a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی + تولد آزاد مردی کمک راهنما آقای مجید
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی + تولد آزاد مردی کمک راهنما آقای مجید
پنجشنبه 18 مرداد 1397 ساعت 20:01 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

جلسه پنجم از دورسی پنجم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه  با استادی مسافر آقای قاسم و نگهبانی مسافرآقای حبیب و دبیریمسافر  آقای مهدی با دستور جلسه"وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من "در تاریخ 97/05/18 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ادامه مراسم تولد پنجمین سال آزاد مردی؛ کمک راهنما مسافر آقای مجید را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.
خلاصه سخنان استاد:

بُعد شما یک نقطه‌ی شروع دارد و یک نقطه‌ی پایان ٬اما این شروع و پایان‌ها برای یک انسان زمینی با محدودیت و افکار بسته دست نخواهند یافت٬به همین جهت تکرارها ادامه‌دار است.زیرا اجسام تابع هم هستند و چرخش ادامه‌دار است.امروز خوشحالم که دریکی از دستور جلسات که این بار در مورد وادی 13(که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگر است) هست٬حضور دارم

این وادی‌ها درواقع برگرفته از کتاب آسمانی ٬کتاب راهنمای بشریت و درک صحیح از این وادی‌ها باعث شکوفایی و چرخش چراغ اندیشه‌ی هر انسانی ست و فاعل و کاربردی کردن این وادی‌ها باعث دگرگونی و تغییرات کلی در درون انسان‌ها و درنهایت تبدیل‌شدن به یک انسان سالم و صالح می‌شود.متن وادی راجع به ساکنین و جانشین و دیالوگ‌هایی که بین ساکنین و جانشین و فرمان قدرت مطلق به وجود آمده و مطرح‌شدن برخی از قوانین با همان روش مجزای تغییر تبدیل و ترخیص٬و جایگاه انسانی به شکل تک‌بُعدی٬دوبُعدی و سه‌بُعدی و این مضامین را درواقع در خود جای‌داده است. تأثیری که این وادی روی من داشته٬این بوده که:هیچ‌گاه و هیچ‌وقت در مسائل و موضوعات زندگی٬هیچ‌چیزی به‌صورت پایان و یا مطلق وجود ندارد و درواقع هر آغازی یک‌پایانی دارد و آن پایان می‌تواند آغازگر یا شروع یک بازی دیگر باشد.

 

مثال و مصداق سفر در کنگره 60سفر اول٬پایان سفر اول آغاز سفر دوم است و به همین مراتب برای سفر سوم و یا در طبیعت فصول سال و چرخش زمین٬آغاز بهار پایان اسفند و دوباره آغاز بهار سال دیگر و آغازگر فصول برای ادامه زندگی. درواقع وقتی من با این طرز تفکر با این نگرش به این موضوع نگاه کنم٬قطعاً می‌تواند دیدگاهم را به‌طور کل تغییر دهد.چون درگذشته و بعضاً برخی انسان‌ها چون در تصویر و یا تعریف درستی از پایان ندارند درواقع فکر می‌کنند٬در موضوعیت کار یا عملی یک‌چیزی پایان است و یا به پایان ختم می‌شود٬درصورتی‌که پایان‌ها همیشه یک آغاز دوباره را به همراه دارند. 

بخش دوم  صحبت‌هایم را در مورد تولد آقا مجید است.آقا مجید از بدو ورود به کنگره٬تا آٖنجایی که به خاطر دارم همان چیزی بود که امروز ما شاهدش هستیم.درواقع فردی متواضع بانزاکت و باادب٬اما درونی بسیار ناهنجار و آشفته داشت و به‌سرعت چراغ اندیشه و تفکر ایشان در مسیر درمان اعتیاد باز شد و توانستند آموزش‌های کنگره را کاربردی کنند٬البته خواست قوی ایشان یکی از پارامترهایی بود که برای آن تلاش بسیار داشتند و علاقه و عشق ایشان به خانواده٬همسر و فرزند.

تا آنجایی که من در رابطه با ایشان درک کردم این بود که این پارامترها را در کنار هم داشتند تا بتوانند به جرگه‌ی رهایی برسند.باوجوداینکه شاغل بودند و کارشان طوری بود که به‌موقع نمی‌توانستند در جلسات حاضر شوند اما تمام تلاش و کوشش ایشان این بود که به‌موقع در جلسات حاضر شوند و یا در لژیون‌ها حضورداشته باشند.شاخصه‌ی مهم آقا مجید همان ادب ٬ نزاکت و تواضعشان نسبت به استاد و راهنمای خودشان بود.بعد از رهایی مصداق بارز وادی 13(پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است)٬هر دفتری بسته شود کتابی دوباره گشوده و مکتوب خواهد شد٬در سرفصل‌های زندگی ٬ایشان همت کردند پشتکار داشتند٬تلاش کردند و به درجه‌ی کمک راهنمایی رسیدند و امروز صاحب لژیون هستند٬لژیونر هستند.

راهنمای درمان سیگار هستند٬نشان ویلیام  را روی شالشان دارند٬پیمان وادی 8به‌طور کامل اجرا کردند و عیناً و تماماً مصداق همین وادی(وادی13).خدمتگزار قابلی و قاعدی هستند.من ایشان را دوست دارم به خاطر تلاشی که دارند تا بتوانند مؤثر واقع بشوند و تمام هم‌وغم ایشان این است که شاگردان خوبی را پرورش دهند.من این روز قشنگ را در ابتدا به خودشان٬ هم‌سفر ایشان و هم‌سفران کوچولویشان علی آقا و رها خانم٬ به شاگردهای لژیونشان و شاگردهای تحت پوششان٬ به داداش لژیونی‌های ایشان٬ مرزبانان نمایندگی و علی‌الخصوص ایجنت محترم جناب آقای ربیعی و کمک راهنمایان نمایندگی٬ خانواده آقایان مسافر و در رأس به جناب آقای مهندس دژآکام٬ سرکار خانم آنی٬ معمار جهان‌بینی استاد امین٬ خانواده بزرگ کنگره شصت و بخصوص به راهنمای خودم آقای صداقت تبریک میگویم.متشکرم

در ادامه  مراسم  تولد پنجمین سال رهایی، کمک راهنما مسافر آقای مجید را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

 

اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 7سال) (آنتی ایکس مصرفی : تریاک، حشیش و مشروبات الکلی) (مدت سفر: 12ماه) (نام راهنما: آقای قاسم) (ورزش مورد علاقه: فوتبال) (رهایی : 5سال )

سفر سیگار:

(مدت تخریب: 12سال) (آنتی ایکس مصرفی : سیگار) (مدت سفر: 11ماه ) (نام راهنما: آقای میثم) (رهایی:3سال و 6 ماه )

آرزوی تولد ایشان : همه عزیزان بتوانند فرصت خدمت در کنگره را داشته باشند .
خلاصه سخنان مسافر آقای مجید :

خدا را سپاس که امروز اینجا هستم که دوباره این جایگاه را تجربه کنم و خداوند این لیاقت را داد که امروز در جمع شما حضورداشته باشم. در ابتدا تشکر می‌کنم از دوستانی که مشارکت کردند من لایق این‌همه تعریف نبودم. از همه عزیزان که امروز تشریف آوردن تشکر می‌کنم. من در تاریخ 91/04/04 به کنگره آمدم که در آن تاریخ شعبه در بلوار جمهوری بود. روز اول مادر و برادر و همسرم من را به اینجا آوردند. تقریباً بیست روز قبل از آمدنم به کنگره من قضیه اعتیادم را به همسرم گفتم و اعتراف کردم یک مصرف‌کننده مواد هستم. بعد از هفت سال مصرف به همسرم گفتم شما دو راه دارید :می‌توانی بروی و پسرت را هم ببری و دوم می‌توانی بمانی کمکم کنی. بعد از دو روز گریه آمد گفت می‌خواهم کمکت کنم ولی مشروط به اینکه دوباره اگر روزی رسید که مصرف کردی دیگر من را نخواهی دید و الحمدالله اون روز نرسید و امروز هنوز همراهم است و صبورانه من را تحمل می‌کند. من یکی از دستورها و آموزش‌های کنگره را هنوز نتوانستم کاربردی کنم و آن‌هم مردم‌داری است مهندس می‌فرمایند مردم‌داری را از خانه‌ات شروع کن ولی متأسفانه من هنوز نتوانسته‌ام آن‌طور که شایسته است این کار را انجام دهم و هنوز هم همسر و فرزندانم را اذیت می‌کنم امیدوارم که حلالم کنند و تلاش می‌کنم که خوب شوم و اولین عذرخواهی را در روز تولدم از همسرم داشته باشم که بسیار اذیتشان کردم و قول‌های الکی زیادی دادم الآن تقریباً سه سال که قرارِ لژیونم را جمع کنم و مدام امروز و فردا می‌کنم و خودشان متوجه شدند که همه این‌ها برای من یک مسکن است و نمی‌توانم از لذت لژیون بگذرم و خدمت درکنگره را از دست دادن خیلی برایم سخت است زیرا واقعاً لذت می‌برم و با هیچ لذتی برایم قابل قیاس نیست و امیدوارم که هم‌سفرم بگذارد به کارم ادامه دهم

امروز برایم روز قشنگی است و خیلی استرس دارم. از آقای حافظی می‌خواهم تشکر کنم بابت 6سال زحمت. اکثراً ره‌جوها بعد از یکی دو سال کاری باراهنماهایشان ندارند بندرت پیش می‌آید به مزاحم راهنماهایشان شوند ولی من هرگاه کم می‌آورم و خسته می‌شوم از آقای حافظی می‌خواهم با من به تهران بیایند تا در مسیر رفت‌وبرگشت فرصتی داشته باشم تا با ایشان صحبت کنم و از ایشان آموزش بگیرم و آن هنگام که من عطش وجود راهنما را احساس کردم ایشان تشریف نداشتند و الآن محتاجم به راهنمایی‌هایشان و سعی می‌کنم مجالی پیدا کنم تا استفاده کنم و بابت تمام زحماتی که به ایشان دادم از ایشان سپاس گذارم و قدردانی می‌کنم و از خداوند بهترین‌ها را برایشان خواستارم. امروز خدا قوت می‌گوییم به ایجنت محترم و اسیسانت محترم شعبه به مرزبانان و از همه که همت کردند که امروز اینجا حضورداشته باشم و آموزش بگیرم سپاس گذارم. به راهنمای هم‌سفرم خدا قوت میگوییم و از  ایشان تشکر می‌کنم که هم‌سفرم را خیلی آرام می‌کردند و از ایشان بابت زحماتی که برای زندگی ما کشیدند سپاس گذارم. به همسرم خدا قوت میگم و امیدوارم این فرصت را به من بدهند که بازم خدمت کنم. از بچه‌های گلم سپاس گذارم که دلایلی شدند برای زندگی‌ام و خوب شدنم و خوشحالم به خاطر داشتنشان که به من آرامش می‌دهند. خدا را به خاطر تمام نعمت‌هایی که به من داده سپاس از بنیان کنگره سپاسگزارم که هر چه داریم بعد از خداوند از اوست و تفکر و راه و روش ایشان باعث شد که جمعیت کنگره 60شکل بگیرد از همه شما سپاسگزارم و دست همه را می‌بوسم و همه را دوست دارم.


خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر :

خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر در این جایگاه حضور دارم، توی این جشن باشکوه حضور دارم حس خیلی قشنگی است  به همه آن عزیزانی که لژیون دارند از این فرصت استفاده کنند و این بودن‌ها لحظاتی که درکنگره در جامعه خدمتی قرار می‌گیرند لذتش وصف‌نشدنی است. من دو سال از تغییر لژیونم می‌گذرد،دوست دارم عزیزان قدر لژیون خود را بدانند چه آن‌هایی که به‌عنوان رهجو و چه به‌عنوان راهنما خدمت می‌کنند. جا دارد که این روز قشنگ را به جناب آقای مهندس،سرکار خانم هانی،جناب استاد امین تبریک می‌گویم وبِ آقای حافظی تبریک عرض کنم به خاطر پرورش این‌چنین رهجوی تبریک می‌گویم. به آقا مجید تبریک می‌گویم و با خدمتشان و این ثمره‌ای که تو زندگی‌شان برمی‌گردد همیشه مستدام باشد وبِ مهناز عزیزم هم تبریک می‌گویم. 

خانم مهناز عزیز وقتی وارد لژیونم شد یک سری باورها و یک سری چیزهای بود که آن را اذیت می‌کرد و به هم می‌ریخت و پذیرش بعضی از مسائل برایش سخت بود اما به‌مرورزمان و دیدن آموزش‌های کنگره 60 و آن دوستی که با خواهر لژیون‌هایش برقرار کرد،کم‌کم  همراه وهم مسیر شد و توانست در سفر اول واقعاً همسفر باشد و توانست به آقا مجید کمک کند که ایشان از این مرحله عبور کند و به سفر دوم برسد و در سفر دوم میامد ولی با به دنیا آمدن دختر گلشان( رها خانم ) قدری کار سخت شد و آمدنش کم‌رنگ‌تر شد ولی بااین‌حال کم‌وبیش در سفر دوم حضور داشتن تا اینکه من لژیونم را جمع کرد و حضور ایشان خیلی کم‌رنگ‌تر و کم‌رنگ‌تر شد و خانم مهناز عزیز ازجمله رهجو های حرف‌شنو بود و اگر آقا مجید موافق جمع شدن لژیون من بود به خاطر این بود که خانم مهناز بیشتر در خانه و پیش بچه‌ها باشد و در تربیت بچه‌ها به آن کمک کند. اگر آقا مجید بخواهد دور دوم را هم تمدید کند من مطمئن هستم در کنار ایشان می‌ماند چون واقعاً هم دیگر را دوست دارند و بازم می‌گویم من برای این خانواده آرزوی توفیق دارم. متشکرم


خلاصه سخنان همسفر :

زیاد وقت شمارا نمی‌گیرم فقط در ابتدا تشکر می‌کنم از بنیان‌گذار کنگره 60 و این روز را تبریک میگویم به خانواده جناب آقای مهندس دژاکام وهمِ اسیسانت، تشکر می‌کنم از شما آقای حافظی در حق مجید پدری کردید ممنونم از شما و تشکر می‌کنم از راهنمای خوبم خانم مریم عزیز که قرار نبود امروز بیایند ولی خوشحالم که امروز در کنارم هستند بااینکه همیشه منو درک  می‌کنند و برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم. مجید عزیزم در ماه مرداد دو بار متولد می‌شود یک‌بار تولد زمینی آن، و یک‌بار تولد دوباره‌اش هم است و تولدهایش را به آن تبریک می‌گویم. در ضمن خیلی خوب سفر کرد حالا کار نداریم اذیت هم داشت ولی قشنگ سفر کرد بهش تبریک می‌گویم ویرایش آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

از شما دوستان که در این جشن ما رو همراهی کردید تشکر می‌کنم.

 ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به روایت تصویر؛


عزیزان خدمتگزار:


ویرایش،چیدمان و تنظیم:


"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن استاد ؛ مسافر جاسم رحیمیان 

عکاس و تایپ متن آقای مجید ؛مسافر وحید صنایعی 

تایپ متن همسفران؛ مسافر محمد صیاد

تهیه و تنظیم کننده ؛ مسافر علی عربی

کنگره 60 نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
قاسم حافظی چهارشنبه 24 مرداد 1397 23:03
سلام..
.
.
.
خداقوت..

ایمان بدون محبت، به تعصب خواهد انجامید..

دوستان.. یاران ..و دلنوازان..
قدردان الطاف به مهرتان هستم..

همواره.. سبز ..و استوار باشید..
محمدنیر سه شنبه 23 مرداد 1397 17:52
سلام وخداقوت به راهنمای محترم اقای حافظی وتبریک به اقامجید.بهترین هاروبراتون ارزومیکنم
همسفر مرضیه یحیایی دوشنبه 22 مرداد 1397 16:31
سلام:
تبریک و خدا قوت به آقا مجید و همسفر گرامیشان
و درود بر راهنمایان‌گرامی آقای حافظی و خانم مریم
مسافر وحید صنایعی از شعبه سمنان دوشنبه 22 مرداد 1397 01:08
سلام و خداقوت به خدمتگذاران.
و
خداقوت ویژه و دو چندان به پدر و پدربزرگ عزیزم
رضا کدخدا جمعه 19 مرداد 1397 21:57
سلام وتبریک به آقا قاسم وآقامجید.آزاد مردیت پرشگون
رضا کدخدا جمعه 19 مرداد 1397 21:57
سلام وخسته نباشی به بچه های زحمت کش سایت
رضا کدخدا جمعه 19 مرداد 1397 21:55
سلام وتبریک به آقا قاسم وآقامجید.آزاد مردیت پرشگون
مهدی شرفیه جمعه 19 مرداد 1397 12:06
سلام وتبریک به آقای حافظی وتبریک ویژه به آقامجید بابت آزادمردی وتبریک به همسفرانش.ویک خداقوت به بچه های زحمتکش سایت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات