a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی خصوصی سمنان+جشن گلریزون
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی خصوصی سمنان+جشن گلریزون
چهارشنبه 30 آبان 1397 ساعت 00:00 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره سی دوم از سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه: جشن گلریزون" " با استادی آقای رضا و نگهبانی آقای علی و دبیری آقای محمد جواد در روز سه شنبه مورخۀ ؛ 1397/08/29 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.

در ادامه مراسم جشن گلریزان برگزار گردید.
خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر

ممنونم٬خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر این فرصت نصیب من شد که در خدمت شما باشم. انشاالله بتوانیم با کمک و همیاری شما٬روز خوبی داشته باشیم٬برای امروز و فردای خودمان و برای همنوعان خودمان در این کنگره که بیایند٬درمان شوند و به شخصیت واقعی خودشان برسند. همان‌طور که اطلاع دارید٬در هفته‌ی گل‌ریزان بسر می‌بریم و امروز آخرین روز این هفته است. آنچه را یاد گرفته‌ایم و آنچه را که فهمیده‌ایم: امروز به مرحله‌ی اجرا درمی‌آوریم و عملی می‌کنیم. در هفته‌ی گذشته استادان محترم و عزیزان مشارکت کردند و در رابطه بااهمیت کار صحبت کردند و من دیگر در این رابطه صحبت نمی‌کنم. مستحضر هستید که اهمیت کار تا چه اندازه بالاست و اهمیت کار کاملاً مشخص است٬به همین خاطر نام آن را جشن گل‌ریزان گذاشته‌ایم.قطعاً من و شما با آن مبلغ ریالی/مادی کمک می‌کنیم. من نمی‌توانم بگویم که: این وادی‌ها مهم‌تر است یا آن مبلغ پولی که امروز جمع می‌شود! که اگر هرکدام از این دو مورد نباشد٬درمانی صورت نمی‌پذیرد. اگر بخواهیم درمان صورت پذیرد: هم مادیات را باید در نظر بگیریم و هم معنویات را٬هم جسم را باید در نظر بگیریم و هم روح را ٬بنابراین اهمیت موضوع بسیار بالاست.

مطلب دیگری که می‌خواهم در مورد آن صحبت کنم اینکه: برای انجام هر کاری باید آن را حس کنیم٬درک کنیم و آن را بفهمیم٬برای درک بهتر این موضوع به بیان مثالی می‌پردازم: در زمان مصرف٬اگر مقدار مصرف ما دو گرم بود٬اگر دویست سوت مصرف می‌کردیم چیزی نمی‌فهمیدیم ب بیان عامیانه٬به ما حال نمی‌داد٬و اگر عمل ما دو گرم بود و ما چهار گرم مصرف می‌کردیم حال ما را بد می‌کرد٬بنابراین بایستی به‌اندازه‌ای مصرف می‌کردیم که هم بفهمیم و هم حالمان بد نشود. در قسمت مادیات نیز همین‌طور است٬امروز جشن گل‌ریزان نیز به همین صورت٬هر کس مصرف خودش را دارد و باید به‌اندازه‌ی خودمصرف کند٬باید به‌اندازه‌ای مصرف کند که آن را بفهمد و متوجه شود. خیلی‌ها به خود می‌گویند بگذاریم فشاری به ما نیاید٬ مثلاً من می‌توانم پنج میلیون کمک کنم اما به خود می‌گویم٬بگذار یک‌میلیون کمک کنم که فشاری به من نیاید و متوجه نشوم٬درصورتی‌که نکته اینجاست که٬اگر متوجه نشوی مفت هم نمی‌ارزد٬باید متوجه شوید. 

برعکس ما خیلی وقت‌ها می‌خواهیم متوجه نشویم٬می‌گوییم بیایید قسط‌بندی کنید٬قسط‌بندی می‌کنیم٬مثلاً ماهی 50 تومان٬یا 100 تومان می‌دهیم که متوجه نشویم٬نفهمیم. این مسئله غلط است٬باید به‌اندازه‌ای بدهیم که: به ما فشار بیاید٬متوجه بشویم و بفهمیم. از طرف دیگر: مثلاً من توانایی یک‌میلیون یا دو میلیون رادارم٬در اینجا نباید بیایم پنج میلیون یا ده میلیون بدهم٬چون این مسئله حال من را بد می‌کند و به زندگی من فشار وارد می‌کند. نکته‌ی حائز اهمیت دیگر اینکه: نباید در این کار به دیگران نگاه کرد٬زیرا مصرف هر کس به‌اندازه‌ی خودش است٬نه به‌اندازه‌ی دیگری؛ بنابراین من امروز باید به‌اندازه‌ی خودم مشارکت و کمک کنم٬مهم این است که من متوجه شوم و با حس این کار را انجام دهم از کاری که انجام می‌دهم لذت ببرم٬پس به دیگران نگاه نکنیم که مثلاً فردی گفت پنج تومان من هم نگویم پنج تومان و... .

هر چیزی فصل خود را دارد و در فصل خودش خوب است٬به‌طور مثال میوه‌ی پرتقال برای فصل زمستان است٬اگر آن را در فصل تابستان میل کنید٬از آن لذت نمی‌برید و به شما حال نمی‌دهد و یا هندوانه برای فصل تابستان است٬خوردن آن در فصل زمستان لذت ندارد. جشن گل‌ریزان مال امروز است و امروز است که مخصوص و یا فصل این کار است٬برخی می‌گویند که: امروز نه می‌گذارند برای فردا و یا بعداً و یا تعهد می‌دهند که مثلاً پس‌فردا به این کار اقدام کنند٬نه! نکته‌ای که من متوجه شدم اینکه: اگر می‌خواهم کاری را انجام دهم٬امروز زمان آن است٬حال انجام این کار برای امروز است٬البته ممکن است کسی امروز واقعاً مشکل داشته باشد و نتواند وعده می‌دهد ٬در این مورد مشکلی نیست. هرکسی باید خود را نگاه کند٬نگوید اگر مثلاً فلان شخص چنین کاری را انجام داد من هم باید حتماً آن کار را انجام دهم٬نه چنین نیست٬هرکس باید خودش را نگاه کند.

به‌طور مثال: من شاید خیلی دوست دارم الآن هندوانه بخورم٬اما معده‌ی من مشکل دارد٬به همین منظور نمی‌توانم الآن بخورم٬در این صورت می‌توانم مثلاً دو روز دیگر بخورم٬اما همه که مشکل معده ندارند! پس بدانید هر چیزی در فصل خودش نیکوست. شیطان به زیباترین شکل ممکن وارد می‌شود ٬مثلاً در مورد جشن گل‌ریزان: نمی‌گوید که این کار را انجام نده٬همین فرصتی که برای فردا انجام دادن می‌گیرد٬سبب می‌شود موضوع کاملاً باطل شود٬شیطان در اینجا با فرصت گرفتن٬زمان پیدا می‌کند تا آن کار را باطل کند. من از آن روزی که این نکته را فهمیدم٬خیلی موفق‌تر بودم٬هرزمانی که می‌گوید امروز را برای انجام کاری ول کن و به فردا واگذار کن٬به‌اصطلاح می‌گویم که: خود تی! چون کسی که امروز این کار را انجام ندهد٬فردا هم نمی‌تواند آن را انجام دهد و من این نکته را فهمیده‌ام. کسی که امروز نمی‌تواند خود را روی پله بیاورد٬فردا خیلی کار سخت‌تر می‌شود٬راحت را نتوانسته٬سخت را می‌تواند؟ سعی کنیم همین امروز گول شیطان را نخوریم و کاری را که باید انجام دهیم را انجام دهیم و خداوند به بهترین شکل کمکمان می‌کند و یاری خداوند طوری است که اصلاً متوجه آن نمی‌شویم چون برای خودمان کاری انجام نمی‌دهیم.

سال گذشته مبالغ را جمع کردیم تا بتوانیم ساختمانی را بخریم٬الحمدالله امسال موفق شدیم با کمک شما دوستان و کمک کنگره ساختمانی را خریداری نماییم و شکر خدا جزو چند شعبه و شهری هستیم که برای خود شعبه داریم (ساختمان شعبه را خریداری نمودیم)٬ولی در ادامه شعبه‌ی خریداری‌شده نیاز به تعمیر٬بازسازی و نوسازی دارد و بالاخره هزینه‌ی مخصوص به خود را دارد. تاکنون هم نتوانستیم تصمیم بگیریم که به چه اندازه باید هزینه کنیم٬بازسازی کنیم یا نوسازی؟ این تصمیم‌گیری‌ها به امروز بستگی دارد٬یک مقداری به کنگره بدهی داریم٬باید مبلغی بیشتر از بدهی داشته باشیم تا بتوانیم خرج ساختمان جدید کنیم٬اگر چنین وضعیتی حاصل نگردد باید به مکانی برویم که فقط نام مکان را دارد. 

اگر پول خوبی داشته باشیم اقدام به نوسازی می‌نماییم و این مسئله بستگی به امروز ما دارد. چقدر خوب است که در کاری که انجام می‌دهیم با یکدیگر شریک باشیم٬باور کنید که؛ آدم راحت می‌شود٬ سبک می‌شود٬باور کنید که هنگامی‌که آدم به خانه‌ای می‌رود که خود در آن هزینه کرده است٬ احساس آرامش و تعلق‌خاطر می‌کند و اما باور کنید: اگر من وارد آن ساختمان شوم درحالی‌که چیزی کمک نکرده باشم معذب می‌مانم درصورتی‌که من کمک کنم و به آن ساختمان بروم احساس راحتی می‌کنم. چرا در خانه‌ی خودتان احساس راحتی و آرامش دارید؟ زیرا خرج آن می‌کنید٬هزینه آن را می‌دهید٬اما هنگامی‌که به خانه‌ی کسی می‌روید معذب هستید٬آرامشی که باید داشته باشید را ندارید٬چون خرج آنجا را نمی‌دهید. امروز روزی است که می‌توانید آن آرامش را کسب کنید. انشاالله همه بتوانیم در این کار دخیل باشیم. قدر این فرصت‌ها را بدانید. می‌گویند از بزرگی پرسیدند: نیک‌بخت کیست؟ و بدبخت کیست؟ در جواب گفت: نیکبخت کسی است که خورد و کشت و بدبخت کسی است که مرد و هشت ٬بنابراین سعی کنیم جزو نیک‌بخت‌ها باشیم٬ هم خودمان استفاده کنیم و هم بدهیم دیگران استفاده کنند.

از اینکه به صحبت های من توجه نمودید٬ متشکرم

 ادامه مراسم جشن گلریزان به قلم دوربین

مشارکت لژیون ها به ترتیب لژیون یکملژیون دوملژیون سوملژیون چهارملژیون پنجملژیون ششملژیون هفتم


لژیون هشتملژیون نهم
لژیون دهملژیون مرزباناناجرای موسیقی زنده و آوای شکرگزاری


در پایان مراسم بعضی از عزیزان مبالغ نقدی خود را پرداخت نمودند.
اعضاء لژیون مالی شعبه سمنان(مسافران)

در پایان این جشن زیبا به گزارش دبیر جلسه و تائید مرزبان مالی شعبه در قسمت مسافران: (مبلغ؛ 70,440,000 تومان) است و در قسمت همسفران: (مبلغ 33,490,000 تومان) جمع کل همسفران و مسافران در گلریزون سال 1397 (مبلغ: 103,930,000 تومان) جمع آوری گردید.تایپ متن؛ مسافر جاسم رحیمیان

عکاس و تهیه گزارش؛ مسافر علی عربی

نمایندگی سمنان

گلریزون 1397 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، نگاه روز ...، اخبار داخلی کنگره 60 ...، اخبار نمایندگی سمنان ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه یحیایی پنجشنبه 1 آذر 1397 11:58
سلام:
درود به مسافران گرامی
دست مریزاد به عزم جزمتان
وخدا قوت به ایجنت محترم
واعضای گرامی لژیون مالی نمایندگی سمنان
محسن لژیون پنجم شعبه قزوین پنجشنبه 1 آذر 1397 08:36
سلام و خدا قوت به اعضا کنگره 60
مهدی فریدپور چهارشنبه 30 آبان 1397 20:27
سلام وخداقوت به همه عزیزان که انچه درطبق اخلاص داشتند باجان ودل تقدیم کردند خداوندبرکت این کارخیرمان راشادی قراردهد. تشکرویژه از گروه سایت
مسعود چهارشنبه 30 آبان 1397 12:20
خدا قوت ویژه به بچه های سایت نمایندگی به خصوص علی آقا مدیر سایت
مسعود چهارشنبه 30 آبان 1397 12:19
خدا قوت به همه اعضای شعبه سمنان
داود باقری لژیون ۱ چهارشنبه 30 آبان 1397 11:01
سلام. چه بسیارندافرادی که خرج میکنندوبیشترجمع میکنندوچه بساکسانی که بیش ازحد لازم می اندوزندولی در نهایت به فقرونیازمندی می افتند. قانون (کارما) همواره پشتیبان کسی است که بی باکانه،ولی ازروی عقل وخرد خرج میکند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات