a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی + تولداولین سال رهایی مسافر مهدی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی + تولداولین سال رهایی مسافر مهدی
جمعه 31 فروردین 1397 ساعت 00:25 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

جلسه پنجم  از دور سی چهارم  سری کارگاه‌های آموزشی عمومی  کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه  با استادی مسافر آقای حسین و نگهبانی مسافر آقای علی و دبیری مسافر  آقای جلال با دستور جلسهجهان بینی 1 و 2 " در تاریخ 97/01/30 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

 در ادامه نیز مراسم تولد اولین سال رهایی آقای مهدی را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

خلاصه سخنان استاد :

سلام دوستان حسین هستم مسافر.

از نگهبان محترم علی آقا سپاسگذارم که به من فرصت داد تا در این جایگاه قرار گرفته و از شما عزیزان آموزش بگیرم.

دستور جلسه‌ی این هفته مربوط به جهان‌بینی است همان‌طور که از اسمش پیداست در رابطه با موضوعاتی هست که من در بیرون از کنگره می‌دیدم  ولی  به  آن‌ها توجهی نمی‌کردم. وقتی به کنگره آمدم با یک کلمه آشنا شدم و آن جهان‌بینی بود که اصلاً در موردش هیچ  آٖگاهی نداشتم. در کنگره آموزش‌ها همیشه بروز است جهان‌بینی ۱ و ۲ چیز سخت و پیچیده نیست فقط راه و روش درست زندگی کردن را به ما میاموزد. به نظر من اگر افکار و اندیشه من تغییر کند آن‌وقت است که می‌توان گفت جهان‌بینی در زندگی من تأثیرگذار بوده است. در آموزش‌های کنگره مثلثی داریم که اضلاع آن جسم و روان و جهان‌بینی را شامل میشود.

یک فرد مصرف‌کننده که به‌واسطه مصرف مواد مخدر جسم و روانش به‌هم‌ریخته شده جهان‌بینی او نیز آلوده‌شده است و باعث میشود در جامعه اتفاقاتی که  پیرامونش می‌گذرد را به‌درستی نبیند و دچار قضاوت‌های نابجا و اشتباه شود. ولی وقتی‌که وارد کنگره میشود واژه‌ی مسافر برایش بکار برده میشود و در طول ۱۱ ماه سفر مشکلات و وابستگی‌هایی که به مواد مخدر داشته است را درمان می‌کند. در سفر اول اولویت درمان فرد است ولی وقتی وارد سفر دوم میشود با آموزش‌هایی که در کنگره می‌آموزد دید و نگاه او تغییر کرده و دیگر دچار اشتباه نمی‌شود.

این کنگره است که من را می‌سازد با جهان‌بینی به من می‌فهماند که کجا بوده‌ام والان کجا هستم و در آینده کجا خواهم بود. به نظر من فرد مصرف‌کننده وقتی وارد کنگره میشود حتی بعد از اتمام سفر اول هم  می‌بایست در کنگره حضورداشته و خدمت کنند. اشخاصی که در کنگره خدمت می‌کنند ماندگار می‌شوند و به جهان‌بینی بالایی دست پیدا می‌کنند که در زندگی شخصی‌شان بسیار کمک‌حالشان خواهد بود. بیشتر از این درباره‌ی دستور جلسه صحبت نمی‌کنم.

بخش بعدی جلسه مربوط به تولد مهدی عزیز است. مهدی از همان روزهای اول که به کنگره آمد درمان را جدی گرفته و گوش‌به‌فرمان بود و با گوش دادن به حرف راهنما آموزش‌ها را فراگرفت و توانست موفق شود. هرچند در حال حاضر حضورش در کنگره  کمی کم‌رنگ شده است بدلیل مشغله کاریش ولی امیدوارم مجدداً مهدی رو در شعبه بیشتر ببینیم ، البته مهدی در بخش اوتی نیز در حال خدمت است و امیدوارم که در آنجا آموزش های لازم را فرا بگیرد و آموزش‌هایی را که در کنگره فراگرفته در زندگی شخصی خودش نیز کاربردی کرده و موفق باشد. من این رهایی رو به همه اعضا کنگره ۶۰ مهندس دژاکام خود مهدی عزیز و خانواده محترمش تبریک میگم.

از اینکه به صحبت های من گوش کردید،متشکرم

 در ادامه مراسم تولد اولین سال رهایی آقای مهدی را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.اعلام سفر ایشان:
(مدت تخریب: 7سال.) (آنتی ایکس مصرفی : قرص B2) (مدت سفر: 10 ماه و25 روز ) (نام راهنما: آقای حسین)  (ورزش مورد علاقه: والیبال) (رهایی : 1 سال و یک ماه  )

سفر سیگار (تخریب: 17سال) (مدت سفر 14 ماه ) (نام راهنما: آقای میثم  ) (رهایی : 8 ماه و 5 روز )

آرزوی تولد ایشان : تمامی مصرف کننده های مواد مخدر،راه کنگره را پیدا کرده و به رهایی برسند و در این راه ثابت قدم باشند.

خلاصه سخنان مسافر آقای مهدی :

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر.

خیلی خوشحالم از بابت این دوستانی که در کنگره دارم.قبل از هر چیزی میخواهم تشکر کنم از مهندس دژاکام که کنگره 60 را بنا کردند که امروز من بتوانم این جایگاه را تجربه نمایم و این همه سفر اولی،به رهایی برسند.از راهنمای سفر اولم آقا میثم نیز تشکر میکنم و راهنمای سفر دومم حسین آقا ممنونم که در طول سفرم خیلی به من کمک کرد چون تخریب من خیلی بالاتر از این چیزی است که در اعلام سفر میگویم.من به این دلیل که نمیخواستم همسفرم از اعتیاد و درمان من چیزی بفهمد،که آخر هم فهمید که من به کنگره می آیم،با هماهنگی راهنمایم در اعلام سفرهایم آنتی ایکس مصرفی خود را قرص B2 میگویم که همسفرم از مصرف حشیش و تریاک در گذشته ام چیزی نفهمد.من به این علت که سرکارم راحتتر بتوانم کارم را انجام دهم از قرص B2 استفاده کردم و آخرین مصرفم قرص بوده و اینم به دستور راهنمایم در سفر اول بود.از همه ی دوستان و عزیزان خیلی ممنونم،من لایق این همه تعریف نبودم که شما گفتید،خیلی کوچکتر از این حرفها هستم و دستبوس همگی شما عزیزانم.من مهدی در زمان مصرفم گفتم که،همسفرم خبر نداشته و دوست هم نداشتم که خبر دار بشود و بخاطر همین موضوع نیز من خیلی دردسر کشیدم.

برای جا و مکان مصرفم،یعنی روزهایی بوده که من در خیابانها علاف بودم بخاطر اینکه بتوانم مکانی را پیدا کنم برای مصرف کردنم.من یادم است که در زمان مصرفم همسرم بیمار بود و فرزند اولم که نوزاد بود نیز همینطور،همسرم به من زنگ زد که بیا بچه مریض است و من یادمه که بعد از قطع کردن،پیش خودم گفتم که بزار این یک بست را هم بکشم حالا بعد میروم،یعنی طوری در مواد مخدر غوطه ور بودم که نمیتوانستم به زندگی خویش برسم.خدارا شکر که راه کنگره برایم پیدا شد و در کنگره توانستم به درمان برسم،همسفرم خبر نداشت،داخل شعبه هم به دلایلی نمیتوانست که بیاید،مدتی هم آمد ولی بدلیل شاغل بودن همسرم نمیتوانست که بیاید.درست است.

که همسفرم در کنگره نبود ولی داخل خانه بال پروازم بود.آقای جمالی نیز همسفرم را تا روز رهایی ندیده بودند و وقتی دیدند فهمیدند که همسفر من،واقعا همسفر است،همسفر با اینکه در کنگره حضور فیزیکی نداشت،در سختیها و مشکلات بال پروازم بود.زمانی که با راهنمایی راهنمایم فهمیدم که باید به خانواده ام بگویم که در کنگره در حال سفر کردن هستم،همسرم،در کنار من همسفر خوبی بود،شبها در کنارم بیخوابی کشید،روزها بچه هایم را به بیرون میبرد که بتوان سی دی ها و کارهای سختی که آقای جمالی به من میداد را تا آموخته شوم و پرورش بیابم،تا به رهایی برسم،به انجام برسانم.خیلی ممنون که به صحبتهایم گوش کردید و خیلی خوشحالم از این بابت.


 ادامه این مراسم و جشن بسیار زیبا به قلم دوربین؛


خدمتگزاران جلسه


لژیون آمادگی آزمون کمک راهنمای سال 97 برگزار گردید.که این لژیون اولین جلسه به استادی کمک راهنمایان آقای قاسم و آقای میثم بود و تعداد حاضرین در این لژیون 24 نفر بود . نگارش متن وبلاگعکاس


تهیه ، تنظیم و انتشار در وبلاگ

"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"
عکاس ؛ مسافر امین

تایپ متن ؛ مسافر وحید صنایعی ، مسافر مهدی محمدی

تهیه و تنظیم ؛ مسافر علی عربی

نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...،


لینک های مرتبط: وبلاگ سمنان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعمار یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 17:22
مهدی عزیز..بهترین ارزوها را از خداوند رحیم می خواهم
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 17:14
مهدی عزیز..بهترین ارزوها را از خداوند رحیم می خواهم
همسفر مرضیه یحیایی یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 16:14
سلام:
جلسه و تولد خوبی بود
خدا قوت به مسافران و همسفران گرامی
شنبه 1 اردیبهشت 1397 13:58
سلام خداقوت و تبریک به داداش گلم آقا مهدی وتبریک به آقا میثم و حسین آقا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات