a وبلاگ نمایندگی سمنان - مصاحبه با ایجنت محترم آقا رضا
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
مصاحبه با ایجنت محترم آقا رضا
سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 04:11 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

به مناسبت هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان مصاحبه انجام دادیم که نظر شما عزیزان را به آن جلب می‌نماییم. خدمت ایجنت محترم شعبه سمنان هستیم؛ ضمن تشکر از شما ایجنت محترم و تبریک این هفته به تمام ایجنت ها، اسیستانت ها  و مرزبانان درکنگره بخصوص شعبه سمنان.

لطفاً خود را به رسم کنگره معرفی نمایید.‌‌‍

سلام دوستان رضا هستم مسافرمدت ۱۱ ماه سفر اول من به طول انجامید به راهنمایی راهنمای خوبم آقای علی والان مدت ۱۱ ساله هفت ماه است که آزاد و رها هستمرشته ورزشی من درکنگره شنا استسفر دیگری داشتم، سفر سیگار، ۱۰ ماه و ۲۵ روز باراهنمایی آقای علی به پایان رسید والان ۳ سال و ۹ ماه است که رها هستم.

 لطفاً سوابق خدمتی خود را درکنگره برای ما بازگو بفرمایید.

من از بدو ورودم به کنگره خدمت می‌کردم و رمز ماندگار شدنم و موفق شدنم‌ را نیز از خدمت کردن می‌دانمخدماتی را که توانستم و سعادت داشتم به انجام برسانم رده‌های مختلفی بوده استازجمله آن‌ها دبیری نگهبانی مرزبانی و نشریات استدر وبلاگ خدمت نکردم چون در آن زمان خیلی کمتر بود و خدمت دیگری را که انجام ندادم دیده‌بانی است.

 انشاالله آن نیز قسمت شما شود. آیا شما سفر اول سختی را داشتید؟

طعم سختی‌ها وقتی در طول زمان قرار می‌گیرد عوض می‌شودشاید در آن زمان فکر می‌کردم، سخت استولی امروز می‌بینم که نه خیلی هم راحت و لذت‌بخش بوده است.

 

شما در روز رهایی‌تان، چه حسی داشتید؟ آیا آن روز گمان می‌بردید به این جایگاه برسید؟

خیر فکر نمی‌کردمدر مقاطع مختلف زندگی، هدف انسان‌ها تغییر می‌کنددر روزی که وارد کنگره شدم اصلاً به درمان خود نیز باور نداشتم، چه برسد به اینکه بخواهم مرزبان و یا ایجنت شومروزی که به کنگره آمدم به این امید بودم که فقط بتوانم هفته یک‌بارمصرف کنم و به بیشتر از این امیدی نداشتم تا این‌که کار به اینجا رسید.

 چند وقت است که به‌عنوان ایجنت خدمت می‌کنید؟ و ثمره آن چیست؟

من در طی سه دوره ایجنتی، حدود سه سال و سه چهار ماه است که به‌عنوان ایجنت در نمایندگی سمنان مسئولیت دارم و خدمت می‌کنمشاید داشتن این جایگاه برای من که در این شهر زندگی نمی‌کنم، کار سختی باشد، ولی به همان اندازه که سخت است شیرین و لذت‌بخش نیز هست و همین‌طور برای من، بار آموزشی آن بسیار بالاستدر این سه سال با توجه به آموزش‌هایی که گرفتم می‌توان گفت دخلش از خرجش بیشتر بوده است.

 ازآنجایی‌که ممکن است یک سفر اولی در بدو ورودش به کنگره با کلمه ایجنت ناآشنا باشد، لطفاً در مورد وظایف ایجنت و مسئولیت‌های آن‌قدری به ما توضیح دهید.

همان‌طور که میدانید این مفهوم و این مسئولیت یا خدمت چندین و چند سال است که درکنگره تعریف‌شده و ایجنت ها مشغول به کار هستندایجنت ها نقش رابط و بزرگ‌تر یا باتجربه‌تر نمایندگی را به عهده‌دارندعمدتاً نقش رابط را بین نمایندگی و دفتر مرکزی ایفا می‌کنندمسئولیت دیگر ایجنت، کم و کیف محصول آن نمایندگی می‌باشد؛ بنابراین هر ایجنت چه ازنظر کم و کیف تولید و چه ازنظر کم و کیف انتقال اطلاعات با دفتر مرکزی نقش خود را به‌درستی ایفا کند، شعبه‌ای که در آن خدمت می‌کند، شعبه‌ای پویا و رو به رشد و ترقی خواهد بود.

هدف شما از خدمت کردن در جایگاه ایجنتی کنگره ۶۰ چیست؟

خوب مشخصاً، هدف من در این جایگاه خدمت کردن استدر جایگاه‌های دیگر نیز با همین تفکر خدمت کردم و در هر جایگاهی که بودم به‌جای اینکه به جایگاه بعدی فکر کنم به این فکر می‌کردم که در جایگاهی که هستم، بهترین باشم؛ و در جایگاهی که هستم مطلوب باشم. هم‌اکنون نیز همانند سربازی وظیفه‌شناس عمل خواهم کرد و تا زمانی که از من خواسته شود خدمت خواهم کرد.

 آقای ربیعی از بیانات شما استفاده کردیم اما هدف خود را نگفتید.

هدف تمامی خدمتگزاران درکنگره ۶۰ گرفتن آموزش استاگر غیرازاین باشد نمی‌توانند به‌طور مداوم خدمت کنند و در جایگاه خدمتی خود پایدار و مستدام باشند.

آیا به نظر شما، جایگاه ایجنتی، سخت است یا آسان؟

هم می‌تواند سخت باشد و هم آساناگر در این جایگاه خودسر باشم، سخت استاگر خودسر نباشم، بسیار آسان است.

 شما در کنار جایگاه ایجنتی، کمک راهنما هم بوده‌اید، چگونه به خدمت کردن در هر دو جایگاه می‌رسیدید؟

همان‌طور که توضیح دادم، کار ایجنتی، بیشتر انتقال اطلاعات از نمایندگی به مرکز و از مرکز به نمایندگی است و کار اجرایی نیست؛بنابراین زمانی را از من نمی‌گرفت پس می‌توانستم در هر دو جایگاه خدمت کنمدرکنگره عمدتاً تمامی ایجنت ها راهنما هم هستندبدین طریق بیشتر در جریان امور شعبه قرار می‌گیرند و نکات قوت و ضعف شعبه را بهتر رصد می‌کنند.

 به نظر شما جایگاه ایجنتی، سخت‌تر است یا کمک راهنمایی؟

کمک راهنمایی.

 نظر شما در مورد مرزبانان شعبه سمنان چیست؟

در طی این سه دوره‌ای که در شعبه سمنان ایجنت بوده‌ام مرزبانان خوبی خدمت کرده‌اند و در هر دوره نسبت به دوره قبلی کامل‌تر شده‌اندوقتی‌که ما محصول آنان را در طی این سه سال مشاهده می‌کنیم، متوجه می‌شویم رشد خوبی داشتند و به لطف خداوند و تمامی دوستانی که در این شعبه خدمت می‌کنند می‌بینیم شعبه رو به رشد و ترقی به حرکت خود ادامه می‌دهد.

 آقای ربیعی اگر بخواهید در این سه دوره ایجنتی خود از یک اتفاق خوب یاد کنید، آن اتفاق کدام است؟

-اتفاقات خوب زیادی در این چند سال برای من رخ‌داده است ولی اگر بخواهم یکی از اتفاقات خوب و برجسته را یاد کنم شاید آن روزی بود که در نمایندگی سمنان همایشی داشتیمدر آن روز سه نفر از دیده‌بانان محترم و تعدادی از مسئولین سمنان و تمامی کمک راهنمایان شعبه حضور داشتندآن روز را یه اتفاق برجسته می‌دانم چون تمامی شرکت‌کنندگان و مسئولین حاضر در همایش احترام زیادی را برای شعبه قائل شدند.

لطفاً یک نقطه قوت و یک نقطه‌ضعف را در این نمایندگی بیان کنید.

هر شعبه‌ای از شعبات کنگره ۶۰ از نقاط قوت و ضعف بی‌شماری ممکن است برخوردار باشد این شعبه نیز همین‌طور استبه نظر من یکی از نقاط قوت نمایندگی سمنان هم‌سفرانش است و نقطه‌ضعف آن شاید خودم باشم.

 ایجنت محترم لطفاً یک ایراد از عملکرد خود را بیان کنید.

چیزی که من را خیلی ناراحت کرده و تلاش می‌کنم آن را جبران کنم، در دوره گذشته در نمایندگی سمنان قبولی کمک راهنما نداشتیم و این در رأس ضعف عملکرد خود من و دستان اجرایی شعبه بوده و آرزو می‌کنم بتوانم در باقیمانده خدمتم و به امید خداوند در دوره بعد بتوانم آن را جبران کنم.

 

به نظر شما در این نمایندگی مسافران فعال‌ترند یا همسفران؟

به نظر من هر دو فعال‌اند و تلاش می‌کنند و هرکدام از آن‌ها برای دیگری تلاش می‌کند.

 از اینکه وقت خود را در اختیار من گذاشتید کمال تشکر و قدردانی رادارم. لطفاً اگر مطلبی دارید به‌عنوان کلام آخربفرمایید.

از همه شماها که دارید زحمت می‌کشید برای وبلاگ و همه خدمتگزاران مخصوصاً مرزبانان عزیزمان چه در گروه خانواده و چه در گروه مسافران ممنونم، از اسیستانت محترم خانم حافظی هم سپاسگزارم و به ایشان تبریک می‌گویم امیدوارم با درایت و آگاهی و شوق خدمت ای بیشتری که ما در ادامه راه پیدا می‌کنیم بتوانیم خدمتگزارانی بهتر و لایق‌تر برای شعبه سمنان باشیم.

 

مصاحبه‌کننده؛ علی عربی

تایپ متن؛ علی شهابی

تاریخ مصاحبه؛ 13-06-1397

نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مصاحبه ...، اخبار نمایندگی سمنان ...، مرزبانان نمایندگی سمنان ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد رضا چهارشنبه 21 شهریور 1397 07:46
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای ربیعی ومرزبانان عزیز این هفته را به شما تبریک عرض می‌کنم و بهترینها را برایتان آرزو دارم ممنون
مسافر حمید علایی سه شنبه 20 شهریور 1397 21:31
سلام خیلی تشکر میکنم از ایجنت محترم شعبه سمنان آقای ربیعی به خاطر زحمت های بیشماری برای ما می کشند سپاس
همسفر حافظی سه شنبه 20 شهریور 1397 16:22
سلام خداقوت....
تبریک خدمت شما آقای ربیعی ایجنت محترم.
بهترینها رابرای شما و خانواده محترمتان از خداوند منان خواستارم.....
مسافر محمدصیاد سه شنبه 20 شهریور 1397 16:14
سلام و خدا قوت
این هفته زیبا را خدمت ایجنت گرامی جناب آقای ربیع و مرزبانان محترم تبریک و شادباش عرض میکنم و برایشان بهترین ها را از خداوند خواستارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات