a وبلاگ نمایندگی سمنان - لذت بخشیدن؛ مصاحبه با آقای عماد٬ عضو لژیون مالی نمایندگی سمنان
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
لذت بخشیدن؛ مصاحبه با آقای عماد٬ عضو لژیون مالی نمایندگی سمنان
چهارشنبه 9 آبان 1397 ساعت 07:10 | نوشته ‌شده به دست جاسم رحیمیان | ( نظرات )

مصاحبه و گفت گو صمیمانه با کمک راهنمای محترم: آقای عماد٬ عضو لژیون مالی کنگره‌ی 60 نمایندگی سمنان

لطفا برای خواندن مصاحبه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
ضمن سلام٬آقا عماد به‌رسم کنگره خود را معرفی نمایید.

سلام دوستان عماد هستم، یک مسافر آنتی ایکس‌های مصرفی: تریاک٬ مشروبات الکلی٬قرص و متادون٬یازده ماه سفر کردم به راهنمایی کمک راهنمای محترم آقای میثم جمالی٬به روش DST با شربت OT رشته‌ی ورزشی: کوهنوردی. رهایی سه سال و هفت ماه و سیزده روز. سفر دوم سیگار ٬آنتی ایکس: انواع سیگار به روش DST با آدامس نیکوتین خوراکی٬ به راهنمایی آقای میثم جمالی٬رهایی از بند دخانیات دو سال و شش ماه و پانزده روز

لطفاً جایگاه‌های خدمتی خود را بیان نمایید.

من به این دلیل که در شهرستانی که زندگی می‌کنم تا شعبه‌ی سمنان دویست کیلومتر فاصله دارد و برای حضور در کنگره بایستی این راه را طی می‌نمودم٬به همین خاطر محدوده‌ی خدمتی من در اوایل زیاد نبود. پس از رهایی مدتی در قسمت سایت شعبه سمنان خدمت می‌کردم و کارهای سایت را انجام می‌دادم. در ادامه سعی کردم در قسمت کمک راهنمایی خدمت کنم٬ در لژیون‌های آزمون شرکت کردم و سعی کردم تا با کمک راهنمایی تا حدی بتوانم دین خود را ادا کنم. خدا را شکر می‌کنم که توانستم در قسمت کمک راهنمایی موفق شوم و جایگاه کمک راهنمایی را کسب کنم؛ اما هنوز نتوانستم لژیون خود را تشکیل دهم٬ انشاالله سعی می‌کنم لژیون خود را تشکیل دهم و به افراد زیادی که در پشت در کنگره هستند خدمت کنم و حتی شده یک نفر را به رهایی برسانم.

سؤالی می‌پرسم که خارج از سؤالات عرف کنگره است و تا حدودی مربوط به لژیون مالی می‌شود: آیا شما آدم پولداری هستید، و از اول شرایط مالی خوبی داشتید؟

قبل از اینکه سؤال شما را پاسخ دهم ٬مقداری توضیح می‌دهم و سپس با صداقت جواب سؤال شمارا می‌دهم. قبل از اینکه وارد کنگره شوم٬ کارمند بودم و واقعاً یک درآمد ناچیز داشتم٬ وارد کنگره شدم و با آموزش‌هایی که از راهنمایم کسب نمودم٬ سعی کردم که با همان مقدار کم٬ درآمد پایینم ادامه دهم و بتوانم سفر خود را تمام کرده و به رهایی برسم. یکی از اصلی‌ترین صحبت‌ها و اساس کار کنگره: استحکام پایه‌های مالی است. به خاطرمی آورم پس‌ از این که رها شدم٬ اولین چیزی که راهنما به من گفت؛ این بود که به دنبال استحکام پایه‌های مالی خود باشم. شروع کردم به فکر کردن (وادی اول) خیلی تفکر کردم که چه‌کاری انجام دهم تا بتوانم به درآمدی بیشتر ازآنچه تاکنون داشتم  برسم. خدا را شکر می‌کنم که با حرکت در صراط مستقیم راه نمایان شد و توانستم که با وجود اینکه چند کار را عوض کردم به کاری که دوست داشتم دست پیدا کنم و خیلی صادقانه می‌گویم: ازنظر خودم من آدم پولداری هستم.

ـ مسافر علی: خدا را شکر می‌کنیم که آدم پولداری هستید، منظور از اینکه سؤال را شما پرسیدم، شما آدم پولداری هستید٬ به این منظور بود که: افرادی که این مطلب را می‌خوانند ٬بدانند که ممکن است فرد ازنظر مالی متوسط باشد ولی همین‌که از پول خودش می‌گذرد (دست در جیب خود می‌کند) و به کنگره کمک می‌کند٬الزامی ندارد که فرد پولداری باشد و کمک کند. من خودم در لژیون سوم بودم٬ راهنمای عزیزمان  آقای میثم می‌گفتند که: در مورد قانون یازدهم مبلغ مهم نیست٬ مهم دست در جیب کردن است.

خیلی از افرادی که در بیرون از کنگره هستند و یا عزیزانی که در داخل کنگره هستند٬ برایشان زیاد باورپذیر نیست که فردی مبلغ  پنج میلیون تومان  و یا ... درسال به کنگره کمک می‌کند! شما که عضو لژیون مالی هستید این مسئله یعنی؛ از پول و مادیات گذشتن در شما چگونه شکل گرفت؟

من قبل از اینکه وارد کنگره شوم٬ آن زمانی که به جلسات می‌رفتم٬ با خود می‌گفتم: خدایا آیا می‌شود٬راهی را پیدا کنم که به رهایی برسم٬حاضرم کل زندگی خود را بدهم (ماشینم٬درآمدم و هر چه دارم را بدهم) تا رها شوم٬ این جمله را همیشه با خود تکرار می‌کردم. وارد کنگره شدم٬ در مسیر قرار گرفتم راهنمای من از روز اول می‌گفت که: بچه‌ها باید پول و کمک مالی به کنگره نمایید. من باحال خرابی‌هایی که چند ماه اول داشتم ، ماهی سی هزار تومان به‌اجبار راهنما و به اختیار خودم برای کنگره می‌گذاشتم یعنی: روزی هزار تومان پس‌انداز می‌کردم و ماهانه سی هزار تومان می‌شد٬ فیش واریز می‌کردم و وارد لژیون می‌شدم. در اوایل چون تجربه و پس انداز کردن را بلد نبودم نتیجه‌ای نمی‌گرفتم این کار برایم سخت بود٬ به خاطر شرایطی که داشتم دو ماه اول حالم خیلی بد بود ولی واقعاً گوش‌به‌فرمان راهنما بودم. هنگامی‌که سفرم روتین و رو برنامه شد و در مسیر درستی قرار گرفت٬ شروع کردم و تغییرات را در خود دیدم٬ یاد آن حرف همیشگی‌ام افتادم٬ شروع کردم به کمک کردن به کنگره٬ سبد را همیشه حمایت می‌کردم ٬فیش واریز می‌کردم و روزی که به رهایی رسیدم به دنبال این بودم که آن حرفی که زدم (تمام زندگی‌ام را به کنگره بدهم) بتوانم تحقق‌بخشم. آدم می‌تواند به‌جایی برسد که: چیزی را ببخشد و از بخشیدن آن لذت ببرد و من اولین باری که به این نتیجه رسیدم و این کار را کردم٬ در اردوی کنگره بود٬٬که مبلغ سیصد هزار تومان کمک کردم. آن‌قدر این کار برای من ارزشمند و لذت‌بخش بود٬تازه فهمیدم که چیزی به دست آوردم و به دنبال این بودم تا جلسه‌ی دیگری پیش آید تا دوباره بتوانم این کار را انجام دهم. مهم‌ترین عاملی که سبب رهایی از تاریکی می‌شود: حرکت در صراط مستقیم٬دوری از ضد ارزش‌ها و پرداختن به ارزش‌هاست. جمله‌ای از راهنمایم بیان می‌کنم که البته جمله‌ی کنگره است: در صراط مستقیم که باشی حتی ریگ‌های بیابان به شما کمک می‌کنند٬من کاملاً این را درک کردم و در صراط مستقیم قرار گرفتم و توانستم با گرفتن آموزش‌های کنگره ٬ تلاش بسیار و تلاش و تلاش و تلاش٬صبر و استقامت و آرامشی که الآن دارم برسم. خدا را شکر که پایه‌ی مالی خود را مستحکم کردم و تا جایی هم که بتوانم به کنگره کمک می‌کنم.

چرا ما در شعبه باید لژیون مالی داشته باشیم؟ از اهمیت لژیون مالی بگویید.

لژیون مالی طبق صحبت‌های جناب مهندس ، یکی از مهم‌ترین ارکان شعبات هستند. ضرب‌المثل معروفی هست که می‌گوید: بی‌مایه فتیر آید. برای این‌که سازمانی به اهداف خود دست یابد بایستی چند آیتم را رعایت کند٬یکی از آن‌ها نیروی انسانی است و دیگری منابع مالی. اگر منابع مالی نباشد٬مثلاً اگر من نتوانم در فضایی باشم که شرایط مناسبی نداشته باشد و آرامش نداشته باشم٬نمی‌توانم آموزش بگیرم. استاد امین در سی‌دی‌ها می‌گویند: پول در جهان معادل انرژی است٬هرکسی پول داشته باشد انرژی دارد٬هر NGO ای که پول داشته باشد انرژی دارد. وقتی ما در شعبه‌ی خود انرژی نداشته باشیم ٬ نمی‌توانیم به آموزش بپردازیم. برای اینکه بتوانیم جایی را فراهم کنیم تا کسانی که پشت این در ایستاده‌اند تا وارد شوند و حال خوشی را که ما الآن تجربه می‌کنیم را تجربه کنند٬ بایستی بستر آن را فراهم کنیم و این بستر توسط نیروی انسانی و پول تأمین می‌شود.

حرف پایانی و پیامی را که برای سایر اعضای کنگره شصت دارید را بیان نمایید.

بااینکه امسال شرایط اقتصادی برای کل افراد جامعه به‌هم‌ریخته بود اما از اول سال روزشماری می‌کردم تا روز تشکیل لژیون مالی فرارسد٬تابتوانم در این مراسم شرکت کنم و دین خود را ادا کنم. هرکسی که به رهایی می‌رسد به نظر من می‌تواند به هر صورتی دین خود را به کنگره ادا کند، یکی در جایگاه کمک راهنمایی قرار می‌گیرد٬یکی در جایگاه مرزبانی٬یکی سایت و... اما هستند کسانی که به خاطر شرایطی که دارند (مسافت زیاد٬ مشغله‌ی کاری٬ خانواده و...) نمی‌توانند خدمت کنند ٬اما می‌توانند درجاهای دیگر خدمت‌هایی انجام دهند به نظر من یکی از بهترین جاهایی که می‌توانند خدمت کنند: لژیون مالی است. آرزو دارم کسانی که تاکنون چنین حسی را تجربه نکرده‌اند٬با مبلغ کم وارد شوند٬ چون سنگ بزرگ نشانه‌ی نزدن است. 

من هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم که بتوانم پنج میلیون تومان پرداخت کنم و لذت ببرم و حالم خوب باشد. اما چون این کار را با مبلغ‌های پایین و ذره‌ذره شروع کردم (با مبلغ سی هزار تومان شروع کردم) توانستم به اینجا برسم. دوست دارم همه‌ی اعضا این کار را انجام دهند و از مبلغ‌های پایین شروع کنند و این حال خوش را ذره‌ذره کسب نمایند٬امیدوارم که وضع همه‌ی بچه‌ها خوب شود (که لیاقت بچه‌های کنگره است) و همه به این لژیون مالی برسند و ازین لذت بسیار زیاد استفاده کنند.در آخر از شما مسئول سایت و تمام عزیزان خدمتگزار در شعبه تشکر و قدردانی می کنم.

آقا عماد عزیز از اینکه وقت و تجربه خود را در اختیار ما قرار دادید، تشکر می نمایم.

 مصاحبه کننده: مسافر علی عربی

نگارش: مسافر جاسم رحیمیان

عکاس: مسافر محمد صیاد

نمایندگی سمنان

1397/08/04

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مصاحبه ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود باقری لژیون ۱ چهارشنبه 9 آبان 1397 11:39
سلام وخدا قوت.خداوند راههای زیادی برای اینکه انسان به آرامش درونی برسه قرارداده ویکی ازاونهابخشیدن بدون هیچ چشم داشت وتوقعی از کسی میباشد. وشماچقدرزیبابه این مرحله رسیدی آقاعماد. انشاءالله یه روزی ماهم حلاوت و شیرینی این حرکتهار‌وبچشیم
همسفر مرضیه یحیایی چهارشنبه 9 آبان 1397 09:48
سلام:
درود به اعضای مالی لژیون سمنان
به خصوص آقا عماد
ممنون از مطالب خوبتان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic