a وبلاگ نمایندگی سمنان - اردوی درختکاری ...
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
اردوی درختکاری ...
شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 00:04 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( دیدگاه شما عزیزان )

اردوی درختکاری کنگره 60؛ نمایندگی سمنان

با حضور مسئولین اجرایی شهرستان سرخه و انعکاس آن در خبرگزاری های مجازی سمنان


اردوی درختکاری نمایندگی سمنان در روز جمعه مورخ 96.12.18 در صبح یک روز بسیار دل‌انگیز و با شرایط آب و هوایی بسیار عالی با همراهی بیش از 30 نفر اعضاء نمایندگی سمنان و با حضور مسئولین محترم منابع طبیعی و نیز مسئولین محترم  اجرایی از فرمانداری و ریاست محترم دانشکده پیرا پزشکی سرخه و نیز شورای شهر سرخه  بسیار باشکوه برگزار شد. که در این روز  بسیار به‌یادماندنی این عزیزان توانستند تعدد بیش از 500 نهال را در دل خاک حاصل خیز این منطقه بکارند و آبیاری نمایند،و (وادی دوازدهم) را به‌درستی اجرا نمایند.

 این گزارش تصویری در ادامه مطلب....

شروع و حرکت منظم اعضاء نمایندگی سمنان به سمت شهرستان سرخه ...دیدار با مسئولین محترم استانی و شهرستان: (معاون فرماندار، شهردار سرخه  و رئیس محترم منابع طبیعی شهرستان سرخه ریس و اعضای محترم شورای شهرستان سرخه ریس دانشکده پیرا پزشکی سرخه )


خلاصه سخنان ریاست دانشکده پیرا پزشکی:

روز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا را به شما تبریک و تهنیت عرض می کنم.من جا دارد  از جناب آقای مهندس  و همکارانشان در منابع طبیعی و همچنین مسئولین شهرستان سرخه کمال تشکر را داشته باشم.و به ویژه از شما عزیزان که امروز زحمت کشیدید و تشریف به دانشکده پیراپزشکی شهرستان سرخه برای انجام آیین درخت کاری آمدید تشکر لازم را داشته باشم.این مراسم و آیین بسیار زیبا و ارزشمند است .من نهایت تشکر را ازکنگره 60 و از  شما دارم.در واقع این فتح بابی شد که ما با شما عزیزان آشنا بشویم.انشالله این همکاری ها ادامه داشته باشد.و امیدوارم در امر نگه داری این درختان هم شما عزیزان ما را یاری کنید تا فضایی سر سبز برای محیطی آموزشی پدید آوریم.متشکرم از همه شما عزیزان 

ریاست محترم منابع طبیعی شهرستان سرخه:

 از اینکه قبول زحمت کردید و تشرف آوردید به دانشکده پیرا پزشکی  و کمک کردید تا ما فضای سبزی ایجاد کنیم ممنون و سپاس گذاریم.و خواهش من هم از شما این است که دستتان را به دست ما بدهید تا بتوانیم در داخل همه شهرها و همه روستا ها و در تمام نقاط ایران بتوانیم این رویه را ادامه بدهیم به امید  روزی ایرانی سرسبز تر از الان داشته باشیم.
مسئولین محترم مشغول به کاشت درخت و نهال
عزیزان در حال صرف صبحانه در دل طبیعتآغاز به کاشت درخت و نهال توسط اعضائ کنگره60 نمایندگی سمنان


مصاحبه با مرزبان و اردوبان محترم جناب آقای موسی پیر مغان:

با سلام خدمت شما

1- لطفاً در مورد اردوی امسال درخت‌کاری نسبت به سال قبل برای ما توضیح دهید:

جواب: قبل از هر چیزی از شما تشکر می‌کنم که امروز در جمع ما حضور دارید و گزارش از این اردو را تهیه می‌کنید.

سال‌های قبل ما در مناطق کوهستانی در سطح استان درخت‌کاری را انجام می‌دادیم و امسال دریکی از دانشگاه‌های اطراف سمنان (دانشگاه پیراپزشکی سرخه) این عمل نیک درخت‌کاری را با کمک افرادی که از دام اعتیاد در کنگره به رهایی رسیدن انجام می‌دهیم؛ و اگر هم درخت تا سال دیگر هم خشک شود در سال بعد باید افراد 2 درخت را بکارند. خدا را شکر امسال جای خوبی را در نظر گرفتیم به‌هرحال منطقه‌ای است که هم آب برای درخت کاشتن است و هم دارای زمینی مناسب برای کاشتن درخت است.

امسال نسبت به سال قبل ازنظر مکان و هم ازنظر داشتن آب برای آبیاری و هم ازنظر سهولت دررفت آمد و رسیدگی به درخت بهتر است و افراد می‌توانند با هماهنگی لازم در طول سال چندین بار برای رسیدگی به درخت و آبیاری آن اقدام کنند؛ و این مکان یک مکان آموزشی است که با انجام این عمل در سال‌های آینده یک خاطره و یک فضایی زیبا از کنگره 60 نمایندگی سمنان ماندگار خواهد ماند.

2- چرا باید یک فرد سفر دومی باید هرسال درخت بکارد؟

جواب: این به خاطر جبران خسارتی است که ما باید نسبت به طبیعت داشته باشیم است. نه‌تنها منه سفر دومی بلکه همه انسان‌ها باید نسبت به طبیعت وظیفه‌شناس باشیم؛ و در امر کاشتن درخت در طبیعت کوشا باشیم.

3- اگر ما به‌جاهایی دیگر نگاه کنیم شاید درخت‌کاری به شیوه دیگری صورت بپذیرد ولی چرا این‌قدر این عشق و محبت در بین بچه‌های کنگره 60 موج میزند و افراد با عشق خدمت می‌کنند؟

جواب: این عشق و محبت در حقیقت خدایی است؛ که الآن در جامعه ما شاید کسی بلاعوض کاری را انجام نمی‌دهد ولی در کنگره 60 این عشق توسط مهندس دژاکام بنیان کنگره به ما مسافران آموزش داده‌شده است و به ما یاد داد که اگر امروز کاری را که انجام می‌دهیم از طرف خداوند معجزه‌ای صورت می‌پذیرد. من بارها معجزات را در کنگره 60 دیده‌ام.و هر چه فکر می‌کنم به این موضوع می‌رسم که این عشقی بلاعوض است. اگر امروز درختی می‌کارم می‌دانم که خداوند متعال جایی دیگر به یاری من خواهد آمد.

کلام آخر:

از تمامی افرادی که در این اردو حضور به هم رساندند بسیار ممنون و سپاس گذارم از شما مدیرسایت و خدمتگزار در بخش وبلاگ شعبه بسیار ممنون برای پوشش کامل این روز و امیدوارم که در سال‌های آینده مسافران سفر اولی بیشتری در اردوی درخت‌کاری شرکت کنند.
مصاحبه با کمک راهنمای محترم جناب آقای جمالی:

با عرض سلام و خدا قوت به شما.

با اردوی درخت کاری سال 1396کنگره 60 نمایندگی سمنان در خدمت شما هستیم.

1- لطفا از اهمیت درخت کاری و اردوی درخت کاری در کنگره 60 برای ما شرح دهید:

جواب: ما در کنگره به این نتیجه رسیده ایم که تخریب های ما فقط مربوط به خودمان نبوده است.یک سری تخریب ها را روی شخص داشته ایم یک سری تخریب های را بر روی اطرافیان و خانواده داشته ایم.و یک سری تخریب ها را بر روی طبیعت و کائنات قطعا داشته ایم.و یک کنگره ای اگر طبق متد حرکت کند و با برنامه و گرفتن آموزش های لازم مسیر خودش را درست طی نماید.در سفر دوم وقت جبران خسارت به طبیعتش فرا خواهد رسید.یعنی در سفر اول جبران خسارت از خودش با درمان کردن خودش صورت می پذیرد.وبعد از آن با به رهایی رسیدنش جبران خسارت هم از خودش و هم از خانواده اش صورت می گیرد.وزمانی شخص وارد سفر دوم که می شود آماده است برای جبران خسارت از طبیت است.و بعد تازه متوجه می شود که چقدر تخریب داشته است.

2- لطف از تفاوت حس و حال اردوی بلده با اردوی درخت کاری برای ما بیان کنید:

جواب:از نظر من هر گلی یک بوی را دارد.و هیچ گلی بی بو نیست.اتفاقا صبح که با بچه ایی که در اردوی بلده حضور داشتند صحبت می کردم.فضای آنجا فضای خیلی متفاوتی نسبت به اینجا دارد.اما با اینجا هم غریبه نیستیم الان چندین ساله که کنگره  دارد در زمینه درخت کاری فعالیت می کند من خودم به شخصه هر سال در اردو شرکت داشته و درخت کاشته ام و این برای من خیلی لذت بخش است.و آن ارتباط محبت صور پنهان با این نهال کاشته شده داریم برقرار می کنیم بسیار لذت بخش است.یعنی سفر اول پیوند محبت با پله های دی اس دی بود که وقتی پله را کم می کردیم همزمان با شربتمان صحبت می کردیم.اما الان وقتی با نهال  کاشته شده ارتباط برقرار می کنیم و صحبت می کنیم و پیوند محبت را برقرار می کنیم خیلی برای من لذت بخش است و این مفید واقع بودن برای طبیعت برای منه مصرف کننده بسیار لذت بخش و نشاط آور است.

صمیمانه از شما سپاس گزاریم با تشکر.


مصاحبه با کمک راهنمای محترم جناب آقای امین رفیعی

با عرض سلام و احترام

1- لطفاً برای ما از اهمیت درخت‌کاری بیان کنید:

جواب: با عرض سلام و خسته نباشید به شما. خوب ما در کنگره 60 یاد می‌گیریم که زمانی که درمان شدیم باید جبران خسارت اول از خودمان و دوم از خانواده و جامعه و سوم از دنیای پیرامون و طبیعت داشته باشیم. خوب خواسته یا ناخواسته یک فرد مصرف‌کننده به خودش به جامعه و طبیعت و دنیای پیرامونش ضرر زیان زیادی را وارد کرده است و تخریب ایجاد می‌کند. ما در کنگره یاد می‌گیریم که وقتی به درمان می‌رسیم و وارد سفر دوم که می‌شویم با کاشتن درخت و آبیاری آن و رسیدگی به آن درصدد کمترین جبران خسارت از طبیعت بربیاییم. خوشبختانه این کار را هرساله در کنگره انجام می‌دهیم  و افراد هم با شورونشاط از این عمل زیبا و نیک استقبال می‌کنند.

2-شما مدت چندساله که رهاشده‌اید و چندین بار در این اردو شرکت داشته‌اید؟

جواب: من مدت سه سال که به درمان رسیده‌ام و برای بار دوم است که در این اردو شرکت می‌کنم و از اینکه می‌توانم برای طبیعت اطراف و کشورم مفید باشم نهایت لذت را می‌برم.

متشکرم.
میل نمودن میان وعده و کمی استراحت به صرف چای و البته با حرکات موزون
ادامه کار و کاشت درخت و نهال 


 


خدمتگزارن در حال پخت غذا در همان مکان و در فضای باز 


مصاحبه با مرزبان محترم جناب آقای حسن جندقی

سلام و خدا قوت به شما

من تا جایی که اطلاع دارم شما مشغول آشپزی برای اردوی درخت‌کاری سال 96 هستید.

1- لطفاً برای ما از اهمیت درختکاری و اهمیت کاری که دارید الآن انجام می‌دهید برای ما توضیح دهید:

جواب: ازنظر من این‌یک کار دسته‌جمعی است که انجام می‌دهیم که نهایت لذت و نشاط را برای همه افرادی که در این اردو قرار دارند به ارمغان می‌آورد. خیلی خوشحالم که این افراد در کنار هم جمع شده‌اند و کاری را انجام می‌دهند که آیندگان از این عمل خیر و نیکو بهره خواهند برد. و این آموزشی برای دیگران می‌شود تا همانند ما به امر درخت‌کاری بپردازند و این عمل نیک در جامعه ما به‌مرورزمان رواج پیدا کند.اگر این کار تداوم داشته باشد و ادامه‌دار باشد وهمِ اقشار جامعه دست‌به‌دست همین کار را انجام بدهند زمینی آباد خواهیم داشت. من از تمامی افرادی که امروز در این اردو شرکت کرده‌اند انرژی می‌گیرم و لذت می‌برم. انشاالله که سال‌های سال بتوانند این کار را تحقق ببخشند. تا آن آسیبی که ما به خودمان و به محیط اطرافمان رسانده‌ایم را جبران کنیم.

2-سؤالی که از شما دارم این است که قطعاً همه ما در زمان مصرف در جمع‌های دوستانه زیادی حضورداشته‌ایم و این دوستی‌ها هم مسلماً همگی با دود و مسائلی از این قبیل بوده است شما بعد از رهایی و درمان و خدمت کردنتان در سفر دوم این کسب انرژی از دیگران را برای سفر اولی‌های عزیز لطفاً توضیح دهید:

جواب: من یک تجربه و یک خاطره‌ای از دورانی که کارگری کار می‌کردم دارم که برای شما عرض می‌کنم. ما چند نفر دوست و رفیق بودیم که صبحانه و ناهارمان را همیشه باهم صرف می‌کردیم. یکی از این دوستان که من خیلی با او دوست بودم. هرروز صبح باهم دست می‌دادیم. این دست دادن به همدیگر باعث می‌شد که از هم انرژی بگیریم. وهم اینکه صمیمیت و هم آن محبت و آن عشقه بین ما تداوم داشته باشد. همین‌طوری که الآن در تمامی شعبات کنگره 60 همه افراد همدیگر را به آغوش می‌کشند. و این باعث برقرار شدن و تبادل انرژی می‌شود. در لژیون همین در کنار هم نشستن بچه‌ها باعث تبادل انرژی می‌شود. خواندن دعا باعث تبادل انرژی می‌شود. من در اردوی بلده خیلی تجربه از بزگانی مثل آقای حکیمی و آقای دهقانی به دست آوردم و آن اردو انرژی غیرقابل وصفی برای من به همراه داشت؛ و در آخر هم امیدوارم که آنانی که نمی‌توانند راهشان را پیدا کنند. بیایند و نظاره کنند و به درمان برسند.

کلام آخر:

من از شما تشکر می کنم برای زحماتی که برای سایت می کشید و یک خداقوت به شما میگم که این روز زیبا را به تصویر کشده اید.از تمامی عزیزان هم که در آشپزی کمک من بودند تشکر می کنم.


آبیاری درخت ها ...


عزیزان در حال صرف ناهار ...

 پایان یک اردوی درختکاری زیبا و پرشکوه


حرکت منظم اعضاء به سمت سمنان و پایان یک روز بسیار خوب و با نشاطخـــداقوتـــ ... بسیار روز زیبا و خاطره انگیزی بود.
عکاس و تهیه و تنظیم گزارش : مسافر علی عربی

اردو درختکاری اسفند ماه 1396

نمایندگی سمنان 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: اخبار داخلی کنگره 60 ...، اخبار نمایندگی سمنان ...، گزارش تصویری ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه یحیایی شنبه 19 اسفند 1396 18:22
سلام.
در آخر امر ،امر اول اجرا میشود
درود بر شما
موسی پیرمغان شنبه 19 اسفند 1396 10:10
باسلام خداقوت خدمت همه عزیزان که درروزدرختکاری شرکت کردن وممنون ازعلی اقابه خاطرمطالب وتصاویرزیبایشان ازروزدرختکاری
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic