a وبلاگ نمایندگی سمنان - سفر سخت ؛ تولد سومین سال رهایی مسافر عماد
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
سفر سخت ؛ تولد سومین سال رهایی مسافر عماد
پنجشنبه 23 فروردین 1397 ساعت 23:48 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( پیام های شما )

جلسه چهارم  از دور سی چهارم  سری کارگاه‌های آموزشی عمومی  کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه  با استادی مسافر آقای میثم و نگهبانی مسافر آقای علی و دبیری مسافر  آقای جلال با دستور جلسه " وادی هشتم و تاثیر آن روی من " در تاریخ 97/01/23 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ادامه مراسم تولد سومین سال رهایی آقای عماد را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.خلاصه سخنان استاد :

خدا رو شکر میکنم که دوباره در این جایگاه قرار گرفتم تا بتوانم آموزش بگیرم. شعری بود که خیلی به اون علاقه داشتم  ولی معنای درستی از مفهوم آن نداشتم . بیت اول شعر آمده : ای برادر تو همه اندیشه ای   ما بقی خود استخوان و ریشه ای . من در زمان  تخریب مواد  تفکرم این بود که افکار و اندیشه یک انسان هست که اون رو می سازه نه کار تلاش و فعالیت. در دنیا این همه دکتر و دانشمند و فیلسوف وجود دارند که روزی بالاخره راه درمان مواد را پیدا می کنند. پس لزومی نداره من خودم بخواهم حرکت کنم و به دنبال راه درمان باشم. پس آنقدر مصرف می کنم تا راهش رو برام پیدا کنند. زمانی که وارد کنگره شدم پس از مدتی ذره ذره متوجه شدم که تغییر کردم و تبدیل به یک  فرد تلاش گر شده ام. خودم  به کنگره میام و بر می گردم، شربتم رو خودم مصرف می کنم ،سی دی ها رو خودم گوش می کنم ومی نویسم . . .

افرادی که در گذشته من رو از هر لحاظی حمایت می کردند چه مادی و چه معنوی، به نتیجه ای رسیده اند که میثم خودش میتواند زندگی خود را اداره کند و خیالشان از این بابت راحت شده و من این موضوع را زمانی متوجه شدم که وادی هشت برای  من هم اتفاق افتاده و شروع به حرکت کردم. آقای مهندس فرمودند خود فرد متوجه نمیشود ولی یک روز به خودش می آید و میبیند که چهره اش عوض شده ، خوراک او بهتر شده و حتی افکار و نگاهش به همه چیز تغییر کرده است. زمانی که ماشینی میخرید تا وقتی آن را حرکت ندهید متوجه خوب یا بد بودن آن نمیشوید انسان هم همینطور است و مصداق خوبی برای کنگره. یک فرد مصرف کننده با حرکت کردن در کنگره خود را نشان میدهد. زمانی که فرد مشتاق حرکت کردن میشود  سیستم ایکس او فعال میشود.جناب مهندس فرمودند در هیچ کانال تلگرامی کسی حق کپی سی دی را ندارد زیرا خود فرد باید در کنگره حضور داشته باشد و حرف راهنما را گوش بدهد و سپس حرکت کند در غیر اینصورت میشود سم. در حرکت کردن جهت خیلی مهمتر از سرعت میباشد.

بخش دوم جلسه امروز سومین سال رهایی یکی از کمک راهنمایان سمنان آقای عماد است: در تاریخ 24 تیرماه سال 93 در یک روز گرم تابستان فردی وارد کنگره شد که داخل حیاط کنگره در حال راه رفتن بود از من پرسید شما کمک راهنما هستید گفتم آگه خدا قبول کند گفت من می‌خواهم رهجوی شما بشوم جواب دادم که من سختگیر هستم و هرکسی نمی‌تواند در لژیون من دوام بیاورد ولی اصرار کرد و من هم قبول کردم و این توفیق نصیب من شد که رهجوی من شد مثل همه رهجو هام که نصیب ما شدند و خدا رو شکر .آمد رهجو شد و دو سال سفر کرد سفر سختی را داشت و منیت خیلی بالایی آمده بود رفت رو اوتی گفت من اوتی نمی‌خورم اوتی به من نمی‌سازد گفتم کل کنگره‌دارند اوتی می‌خورند به آن‌ها می‌سازد خلاصه گفت من اوتی نمی‌خورم گفتم باشد اوتی نخور با اپیوم شروع کرد و حدوداً دوتا پله رفت و گفت ببخشید می‌خواهم اوتی بخورم .

عماد به‌واسطه مصرف زیاد متادون در رگ‌های خونی‌اش رسوب زیادی وجود داشت حتی تا یک گرم دو روز سفر کرد و آمد پایین  یک روزبه من زنگ زد و گفت آقا من پارک طالقانی هستم و آمدم لژیون آقای حکیمی نشسته‌ام و من گفتم خدا رو شکر چه رهجوی خوب و جویایی ظهر آقای حکیمی اس ام‌اس دادند به من گفت ره‌جویت از توخالی است ببرش پیش آقای مهندس و هفته آینده عماد رو بردم و آقای مهندس شرح‌حال عماد را از من گرفتند و گفتند ببرش بالا از یک گرم دو روز رفت تا چهارده نیم سی‌سی و این حرکت سرعت مهم نیست جهت حرکت مهم است همه را در درون سفرش انجام داد.و خدا رو شکر منیت را شکست و سفر خود را به پایان رساند. همچنین توانست سفر سیگار خود را به‌خوبی به پایان برساند. آرزوی موفقیت برایش دارم و این روزبه خودش و خانواده و هم‌سفرش آقا شروین که در جلسه حضور دارند تبریک می‌گوییم.متشکرم

اهدای نشان ویلیام وایت به یکی از عزیزان نمایندگی سمنان

در ادامه مراسم تولد سومین سال رهایی آقای عماد را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.


اعلام سفر ایشان:
(مدت تخریب: 8سال.) (آنتی ایکس مصرفی : قرص متادون) (مدت سفر: 20 ماه ) (نام راهنما: آقای میثم )  (ورزش مورد علاقه: والیبال) (رهایی : 3 سال و یک ماه  )

سفر سیگار (تخریب: 10سال) (مدت سفر 13 ماه ) (نام راهنما: آقای میثم  ) (رهایی : 2سال )


آرزوی تولد ایشان : هر کسی که در هر جایی در اعتیاد و در زندان خوش به سر می برد مسیر کنگره را پیدا کند و به درمان و رهایی و حال خوش برسد.


خلاصه سخنان مسافر آقای عماد :

ممنون از همه دوستان که در این جشن شرکت کردید خیلی انرژی گرفتم از شماها چند روز با خودم فکر می‌کنم که چی مطالبی را عنوان کنم و نمی خویم زیاد وقت شمارا بگیرم این روز قشنگ را به مهندس دژاکام ٬سرکار خانم آنی ٬و استاد امین تمامی دیده‌بانان و خدمتگزاران کنگره تبریک عرض می‌کنم یادم می‌آید که تولد سه‌سالگی راهنمای عزیزم آقای میثم بود و جناب حافظی استاد بودند و من انتها جلسه نشسته بودم و هر وعده ۴ ونیم سی‌سی اوتی می‌خوردم و حالم خیلی خراب بود و من گریه می‌کردم پیش خودم گفتم خدایا می‌شود روزی من تو آن جایگاه به شینم و تولد سه‌سالگی من به شه از ته قلبم خواستم و به آن رسیدم و دلیلش این‌که وادی هشتم کامل اجرا کردم و خدا رو شکر می‌کنم. خرداد ۹۲ بود و من گرگان بودم با دوست عزیزم شروین داشتم دور می‌زدم حالم خیلی خراب بود چشمم به کمپ ترک اعتیاد خورد و رفتم سؤال کردم و می‌خواهم ترک کنم و نگهبان جلوی در گفت باید یک ماه بیایی بخوابی و آمدم شاهرود و با چند تا بچه‌های دیگر صحبت کردم گفتن راهی جز کمپ نداری. همه‌ی برنامه‌ها را ریختم به خانه گفتم یک ماه میرم کربلا. هدفم این بود که از این زندان اعتیاد رها به شم خیلی اتفاقی تو اینترنت زدم کلمه درمان اعتیاد را زدم٬سایت کنگره ۶۰ بالا آمد و بدون هیچ تفکری وارد سایت شدم و اولین مطلب خواندم فهمیدم اینجا جایی هست که من باید بروم یک شماره تماس بود زنگ زدم.

صحبت کردم با دیده‌بان محترم آقای صداقت بودند و به ایشان گفتم دارم می‌میرم٬ گفتن بیا کنگره سمنان٬ به ایشان گفتم که من شاهرود هستم ۲۰۰ کیلومتر فاصله تا سمنان. گفتن اگر می‌خواهی زنده بمانی بیا سمنان ٬دوستم شروین هم همراه آمد ٬وارد کنگره شدم ی نفر من را به آغوش گرفت و فشار عجیبی به من داد استاد سرکار خانم آنی بود و نگهبان هم استاد عزیزم آقای جمالی بود ان قدر حالم خراب بود در اتاق جلوی خانم آنی داشتم سیگار می‌کشیدم هیچ‌وقت یادم نمی‌ره خانم آنی حتی ی نگاه هم به من نکرد ٬من سفر سختی داشتم تیرماه ۹۲ سفر شروع کردم تو یک گرم ۲۰ روز بودم وان قدر خمار بودم فقط آرزوی مرگ می‌کردم و دور کنگره راه می‌رفتم آرزوی مرگ می‌کردم و به راهنمایم گفتم حالم خرابه و توصیه کرد یه جلسه به تهران بروم ٬ جناب مهندس به من گفتن می‌خواهی خوب بشوی یا نه٬گفتم بله استاد ٬ پس هر چیزی که راهنما می‌گوید گوش کن ٬و دوباره از اول شروع کردم و از شاهرود می‌آمدم و دوستان باید قدر بدانند که کنگره نزدیک آن‌هاست ٬بعضی‌ها از راه دور می‌آیند ۴ ساعت مسیر رفت‌وبرگشت من به کنگره بود چون خسته شده بودم از مواد و هدف درمان داشتم آمدم.

تلاش کردم٬ گوش‌به‌فرمان راهنمایم بودم و راهنمایم خیلی سخت‌گیر بود٬ من در پارک سمنان شب‌های جمعه می‌خوابیدم که صبح زود برم پارک طالقانی چون راهنمایم به هم می‌گفت باید بیایی ٬در سرما و گرما٬ همه را انجام دادم و به رهایی رسیدم. تشکر می‌کنم از راهنمای عزیزم آقای جمالی ٬خیلی اذیت کردم بسیار مشکلات در سفر اول داشتم چه ازلحاظ مسافت و چه ازلحاظ مشکلات جسمی ٬ولی روزی نیست که بیدار شوم اول سجده می‌کنم ،خداوند را که کنگره و جناب مهندس را که به وجود آوردند ٬و از خداوند می خواهم که راهنمایم را حفظ کند ‌؛ و آرزوی حال خوش برای همه مسافران و همسفران دارم و اگر در مسیر صراط مستقیم باشند و دوری از ضد ارزش‌ها باشند به حال خوش می‌رسند؛ و از دوست خوبم آقا شروین تشکر می‌کنم و من مدیون ایشان هستم و خانواده‌ام اطلاع ای از اعتیاد و درمان من خبر نداشتن سقوط آزاد بودم هم‌خانواده خبر نداشتن و در خیابان‌ها راه می‌رفتم و گریه می‌کردم و به راهنمایم زنگ می‌زدم و شروین کمک شایانی به من کرد از آقا هادی تشکر می‌کنم ایشان هم خیلی تأثیر زیادی در سفر من داشتند از تمامی همسفران ٬از مادر عزیزم برادر و خواهر عزیزم که دوست داشتن در این جشن باشند ولی به سفر رفتن ولی مطمئن هستم دلشان اینجاست از تمامی راهنماها ٬ایجنت٬مرزبانان و تمامی خدمتگزاران. مخصوصاً بچه‌های سایت شعبه تشکر می‌کنم که خودم مدیون سایت می‌دانم، چون به‌واسطه سایت بود که من کنگره 60 را پیدا کردم یادم است در اینترنت زدم اعتیاد که سایت وبلاگ‌های کنگره را آورد و از همان‌جا بود وارد کنگره شدم؛ و از همه تشکر می‌کنم و امیدوارم اما سفر اولی‌ها به این جایگاهی که من هستم به آن برسند.متشکرم

 تقدیر از اقای عماد برای لژیون مالی و لوح تقدیر به ایشان اعطاء گردید.

 ادامه این مراسم و جشن بسیار زیبا به روایت تصویر؛

اهدای نشان سه سال رهاییخدمتگزاران جلسهعکاس و نگارش متن وبلاگ


تهیه و تنظیم و انتشار در وبلاگ


عکاس ؛ مسافر مهدی 

تایپ متن ؛ مسافر عمار نجفی ، مسافر مهدی محمدی

تهیه و تنظیم ؛ مسافر علی عربی

نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، رهایی ...گل نمادین...، تولد ها ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه یحیایی سه شنبه 28 فروردین 1397 19:10
سلام
تبریک وخدا قوت به آقای جمالی و
تبریک و شاد باش به آقا عماد
تا باد چنین بادا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic