a وبلاگ نمایندگی سمنان - حس رهایی مسافر جاسم از لژیون هشتم
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
حس رهایی مسافر جاسم از لژیون هشتم
پنجشنبه 10 آبان 1397 ساعت 08:00 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

سلام دوستان جاسم هستم یک مسافر.

(مدت تخریب: 13 سال) (آنتی ایکس مصرفی: هروئین) (مدت سفر: 16 ماه) (نام راهنما: آقای امین) (ورزش مورد علاقه: فوتبال)الان 69 ساعت است که به دستان استاد امین آزاد و رها هستم.

همه چی از پارک جلوی خانه‌مان شروع شد. تازه دیپلم گرفته بودم، دوستان جدید پیداکرده بودم٬ طوری وابسته‌ی پارک و دوستانم شده بودم که اگر مسافرتی می‌رفتم٬بعد از برگشتن اول یکسر به پارک و دوستانم می‌زدم و بعد به خانه می‌رفتم. من و دوستانم یک جمعی داشتیم که من درواقع سرگروه آن‌ها بودم و آن‌ها از من حرف‌شنوی داشتند٬کم‌کم در جمعمان توسط یکی از افراد موادی وارد گروه شد به نام کراک یا گرد فرشته. برای ما اسم باکلاسی داشت و البته در ابتدا همراه باحال و هوای خوب. ما آن‌قدر جوان بودیم که اصلاً هیچ تصوری از اعتیاد در ذهن ما نبود٬این ماده تازه‌وارد بازار شده بود به‌طوری‌که حتی مصرف‌کننده‌های قهار هم از آثار و تبعات آن اطلاعی نداشتند. کم‌کم مصرف مواد از حالت تفریحی خارج شد و وقتی به خود آمدم دیدم که تبدیل به یک مصرف‌کننده شده‌ام٬حالت خماری و حتی نشئگی را با تمام وجود حس می‌کردم

البته بعد از مدتی دیگر از نشئگی خبری نبود٬فقط مواد را مصرف می‌کردم تا بتوانم کارهای روزمره خود را انجام دهم و مانند یک آدم عادی زندگی کنم. در ادامه شرایط برایم سخت و سخت‌تر می‌شد٬تهیه‌ی پولی که ارزشی برایم نداشت و صرف تفریحات من می‌شد دغدغه من شده بود. مصرف بالا و هرروزه مواد مساوی بود با صرف هزینه بالا که این هزینه روزانه به یک دغدغه همیشگی برایم تبدیل‌شده بود. در موازات این مشکل٬مشکلاتی همچون غذا نخوردن٬ضعیف شدن بدن چه ازنظر جسمی و روحی٬کمبود انرژی به وجود آمد. تصمیم به ترک مواد کردم٬به راه‌های مختلفی متوسل شده بودم، از کلینیک‌ها گرفته تا ترک یک‌باره مواد (سقوط آزاد)، ابوالفضل درمانی و... . 6 ماه پاک بودم که تصمیم گرفتم ازدواج کنم.

پس از 6 ماه برای کنار گذاشتن به‌طور پنهانی به مصرف شربت متادون روی آوردم البته نمی‌دانستم که خود را از چاله به چاه انداخته‌ام.چون در بدن خود کمبودهایی را احساس می‌کردم به‌ناچار رو به متادون آوردم اما پس از مدت 6 ماه که از دوران نامزدی‌ام می‌گذشت همسرم به مصرف من پی برد و باتحمل وصف‌نشدنی کمکم کرد تا آن را کنار بگزارم. با توجه به اینکه همه راه‌هایی را که برای ترک حداقل یک‌بار امتحان کرده بودم و با شکست مواجه شده بودم در یأس و ناامیدی بودم تا اینکه به یاد کنگره افتادم٬زیرا در سال 87 با کنگره آشنا شده بودم و حدود 1 ماه سفرکرده بودم اما نه با خواست قوی٬ولی ایمان داشتم که کنگره تنها راهی ست که می‌تواند مرا از دام اعتیاد رها کند. بعد از چنین سال وارد کنگره شدم٬خیلی چیزها تغییر کرده بود. تغییر بسیار مشهود افرادی بودند که درگذشته با من سفر می‌کردند؛ اما حالا یا سفر دوم بودند یا یک خدمتگزار قابل و یا راهنما. زندگی مشترک من همسرم در حال فروپاشی بود بااین‌حال آخرین فرصت را برای درست کردن و سروسامان دادن به زندگی‌مان را غنیمت شمردم. 

حالا همسرم شده بود همسفر من. پس از 3 جلسه مشاوره٬هنگامی‌که گفتند راهنمای خود را با تکیه‌بر حس خود انتخاب کن من هیچ تردیدی برای انتخاب راهنمای عزیزم استاد امین رفیعی نداشتم٬زیرا چند روزی که مشاوره‌ها صورت می‌گرفت استاد امین تمام حس من را به خود اختصاص داده بود. هنگامی‌که اجازه ورود به لژیون 8 به من داده شد سفر خود را آغاز کردم. بایستی اعتراف کنم که سفر نرمالی نداشتم و در ابتدا فرمان‌بردار خوبی نبودم. استاد امین تمام تلاش خود را برای به راه آوردن من نمود. حرف‌ها و آموزش‌های ایشان و حتی برجک زدن‌های استاد٬مانند ضربات چکشی در حال شکل دادن نفس سرکشم بود. نفسی که خواسته و ناخواسته مرا به سمت خواسته‌هایی سوق می‌داد که همه و همه حول مواد مخدر و ضد ارزش‌ها می‌چرخید. اواسط سفر بودم اما هنوز کم‌وکاستی‌هایی داشتم٬استادم فرمان به خدمت کردن داد. باید اعتراف کنم هنگامی‌که خدمتگزاران می‌گفتند؛ با خدمت کردن حال به خوش می‌رسیم و سفر روی روال می‌افتد باور نمی‌کردم. به دستور راهنما مشغول خدمت در سایت شدم و آنجا با مسئول سایت سمنان مسافر آقای علی عربی آشنا شدم. با خدمت در سایت آموزش‌هایم دو برابر شد. یکی آموزش‌های ناب راهنمای خوبم و دیگری آموزش‌های علی آقا در قالب خدمت کردن که به‌واقع مانند یک مکمل روحی عمل می‌نمود. صادقانه می‌گویم که واقعاً خدمت نقش بسزایی در سفر من داشت و نقش پررنگی را ایفا نمود. 

خدمت در سایت سبب شد تا در ذهن من آرشیوی باز شود و همچنین کامل‌کننده‌ی آموزش‌های ناب راهنمای خوبم بود و واقعاً سمت‌وسوی سفرم را عوض نمود و به سمتی سوق داد که سفرم سهل‌تر گردید. هنگامی‌که به پله‌های پایین و در خاتمه یک گرم 30 روز رسیدم اصلاً در باورم نمی‌گنجید که من بااین‌همه تخریب و سختی به آرزویم نزدیک می‌شوم٬آیا امکان دارد٬این من هستم؟! حدود 2 سال درکنگره بودم اما هیچ موقع نتوانستم به خاطر اوضاع مالی به آکادمی بروم تا اینکه برای رهایی... هنگامی‌که باراهنمای خود٬همسرم و راهنمای گرامی‌شان٬ همسفر شدم و راهنمایم را در کنارم می‌دیدم٬با ایشان در مورد رهایی صحبت می‌کردم و من را طور دیگری می‌دید دنیا برای من بود. شوق دیدار جناب مهندس که به‌واقع مانند شوق دیدار معشوق بود وصف‌نشدنی است. 

زمانی که برای بار اول آکادمی و گرمی آن افراد را می‌دیدم این حسرت به سراغم آمد که چرا تاکنون نیامدم. چیزی که در اتاق استاد امین٬به نظر من بیشتر و بیشتر به چشم می‌آمد٬آرامش و محبت محضی بود که از وجود وی ساطع می‌شد. هنگامی‌که با خودکار سبز خود نامه‌ی قطع مصرف مرا امضا نمود٬انگار به‌واقع همه‌ی تیرگی و تاریکی وجود من به سبزی گروید٬سبزی‌ای که نشانه‌ی سلامتی بعد از ان بود. وجود مهندس را در یک جمله بیان می‌کنم٬زیرا زبان من از تشریح این بزرگ‌مرد قاصر است: وجود مهندس صفا٬صمیمیت و انتهای محبت است ٬آن هم با محبتی که با سادگی و بی آلایشی همراه است. امیدوارم که همیشه سالم وسلامت باشند و بقولی نامه ی قطع مصرف آخرین مصرف کننده را هم ایشان امضا کنند. 

در پایان از جناب مهندس٬سرکار خانم آنی٬استاد امین٬ایجنت محترم٬راهنمای محبوبم: آقای امین رفیعی٬همسفرم٬مسافر علی عربی مسئول سایت٬راهنمای همسفرم و تمام اعضای کنگره 60 که مرا یاری نمودند٬سپاسگزارم  و آرزومندم٬دیدار مهندس٬استاد امین و گرفتن گل رهایی نصیب همه ی سفر اولی ها بشود.

نویسنده؛ مسافر جاسم رحیمیان

لژیون هشتم نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب ...، دلنوشته ...،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic