a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی با استادی ایجنت محترم شعبه سمنان
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی با استادی ایجنت محترم شعبه سمنان
سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 19:57 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( دیدگاه شما.دلگرمی ما )

دهمین جلسه از دوره سی پنجم از سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان روزهای سه شنبه مورخۀ: 97/06/20 با نگهبانی آقای ابوالفضل و با استادی ایجنت محترم آقای رضا و دبیری آقای مجید و با دستور جلسه؛ جشن هفته (ایجنت ، اسیستِانت و مرزبان)  در ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.


در ادامه مراسم تقدیر  و تشکر از ایجنت محترم و مرزبانان برگزار گردید..


قانون یازدهم؛ 86 هزار تومانخلاصه سخنان استاد:

در جلسات گذشته مرزبانان محترم و دوستانی که مشارکت کردند٬بیشتر در مورد شناخت و مسئولیت ایجنت ٬اسیستانت و مرزبانان صحبت شده است و من در این جلسه در مورد اینکه باید چگونه قدردانی نمود و یا برای چه باید قدردانی کرد صحبت می‌کنم. سؤالی را که مطرح می‌کنم اینکه: چرا ما باید قدردان باشیم؟ در جواب باید گفت: چون زنده هستیم باید قدردان باشیم. نشانه‌ی زنده‌بودن قدردان بودن است. در زمان مصرف اگر کسی ظلمی می‌کرد٬برخوردی نمی‌کردیم و اگر هم کسی خدمتی برایمان انجام می‌داد٬بازهم برایمان هیچ تفاوتی نمی‌کرد. 

(بلانسبت) دقیقاً مانند یک‌مرده٬به این معنی که: چه به یک‌مرده توپ‌وتشر بزنید و چه قربان صدقه‌اش بروید٬فرقی به حالش نمی‌کند؛ اما برای آدم‌های زنده متفاوت است٬به‌طوری‌که اگر خدمتی به آن‌ها شود ٬قدر آن خدمت را می‌دانند. اتفاقاً روزهایی که مراسمی (مانند تولد٬جشن و ...) برگزار می‌شود٬هنگامی‌که می‌بینم بچه‌ها شرکت می‌کنند٬مشارکت می‌کنند سروقت می‌آیند٬پاکت می‌دهند٬خیلی خوشحال می‌شوم چون می‌بینم فرق کرده‌اند٬زنده‌اند و احساس می‌کنم که یک اتفاقی در حال رخ دادن است.

بنابراین برای این باید قدردانی کنیم که نشان دهیم: زنده هستیم. سؤال دیگری که مطرح می‌شود اینکه آیا فردی که از او قدردانی می‌شود٬برایش فرقی می‌کند؟ ممکن است برای کسانی تفاوتی نکند ٬اما قدردانی از کسی که خدمت می‌کند٬سبب تشویق شدن و همچنین بروز احساس مؤثر بودن در وی (فرد خدمتگزار) می‌گردد و این نکته سبب می‌شود تا فرد برای خدمت کردن راغب شود. قدردانی موضوعی است که برای دو طرف سودآور است٬هم بر برای کسی که قدردانی می‌کند و هم برای کسی که از او قدردانی می‌شود. کسی که قدردانی می‌کند: زنده می‌شود زندگی می‌کند.

شخصیت و هویت پیدا می‌کند و کسی هم که از او قدردانی می‌شود: انگیزه ٬امید٬شور و هیجان پیدا می‌کند و خیلی بهتر از گذشته خدمت می‌کند. برای اینکه نشان دهیم قدردان هستیم: یک هفته‌هایی را در کنگره برای قدردانی قرار داده‌اند٬تا به‌وسیله‌ی آٖن نشان دهیم که آیا زنده٬سالم و بهتر شده‌ایم یا خیر! به همین منظور کنگره 4 جشن را در طول سال قرار داده است:1. جشن کمک راهنماها (راهنمایان چراغ راه رهجو هستند) 2. همسفران (امید و انگیزه دهنده برای مسافران) 3. دیده‌بانان (پروتکل و نقشه راه را نشان می‌دهند) 4. مرزبانان٬ایجنت و اسیستانت که: قدرت اجرایی٬توان حرکتی و بازوهای یک نمایندگی هستند.

تصور کنید که من نقشه‌ی گنج را داشته باشم و در کنار آن نور هم داشته باشم٬اما توان حرکت به سمت گنج را نداشته باشم و یا کسی راه را برای من مساعد نکند٬هیچ‌گاه من به آن گنج نمی‌رسم؛ بنابراین اگر ما به گنج رهایی می‌رسیم به خاطر بستری است که مرزبانان برای ما مهیا نموده‌اند٬پس باید از آن‌ها قدردانی شود. در کنگره همان‌طور که برای هر کاری ایامی را مشخص نموده‌اند٬برای هر کاری نیز وسایلی را تهیه دیده‌اند٬اولین قدم واجب برای قدردانی کردن: مشارکت کردن است (تشکر و قدردانی لسانی)٬در قدم بعدی از چیزی که آن را خیلی دوست داریم بگذریم و به‌عنوان سمبل آن چیزهایی که خیلی دوست داریم.

با پاکت از این عزیزان حمایت کنیم و قدم مهم در قدردانی کردن این است که چیزی بشوم که آن‌ها می‌خواهند (اگر آن‌ها می‌خواهند سروقت بیایم٬سروقت حاضر شوم و ...). نکته‌ای که هم نشانه‌ی قدردانی و هم سبب خوشحالی و لذت است حضور اعضا در اول جلسه هست. اگر می‌خواهید هم قطع مصرف شوید و هم حال‌وروز خوبی داشته باشید٬باید قدردان باشید. مهم‌ترین فاکتوری که سبب شد درگذشته مصرف‌کننده شدیم: قدردان و شکرگزار نبودن در برابر خدمات و نعماتی بود که به ما داده‌شده بود٬اگر بخواهیم خوب شویم باید: قدردان باشیم و اگر هم خوب شدیم٬نشانه‌اش قدردانی است.

در پایان این مشارکت و به مناسبت این جشن یک خبر خوب برای اعضای نمایندگی دارم: از بیش از 10 سالی که این نمایندگی شروع به کار نموده است٬همیشه درجاهایی بودیم که یا در رهن و یا در اجاره بود٬به همت شما عزیزان و با زحمات مرزبانان محترم دو ماه پیش مکانی را خریداری نمودیم و امروز آن را تحویل گرفتیم. این امر را مدیون زحمات مرزبانان هستیم و زحمات دوباره‌ی آن‌ها برای آماده کردن آنجا تا بتوانیم به خانه‌ی خودمان برویم. من چهارمین دوره‌ی مرزبانی است که در این نمایندگی هستم. آخرهای دوره‌ی اول بود که به این نمایندگی آمدم. در اولین دوره: مرزبانان آن دوره زحمت کشیدند٬از آن محل زیرزمین٬جایی که کوچک و نامساعد بود٬اینجا را آماده نمودند و به اینجا نقل‌مکان نمودیم. 

در این مکان رشد خیلی خوبی داشتیم و مرزبانان دوره‌ی دوم: اینجا را تقویت کردند و ازنظر مادی حمایت کردند تا بتوانیم در دوره‌ی سوم این مکان را خریداری نماییم. اگر در دوره‌ی دوم مرزبانی نقدینگی جمع‌آوری نشده بود٬هیچ‌گاه نمی‌توانستیم به‌جایی برسیم که بتوانیم این مکان را خریداری نماییم. در دوره‌ی سوم مرزبانانی که هستند٬تلاش نمودند و آن مکان را پیدا کردند و تاکنون به اینجا رساندیم که آن محل را خریداری نماییم. انشالله از این به بعد جهش بیشتری داشته باشیم و نمایندگی رشد بهتری داشته باشد و باهمت و تلاش مرزبانان آن مکان آماده گردد.

در ادامه مراسم تقدیر  و تشکر از ایجنت محترم و مرزبانان برگزار گردید..

عکاس : علی عربی

تایپ : جاسم رحیمیان

تهیه و تنظیم گزارش : علی عربی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، نگاه روز ...، مراسم تجلیل ...، مناسبت ها ...، مرزبانان نمایندگی سمنان ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمدصیاد پنجشنبه 22 شهریور 1397 11:05
سلام و خداقوت به همه عزیزان. این هفته را به ایجنت محترم آقای رضا ربیعی و مرزبانان گرامی و عزیز و زحمت کش و اسیستانت محترم تبریک میگم.
رحمت چهارشنبه 21 شهریور 1397 09:46
سلام و خداقوت خدمت داداش گلم علی آقا وتمام خدمتگزاران عزیز
موسی پیرمغان چهارشنبه 21 شهریور 1397 09:30
باسلام وتشکرقدردانی ازهمه عزیزانی‌ که دراین جشن مارایاری کردندوموردلطف خودشان قراردادن وتشکراز خدمتگذاران سایت الخصوص علی عزیز یکباردیگه این هفته قشنگ رابه همه خدمتگذاران درکنگره ۶۰ تبریک وشادباش عرض می کنم.ممنون موسی پیرمغان مرزبان شعبه سمنان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic