a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی +تولد رهایافتگان
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی +تولد رهایافتگان
پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت 23:18 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( دیدگاه شما،دلگرمی ما )
به نام قدرت مطللق الله..
جلسه یازدهم ، از دورهء سی سوم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرهء 60 نمایندگی سمنان روز پنج شنبه درتاریخ:  96/11/19با استادی مسافر "سینا" و نگهبانی موقت مسافر " رضا" و دبیری موقت مسافر "اسماعیل"با دستور جلسهء "وادی شش" راس ساعت ۱۷شروع به کار کرد.


در ادامه مراسم تولد اولین سال رهایی یکی از خدمتگذاران نمایندگی  سمنان مسافر آقای حسن برگزار گردید.
خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه امروز وادی ششم است و تولد یکی از خدمت گذارهای خوب کنگره حسن آقا است که برای خیلی از بچه‌های کنگره یک عموی بزرگ‌تر است و محبتش به همه ثابت‌شده است حالا در مورد حسن آقا هم‌صحبت می‌کنیم. وادی ششم که در مورد فرمان عقل است یکی از مهم‌ترین وادی‌هاست البته همه وادی‌ها مهم‌اند اما در این وادی می‌آید بحثی را مطرح می‌کند که شاید درگذشته زیاد بزرگان و اهل فکر و اندیشه زیاد به آن نمی‌پرداختند من خیلی جاها که صحبتی از بزرگان گذشته می‌شنوم می‌بینیم که عقل را زدن کنار و می‌گویند: که باید از طریق عشق جلو بروی و دیگر عقل کار نمی‌کند خب برای من هم همین باور را ایجاد کرده بود. وقتی وارد کنگره شدم آموزش‌های کنگره را یاد گرفتم که به کنگره وصل بودن و خدمت کردن در کنگره از نشانه‌های عقل و به‌فرمان عقل نزدیک بودن است. اصل قضیه چیز دیگری است و آقای مهندس بعد از قرن‌ها آمده شکل درست قضیه را مطرح کرده که عقل از اول تا آخر در هستی حرف اول را می‌زند و اصلاً تمام خدمت بر اساس عقل است و اگر عقل نباشد این روند ادامه‌دار نیست.

 

حالا آقای حسن که امروز تولدش است و خیلی از عزیزانی که بعد از رهایی ماندن در کنگره و خدمت کردن این را فهمیدن و خیلی جالب است که خیلی وقت‌ها وقتی انسان به‌فرمان عقل نزدیک می‌شود که ازنظر مردم بیرون این بی‌عقلی است. مثلاً خانواده خود من که می‌گویند تو دیگر نمی‌خواهی دست‌برداری. بابا مگِ چی می‌دهند به شماها، مگر عقل نداری، یک خورده بچسب به زندگی‌ات، خب منم به دیگران می‌گویم که من زندگی منم این مدلی است، کارم را می‌کنم درآمدم رادارم و دارم خدمتم را هم می‌کنم. چطور شما فکر می‌کنید که این اشتباه است و چطور شما فکر می‌کنید که درازای آن باید یک اسکناسی دریافت بکنم که قابل‌شمارش باشد، من دارم اجر و پاداشی را می‌گیرم که شما نمی‌توانید برایش مبلغ تعیین کنید و متوجه نمی‌شوید. این را می‌خواهم بگویم که وقتی مهندس در یک سی دی می‌گویند: که وقتی شما یک کارهایی می‌کنید و خدمت می‌کنید ازنظر خیلی‌ها ممکن است که بی‌عقلی باشد. ولی این عین عقل است و ماندن در کنگره و وصل بودن به کنگره، آن بند اهریمنی را از آدم باز می‌کند. بوده‌اند بچه‌هایی که خوب سفر کردند خیلی خوب‌رو برنامه بودند و از راه‌های دور می‌آمدند تا برسند به کنگره، اما بعد از سفر دوم در کنگره نماندند و فکر نمی‌کردند که این نماندن چه پوستی آزشان می‌کند.

و فکر می‌کردند گل رهایی را می‌گیرم و دیگر نیاز به مواد ندارم و می‌روند به زندگی‌شان می‌رسند؛ خب کنگره هم همین را می‌خواهد؛ اما آن چیزی که من می‌خواهم چیست؟ کنگره می‌خواهد من یک انسان سالمی بشوم در جامعه، اما خود من چطوری باید این را به دست بیاورم و در این جایگاه بمانم و جلو بروم خود من و عقل و آموزش‌هایی که در کنگره دیدم به من می‌گوید در کنگره بمان و خدمت انجام بده. اگر بخواهی در این حال خوش بمانی، باید در کنگره بمانی و خدمت کنی.یک پیامی را می‌خوانم مربوط به تولد حسن آقا و واقعاً درخور انسان‌هایی است که خدمت می‌کنند: آنان که مجذوب رحمت قدرت مطلق می‌شوند به ارتقاء می‌رسند و آنانی که خدمتشان مشهود است ارتقائی دیگر، در اینجا بحث خدمت آقای حسن است این پیام دو قسمت دارد یک بخش از آن شامل تمام آدم‌های خوب می‌شود و آدم‌هایی که بدی نمی‌کنند مثلاً دروغ نمی‌گویند، غیبت نمی‌کنند و حق کسی را نمی‌خورند و به‌طور کل نه خیری می‌رسانند نه شری، به نظر من بدی نکردن هم خودش یک نوع خوبی است اما خب از این فراتر نمی‌روند. دسته دوم آدم‌هایی هستند که نه‌تنها بدی نمی‌کنند خوبی هم می‌کنند و خدمت می‌کنند و سعی می‌کنند ادامه دهند. این قسمت پیام مربوط به این دودسته انسان‌ها می‌شود؛ اما آن قسمت پیام که می‌گوید انسان‌هایی که خدمتشان مشهود است ارتقائی دیگر است، یعنی انسانی که می‌ماند، خدمت می‌کند و این خدمت گواه و شاهد خوبی آن است و دیگران می‌بینند، زمانی که ما خدمت کنیم به انسان‌ها و دیگران ببینند و از فیض خدمت، انسان‌ها بهره‌مند شوند، این‌یک ارتقاء دیگری برای آن فرد رقم می‌خورد. قانون کنگره این است و آموزش‌های کنگره و عقل من، این را به من می‌گوید: که وقتی یک پیامی در کنگره گفته می‌شود اول پیام برای من نیست و فقط یک‌دری است که باز می‌شود و من می‌روم داخل آن، من باید به آخر این پیام برسم، در این پیام می‌گوید: آنانی که مجذوب رحمت خداوند می‌شوند. به ارتقاء می‌رسند، اما من بچه کنگره‌ای باید بروم آخر پیام را درآورم و به همین‌جا اکتفا نکنم.

در آغاز نامه آقای دهقانی که راهنمای بنده بوده و من بهتر مطالعه کردم چیز جالبی می‌گوید: انسانی که خدمت نکند جزء چرخه‌ی آموزش قرار نمی‌گیرد و این‌یک حقیقت است و نمی‌تواند ارتقاء پیدا کند. ما می‌آییم در کنگره و به من خدمات می‌دهند و وقتی سفر اول تمام می‌شود برای سفر دومی که نیاز به شربت دیگر ندارد سفر چگونه است که سخت می‌شود. در مورد آقای حسن که همه شما او را خوب می‌شناسید و خاطره خوب از ایشان دارید. داستان ایشان هم‌داستان حضرت یوسف و یعقوب است؛ که آقای حسن به خاطر پسرش آمد در کنگره والان خودش را پیدا کرد. خیلی از کسانی که الآن هم سن و سال آقای حسن هستند آمدند به کنگره ولی مثل آقای حسن نماندند که خدمت کنند. خب حسن آقا خیلی خوب سفر کرد و بااینکه سنش از من بیشتر بود، هیچ‌وقت به آموزش‌های کنگره نه نگفت و گفت چشم و عمل کرد و این حجتی است برای افراد هم سن و سال حسن آقا، جوان‌هایی که می‌آیند به کنگره و مدام غٌر می‌زنند و خدمت کردن برایشان سخت است و عذر و بهانه می‌تراشند. آقای حسن کمتر از بقیه نیست و گرفتاری‌های خودش را دارد اما این باعث نشد که خدمت نکند و وقتی به‌فرمان عقل برسید آن موقع است که در کنگره ماندگار می‌شوی. امروز را به ایشان و به ایجنت محترم و به اسیستانت محترم تبریک می‌گویم، به مرزبان‌ها و داداش لژیونی‌هایش تبریک می‌گویم و امیدوارم حسن آقا را در جایگاه بالاتر ببینیم؛ که واقعاً لیاقت آن را دارد.

در ادامه مراسم تولد اولین سال رهایی آقای حسن  را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 35 سال.) (آنتی ایکس مصرفی : شیره ، تریاک ) (مدت سفر: 10 ماه و 23 روز) (نام راهنما: آقای سینا)  (ورزش مورد علاقه: فوتبال) (رهایی : 1سال )،سفر سیگار (تخریب: 40 سال) (مدت سفر 10 ماه ) (نام راهنما: آقای مسلم ) (مدت رهایی : دو ماه و شش روز  ) 

آرزوی تولد ایشان به زبان سمنانی : إی هومشهریون.إی هوموطنون.شما ره مایوم.که ساله تا ساله.بیراهه مشین إن شما حاله.اگه مگهتون شما حال خوااا ببو.بین كنگره درمان ببین.شما حال خوااا ببو لذت ببرین.امیدواروم همه خوشتون پیدا کرن.لذت ببرن حال هاکرن.
معنی به فارسی: ای همشهریان و ای هموطنان با شما هستم.با شما هستم که سال تا سال ، راه را اشتباه رفتید، راه بیراهه می روید.این حال و روزشماست . اگر میخواهید درمان بشوید بیایید؛به کنگره تا درمان بشوید و حالتون خوب شود و از زندگی لذت ببرید.خلاصه سخنان آقای حسن:

خیلی خوشحالم که امروز در این جایگاه قرار گرفتم و متشکرم از ایجنت، اسیستانت، کمک راهنماها و تمامی مسافران که من را یاری نمودند.

برگرد جهان نیست اذانی جز عشق * از شاهد بی‌نشان، نشانی جز عشق

تا پرتو روح این‌چنین می‌خواند * از فهم دوعالمت ندانی جز عشق

باز آ که تو آن نگار بی‌پروایی * فردا که رسد تو خود نخوانی جز عشق

از سینه‌ی دل‌بسته مهر آئینت * برچیده نمانده گفتمانی جز عشق

شهد است روا به ملک ما سوختگان * در کار گهت نبوده آنی جز عشق

بردیم نظر ز هر خیال و خواهش * گشتیم و نبوده آسمانی جز عشق

مینای تو را مست نظر می‌کردیم * برساخته‌ها گوهر فانی جز عشق

بی‌پرده بگو تو آنچه از ما خواهی * آوا ز فلک نیست نمانی جز عشق

همچون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات‌بخش باد (استاد امین دژاکام)

عشق و محبت را در تنها جایی که می‌توان باپوست و استخوان درک نمود واقعاً در کنگره است، من در اوایل به‌این‌علت وارد کنگره شدم که به پسرم تلنگری وارد شود تا به درمان برسد که این تلنگر اول به خود من خورد، تشکر ویژه‌ای دارم از کمک راهنمای خودم و نیز هم‌سفرم که می‌توان گفت آن‌ها سنگ صبور ما بودند به‌این‌علت که در اوایل نه‌تنها من، بلکه همگی سفر اولی‌ها باحال بسیار خراب وارد کنگره می‌شویم. این زحماتی که کمک راهنماها برای ما کشیدند را نمی‌دانم واقعاً چگونه جبران نمایم، فقط از خداوند می‌خواهم که همگی آن‌ها عاقبت‌به‌خیر شوند. از ایجنت و اسیسانت محترم که ایجنت شعبه‌ی ما سه روز در هفته را از تهران، به خاطر ما به سمنان می‌آید و باز بعد از اتمام جلسه به تهران بازمی‌گردد و یا اسیسانت محترم که حداقل ماهی یک‌بار را به خاطر ما به تهران می‌رود متشکرم و امیدوارم که بتوانیم قدردان خوبی باشیم. توصیه‌ی من به شما دوستان عزیز این است که فرمان‌ها راهنمای خود را به‌درستی انجام دهید و مهم‌تر از آن حضور مستمر در پارک، روزهای جمعه است که با حضورتان به درمان خود کمک شایانی خواهید کرد.

خلاصه سخنان راهنما همسفر خانم مرضیه :

خدا را شکر که بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم و این روز زیبا را در وصف جناب مهندس، سرکار خانم آنی عزیز، خانواده‌ی محترمشان، ایجنت و اسیسانت محترم نمایندگی تبریک میگویم و یک تبریک و خدا قوت ویژه به کمک راهنمای حسن آقا، آقای ابراهیمی و نیز کمک راهنمای خودم سرکار خانم حافظی، میگویم که اگر راهنمای من نبود امروز من نیز در این جایگاه قرار نداشتم. در مورد خانم شهین عزیز اگر بخواهم برایتان بگویم، واقعاً تمامی صفاتی را که دوستان در مشارکتشان گفتند در مورد خانم شهین صدق می‌کند. بسیار بامحبت، خوش‌رو، مردم‌دار و یک صفتی که در او وجود دارد و نشانه‌ی آن آموزشی است که وی در کنگره فراگرفته است، همان فرمان‌بردار بودن است که به دستور جلسه که وادی ششم نیز می‌باشد، مربوط است و مطمئن هستم و امیدوارم که در ادامه فرماندار بسیار خوبی در زندگی خویش و کسانی که در کنگره می‌آیند، باشد و برایشان بهترین‌ها را آرزومندم. هر زمان که از خانم شهین درباره‌ی حال مسافرش می‌پرسیدم پاسخش این بود که "من از مسافرم مطمئنم که می‌تواند" و می‌دانست که مسافرش درست حرکت می‌کند و همان اطمینان داشتن خانم شهین، اثرش را روی مسافرش گذاشت که به سفر دوم راه پیدا کنند. امیدوارم که آن‌ها را در جایگاه‌های بالاتر و در جایگاه کمک راهنمایی ببینم. به پسرشان، دخترشان و کل خانواده‌ی ایشان که در کنگره حضور دارند این روز زیبا را تبریک میگویم.

خلاصه سخنان همسفر خانم شهین :

خدا را در دستان کسانی می‌بینم که بدون هیچ توقعی، مهربان‌اند. من هم خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم و این روز قشنگ را دیدم و لطف عزیزان بود که ما را خوب دیدند و خوب توصیف کردند. من در ابتدا از جناب آقای مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی و خانواده‌ی محترم ایشان و استاد امین، راهنمای خوبم خانم مرضیه و راهنمای مسافرم آقا سینا که با صبر و بردباری به حرف‌ها و مشکلات من و مسافرم گوش دادند و ما را راهنمایی نمودند، صمیمانه متشکرم و ممنونم از نمایندگی سمنان که برای مسافرم، بستری را فراهم نمودند تا بتواند درمان شود.

 ادامه این مراسم و جشن بسیار زیبا به روایت تصویر؛


خدمتگذاران جلسه

نگارش در وبلاگ

عکاس و تنظیم

"تبریک و شاد باش ، اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"
تنظیم گزارش : مسافر علی عربی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
موسی شنبه 21 بهمن 1396 08:29
سلام عزیزان...خدارو شکرکه توکنگره بودم وهستم ورهایی این عزیزان رو دارم میبینم.تبریک میگم به عموحسن وخانواده اش.وهمه اهالی کنگره60
مسافرمجتبی ازشعبه سمنان جمعه 20 بهمن 1396 22:12
عموحسن ته موعشقه موچشونه ته عموجون خیلی دوست دارون ته منون انرژی ماگیرون ان شالاه همیشه سلامت با تولداولمین سالی رهایتم مبارک بو
مسافرعمار از سمنان جمعه 20 بهمن 1396 13:06
تبریک و شاد باش مبارک عمو حسن و خانواده محترمشان...پایان شب سیه سپید است
اسماعیل علیزاده جمعه 20 بهمن 1396 12:55
با سلام و خدا قوت به آقای علی عربی وبچهای سایت وتبریک آقا حسن وکمک راهنمای محترم آقا سینا
موسی پیرمغان جمعه 20 بهمن 1396 12:23
باسلام وعرض تبریک وخداقوت به زحمتکشان سایت مستدام باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic