a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی +تولد سومین سال مسافر حبیب
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی +تولد سومین سال مسافر حبیب
جمعه 15 دی 1396 ساعت 00:11 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق..
جلسه ششم،از دورهء سی سوم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرهء 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه درتاریخ 96/10/14 با استادی مسافر "داوود " و نگهبانی  مسافر " حسن " و دبیری مسافر " عیسی "با دستور جلسهء "کمک من به کنگره و کمک کنگره به من " راس ساعت ۱۷شروع به کار کرد.


در ادامه مراسم تولد سومین سال مرزبان محترم،نمایندگی سمنان مسافر حبیب برگزار گردید.خلاصه سخنان استاد:

انسان خیلی وقت‌ها خیلی چیزها یادش می‌رود و غافل می‌شود. نمونه‌اش این است که وقتی انسان چیزی را دارد قدرش را نمی‌داند. حالا آن‌هایی که داناترند ممکن ضریب خطایش بالاتر و پایین‌تر باشد. پس عموماً انسان‌ها قدر چیزی را که دارند نمی‌دانند و وقتی‌که آن را از دست داد به عجز و ناله می‌افتد. یک‌قسمتی که برای انسان خیلی مهم همین سلامتی است که انسان قدر آن را نمی‌داند و وقتی آن را از دست داد می‌فهمد و آن‌هم به دو قسمت تقسیم می‌شود اول خوردوخوراک ما است که همان غذای ماست و دوم ورزش است که هر شخص چه مرد و چه زن باید حداقل 6000 یا 8000 قدم راه برود و می‌بینیم این بی‌دقتی راجع سلامتی می‌شود حالا در بحث مصرف مواد مخدر حالا اعتیادم به آن اضافه می‌شود و سیگار هم اضافه می‌شود و وقتی سلامتی را از دست دادیم. پس ما بیاییم تو این قضیه دانایی‌مان را ببریم بالا، این دستور جلسه امروز بی‌ربط نیست با این موضوع و کنگره در این موضوع چه کمکی به من کرد. بهترینش این است که سلامتی فرد را به آن برمی‌گرداند به شکل عالی و خوب نه قطع موادی‌ای که بخواهد مواد نزند و کار نتواند بکند در کنار این آمد خانواده را به آن برگرداند و به کارش سروسامان داد و یا بقیه مسائل، کنگره اگر بخواهیم بگوییم در یک کلمه چه کمکی کرد کاری کرد که من و شما بدون چشم‌داشت برای هم‌قدم برداریم و هم دیگر را با عشق و محبت بغل بکنیم. آن‌هم در این دنیای وانفسا که بیرون عصا را از کور می‌برند یک اشخاصی اینجا هستند که با تمام وجود بدون انتظاری به شما خدمت می‌کنند و کاری را انجام می‌دهند که کل دنیا نتوانست انجام دهد از کلیه مقام‌های لشکری و کشوری، اما کنگره این کار را برای من و شما انجام داد و دارد انجام می‌دهد به همین دلیل می‌گوییم که کنگره پایانی ندارد و این در جریان و به گفته خود مهندس دژاکام که اگر روزی من هم نباشم این تفکر در جریان است؛ و هر کس به‌اندازه ظرفش از کنگره برداشت می‌نماید.

ولی این نکته یادمان باشد که چیزی رو که داریم و این شعبه‌ای را که داریم و این خانواده‌ای را که داریم و این حال خوبی را که داریم روزی دو زار دست ما نمی‌دادند و امروز کمک راهنما هستم و 20 نفر 10 نفر ره‌جو دارند سفر می‌کنند و همسفر را هم همین‌جور، قدر آن را بدانیم.حالا من چطوری می‌توانم به کنگره کمک کنم کمک که نمی‌توانم بکنم. خدمت می‌توانم بکنم.حالا چرا می‌گوییم خدمت، به این دلیل وقتی کسی خدمت می‌کند دو بخش را شامل می‌شود که وقتی شخص دارد خدمت می‌کند آموزشم می‌گیرد حالا چی یاد می‌گیرد هرکسی بستگی به میزان ظرفیت خودش دارد. حالا دومین مرحله‌اش چیست؟چیزهایی را که تا اینجا یاد گرفته ادا می‌کند من طی می‌کشم و مرزبان یک‌دفعه می‌آید و می‌گوید که کی گفته اینجا را طی بکشی، اینجا بحث تعادل پیش می‌آید که بتوانیم ما تو هر چیزی بتوانیم تعادل را برقرار بکنیم که حالمان خراب نشود. پس خدمت خیلی مهم است چون اول حال خودم را خوب می‌کند و دوم حال خودم و سوم بازم حال خودم را خوب می‌کند پس من اگر بخواهم قدمی بردارم من برای خودم برمی‌دارم.وقتی می‌گوید ما در پی هم روان شده‌ایم یعنی تمام ما می‌توانیم تأثیرگذار باشیم. حالا در حد و اندازه خودمان حالا تو بحث مالی، در حد و اندازه خودم، در جایگاه‌های خدمتی قرار بگیرم. بهترین کمک به کنگره این است که مسافر خوبی باشم یک بچه کنگره‌ای باشم. بتوانم این قضیه را انتقال دهم یعنی وقتی رفتم تو یک جمعی قرار گرفتم از کلام من متوجه بشوند بچه کنگره‌ای هستم یعنی دروغ نمی‌گوید چون یاد گرفته کاری که صداقت انجام می‌دهد نیاز به‌دروغ نیست مال کسی را نمی‌خورد. آن چیزی را که برای خودش می‌پسندد برای دیگران هم می‌پسندد.فقط هرکسی قدر جایگاهی را که در آن قرارگرفته بداند آن‌وقت می‌تواند  خدمت کند. پس آن چیزی را که برای من ارزش دارد بعد می‌آیم تو نگهداری‌اش دقت می‌کنم در کنگره هم همین‌طور هست.قدر جایگاه ارزشی‌مان را بدانیم و بعد می‌توانیم کمک‌های مفیدی کنیم مگر شعبه سمنان از اول این‌طوری بوده تمام شما عزیزان کمک کردید و خدمت کردید و لیاقت این را دارد نمایندگی سمنان که از این بالاتر هم برود از این بالاتر چیست؟ که سال آینده صاحب‌ملک شویم برای خود و کنگره برای همه عام‌المنفعه است چراکه دیگران کاشتند ما خوردیم ما می‌کاریم و دیگران برداشت می‌کنند.

 

اما بخش دوم دستور جلسه:

امروز تولد یکی از خدمت‌گزاران نمایندگی سمنان است که همگی می‌شناسید ایشان را که در جایگاه خدمتی مرزبانی هستند.راجع حبیب گفتنی زیاد است من می‌خواهم بگذارم خودش بگوید و خودش بگوید چیزی است که از دلش برآمده است و اینجا ابتدا به هم‌سفرشان تبریک می‌گویم که ایشان هم در جایگاه مرزبانی است و این بنده خدا دو یا سه سال آمده و رفت به کنگره و در صبر خودش بی‌صبری نکرد و دو، سه بیایی و بری بدون هیچ هدفی، بدون اینکه جایگاهی داشته باشی یا هدفی داشته باشی ولی حرف گوش کرد باید اذن آن صادر شود و این اتفاق افتاد بعد از سه سال آمدن و رفتن هم‌سفرش گره باز شد من بارها تو خیابان و محل کارش و تو کنگره خیلی با ایشان صحبت کردم ولی او باز برمی‌گشت سر جایگاه اولش، ولی از وقتی‌که آمد انصافاً و الحق بسیار قشنگ آمد و حرف‌گوش‌کن بود روز اول یک تازه‌وارد وقتی می‌آید به آن‌ها می‌گویند تو حرف گوش بده به نتیجه قطعی خواهی رسید یعنی هندوانه به‌شرط‌چاقو، یا اصطلاح عوض کردن سر با سر راهنما و آمد سفر اول را خیلی زیبا به نمیه ها رساند و از آن زیباتر سفر سیگار و خیلی بچه‌ها مهم سفر سیگار شاید دومی از اولی مهم‌تر است. 

سفر سیگار را تو 6 ماه شروع کرد و هر دو تا را به‌صورت موازی به پایان رساند و تونست تو لژیون خدمت بگیرد. ببینید تو بحث خدمت انتظار نداشته باشید یک روزی بیایید مرزبان بشوید. می‌گویند مسئولیت‌های بزرگ را به کسانی می‌دهند که مسئولیت‌های کوچک را به‌درستی انجام داده باشند. خوب حبیب تو لژیون دبیر لژیون بود و مسئولیت‌هایی که بهش سپرده می‌شد دقیق انجام می‌داد و خیلی با ایشان درگیر می‌شدند و من می‌گفتم تو کارت را انجام بده چون برای ما نظم مهم‌ترین چیز است. دوماً رها شد و رهایی‌اش را گرفت و در امتحان کمک راهنمایی هم شرکت کرد. ببینید شجاعت و معنای جنگ بدون کشته و خونریزی را در پیام لنگر کشتی اگر اشتباه نکنم باشد می‌گوید معنای جنگ بدون کشته و  خونریزی را می‌دانید، اما وقتی تحول یا شجاعت مطرح باشد شجاعت به‌گونه‌ای دیگر است که ما به آن می‌گوییم دیپلماسی که بین کشور ما و کشورهای دیگر هم دیپلمات داریم که می‌خواهد مسائل را با صحبت حل بکند، با شجاعت تمام حبیب کارش را انجام داد و امتحان داد و خیلی بودن که می‌گفتند آقا من نمی تونم و هزار و یک بهانه تا وقتی نخواهی حتماً نمی‌توانی  و وقتی بخواهی حتماً می‌توانی، امتحان داد و یک‌دانه را قبول شد و این اتفاق هم حتماً بافتد و بتواند راهنما شود چون توانایی‌اش را دارد و من دیدم .بحث دیگر که خیلی مهم بود در قسمت مرزبانی و در حواشی که بود بازمی‌خواست ببرد که آمد باز با من صحبت کرد و با حرف گوش کردن دوباره‌کارش را درست کرد و ما یاد می‌گیریم که سختی‌ها جزئی از زندگی ما است خیلی بهش تبریک می‌گویم امیدوارم تولد بعدی تولد سومین سال یک مرزبانان را جشن بگیریم و شال کمک راهنمایی که به تعبیر مهندس مقدس هست انشاالله در اختیار ایشان قرار بگیرد و به ایجنت و گروه مرزبانی و گروه خانواده تبریک می‌گویم.

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاس گذارم.

در ادامه مراسم تولد سه سالگی آقای حبیب را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 12 سال.) (آنتی ایکس مصرفی : شیره)(مدت سفر: 11 ماه)(نام راهنما: آقای داوود) (ورزش مورد علاقه: پیاده روی )(رهایی: 3سال و 9 روز ).

سفر سیگار:(مدت تخریب: 16سال.)(آنتی ایکس مصرفی : انواع سیگار) (مدت سفر: 12 ماه)(نام راهنما: آقای میثم) (رهایی: 2سال و7ماه ). 

آرزوی تولد ایشان : آرزو می کنم هر چه زودتر تولدها را در شعبه‌ی خودمان جشن بگیریم.

خلاصه سخنان آقای حبیب:

چند روزی است دارم فکر می‌کنم،که امروز در جشن تولدم چه حرفی رایزنم سیاهی‌های اعتیاد را همه‌ی ما می‌دانیم قبلاً اصلاً به درمان یا ترک فکر نمی‌کردم سه سال دخترم و خانمم همسفران من کنگره می‌آمدند و کلاس‌ها را شرکت می‌کردند و من نمی‌آمدم و به هیچ صراطی مستقیم نبودم تا روزی که به خانمم گفتن که شما نمی‌توانید به کنگره بیایید به من گفت ان قدر نیامدی تا به من گفتن دیگر نمی‌توانی بیایی که در جواب بهش گفتم مگر از بهشت بیرون انداختنت الآن می‌فهمم که واقعاً کنگره بهشت است.از آقای مهندس دژاکام و خانواده‌ی محترمشان تشکر می‌کنم از راهنمای محترمم آقا داوود تشکر می‌کنم از همکاری خودم در گروه مرزبانی از راهنمای هم‌سفرم و از همسفران خودم تشکر می‌کنم که واقعاً زحمات زیادی برای من کشیدن هنوز نتوانستم برای خانواده‌ام کاری کنم.هنوز مشکلاتی دارم که باید رو خودم کارکنم خیلی زودرنج و زود ناراحت می‌شوم و امیدوارم این مشکل را هم حل کنم از آقا میثم راهنمای وایت خودم تشکر و قدردانی می کنم. و از ایجنت محترم شعبه آقای رضا تشکر می‌کنم و از همه شماها عزیزان تشکر می‌کنم.اگر شال مرزبانی گردن من است و دارم خدمت می‌کنم به‌واسطه‌ی حضور شماست شما نباشید من هم اینجا معنایی ندارم ولی الآن آرامش دارم مشکلات هست بقول دیده بان محترم آقای مجید؛صدای رود وقتی زیباست که سنگ در داخل رود باشد سنگ نباشد صدای آبی درنمی‌آید.مشکلات حکم سنگ را دارد تا ما ساخته بشویم امروز مشکلات خودم را تا حد زیادی بر طرف کردم . و خدا رو شکر آرامش زیادی پیدا کردم دغدغه‌ی مواد را دیگر ندارم دیگر هم‌سفرم  غصه این را ندارد‌ که کسی در حال مصرف مواد من را ببیند برای من خیلی ارزش دارد و این‌ها را مدیون کنگره و آقای مهندس و راهنمای عزیزم هستم و الآن آرامش و معنی زنده بودن خودم را مدیون هم‌سفرم هستم و امیدوارم در ادامه بتوانم زندگی خوبی برای خانواده‌ام درست کنم.

خلاصه سخنان کمک راهنما سر کار خانم سمانه:

خدا رو شکر که در این جایگاه هستم تا سومین سال رهایی دو نفر از خدمتگزاری کنگره را جشن بگیریم این روز زیبا را به مهندس خانم آنی و خانم پریسا تبریک می‌گویم.خانم پریسا یک مدتی به خاطر اینکه مسافرش در کنگره حضور نداشت از کنگره دور بود و بعد از مدتی اذن حضور مسافرش صادر شد و شروع به سفر کردن هردو آن ها با تمام سختی و مشکلات و با صبر و برد باری بر مشکلات غلبه کردند.عشق خانم پریسا به کنگره آنقدر زیاد بود که در جایگاه مرزبانی هم هستند باعث شد وقفه در حضورشان در کنگره  ایجاد نشود برای خودش و مسافرش در خدمت کردن و حضور در کنگره شد.خدا رو شکر الآن خانم پریسا به‌عنوان راهنمای تازه‌واردین هم خدمت می‌کند. و الان  با هم همکار هستیم در مرزبانی و واقعاً قوانین و حرمت‌ها را دوست دارِد به نحو خوبی اجرا بشود و به ایشان افتخار می‌کنم همین‌جور که کنگره به آن‌ها کمک کرد آن‌ها هم دارند کمک و خدمت می‌کنند و امیدوارم  به شال مقدس کمک راهنمایی برسند چون لیاقت آن را هم دارند در انتها تبریک می‌گویم به خودشان و خانواده محترمشان و به شعبه سمنان.

خلاصه سخنان همسفر خانم پریسا:

تبریک می‌گویم این روز قشنگ به جناب مهندس و خانم آنی راهنمای مسافرم کمک راهنمای خودم و تبریک به دختر عزیزم و همچنین به مسافر خودم. از این‌که در جشن ما شرکت کردید سپاس گذارم از مهمانانی که از مشهد آمدن تشکر می‌کنم و از مرزبانان دوره‌ی قبل و ایجنت دوره‌ی قبل و حال تشکر می‌کنم اگر مسافرم نبود من هم اینجا الان  اصلاً جایگاهی نداشتم خدا را شکر که‌ی زمانی می‌گفتم چرا اعتیاد برای همسر من.چرا ولی الآن سپاس گذارم از خداوند که پای من به کنگره باز شد اوایل هر کاری کردم به کنگره بیاید مسافرم اما نمی‌آمد تخریب مواد روی انسان زیاد است ولی بعدش اذن صادر شد و مسافرم به کنگره آمد و سفر خوبی داشت و درمان اعتیاد شروع کرد زمانی که مسافرم آمد به کنگره حتی یک‌بار نشد که بهش بگویم که شربت خوردی یا نه اصلاً ؟ دخالت نمی‌کردم و سفر اول عالی داشت و امیدوارم شال کمک راهنمایی را گردنش ببینم و امیدوارم در کنگره باشیم و خدمتگزار باشیم و امیدوارم همه‌ی سفر اولی‌ها به درمان برسند و شاهد رهایی از اعتیاد و سیگار آن ها باشیم. و از همه‌ی عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم انشاالله کنگره همیشه باشد و آموزش بگیرم.

خلاصه سخنان همسفر فاطمه زهرا:

تشکر از اقای مهندس و خانم آنی عزیز و سپاسگذارم از آنها از راهنمای خیلی خوب پدرم و کمک راهنمای مادرم تشکر می کنم . سال اول رهایی پدرم خیلی دوست داشتم که شال مرزبانی را گردن پدرم ببینم و آرزوی من در سومین سال رهایی پدرم به ثمر نشست و برآورده شد و آرزوی این را دارم که در جشن آزاد مردی پدرم شال کمک راهنمایی را گردنشون ببینم و از ته دل به بابا و مامان می گویم که شمارا خیلی دوست دارم.

ادامه این مراسم و جشن بسیار زیبا به روایت تصویر؛

اهدای نشان ویلیام وایت به یکی از عزیزان نمایندگی سمنان

مرزبان محترم کشیک

تعداد تازه واردین :2نفر

حاضرین در جلسه :115نفر

تعداد مشارکت‌کنندگان : 18نفر

موجودی سبد پول : 95هزار تومان
نگارنده  ، مسافر علی حسنی ، عمار نجفی

عکاس و تنظیم گزارش ، مسافر علی عربی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، رهایی ...گل نمادین...، تولد ها ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعمار از سمنان جمعه 15 دی 1396 08:21
سلام..تبریک با آقا حبیب عزیز و تبریک به دوست عزیز آقا مسعود بابت رهایی وایت..موید باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic