a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی+تولد اولین سال رهایی مسافر مهدی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی+تولد اولین سال رهایی مسافر مهدی
پنجشنبه 1 آذر 1397 ساعت 22:50 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

پنجمین جلسه از دوره سی ششم از سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه :وادی سوم و تاثیر آن روی من " " با استادی آقای امیر و نگهبانی آقای حمیدرضا و دبیری آقای جلال در روز پنج شنبه مورخۀ ؛ 1397/09/01 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.در ادامه مراسم تولد اولین  سال رهایی؛ مسافر آقای مهدی را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.


قانون یازدهم؛ 191 هزار تومانخلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه امروز: وادی سوم است و در ادامه شاهد تولد یکی از خدمتگزاران شعبه سمنان هستیم. وادی‌های کنگره به‌صورت زنجیروار به یکدیگر متصل هستند که پس از وادی تفکر٬ما به وادی سوم می‌رسیم که٬ باید دانست که هیچ موجودی به‌اندازه خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. در این وادی یک کلمه است به نام باید که منظور این است که این امر حتماً باید انجام شود. زمانی که من مسافر فهمیدم که باید خودم برای درمان اعتیادم قدم بردارم قطعاً موفق خواهم شد.

من امروز نزد پدرم رفته بودم ٬زیرا چند مدتی بود که به من گفته بود تا بروم و او را کمک کنم تا زیتون‌هایی که روی درختمان بود بکنیم ٬امروز زمانی که به آنجا رفتم دیدم که خود پدرم دست بکار شده است و من از او پرسیدم که چی شد؟ که پدرم برایم مثالی را زد که آن مثال این بود ٬روزی گنجشکی که در مزرعه لانه داشت متوجه می‌شود که فردا قرار است صاحب مزرعه با فامیل‌هایش به مزرعه بیایند و گندم‌ها را درو نمایند ٬آن گنجشک این قضیه را با پدرش در میان گذاشت و گفت که باید ازاینجا زودتر برویم ٬پدرش به او گفت که نترس فردا هیچ‌کس نمی‌آید.

به اینجا ٬فردا شبش باز گنجشک نزد پدرش رفت و گفت پدر فردا قرار گذاشته است تا با دوستانش به اینجا بیایند و بازهم پدرش گفت هیچ‌کس نمی‌آید نترس ٬آن گنجشک مطمئن شد که کسی نمی‌آید تا فردای آن روز گنجشک شنید که صاحب مزرعه از آمدن دوست و آشناهایش دلسرد شده و فردا خودش به‌تنهایی به مزرعه می‌آید تا آنجا را درو نماید ٬گنجشک با بی‌تفاوتی این را نیز به پدرش گفت و پدرش گفت بلند شو تا برویم فردا قطعاً گندم‌زار را درو می‌کند. من زمانی که مسئولیت کارها و مشکلاتم را بر عهده گرفتم حتماً آن کار یا مشکلم را می‌توانم انجام دهم.

بخش دوم جلسه تولد آقای مهدی است: 

مهدی در سال 95 وارد کنگره شد و انتخاب راهنمایش آقای دربانی بود و یک جلسه در لژیون آقای دربانی بود و بعد من را انتخاب کرد و وارد لژیونم شد. اوضاع کارش خیلی سخت و دشوار بود و نمی‌توانست مرخصی بگیرد. ازآنجایی‌که خواست او قوی بود برای درمان ٬موفق شد و توانست مشکلاتش را حل نماید. مهدی سفر بسیار خوبی داشت زیرا در لژیون همکاری می‌کرد و سی‌دی‌ها را هم می‌نوشت و مزد و ثمره زحمت‌هایی که کشید را گرفت و به درمان رسید. مهدی شاید هر وقتی لنگ می‌زد یا مشکلات او را احاطه می‌کردند ولی ازآنجایی‌که ‌ هم‌سفر محکم و قوی داشت توانست سفرش را به اتمام برساند. خدا را شکر که او به نتیجه رسید ٬گل رهایی را از دستان جناب مهندس گرفت و امروز نیز تولد یک‌سالگی او را در شعبه جشن می‌گیریم.

 

اهدای گل نمادین به سه نفر و دو نفرنشان لژیون ویلیام ال وایت ( درمان سیگار و نیکوتین ) از مسافران نمایندگی سمنان

در ادامه مراسم تولد اولین  سال رهایی؛ مسافر آقای مهدی را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.


اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 5سال) (آنتی ایکس مصرفی : تریاک) (مدت سفر: 11ماه) (نام راهنما: آقای امیر) (ورزش مورد علاقه: والیبال) (رهایی : 1سال و 3 ماه )

سفر سیگار:

(مدت تخریب: 7سال) (آنتی ایکس مصرفی : سیگار) (مدت سفر: 6ماه ) (نام راهنما: آقای مسلم) (مدت سفر: 6 ماه) (میزان مصرف: 8 قطعه)
آرزوی تولد ایشان : تمام سفر دومی ها که یک روزی تو کنگره بودند و امروز دسشان از دستان بچه های کنگره دور هستند، بیایند و به آغوش کنگره برگردند.خلاصه سخنان مسافر آقای مهدی :

سلام دوستان مهدی هستم مسافر

امروز بسیار خوشحالم که توانستم این جایگاه را تجربه نمایم و برای اولین بار برای شخصی که تولدش است در این جایگاه قرار بگیرم و از خدا نیز می‌خواهم که تک‌تک سفر دومی‌ها بتوانند این جایگاه را تجربه کنند. ابتدا در رأس از جناب مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم و تشکر می‌کنم از راهنمای عزیزم آقای سالار که واقعاً اگر زحمات ایشان نبود امروز من نمی‌توانستم این جایگاه را تجربه کنم. یک تشکر ویژه از کمک راهنمای هم‌سفرم ٬در سفر اول سرکار خانم یحیایی و در سفر دوم سرکار خانم مریم٬ می‌کنم. امروز اگر آرامشی در زندگی من وجود دارد آن را مدیون این دو کمک راهنما هستم و واقعاً از این دو سپاس گذارم. از ایجنت محترم و گروه مرزبانی تشکر می‌کنم.

از مشاورین تازه واردین که سه جلسه اول من را مشاوره کردند کمک راهنما امین ٬کمک راهنما نعمت و موسی تشکر می‌کنم که اگر مشاورات این سه عزیز نبود شاید من امروز به رهایی نمی‌رسیدم و تشکر می‌کنم از تمام داش لژیونی‌هایم و تک‌تک شما عزیزان که حمایتم کردید تا به رهایی برسم. تشکر می‌کنم از دوست عزیزم که امروز در اینجا حضور ندارد ولی در آرزویم بود. از علی آقا که من را با کنگره آشنا نمود و راه کنگره را به من نشان داد تشکر ویژه دارم. از تمام خدمتگزاران اوتی ٬سایت و نشریات تشکر می‌کنم و از راهنمای ویلیام وایتم آقا مسلم تشکر می‌کنم و در آخر یک تشکر ویژه از هم‌سفرم که زبانم عاجز است که از هم‌سفرم تشکر نمایم.

امروز فقط می‌خواهم از ایشان که من را فقط ببخشد یادم است که یک روزبه آقای امیر راهنمایم می‌گفتم که من بچه هام را پارک می‌برم برای هم‌سفرم لباس می‌خرم مسافرت می‌رویم و من با همه مصرف‌کننده‌ها فرق دارم ایشان به من گفتند چه زمانی این کارها را انجام می‌دادید؟ یا همیشه این کارها را انجام می‌دادید؟ یا روزهای که نشئه بودید! اینجا بود که آن تلنگر در من خورد و عمق فاجعه و تخریب را متوجه شدم و یاد گذشته تلخ خودم افتادم. در آخر هم دوست دارم که همه عزیزان در این جایگاه قرار بگیرند و لذت آن را بچشند برای من مشارکت‌های که انجام دادید خیلی ارزشمند است و همه شمارا دوست دارم.

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر :

خدا را شاکرم که در این جایگاه هستم و برای اولین بار است که این جایگاه را تجربه می‌کنم. من هم در رأس به جناب مهندس، استاد امین، سرکار خانم آنی، اسیسانت شعبه و ایجنت شعبه آقای ربیعی تبریک می‌گوییم. به راهنمای آقا مهدی آقای امیر تبریک و خدا قوت می‌گوییم و از خدا برایشان بهترین‌ها را خواستارم. الهه زمانی که به لژیون من آمد بسیار بامحبت و آموزش پذیر بود و مهم‌ترین مشخصه الهه این بود که بسیار فرمان پذیر و مسئولیت‌پذیر بود و مسئولیتی که به او واگذار می‌کردم به نحو احسن انجام می‌داد. از خصیصه دیگر او این بود که در هر جایگاه خدمتی که خدمت می‌کند لذت می‌برد و انرژی می‌گیرد. واقعاً برایشان خوش‌حالم و امیدوارم هر دو صاحب شال کمک راهنمایی شوند و بهترین‌ها را برایشان آرزومندم.

خلاصه سخنان همسفر :

این روز را تبریک می‌گوییم به مسافرم و تشکر می‌کنم از تمامی کمک راهنماهای شعبه، زمانی که به کنگره آمدم مهدی یک ماه بود که به کنگره می‌آمد. مهدی زمانی که به کنگره آمد از کارهای گذشته اس بسیار نادم و پشیمان بود. از تک‌تک شما عزیزان ممنونم، شما با مشارکت‌هایی که کردید. واقعاً ما را شرمنده کردید و امیدوارم که برای همه شما جبران کنم. ماقبل از کنگره وضعیت خانمان افتضاح بود، در سکوت مطلق من نه از کسی انرژی می‌گرفتم و نه به کسی انرژی می‌دادم وقتی به کنگره آمدم وضیعت عوض شد، طوری که الآن با یک طی کشیدن انرژی دریافت می‌کنم. در سفر اول کمک راهنمای من خانم یحیایی بودند، بسیار به من کمک کردند و همیشه به من می‌گفتند: پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

پس از پایان یافتن هر صفحه‌ای صفحه دیگر باز می‌شود. مطمئنم که روزهای بهتری در انتظار ما هست. تولد سال اول خیلی احترامش واجب است و حس خیلی عجیبی دارم. دوست دارم اسم تک‌تک خواهر لژیونی‌هایم را ببرم خیلی از آن‌ها انرژی می‌گیرم. از خانم عاطفه و خانواده ایشان سپاس گذارم. از تک‌تک کمک راهنماها سپاسگزارم از تازه واردین خواهش می‌کنم، درکنگره خیلی جست‌وجو نکنند چون در اینجا تصاویر و نوشتارها این‌قدر سنگین و روحانی هستند که میشود آزشان استفاده کنی. من ماندن درکنگره را مدیون کمک راهنمای سفر دومم خانم مریم هستم. ایشان یک فرد سخت‌گیر است و این را باافتخار می‌گوییم و کاملاً باراهنمای سفر اولم حس‌ها و رفتارشان فرق دارد، من در شرایطی قرار گرفتم که 180-درجه تغییر کردم. من ازایشان خیلی سپاس گذارم از یه سری نگاه‌های ایشان به خود می‌آیم و بهترین‌ها را برایشان از خداوند خواستارم.

خلاصه سخنان همسفر کوچک :

از آقای مهندس دژاکام از راهنمای پدر و مادرم تشکر می کنم که ما امروز اینجا هستیم.

 ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به روایت تصویر؛

خدمتگزاران: 

"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن ؛ مسافر وحید صنایعی

عکاس و تظیم کننده ؛ مسافر علی عربی

کنگره 60 نمایندگی سمنان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...، رهایی سیگار و نیکوتین..، رهایی ...گل نمادین...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی اعرابی ازنمایندگی سمنان یکشنبه 4 آذر 1397 15:08
باسلام وتبریک به اقامهدی عزیزوهمسفرشون بسیارخوشحال شدم که جشن یک سال رهایتونودیدید باشما ولژیون اقای سالار خیلی خاطره دارم به خاطرداشته باشید که چیزی بدست اوردید که بهایی قابل شمارش نداردبرای ان نگهبان خوبی باشید
همسفرزهرا جمعه 2 آذر 1397 16:41
تبریک به الهه عزیزواقا مهدی .شادباش وخداقوت خدمت اقای سالاربابت رهایی مسافرم
محمدنیر جمعه 2 آذر 1397 16:21
باسلام وخداقوت وتبریک خدمت راهنمای عزیزجناب اقای سالاروتبریک ویژه خدمت اقامهدی وهمسفرشان.امیدوارم درتمام مراحل زندگی موفق وپیروز باشید
مسافر رحمان جمعه 2 آذر 1397 13:58
سلام و خدا قوت به استاد محترم جلسه وتبریک بابت رهایی های شعبه و تولد آقا مهدی عزیز
داود باقری لژیون ۱ جمعه 2 آذر 1397 12:54
سلام.به تمامی دوستان وهمسفرانشان وکمک راهنمایان زحمتکش تبریک میگم وازصمیم قلب آرزوی بهترینها رو براشون دارم. جا داره تشکر ویژه از بچه های سایت بکنم که زیبایی این روز روبه یاد ماندنی کردند. خدا قوت علی آقاوسایردوستان
مهدی فریدپور جمعه 2 آذر 1397 10:51
باسلام خدمت همه دوستان وعزیزانی که این روز بیاد ماندنی را برای من وهمسفرهام بوجود اوردن تایک روز شادی روهمگی در کنارهمداشته باشیمبازهم از همگی ممنونم
موسی پیرمغان جمعه 2 آذر 1397 10:31
باسلام وخداقوت خدمت همه عزیزان وعرض تبریک خدمت اقای سالارومهدی عزیزوهمسفرشان ارزوی بهترینها راازخداوندبرای شماخواستارم یاعلی
جمعه 2 آذر 1397 01:26
عرض سلام و خداقوت خدمت تمام اعضا نمایندگی سمنان
خداقوت و تبریک خدمت آقای سالار
خداقوت و تبریک خدمت پسرخاله عزیزم و همسفران عزیزشون و کمک راهنمایان همسفرشون
بسیار روز خوبی بود سرشار از انرژی و محبت بود
خداقوت خدمت گروه وبلاگ نمایندگی سمنات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات