تمام سلول‌های وجودم دارد این‌ها را می‌گوید چون درکش کردم. چون من هزاران هزار هم‌سفر را مشاوره دادم. پای درد دل هزاران نفر نشستم و می‌دانم چه خون‌دل‌هایی خوردن تا اینکه شما اینجا نشسته‌اید و شماها درمان شدید و کار پیدا کردید و حرفه یاد گرفتید و دارای یک شغل آبرومند هستید. این را از هم‌سفرتان دارید. دستشان را ببوسید و تا هستی هست قدرشان را بدانید و فراموششان نکنید و بدانید او زیباترین زنی است که خداوند به شما داده و این باید نصیبتان می‌شد تا شما به تکامل برسید عاشقش باشید و قدرشان را بدانید و اگر به جد قدر هم‌سفرتان را بدانید و هم‌سفر از ته دل برایتان دعا کنند دست به خاک بزنید برایتان طلا می‌شود.

هفته قبل مسافرم یک هدیه‌ای برایم خرید همان لحظه دعا کردم که انشا الله صد برابرش گیرت بیاید دو ساعت نکشید یک نفر زنگ زد فیکس صد برابرش را به او داد. می‌گفت من واقعاً به تو ایمان داشتم اما الآن ایمانم بیشتر شد گفتم نه من، بحث جایگاه هم‌سفر است. بحث احترام است اگر احترام به هم‌سفرهایتان کنید صد برابر احترام به شما برمی‌گردد و اگر عشق بدهید صد برابر عشق به شما برمی‌گردد. اگر مالتان را در اختیارش بگذارید صد برابرش به شما برمی‌گردد.

حال روی من به شما هم‌سفران از طرف خانم آنی: که واقعاً وظیفه هم‌سفران و خانم‌ها حفظ کانون گرم خانواده است. گیرم مشکلاتی دارند و بیکارند. گیرم اصلاً سفر نمی‌کنند، خب سفر نکنند شما باید خانواده را حفظ نگه‌دارید. خانواده خیلی ارزش دارد. هیچ بچه‌ای را نگذارید بدون پدربزرگ شود به خاطر اینکه معتاد است یا بیکار هست. خانواده خیلی ارزش دارد و ما درکنگره یاد گرفتیم که بهایش را پرداخت کنیم و برای خانواده ارزش قائل باشیم.

امیدوارم خانواده کنگره 60 زیر سایه‌ی آقای مهندس دژاکام و خانم آنی روزبه‌روز مستحکم‌تر باشد.

تقدیر از نویسنده برترین مقاله با موضوع نقش همسفر به همسفر خانم الهه ره جوی خانم افسانه از لژیون چهارم 

گل نمادین رهایی همسفر خانم سمانه ره جوی خانم عاطفه توسط اسیستانت محترم خانم منصوری

مراسم جشن همسفران و گروه موسیقی همسفران شعبه سمنان

در ادامه مراسم نیز مسافران محترم شعبه سمنان به مناسبت هفته همسفر با هدایایی از همسفران خود قدر دانی نمودند.

                                                                     مرزبان کشیک خانم پریسا

تهیه گزارش و عکاس: همسفر ام البنین ره جوی خانم مریم لژیون دوم

منبع ؛ وبلاگ  همسفران نمایندگی سمنان

" تبریک و شادباش اعضاء وبلاگ مسافران نمایندگی سمنان را پذیرا باشید "

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، همسفران ...، مناسبت ها ...،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعمار سه شنبه 28 آذر 1396 08:46
سلام چقدر جشن خوبی بود...تشکر از همه ی عزیزان همسفر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات