a وبلاگ نمایندگی سمنان - برداشت از سی دی ها...
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
برداشت از سی دی ها...
دوشنبه 26 آذر 1397 ساعت 10:02 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق الله

برداشت از سی دی: کاشت

آموزش و تعلیم زمان می‌برد. در ابتدا بسیار سخت به نظر می‌رسد... 

ولی وقتی محصول رسید وبدون هیچ عیبی به عمل آید، آن‌وقت باغبان می‌داند چه عمل عظیمی را به انجام رسانده و این ممکننیست. در صورتی امکان دارد که زمین سفت نباشد و از آب‌ و خاک حاصل خیز برخوردار باشد٬یعنی زمین آماده باشد. الگوهای طبیعت همه مثل هم می‌مانند، اگر ما مراحل کاشت را در نظر بگیریم و اگر بذری را بخواهیم بکاریم می‌توانیم یک مثلث را ترسیم کنیم، زمین، بذر، مواد لازم.اگر ما بخواهیم بذری را بکاریم باید زمین خوب را داشته باشیم. ما نمی‌توانیم روی زمین سنگ یاشنی چیزی را بکاریم. درجایی که ما می‌خواهیم بذری را بکاریم باید زمین آن سفت‌ و سخت نباشدو برای همین زمینی را که بخواهیم محصولی را در آن بکاریم باید شخم بزنیم. اگر زمین سفت باشدگیاه نمی‌تواند ریشه‌های خود را در دل زمین پهن کند. پس زمین ما می‌شود بستر. پس برای کاشتن هر گیاه ما به زمین نرم لازم داریم.و به مواد لازم هم نیاز داریم. 

آیا این زمینی را که می‌خواهیم بکاریم املاح لازم را دارا است. شما در زمین شور نمی‌توانید چیزی را برداشت کنید، چون قابلیت کاشت را دارا نیست.ما برای کاشتن هم می‌توانیم بذر مثبت بکاریم و هم می‌توانیم بذر منفی بکاریم. اگر ما بخواهیم یک درخت بادام تلخ را بکاریم بازهم زمین ما باید این ویژگی‌ها را دارا باشد.ما نمی‌توانیم فقط گیاه بکاریم، بلکه می‌توانیم تخم محبت، نفرت، کدورت و دشمنی را بکاریم.پس فقط مسائل مثبت قابل‌کشت نیستند.بلکه مسائل منفی هم قابل‌کشت هستند. پس هیچ‌چیزی همین‌طوری به دست نمی‌آید.چه مثبت و چه منفی زمین باید شرایط لازم را داشته باشد، نرم باشد و بستر لازم را دارا باشد.ولی هر دو این موارد زمان می‌خواهد، حتی اگر می‌خواهید عاشق کسی شوید باید بستر لازمرا دارا باشید.تا بستر لازم را دارا نباشید نمی‌توانید به دانشگاه بروید باید حداقل دیپلم را دارا باشید.

پس برای هر کاری باید بستر لازم وجود داشته باشد.چه عشقی، چه معنوی، چه مادی، حتی اگر هم معتاد شویم باید بستر لازم موجود باشد.میل درونی این مطلب درست نیست که می‌گوییم اگر تریاک نبود ما معتاد نمی‌شدیم.ما اگر بخواهیم گندم بکاریم، باید مواد لازم بدان بدهیم، آب، نور و آفتاب.در کلاس‌های درس سخت گرفتن خیلی زیاد و سهل گرفتن نتیجه مطلوبی نمی‌دهد.باید در کلاس جوری رفتار شود که باعث نشود سخت گرفتن بیش‌ از حد و راحت گرفتن خیلی زیادباعث شود دانش‌آموز از آن فراری شود.اگر راهنما به شاگردان خود سخت بگیرد خوب نیست.اگر هم خیلی آسان بگیرد، جواب مطلوب نمی‌دهد و باید این تعادل حفظ شود.

کسانی که به دیگران کمک می‌کنند، خودشان را به دست می‌آورند و روی نفس خودشان مسلط می‌شوند.کسانی که به دیگران کمک می‌کنند انفاق می‌کنند.به بیماران کلیوی یا به دیگران در کارهایشان کمک می‌کنند کنترل خود را به دست می‌آورند.کسانی که دروغ میگویند و تقلب می‌کنند، کنترل خود را از دست می‌دهند.یک مصرف‌کننده مواد مخدر هرگز به دیگران فکر نمی‌کند، او همیشه به مواد فکر می‌کند٬که چگونه خود را به مواد برساند و اگر مواد نباشد به کنترل نمی‌رسد.در ظاهر ما چیزی می‌دهیم، ولی در باطن ما چیزی را می‌گیریم.اگر ما در زندگی به دیگران کمک کنیم خوشحال و قوی‌تر می‌شویم. انسان کنترل خود را با کمک بهدیگران به تعادل می‌رساند.

مسافر: حجت‌الله قادری

لژیون: هشتم

مدت سفر: 1 ماه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: برداشت از سی دی ها...، سی دی های کنگره ...،

برچسب‌ها: سی دی کاشت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر تارا دوشنبه 26 آذر 1397 09:11
سلام
موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic