a وبلاگ نمایندگی سمنان - رسیدن به صلح درونی؛ جشن پنجمین سال رهایی مسافر بهمن
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
رسیدن به صلح درونی؛ جشن پنجمین سال رهایی مسافر بهمن
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 21:24 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از دور سی و چهارم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، نمایندگی پرستار با دستور جلسه " الهام از رمضان + جشن آزادمردی مسافر بهمن به استادی مسافر رضا ، نگهبانی مسافر پوریا و دبیری مسافر اسد در روز پنج‌شنبه مورخ 97/02/20 ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.

صلح زمانی به وجود می‌آید که آن چیزی که فکرت قبول می‌کند و عقلت می‌گوید درست است ، انجام شود.

سخنان استاد در مورد دستور جلسه :

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر. از آقا اسد دبیر محترم و آقا پوریا نگهبان محترم سپاسگزارم که به من فرصت دادند تا در این شعبه خدمت کنم. هر موقع در این شعبه خدمت می‌کنم به‌واسطه آموزش‌ها و خاطرات زیادی که درگذشته داشته‌ام حال بهتری را تجربه می‌کنم. درهرصورت خیلی خوشحالم که اینجا هستم تا خدمت کنم و خیلی تشکر می‌کنم که این فرصت را به من دادید که در خدمت شما باشم.

دستور جلسه امروز ما همان‌گونه که دبیر محترم اعلام نمودند دو قسمت دارد یکی دستور جلسه هفتگی که الهام از رمضان هست و دومی هم پنجمین سال رهایی آقا بهمن مرزبان محترم همین نمایندگی پرستار.

 در رابطه با قسمت اول من اگر خیلی خلاصه بخواهم بگویم اینکه الهام به همه می‌شود چیز خاصی نیست منتها هرکسی آن چیزی بر او الهام می‌شود که دغدغه‌اش هست، اگر به چیزهای بد فکر کنیم بد به ما الهام می‌شود یا اگر به راه‌های بد فکر کنیم یا جزء دغدغه‌هایمان باشد بد به ما الهام می‌شود و پاسخ‌های بد به سؤال‌هایمان داده خواهد شد.

 
 

الهام به همه ممکن است بشود و می‌شود ولی دریافت‌کننده الهام یکسری شرایط باید داشته باشد من زمانی می‌توانم الهام را دریافت بکنم و به پاسخ آن سؤال برسم که اولاً دنبال آن باشم و ثانیاً آرامش داشته باشم. خیلی وقت‌ها آدم‌ها دنبال چیزی هستند و می‌خواهند کاری بکنند ولی آرامش ندارند و نمی‌دانند چه‌کار باید بکنند تا به نتیجه لازم برسند مانند کسی که سانحه‌ای برایش به وجود می‌آید می‌گویند تنها کسی می‌تواند به مصدوم کمک کند که به هم نریزد یعنی عصبانی نشود و آرامش خودش را حفظ کند یعنی می‌تواند بفهمد که چه‌کار باید بکند و کسانی به هم نمی‌ریزند، عصبانی نمی‌شوند و می‌فهمند چه‌کار باید بکنند که به وظیفه خود عمل کنند.

الهام از رمضان دستاوردی که برای کنگره داشت ابداع درمان تدریجی یا DST بود. مهندس دژاکام الهام درمان به روش DST را در ماه مبارک رمضان دریافت نمودند و همه آن‌کسانی که روزه می‌گیرند به‌نوعی از حال خوبی برخوردارند. در کنگره همه ما به‌نوعی روزه می‌گیریم همه‌کسانی که سفر می‌کنند روزه می‌گیرند و همه‌کسانی که روزه می‌گیرند حال خوبی دارند.

من هم اوایل که به کنگره آمدم یک ماه مانده به رمضان ماتم می‌گرفتم که چه‌کار کنم پیش خودم هم‌فکر می‌کردم کسانی که روزه می‌گیرند افرادی هستند که (معذرت می‌خواهم) هیچ‌چیز نمی‌فهمند، نمی‌دانند که چطور از زندگی لذّت ببرند ولی الآن به این نتیجه رسیدم که روزه خیلی خوب است و چند سالی هم هست که همه‌روزه‌هایم را کامل می‌گیرم.

البته در ابتدا با روزه کامل نبود بلکه از یکی دو ساعت شروع شد و در حقیقت شروعش از همین سفر تدریجی DST بود که موادم را سروقت مصرف می‌کردم و سپس تا وعده بعدی چیزی مصرف نمی‌کردم طبق دستور راهنما و به این شکل روزه گرفتن را تمرین کردم تا به روزه کامل رسیدم. همه ما می‌توانیم در این ماه استارتی بزنیم و شروع کنیم به روزه گرفتن هر کس به هر مقدار که می‌تواند. در مورد این دستور جلسه دوستان بیشتر مشارکت خواهند کرد.

 
 
سخنان استاد در مورد مسافر بهمن :
در خصوص قسمت دوم دستور جلسه که پنجمین سال رهایی آقا بهمن است که همه شما ایشان را می‌شناسید مرزبان اینجا هستند ولی بازهم طبق رسم کنگره و برای اینکه بهتر در حال و هوای این جشن قرار بگیریم از ایشان خواهش می‌کنم که اعلام سفر نمایند تا بعد من مختصری در خصوص آقا بهمن صحبت کنم.

 آقا بهمن یکی از خدمتگزارهای خوب کنگره 60 مخصوصاً نمایندگی پرستار هست. من روزی که ایشان وارد کنگره شد و عضوی از لژیون من که لژیون شماره 2 بود گردید اصلاً حالش قابل‌مقایسه با امروز که شما می‌بینید نبود، خیلی فرق می‌کرد ولی همین‌طور خوش‌تیپ و سرحال و شوخ‌طبع بود. بهمن از همان روزهای اول واقعاً خوب سفر کرد، جلسات را مرتب می‌آمد تکالیفش را خوب انجام می‌داد و خدمت می‌کرد.

از آن روزی که در لژیون سفر اوّلی بود با خوب سفر کردنش، خدمت کرد به لژیونش به خودش به همنوعش و وقتی رها شد در قسمت نشریات و تازه‌واردین خدمت کرد و سپس به لطف خدا در آزمون کمک راهنمایی قبول شد و الآن که در حال گذراندن دوره مرزبانی هست.

بهمن واقعاً خدمت کرده و نتیجه این خدمت حال خوشی است که دارد. در مورد خصوصیات بهمن باید بگویم اصلاً عصبانیتش راندیدم بسیار شوخ‌طبع و آرام است. فکر می‌کنم و برداشت من این است که این آرامشی که دارد نتیجه صلح درونی است که دارد. صلح زمانی به وجود می‌آید که آن چیزی که فکرت قبول می‌کند و عقلت می‌گوید درست است انجام می‌شود. وقتی راهنمایت می‌گوید درست است انجام می‌دهی. وقتی به من راهنمای درونی و بیرونی می‌گوید درست است صلح و آرامش درونی نصیبم می‌شود.

آن موقع دیگر آدم خیلی غصه نمی‌خورد مثل آقا بهمن می‌شود که خیلی می‌تواند پیشرفت کند و الحمدالله ایشان پیشرفت خوبی داشته است و بعدازاین هم باپشتکاری که دارد خدمتگزار خوبی برای خودش و خانواده‌اش هست. پیامی که من برای آقا بهمن انتخاب کردم را برای شما می‌خوانم امیدوارم همه ما به درجه‌ای برسیم که لایق این پیام باشیم و بتوانیم این پیام را آن‌طور که بایدوشاید هست به انجام برسانیم.

پیام؛ بهمن عزیز به امید پروردگار در برابر مصائب به ستونی و استواری یک نخل ایستاده باشید تا به آنچه در قدرت و توانائی فکر و عقل شماست پی ببرید. همه آن‌هایی که در برابر مشکلات می‌ایستند و از آن‌ها عبور می‌کنند به یک خودباوری، ایمان، آرامش و صلح درونی می‌رسند و رمضان هم نتیجه‌اش همین است.

آن‌هایی که می‌توانند از خیلی چیزها بگذرند به این آرامش می‌رسند. بهمن هم از خیلی چیزهایش گذشت. این راه دور را آمد و الآن حدود 3 تا 4 سال است که از آن‌طرف تهران می‌آید اینجا و زحمت می‌کشد و این زحمات قطعاً بدون وجود همسفران خوبش امکان‌پذیر نبود و نمی‌توانست چنین خدمت‌هایی را انجام بدهد.

مسلماً همه ما و شمایی که دارید زحمت می‌کشید و خدمت می‌کنید مدیون آرامشی هستیم که هم‌سفرانمان به ما می‌دهند. من هم به‌نوبه خودم به همسفر و راهنمای همسفر آقا بهمن، سرکار خانم اشکذری تبریک می‌گویم چراکه زحمت‌های ایشان بوده که ما می‌توانیم فرصت خدمت داشته باشیم. به همسفران دیگرش دخترخانم و آقاپسر عزیزش نیز تبریک می‌گویم. انشا الله که همه ما در کنار خانواده و مخصوصاً آقا بهمن روزگار خوبی را داشته باشند. بیشتر از این صحبت نمی‌کنم امیدوارم که شما در ادامه بیشتر به این جشن بپردازید. از اینکه این فرصت را به من دادید و به صحبت‌های من گوش دادید کمال تشکّر رادارم.

اعلام سفر مسافر بهمن : 
سلام دوستان بهمن هستم یک مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه، ده ماه و بیست‌وپنج روز سفر کردم به استادی آقا رضا و مدت 5 سال و چند روز هست آزاد و رها هستم. ضمناً یک سفر سیگار هم داشتم به راهنمایی آقا رضا و رهایی از مصرف سیگار هم دو سال و دو ماه است.

آرزوی مسافر بهمن: 

آرزوی اولم را قطعاً در اینجا و در کنار شما و سعی و تلاش خودم با رعایت قوانین و حرمت‌های کنگره قطعاً به آن می‌رسم آرزوی دومم هم این هست که نه‌تنها مردم این سرزمین بلکه مردم همه دنیا در صلح و آرامش زندگی کنند.

 
 
 
سخنان مسافر بهمن :
وقتی به کنگره آمدم لژیون دوم که مربوط به آقا رضا بود در این قسمت سالن برقرار می‌شد و دیدم که راهنمای لژیون با رگ برآمده و شدت و حدت در مورد موضوعی صحبت می‌کند و با خودم گفتم این فرد همانی هست که باید راهنمایی مرا به عهده بگیرد. در ابتدای اعتیاد که سرخوش از مصرف بودم و فکر می‌کردم به یک ماده جادویی دست پیدا کردم و دیگرانی که مصرف نمی‌کنند باهوش نیستند و متوجه نیستند چه قدرتی را می‌توانند به دست بیاورند.

بااین‌حال با افکار پریشانی که داشتم خیلی احساس عذاب وجدان داشتم و چندنفری در کنار من به دنیای اعتیاد واردشده بودند که این آسیبی که به آن‌ها زده بودم باعث عذابم می‌شد البته یکی دونفری را به کنگره معرفی کردم و درمان شدند و شکر خدا خدمتگزار هم هستند اما دیگران هنوز درگیر مصرف مواد هستند.

خیلی دوست داشتم بتوانم به‌گونه‌ای این آسیب‌ها را جبران کنم و تنها راهی که می‌توانستم این کار را انجام دهم خدمت کردن در کنگره بود. از خدمت در نشریات و خدمت در قسمت اوتی و امروز هم که در گروه مرزبانی در خدمت شما عزیزان هستم. از سرکار خانم اشکذری راهنمای همسفرم که علیرغم مشغله زیاد تشریف آوردند تشکر می‌کنم.

در شروع سفر مخصوصاً در سه یا چهارماهه اول آموزش‌های خانم اشکذری تأثیر بسیار خوبی روی همسفرم داشت و باعث شد یک آرامش نسبی در منزل برای من فراهم شود. زندگی کردن با یک مصرف‌کننده شیشه با افکار خراب که تخریب زیاد دارد وقیح است و خیلی چیزهای دیگر اصلاً آسان نیست و همسفر من با این شرایط کنار من زندگی کرد.

از همسفرم کمال تشکر رادارم که کنگره را پیدا کرد و مرا به کنگره آورد. مشاور اولیه من آقا آرش بود که تأثیر بسزایی در جذب من داشت. از همسفرم بازهم تشکر می‌کنم که بااین‌همه دوری منزل تا محل نمایندگی در کنار من هست شاید باور نکنید چند شب پیش که داشتیم به منزل می‌رفتیم در مسیر روباه دیدیم. راستش من و همسفرم در اول ازدواج باهم یک قرار گذاشتیم که در مسائل و مشکلات کوچک ایشان تصمیم‌گیری کند و در مسائل و مشکلات بزرگ من تصمیم‌گیری کنم و خدا را شکر به حول و قوه الهی ما در زندگی به هیچ مشکل بزرگی برنخوردیم.

من وقتی به لژیون آمدم اصلاً قصدم سفر نبود و آمده بودم که به‌قول‌معروف بپیچانم اما تا به خودم آمدم دیدم آمده بودم شکار کنم و شکار شدم. واقعاً کمال تشکر را از آقای ربیعی دارم. یک تشکر ویژه از آقای صداقت ایجنت محترم نمایندگی دارم که بااینکه فکر می‌کردم خیلی سخت‌گیر هست اما به‌مرورزمان دریافتم دلی کوچک و مهربان دارد و خیلی چیزها را از ایشان یاد گرفتم.

از ایجنت سابق شعبه آقای اشکذری کمال تشکر رادارم. از بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام که چنین بستری فراهم کردند کمال تشکر رادارم. خدا را شکر می‌کنم که به بیماری اعتیاد روی آوردم و باعث شد با کنگره آشنا شوم. من اعتقاددارم کنگره 60 یک نظام الهی است و اصلاً مختص به درمان اعتیاد نیست. متشکرم.

سخنان کمک راهنمای همسفر :
 
جا دارد تشکر کنم از راهنمایان خودم جناب مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی که به من اجازه خدمت کردن به انسان‌ها را دادند. این پنجمین سالگرد رهایی آقای بهمن را به راهنمای ایشان آقای رضا، هم‌سفرانشان و خود آقا بهمن تبریک میگویم .
 
 
 
در ادامه مراسم جشن...
 
 
 
 
 
 

منبع ؛ سایت کنگره ۶۰
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic