a وبلاگ نمایندگی سمنان - گذشته تلخ؛ اولین سال رهایی مسافر رضا
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
گذشته تلخ؛ اولین سال رهایی مسافر رضا
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 23:52 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

یازدهمین جلسه از دوره سی پنجم از سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان روزهای پنج شنبه مورخۀ: 97/07/05 با نگهبانی آقای حبیب و با استادی آقای حسین و دبیری آقای اسماعیل و با دستور جلسه؛ وادی اول و تاثیر آن روی من در ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.در ادامه مراسم تولد اولین  سال رهایی؛ مسافر آقای رضا را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

در دستور جلسه‌ی قبلی ٬ صورت‌مسئله‌ی اعتیاد: اعتیاد و صورت‌مسئله‌ی ٖآن٬را برای فرد مصرف‌کننده‌ی مواد مخدر که خواهان حل آن هست باز نموده است که موضوع به چه شکلی است و فرد می‌تواند با چه روند و روشی به این مسئله رسیدگی کند. وقتی مسئله‌ای موردبررسی و کنکاش قرار می‌گیرد٬باید با تفکر روی آن زوم کرد و با بررسی٬آن را به مرحله‌ی ظهور رساند. هنگامی‌که من مصرف‌کننده وارد کنگره شدم٬نمی‌دانستم وارد چه جایی شدم٬مبدأ و مقصد را نمی‌دانستم٬نمی‌دانستم که چه کسانی برای یاری من می‌آیند٬تا بتوانم خود را از تاریکی‌ها٬منجلاب٬فسق و فجور و ضد ارزش‌ها رهایی‌بخشم. این نکته‌ی مهم بستگی به تفکر کردن من دارد که بخواهم از آن مسئله و به تعبیر وادی اول: مشکلات خارج شوم. در بحث اعتیاد: فرد مصرف‌کننده توسط ناآگاهی و کارهای ضد ارزشی که انجام داده٬ مشکلاتی به وجود آورده ٬که باعث فرورفتن فرد در تاریکی گردیده است.

این دستور جلسه این نکته را بیان می‌کند که: بدون تفکر مسلماً نمی‌توان به‌جایی رسید. خوشبختانه این دستور جلسه برای من و امثال من و برای خیلی از کسانی که دچار بیماری‌های روحی و روانی هستند می‌تواند مشکل‌گشا باشد٬چون رنج بشر امروزی ما به دلیل تفکر نکردن است. وقتی من روی موضوعی مانند اعتیاد: زوم کنم٬فکر کنم که چگونه٬کجا و به چه صورت می‌توانم از آن بیرون بیایم و خارج شوم ٬تفکر کنم و در مسیر آن حرکت و تلاش ٬مسلماً به نتیجه می‌رسم. وقتی‌که وارد کنگره شدم آموختم که خیلی چیزها هست و وجود دارد.

مانند نیروهای الهی: سه نیروی القا٬احیا و تحرک ٬که برای کسی که می‌خواهد و خواستار این است که به رهایی برسد و از بند تمام ضد ارزش‌ها که سرشاخه‌ی آن اعتیاد است و زیرشاخه‌ی آن: کارهای ضد ارزشی (غیب کردن٬دروغ گفتن و...) خارج شود٬یاری‌دهنده هست. این دستور جلسات تکرار می‌شود تا هرسال این ریکاوری در درون٬روح٬جسم و افکار ما صورت پذیرد٬تا بتوانیم تزکیه و پالایش را انجام دهیم٬تا بنگریم که برای چه چیز می‌خواهیم زندگی کنیم. به درمان رسیدن یک مسئله است و برای چه می‌خواهیم به زندگی خودمان برسیم٬ زندگی‌ای بدون دغدغه و در صلح و آرامش٬یک مسئله‌ی دیگر است.

بخش دوم جلسه تولد آقا رضا؛

زمانی که : مهدی، علی، رحمت و رضا در لژیون سوم بودند و این چهار نفر در لژیون بودند. وقتی من وارد لژیون سوم شدم و این لژیون را از آقای جمالی تحویل گرفتم٬آقا رضا هنوز همان اندیشه و افکار غلط را داشت٬ازنظر جسمی شاید به تعادل رسیده بود٬اما ازنظر روحی نامتعادل بود. نصف راه را کمک راهنمای محترم آقا میثم زحمت آن را کشیده بودند و همین‌جا از ایشان تشکر می‌کنم که: آن بستر و زمینه را برای مسافر رضا فراهم نمودند٬تا بتواند آن چیزی که الآن هست باشد و به زندگی خود برگردد. خوشبختانه این نکته‌ی تفکر برمی‌گردد به رضا عزیز. 

جرقه‌ی تفکر می‌تواند در هر مقطع از سفر بخورد تا فردی را که در اغماست و خود را به خواب‌زده ٬بیدار کند. خوشبختانه آن جرقه در اواسط سفر برای رضا٬زده شد٬توانست با مشکلاتی که با آن روبرو بود دست‌وپنجه نرم کند و خیلی راحت از آن‌ها بگذرد و صلح و آرامش٬تزکیه و پالایشی که در کنگره گفته می‌شود٬ بدون اینکه مواد و یا سیگار مصرف کند٬به زندگی عادی خود برسد. همه‌ی ما می‌توانیم به این جایگاه برسیم و آن‌هم با تفکر توأم با حرکت. رضای عزیز بعد از ورود به سفر دوم٬2 تا 3 ماه از کنگره دور شد٬اما اذن آن صادر شد و برگشت و جایگاه خدمتی گرفت و الآن هم ایشان مسئول هست.

در این جایگاه خدمت می‌کند٬و خدمتگزار خوبی است٬امیدوارم که او را در جایگاه‌های خدمتی بالاتر مانند مرز بانی و کمک راهنمایی ببینیم. نکته‌ی حائز اهمیت که بارها در کنگره بیان می‌شود اینکه: عملکرد ما نشانگر این است که از آرامش برخوردار شده‌ایم یا خیر! خواست قوی ایشان سبب گردیده٬بااینکه راهشان دور است٬بازهم در کنگره حضور یابد و خدمت کند. رضای عزیز می‌تواند الگو و نمونه‌ی بارزی باشد برای افرادی که خواستار رهایی هستند به راهنمای محترم آقای میثم تبریک می‌گویم٬به خود آقا رضا٬به همسفرشان و به راهنمای همسفرشان تبریک عرض می‌کنم.

اهدای گل نمادین به یک نفر از مسافران نمایندگی سمنان

در ادامه مراسم تولد اولین  سال رهایی؛ مسافر آقای رضا را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.


اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 10سال) (آنتی ایکس مصرفی : متادون، هروئین) (مدت سفر: 12ماه) (نام راهنما: آقای حسین) (ورزش مورد علاقه: پیاده روی) (رهایی : 1سال و 2 ماه )

سفر سیگار:(مدت تخریب: 15سال) (آنتی ایکس مصرفی : سیگار) (مدت سفر: 11ماه ) (نام راهنما: آقای میثم) (رهایی:1سال)

آرزوی تولد ایشان : هر مصرف کننده ی که وارد کنگره می شود درمان شده از اینجا برود.

خلاصه سخنان مسافر آقای رضا :

سلام دوستان رضا هستم مسافر

هر چه که الآن در کنگره‌دارم٬جایگاهی را که تجربه می‌کنم٬ به‌واسطه‌ی تک‌تک شما بوده است. طبق رسم کنگره و به خواسته‌ی راهنما و دیگر دوستان درباره گذشته و زمان تخریب صحبت می‌کنم. در دوران مصرف: زندگی من تلخ٬تاریک و دردناک بود به‌طوری‌که حتی یادآوری آن برای من رنج‌آور است. من از آن دسته افرادی هستم که همه‌ی راه‌ها را برای رهایی از مواد مخدر ٬امتحان کردم و آشنایی با کنگره 60 آخرین امید من بود و آن را به‌عنوان آخرین راه انتخاب نمودم. همیشه گفته‌ام و این بار نیز می‌گویم: خوشا به حال افرادی که برای اولین بار وارد کنگره می‌شوند و اولین سابقه‌ی ترک و درمان آن‌هاست٬به نظر من این افراد خوشبخت‌ترین آدم‌ها هستند. من با انتخاب تمام راه‌ها برای رهایی و به نتیجه نرسیدن از آن‌ها٬تصور می‌کردم که بدبخت‌ترین آدم دنیا هستم ٬اما با انتخاب آخرین راه (کنگره 60) به نتیجه رسیدم و خداوند را بدین منظور سپاسگزارم.

افتخار می‌کنم و خوشحالم که یک کنگره‌ای هستم٬حس و حالی که الآن در کنگره‌دارم هیچ جایی تجربه نکردم. من پاکی یک سال و دو سال را داشتم٬ولی با خوردن تعداد 7 نوع قرص اعصاب در روز٬فکر می‌کردم پاک هستم٬اما کاملاً نامتعادل بودم٬هم در زمان کار کردن و هم درزمانی که نیاز به خواب داشتم٬اما به‌واسطه‌ی کنگره 60 و راهنمای عزیزم و تک‌تک مرزبانان و تک‌تک اعضا توانستم امروز حال خوش را تجربه کنم٬واقعاً حال من خوب است. اگر خواسته باشم در مورد دوران مصرف و ترک‌هایم صحبت کنم٬اولین ترکی که انجام دادم در مورد آنتی ایکس تریاک بود٬بعد از مصرف دوباره با کراک آشنا شدم٬چون کارهایم را با تفکر انجام نمی‌دادم٬هرکسی هر کاری را از من می‌خواست انجام می‌دادم. چون تفکر نبود٬به من گفتند اگر هرویین مصرف کنی بهتر است٬در ادامه هرویینی شدم ٬چند سالی هرویین را ترک کردم٬ناخواسته با تزریق  به تدین آشنا شدم و به خاطر قیمت بالایی که داشت٬قادر به ادامه‌ی مصرف آن نبودم و همین نکته باعث شد تا مجبور شوم٬هرویین را تزریق کنم.

واقعاً به‌جایی رسیده بودم ٬که آرزو می‌کردم و باخدا معامله می‌کردم که خدایا: می‌شود دست و پای من را بگیری و من دیگر مصرف نکنم٬همیشه در حال معامله باخدا بودم. هیچ موقع روی خود حسابی باز نکرده بودم٬زیرا راهش برای من پیدا نشده بود. من از جناب آقای مهندس تشکر می‌کنم٬به خاطر راه و متدی که برای مصرف‌کنندگانی که خواستار رهایی هستند٬قرار داده است. تخریب من خیلی بیشتر از 10 سال است٬خدا را شکر می‌کنم که با کنگره آشنا شدم و توسط آموزش‌ها و رهنمودهای راهنمایانم توانست به رهایی برسم. در پایان از جناب آقای مهندس٬سرکار خانم آنی تشکر می‌کنم و همچنین از ایجنت٬اسیستانت٬مرزبانان و درنهایت از راهنمایان خوبم٬آقایان: میثم و حسین و همسفر خوبم که امروز بنا به دلایلی نتوانست در این جشن حضور پیدا کند کمال تشکر رادارم.

 

 ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به روایت تصویر؛تایپ متن؛ مسافر جاسم رحیمیان

ویرایش،چیدمان و تنظیم:


"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن ؛ مسافر جاسم رحیمیان 

عکاس ؛ مسافرمحمد صیاد 

تهیه و تنظیم کننده ؛ مسافر علی عربی

کنگره 60 نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، رهایی ...گل نمادین...، تولد ها ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حبیب سلمان فارسی اصفهان شنبه 7 مهر 1397 23:14
با عرض سلام و تبریک خدمت آقا رضا به خاطر اولین سال رهایی ،مدیریت محترم وبلاگ کسانی که به درجه والای کمک راهنمایی می رسند استحقاق این را دارند که در نوشتار هم با کلمه کمک راهنمای محترم مورد خطاب قرار بگیرند.
ممنونم از زحمات شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic