a وبلاگ نمایندگی سمنان - مصاحبه با ورزشکار تیر و کمان کنگره 60؛ آقای مهدی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
مصاحبه با ورزشکار تیر و کمان کنگره 60؛ آقای مهدی
دوشنبه 8 مرداد 1397 ساعت 14:49 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )
درواقع هدف ما از اینکه در مسابقه هستیم این است که پیامی باشیم برای رهایی انسان‌ها.

در خدمت ورزشکار خوب کنگره 60 از شعبه ابوریحان هستیمخیرمقدم می‌گویم به شما و تیم همراهتان دیروز شاهد زحمات شما و کادر همراهتان بودیم.

لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان مهدی هستم مسافر با بیش از 5 سال تخریب وارد کنگره شدم آخرین آنتی ایکس مصرفی روزی یک گرم ونیم شیشه بوده 13 ماه و 25 روز، به روش dst با داروی ot سفر کردم نام راهنمای عزیزم آقای محسن کیوانی در حال حاضر 4 سال و 11 ماه و 6 روز آزاد و رها هستم.

شما سفر سیگار هم داشتید؟

نه خوشبختانه اصلاً سیگار نکشیدم.

شعبه ابوریحان کجا می‌شود؟

تهران، ابوریحان تا چند وقت پیش بنام شعبه افسریه بود ولی جدیداً شعبه ابوریحان شده است.

لطفاً به ما بگویید که در چه جایگاه‌های خدمتی بودید؟

من در جایگاه مرزبانی و اردو بانی بودم و تجربه خدمت در این جایگاه‌ها را داشتم.

لطفاً به ما بگویید چه اتفاقی می‌افتد که یک فرد مصرف‌کننده که مصرف شیشه داشته و در اوج توهمات بوده و در ورزشی شروع به فعالیت می‌کند که نیاز به تمرکز و هوشیاری بسیار بالای دارد و به باور افراد در جامعه شیشه درمان ندارد و امروز ما شاهد درمان شما هستیم که باوری است در ناباوری، این نقطه تفکر چگونه شکل می‌گیرد؟

ابتدا جا داره من هم به‌نوبه خودم و از طرف دوستان تیرانداز تشکر کنم از ایجنت محترم آقا رضا، همسفر ها و مسافرهای شعبه سمنان و شما که از ابتدا شاهد این مسئله بودم که برای گزارش در اینجا حضور داشتید تشکر می‌کنم. از موقعی که وارد این شهر شدیم سنگ تمام گذاشتید خیلی سپاس گذارم. ما درکنگره آموختیم همه‌چیز تدریجی است از ابتدا که وارد کنگره می‌شویم به فکر درمانمان هستیم بعد که کم، کم درمان شکل می‌گیرد با توجه به راهنمایی راهنما و مسیری که راهنما به ما نشان می‌دهد. به سمت رشته ورزش موردعلاقه سوق داده می‌شویم. من مصرف شیشه داشتم و خیلی حال خرابی داشتم راهنمایم به من پیشنهاد رشته تیراندازی را دادند اول با دارت شروع کردم و بعد از دارت با رشته تیراندازی باکمان علاقه‌مند شدم و به پیشنهاد راهنمایم از 5 یا 6 ماه سفر بودم شروع کردم والان 4 سال و نیم است تیراندازی می‌کنم.

آیا این ورزش (تیر و کمان)، ورزش پولدارهاست یا هزینه‌هایش بالاست؟

یه مقدار هزینه‌اش نسبت به ورزش‌های دیگر بالاست. ولی وقتی به ورزش‌های دیگر هم نگاه کنیم ورزش‌های دیگر هم هزینه‌دارند. الآن برای خرید یک کمان 14 یا 15 میلیون باید هزینه شود یک مقدار سنگین است برای فردی که می‌خواهد تازه شروع کند درحالی‌که مسافر باشد یا در حال درمان باشد. ولی وقتی علاقه به وجود می‌آید آدم تو زندگی‌اش از خیلی چیزها می‌گذرد تا بتواند به هدفش برسد. به‌عنوان‌مثال همسرم برای تهیه کمانش از طلاهایش گذشت یا مثلاً من می‌خواستم ماشینم را عوض نمایم کمانم را عوض کردم. در ادامه که به رشته تیر و کمان علاقه‌مند می‌شوی لذت‌ها و مسائل وارد زندگی میشود که اصلاً قابل‌مقایسه با پول نیست. اگر بخواهیم همه‌چیز را با پول مقایسه کنیم در مقابل درمان باید خیلی هزینه کنیم ولی اصلاً بحث پول نیست بحث درمان است بحث حال خوش است که به دست می‌آوریم که اصلاً با پول قابل‌مقایسه نیست. رشته تیراندازی هزینه‌اش بالاست ولی در مقابل تمرکز و لذتی که ما به دست می‌آوریم واقعاً هزینه چیز ناقابلی حساب میشود

به ما در مورد این ورزش و یا نوع آسیب‌دیدگی و یا مواردی ازاین‌دست در مورد این ورزش که برای خوانندگان ما جالب است بفرمایید؟

شما هر رشته‌ای یا هر کاری را بخواهید انجام دهید مقدماتی دارد. استخر هم بخواهید بروید قبل از پریدن در آب باید خودتان را گرم‌کنید. رشته تیراندازی در ظاهر رشته ساده‌ای است ولی رشته سنگینی است فشاری که روی کتفت، دست و گردن است بسیار سنگین است؛ و ورزشکاران قبل از شروع حتماً خودشان را گرم می‌کنند و آمادگی جسمانی خیلی بالایی می‌خواهد. دیروز بچه‌های ما از 8 صبح تا 5 بعدازظهر اینجا بوده‌اند. یک انسان در حالت معمولی بخواهد این مدت سر پا به ایستد در این گرما واقعاً از پا درمی‌آید. وای به اینکه تو فشار استرس و زیر کمان باشد و بخواهد امتیاز بگیرد و این‌ها همه انرژی می‌گیرد از انسان و باید سطح جسمانی فوق‌العاده بالا باشد که حداقل بتوانی تا آخر مسابقه سر و پا باشی و مقام امتیازی که می‌خواهی بیاوری در مقابل آن ایستادگی خیلی ناچیز است.

 

آیا تابه‌حال اتفاق افتاده تو مسابقاتی که شرکت می‌کنید کسی این سؤال را از شما پرسیده باشد که شما روزی مصرف‌کننده بوده‌اید برای خیلی‌ها شاید باورپذیر نباشد که شما مصرف‌کننده بودید؟

تا دو سال پیش لیگ تهران کنگره 60 برگزارکننده‌اش بود و اکثراً افرادی که می‌آمدند تیر بزنند با بچه‌های کنگره 60 آشنا بودند و خیلی‌ها برایشان جالب بود و می‌گفتند؛ ما هیچ کجا این انسجام و هماهنگی را ندیده بودیم، شما همتان مثل یک خانواده‌اید و همدیگر را حمایت می‌کنید و خیلی جالب بود خیلی‌ها دوست داشتند در جلسات ما شرکت کنند و حتی ما روزهای جمعه که در باشگاه استادیوم تختی برگزار می‌شد جلسات جهان‌بینی برگزار می‌کردیم و یک سری از دوستان اوایل می‌آمدند و الآن خیلی کم‌رنگ‌تر شده است. در شهرستان‌ها نمی‌دانم ولی در تهران اکثراً تو زمینه تیراندازی باکمان با بچه‌های کنگره 60 را می‌شناسند.

هدف اصلی ما که وارد این‌جور مسابقات می‌شویم این است که کنگره 60 را به بقیه افراد خارج از تهران بشناسانیم. والان چون در دو یا سه مسابقه قبل شرکت کردیم افرادی  که می‌آیند ما را می‌شناسند. ما دو سال بود به دستور آقای مهندس اجازه شرکت در مسابقات را نداشتیم تا سطح تیراندازی بچه‌ها بالاتر بیاید و حرفی برای گفتن داشته باشند. الآن که وارد مسابقات می‌شویم وقتی بقیه دوستان می‌روند جدول را نگاه می‌کنند ، مثلاً می‌نویسند مهدی علی محمدی کنگره 60 یا مثلاً خراسان رضوی و این سؤال میشود برای خواننده که کنگره 60 یعنی چی؟ این‌یکی از کوچک‌ترین اهداف ماست.

این‌یک نشانه است که می‌پرسند و می‌فهمند که یک ngo وجود دارد مردم‌نهاد به اسم کنگره 60 که درزمینهٔ درمان اعتیاد فعالیت می‌کند و شاید آن فرد در خانواده‌اش یک بیمار درزمینهٔ مواد مخدر داشته باشد که این انگیزه‌ای میشود که آن‌ها راهی را پیدا کند و کنگره 60 را به یک نفر از اعضای خانواده‌اش معرفی کند. خیلی از دوستانی که الآن در استان سمنان و شهرستان مهدی‌شهر برگزارکننده مسابقات هستند شاید الآن متوجه شوند که کنگره 60 یعنی چه و شاید بتوانند از همین استان به شعبه سمنان بیماری را معرفی کنند. درواقع هدف ما از اینکه در مسابقه هستیم این است که پیامی باشیم برای رهایی انسان‌ها.

 اگر در مورد شعبه سمنان در قسمت هم‌سفرها و مسافرها نظری دارید در خدمتتان هستم؟

کنگره 60 در تمامی شعب مثل یک خانواده می‌مانند و هیچ‌وقت اعضای خانواده را رها نمی‌کنند ما از همان دقیقه که وارد این شعبه شدیم واقعاً حمایت مسافران و همسفران و تک‌تک اعضای نمایندگی سمنان را در کنار خودمان احساس کردیم و انشاالله بتوانیم جبران این زحمات را با مقام‌هایی که بچه‌ها به دست می‌آورند کنیم.

خیلی متشکرم از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید انشاالله در جایگاه‌های بالاتر شمارا ببینیم و در لیگ کشوری شما و کنگره 60 را ببینیم. ممنون و متشکرم

منم هم تشکر می‌کنم از شما برای این گفت گو که با من انجام دادید.

مصاحبه کننده ؛ مسافر علی عربی

تایپ متن ؛ مسافر وحید صنایعی

کنگره 60 نمایندگی سمنان

1397/05/05

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مصاحبه ...، اخبار نمایندگی سمنان ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امین رفیعی نمایندگی سمنان جمعه 12 مرداد 1397 01:29
سلامخدا قوت
حسین از افسریه سه شنبه 9 مرداد 1397 09:55
آقا مهدی دوست داشتنی هستند و بسیار مودب هستند.خوشحالم که از شعبه افسریه در این مسابقه حضور داشتند.
متشکرم از علی آقا و آقا وحید و تیم وبلاگ سمنان برای پوشش خبری و برای مصاحبه
همسفر زهرا از بوشهر سه شنبه 9 مرداد 1397 09:52
سلام بسیار زیاد با این رشته آشنا شدم امیدوارم تیم قهرمانی کنگره ۶۰ را شاهد باشیم.خداقوت به آقای عربی برای مصاحبه که انجام دادند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic