a وبلاگ نمایندگی سمنان - مصاحبه با دیده‌بان محترم آقای حکیمی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
مصاحبه با دیده‌بان محترم آقای حکیمی
دوشنبه 13 فروردین 1397 ساعت 07:18 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله...

عرض خیرمقدم به شما دیده‌بان محترم که به شعبه سمنان  آمدید.خیلی خوشحال شدیم که به شعبه سمنان تشریف آوردید. امیدوارم بیشتر شمارا در شعبه سمنان ببینم.

1-لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید.

احمد هستم مسافر آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک سفر اول هشت ماه روش درمان DST داروی درمان اپیوم راهنما آقای مهندس رشته ورزشی تیراندازی باکمان مدت رهایی شانزده سال

2-لطفاً بفرمایید از چه سالی وارد کنگره و چگونه با کنگره آشنا شدید؟

ابتدای سال 80 بود در اردیبهشت‌ماه که وارد کنگره شدم. یک روز در منزل مصرف کرده بودم و داشتم تلویزیون می‌دیدم یک‌دفعه کانال تلویزیون رو زدم تصویر آقای مهندس رو دیدم و چنان غرق این تصویر شدم متوجه شدم درباره درمان اعتیاد صحبت می‌کنند وقتی خودم نگاه کردم دیدم خبردار جلوی تلویزیون ایستادم و دیدم نیروی از درونم میگویید؛ اگر کسی بتواند تو رو نجات بدهد این فردِ است و باید بگردی و پیدایش کنی و جالب اینجاست که چند روز بعد آدرس کنگره را اتفاقی به دستم رسید ولی تا اینکه قدم را بردارم چند هفته‌ی طول کشید.

3-لطفاً از وضعیت سفر اول خود و شرایط موجود در آن موقعه برای ما بگویید؟

قطعاً شرح‌حال و وضعیت من خیلی سختر از وضعیت الآن سفر اولی‌ها است شما در نظر بگیرید قدیم با چه وسیله‌ای تردد می‌کردند و الآن به چه وسیله‌ای تردد می‌کنند. قدیم با چه اندازی از جاده‌ها تردد می‌کردند الآن با چه اندازی دارند تردد می‌کنند. اصلاً قابل قیاس نیست، الآن ازنظر اطلاعات و آگاهی و روش درمان، چهارچوب، متد اصلاً قابل قیاس نیست ولی هنر روش DST این است که در هر فضای که باشی با این روش به درمان برسی.

 4-آقای حکیمی از خدمت‌های که انجام دادید برای ما بگویید آیا اولین خدمتی که انجام دادید را حضور ذهن دارید برای ما بگویید؟

من وظیفه‌ام را که در کنگره 60 انجام دادم. من‌بعد از رهاییم در آکادمی هر کاری از دستم برمی‌آمد انجام می‌دادم یعنی اصلاً صبر نمی‌کردم کسی به من بگویید؛ مثلاً دست‌های صندلی‌ها خراب بود چون آن موقعه صندلی‌ها چوبی بود و کار من هم چوب بود ابزار خودم می‌آوردم کنگره و به آقای مهندس می‌گفتم می‌خواهم این صندلی‌ها رو درست کنم می‌رفتم خودم وسیله می‌خریدم و کارهای آن‌ها را انجام می‌دادم هر کاری از دستم برمی‌آمد کوتاهی نمی‌کردم. واقعاً دوست داشتم و انجام می‌دادم. اولین جایگاه خدمتی هم مرزبانان کنگره انتخاب شدم. مسئولیتم در اسلام‌شهر بود البته همراه با دیده‌بان‌های دیگر و بعد ازآنجا مأمور شدم به شعبه انقلاب و بعد ازآنجا مسئول شعبه رباط‌کریم شدم و دوباره برگشتم به آکادمی و در آکادمی هم لژیون دارم الآن هم مسئول کارت‌های عضویت کنگره هستم و دیده‌بان شهرستان‌ها هستم.

5-آیا در جایگاه مرزبانی یا راهنمایی یا دیده‌بانی هیچ‌وقت از این نترسیدید که قضاوت بشوید؟

چرا منتها قبلاً می‌ترسیدم ولی الآن خیر چون قضاوت دیگران دست من نیست اصلاً و نمی‌توانم از قضاوت دیگران فرار کنم یا بگوییم طوری عمل کنم که دیگران قضاوتم نکند مهم این است که من کار درست را انجام بدهم طبق قوانین کنگره بقیه دیگر دستم من نیست.

 6-آقای حکیمی اگر شما بین قانون و دوستی که در کنگره سال‌ها است با شما دوست است و شما یکجا قوانین رودارید و طرف دیگر دوست، شما اگر شما بخواهید مرز بین این دو را انتخاب کنید، شما کدام را انتخاب می‌کنید؟

قطعاً من در کنگره قوانین رو انتخاب می‌کنم.

 7-لطفاً بفرمایید چند سال است دیده‌بان کنگره هستید؟

من از سال 83 دیده‌بان انتخاب شدم

 8-لطفاً بفرمایید برای دیده‌بان شدن باید چه مراحل یا چه‌کاری باید انجام داد و چه معیاری‌های لازم است؟

یک‌چیزی در این جایگاه هست که هر که می‌خواهد دیده‌بان بشود نمی‌شود! هرکسی که به کوبه برای دیده‌بان شدند نمی‌شود. یک نفر که اصلاً شاید به فکرش هم راه پیدا نکند که دیده‌بان بشود ممکن است بشود. این انتخاب خود من هم در مخیرم نبود که دیده‌بان بشوم وقتی آقای مهندس داشتند اعلام می‌کردند در آن موقعه سیتی‌زن بود بعد می‌شد دیده‌بان وقتی آقای مهندس چهارشنبه اعلام کردند ایشان داشتند به‌صورت من نگاه می‌کردند و من هم داشتم به آقای مهندس نگاه می‌کردم موقعی که اعلام کردند من هیچ عکس‌العملی انجام ندادم چون اصلاً نمی‌فهمیدم چه چیزی است. بعداً کم‌کم بارش آمد روی دوشم فهمیدم چه جایگاهی است.

 9-آقای حکیمی انگیزه خدمت در همه سطوح است ،حتی کسانی که مشغول به نظافت کنگره هستند، لطفاً به ما بگویید انرژی که شما دریافت می‌کنید به‌واسطه نزدیک بودند به آقای مهندس ، آیا توانستید به زندگی شخصی خودتان منتقل کنید؟

من خدا رو شکر می‌کنم با تمام وجودم که خداوند توفیق خدمت کردن تو کنگره به من داد و مضاعف شکر می‌کنم که اگر تغییراتی در خودم توانستم به وجود بیاورم تماماً از رفتار آقای مهندس و رفتار ایشان را به‌شدت تحت نظر داشتم و زیر ذره‌بینم بود که از چه کلماتی ایشان استفاده می‌کنند در مواقع خاص چه جوری رفتار می‌کنند. اگر یک فردی نکته منفی را می‌گویند ایشان چه جوری رفتار می‌کنند و همیشه تعجب می‌کردم. البته من خودم را در جایگاهی نمی‌بینم که رفتار آقای مهندس را قضاوت بکنم. آقای مهندس استثنائی هستند واقعاً من ندیدم ایشان دروغ بگویند، قضاوت بکنند، نه سرزنش بکنند، نه تجسس بکنند، نه غیبت بکنند. من هم به همین الگوها در زندگی شخصی خودم سعی می‌کنم این مسائل را کاربردی کنم.

10-شما سال قبل به شعبه سمنان تشریف آوردید می‌خواهم از شما یک دید کلی به شعبه‌ی سمنان از سال قبل‌ تا امروز که در خدمتان هستیم به‌عنوان دیده‌بان رضایت دارید؟

بله. نسبتاً خوب است. نکته‌ی که برای من جالب بود تعداد کمک راهنماهای شعبه بود که در حال افزایش است و تغییراتی که در ساختار شعبه به وجود آمده است نشریات شعبه قوت گرفته است. وبلاگ شعبه خوب و به‌روز شده است. ارتباط شعبه با تهران بهتر شده است. خیلی برای ما مهم است که ارتباطمان با مرکز برقرار و به‌روز باشد. اگر ارتباط ما با مرکز قطع باشد می‌شویم جزیره وقتی بشویم جزیره تنهایم و محکوم‌به فنا هستیم. ما باید همیشه یک خط ارتباطی با مرکز داشته باشیم این خط برای ما خیلی اهمیت دارد و شما این خط رو مقداری پررنگ‌تر کردید و شعبه خوبی دارید ولی جا برای گسترش بسیار زیادی هنوز وجود دارد.

11-من در چندین مصاحبه که از دیده‌بان محترم که تشریف آوردند شعبه سمنان و افتخار گفتگو را به من دادند از آن‌ها پرسیدم از شما هم می‌پرسم آیا از وبلاگ سمنان بازدید داشته‌اید؟

گاهی اوقات بازدید می‌کنم تمام شهرستان‌ها به وبلاگشان چه همسفران چه مسافران سر می‌زنم؛ مثلاً روز دوشنبه ساعت ده الی یازده صبح سر می‌زنم ببینم کدام‌یک از شعبه شهرستان یک‌شنبه دستور جلسه‌شان آمده بالا می‌بینم کدام وبلاگ به روزه من همه رو نگاه می‌کنم. چون جز شغل من است من دیده‌بان شهرستان هستم. باید بدانم کدام وبلاگ چه کارگاه رو گذاشتند. وبلاگ شما هم جزوهٔ وبلاگ‌های به‌روز است؛ و این خیلی خوب است.

12-آیا جناب مهندس به سایت و وبلاگ‌ها بازدید دارند؟

بله آقای مهندس اول صبح که تشریف می‌آوردند اولین کارشان که سیستم کامپیوترشان روشن می‌کنند اول بازدید از سایت می‌کنند. مطالب را چک می‌کنند ببیند چه مطالبی آمده است و چه تغییراتی باید ایجاد بشود و ایشان کاملاً به‌روز هستند.

13-لطفاً کلام آخر:

توصیه دارم برای شما دل نوشته از افراد بگیرد یا کاری که می‌توانید انجام بدهید خلاصه سی دی‌ها رو بگذارید؛ و تنها راه نفوذ تو دل آدم‌ها همین دل نوشته‌ها است؛ که می‌تواند از درون آن‌ها پیامی باشد برای کسانی که هنوز درگیر مصرف مواد مخدر هستند.
مصاحبه کننده : مسافر علی عربی


تاریخ مصاحبه : 96/12/08

نمایندگی سمنان 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مصاحبه ...،


لینک های مرتبط: وبلاگ سمنان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حجت از وبلاگ بوشهر پنجشنبه 16 فروردین 1397 10:00
تشکر از علی عزیز بابت چنین مصاحبه زیبا و سپاس از جناب حکیمی بابت پاسخ های واضح و روشنی که بیان نمودند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic