a وبلاگ نمایندگی سمنان - در باب دستور جلسه از استاد امین دژاکام
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
در باب دستور جلسه از استاد امین دژاکام
پنجشنبه 8 شهریور 1397 ساعت 15:03 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

"بنام قدرت مطلق"

 

باید به سایت کنگره اینطوری نگاه کنیم که در واقع پیشتاز و جلودار رساندن پیام کنگره به همه انسان‌ها است.سلام دوستان امین هستم یک مسافر...

در مورد دستور جلسه سایت، که ما چگونه از سایت کنگره استفاده می‌کنیم، مقاله‌نویسی؛ باید بگویم کنگره زمانی پایه‌گذاری شد که پیشرفت در این حد نبود. وقتی که نگاه می‌کنم می‌بینم در یک بازه زمانی خیلی کوتاه یعنی از سال ۱۳۷۸ که تأسیس کنگره بود تا الان، خیلی چیزها تغییر کرده و خیلی چیزها منقرض شده است. مثلاً به یاد دارم که در کنگره تا سال ۸۵ خیلی کاست تکثیر می‌کردیم و استفاده از کاست خیلی فراگیر بود و کسی اصلاً سی‌دی را نمی‌شناخت. ولی ظرف یک زمان کوتاه شاید پنج ساله کاست کاملاً منقرض شد و از بین رفت. با آمدن سی‌دی سرعت خیلی تغییر کرد. من یادم هست که آن زمان برای پر کردن یک کاست باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌گذاشتند تا یک طرفش پر شود و حواسشان بود که کاست را برگردانند، اگر حواسشان پرت می‌شد نصفش از این طرف خالی می‌ماند و نصفش از آن طرف پاک می‌شد. 

ولی ألان هر سی‌دی یک تا دو دقیقه زمان می‌برد و بعد با تعداد خیلی بالا تکثیر می‌شود. فکر می‌کنم اگر کنگره ۱۰ سال زودتر تأسیس می‌شد خیلی مشکل پیدا می‌کردیم، یعنی باید دو سه تا نمایندگی می‌گذاشتند فقط برای تکثیر کاست، اما حالا این کار در یک اتاق انجام می‌شود. در کنار این قضیه رشد اینترنت هم خیلی سریع بود و از همان ابتدا آقای مهندس روی این قضیه خیلی تأکید داشتند که باید کنگره ۶۰ از نظر این پیشرفت‌ها و تکنولوژی‌ها به روز باشد. به همین خاطر روی سایت کنگره خیلی تأکید کردند و مسئولیت مستقیم این قضیه را برعهده گرفتند. بچه‌های ماهری هستند که در قسمت سایت زیر نظر شهروز زحمت می‌کشند و فکر می‌کنم که در نمایندگی‌های مختلف کنگره حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر هستند، در این سایت کار می‌کنند که سایت ما امروز به این شکل است و مطالب آن قدر زیاد است که اگر برای خواندن مطالب کل روز هم وقت بگذاریم، باز وقت کم می‌آوریم و این منعکس کننده توان کنگره است.

با وجود اینکه الان نمایندگی‌های کنگره بالغ بر ۵۰ نمایندگی شده و در بیشتر استان‌ها نمایندگی داریم، خیلی‌ها هستند که واقعاً امکان شرکت کردن در جلسات را ندارند و با نزدیک‌ترین نمایندگی و جلسه ممکن است بیش از ۵۰۰ کیلومتر فاصله داشته باشند. بنابراین یکی از کارهایی که سایت انجام می‌دهد؛ پیام‌ها، مطالب و نوشتارها را به شکل خیلی کامل ارائه می‌دهد و حتی خیلی از سی‌دی‌های کنگره در سایت وجود دارد و ما می‌توانیم این سی‌دی‌ها را به راحتی دانلود کنیم، پرداخت وجه آن هم اجباری نیست، خواستیم پرداخت می‌کنیم و نخواستیم نمی‌دهیم. در هر کجای دنیا باشیم می‌توانیم وارد سایت شویم و از دانش کنگره استفاده کنیم. یعنی اگر من یک مصرف کننده در کشور آمریکا باشم و بخواهم از دانش کنگره استفاده کنم تنها پل ارتباطی و منبعی که می‌توانم به طور مستقیم از مطالب استفاده کنم و در واقع به یک گنجینه دسترسی داشته باشم، سایت کنگره است. سایت کنگره ممکن است برای ما که هر هفته در جلسات شرکت می‌کنیم و در نمایندگی‌هایمان هستیم مثل یک چایی بغل غذا و دسر باشد، ولی برای بقیه که از امکانات کنگره60 برخوردار نیستند یک اولویت است، یک چیز اصلی است و باید به سایت کنگره اینطوری نگاه کنیم که در واقع پیشتاز و جلودار رساندن پیام کنگره به همه انسان‌ها است. 

فکر می‌کنم خیلی وقت‌ها روزانه حدود 40تا 50هزار بازدید داشته باشیم. کافی است شما وارد اینترنت شوید و کلمه اعتیاد یا مواد مخدر را سِرچ کنید، اولین چیزی که می‌آید؛ جمعیت احیای انسانی کنگره 60 است. به چه دلیل؟ گوگل که دوست و فامیل ما نیست، بابت این کار پول هم نداده‌ایم! در واقع به خاطر تعداد بازدیدها است و تا بیست آیتم بعدی نیز وبلاگ‌هایی است که با سایت مرتبط هستند. پس مطمئن باشید هرکسی هر کجای دنیا بخواهد از اعتیاد سر در آورد، سایت کنگره مقابلش باز می‌شود. هرکدام از ما در این قضیه رسالتی داریم. رسالت ما چیست؟ رسالت ما این است که اگر در زندگی‌مان تغییری رخ داده، به قول معروف گشایشی بوجود آمده و یک تجربه خوبی کسب کرده‌ایم را اگر می‌توانیم مطرحش کنیم. در جلسه مشارکت می‌کنیم، خیلی عالی است. کمک‌راهنما هستیم، به رهجوهای خودمان آموزش می‌دهیم


خوب است؛ ولی اگر بخواهیم این را به همه دنیا برسانیم، سایت در اختیار ما قرار دارد. ما می‌توانیم با یک حرکت خیلی ساده، تجربیات خودمان را در قالب یک مقاله، دل‌نوشته، شعر و...بنویسیم و در اختیار مسئول سایت کنگره بگذاریم که او در سایت قرار دهد. برایم خیلی جالب بود؛ می‌گفتند: در بعضی نمایندگی‌ها هر هفته بیش از ۲۰ تا ۳۰ مقاله ارائه می‌دهند. بعضی از نمایندگی‌ها هم شاید یکی یا دو تا بیشتر ندهند. این دلیل نمی‌شود که بگوئیم در این نمایندگی‌ها تجربیات خیلی خوبی اتفاق می‌افتد و در آن نمایندگی اتفاق نمی‌افتد. نه!! آنها به این قضیه با یک دید جدی‌تری نگاه کرده‌اند. هدف خودنمایی نیست، هدف این نیست که من اسمم در سایت قرار بگیرد و دیگران ببینند، من دیدگاه خودم را می‌گویم. اگر ما حرفی برای گفتن داریم و چیزی تجربه کرده‌ایم که زندگی‌مان تغییر کرده را بتوانیم در قالب یک نوشتار مطرح کنیم و به سایت بدهیم. این می‌تواند در زندگی و در حس و فکر انسان‌های دیگر تأثیر خودش را بگذارد. من این پیشنهاد را به دوستان می‌دهم که به سایت دقت کنید و مطالب و مقاله‌هایش را بخوانید و اگر اهل قلم هستید، دست به قلم شوید و بدانید که این کار در خود ما هم توانایی ایجاد می‌کند. وقتی شما شروع به نوشتن کنید، خیلی از توانایی‌ها در نوشتن ظاهر می‌شود. ما در کنگره توانایی‌ها را یاد می‌گیریم، ما حرف زدن را در کنگره یاد گرفتیم.

مشارکت کردیم، صحبت کردیم و حرف زدن را یاد گرفتیم. نوشتن را باید از کجا یاد بگیریم؟ یا باید دبیر شویم که یاد بگیریم و یا باید مطلب، مقاله و دل‌نوشته‌ای بنویسیم و این باعث رشد و پیشرفت خود ماهم خواهد بود. من به تمامی اعضایی که در سایت کنگره تلاش و فعالیت می‌کنند، خداقوت می‌گویم و همچنین به آقای مهندس که این توجه را دارند. آقای مهندس صبح که می‌آیند اولین کاری که می‌کنند، می‌روند به قسمت سایت و مطالب را نگاه می‌کنند و بعد کارهای روزانه را شروع می‌کنند. چیزهای زیادی برای یاد گرفتن هست و ما می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. بخش شعر هم که در سایت کنگره هست، برای همین است. نه اینکه بیاییم شعرهای عاشقانه بگوئیم، منظور این است که ما بتوانیم پیام کنگره، جهان‌بینی و آموزش‌های کنگره را در قالب یک شعر بنویسیم که بتواند تأثیر خوبی داشته باشد. هدف این نبوده که شب شعر بگذاریم با شمع و گل و پروانه و.... . منظور و هدفمان این بوده که بیاییم وادی اول، فرمان عقل و تمام مطالب کنگره را به زبان شعر بیان کنیم. یکی از ابزارها و زبان‌ها، همین زبان شعر و مقاله‌نویسی است. بیاییم مطالب را دراین قالب‌ها با تجربه خودمان ترکیب کنیم و بعد انتقال بدهیم. آنگاه بازتابش مشخص می‌شود که این حرکت ما درست بوده یا نبوده است. در کنگره خیلی کم داریم که به خاطر سن و سال بالا به سایت دقت نکنند و بگویند سایت کنگره برای جوان‌ترهاست. البته این دیدگاه درستی نیست، شما حتماً وارد سایت شوید، درون سایت بگردید، شاید ارتباط در شما به وجود آمد. من یادم هست بعضی از بچه‌های کنگره که فاصله‌شان خیلی دور بود، خیلی از مسائل خودشان و خلاء مطالبی که در اثر عدم حضور در جلسات داشتند را با سایت کنگره پر می‌کردند. به همه‌شان تبریک می‌گوییم.

 آنهایی هم که توان و امکانش را دارند، می‌توانند برای خدمت در سایت کنگره داوطلبانه خودشان را معرفی کنند. یکی از کارهایی که ما در کنگره انجام می‌دهیم، شغل درست کردن است و هرچه در این شغل‌ها نفرات بیشتری جمع شوند، مهارت‌های خودشان بیشتر می‌شود و به قوی‌تر شدن و نیرومندتر شدن کنگره هم می‌توانیم کمک بیشتری کنیم.
تنظیم مسافر علی عربی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: سی دی های کنگره ...، نگاه روز ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه یحیایی شنبه 10 شهریور 1397 10:15
سلام:
درود به استاد امین گرامی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic