a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سمنان + تولد مسافر اسماعیل
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سمنان + تولد مسافر اسماعیل
جمعه 5 بهمن 1397 ساعت 14:42 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره سی ششم از سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان با دستور جسه: وادی پنجم و تاثیر آن روی من با استادی آقای امین و نگهبانی آقای حمید و‌ دبیری آقای مهدی در روز پنج شنبه مورخۀ ؛ 1397/11/04 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.در ادامه مراسم تولد اولین سال رهایی؛ مسافر آقای اسماعیل را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

خلاصه سخنان استاد:

تمام وادی‌ها بسان یک رکن اساسی در کنگره 60 هستند و در به مقصد رسیدن یک مسافر نقش اساسی ایفا می‌نمایند. تاکنون چهار وادی را پشت سر گذاشته‌ایم که به تفکر و اهمیت آن می‌پردازند٬اما در ادامه در وادی پنجم این نکته بیان می‌شود که: تفکر قدر مطلق حل نیست یعنی ما نمی‌توانیم با یکجا نشستن و تفکر و اندیشه نمودن به خواسته‌ی خود دست‌یابیم٬باید دانست که با اندیشه و تفکر تنها نمی‌توان توقع داشت تا همه‌چیز مهیا گردد؛ بنابراین باید دانست که تفکر تنها ملاک نیست٬بایستی در جهت خواسته تلاش نماییم. نباید از هیچ کوششی فروگذار باشیم٬باید حرکت کنیم.

بر سر راه هدف ما مشکلات فراوانی وجود دارد ولی ما باید تلاش کنیم و با افراد اصلح مشورت کنیم ٬تا بتوانیم از پس مشکلات سر راه بربیاییم. این نکته را باید بدانیم که مشکلات بر سر راه همه‌ی انسان‌ها وجود دارد٬ درواقع خود ما انسان‌ها هستیم که مشکلات را برای خود به وجود میاوریم و هر انسانی به‌اندازه ظرف و ظرفیت خودش مشکل دارد. انسان با خواسته‌ی حل مشکلات قوی و قوی‌تر می‌شود. برای حل مشکلات باید سه پارامتر را مدنظر قرار دهد: تفکر ٬تلاش و حرکت. با حل مشکلات زندگی ما بهتر و بهتر می‌شود. یکی از موضوعاتی که در این وادی به آن پرداخته می‌شود اینکه: همه‌ی ما انسان‌ها در جهان خاکی زندگی می‌کنیم و جهان‌های دیگر را درک و تجربه می‌کنیم.

به‌طور مثال جهان خواب: که ظاهراً به‌صورت ناخودآگاه در آن زندگی می‌کنیم ٬یا جهان ذهنی: که مقدمه‌ی برنامه‌ریزی یا مقدمه‌ای برای تمرین برای زندگی در این جهان و یا سایر جهان‌هاست و یا جهان مجازی: که همه‌ی ما تجربه‌ی زندگی در این دنیا راداریم. برای رسیدن به خواسته‌های خود بایستی در ابتدا هدف (ساختار هدف) خود را بسنجیم٬بپرورانیم و رشد دهیم و بعد وسایل موردنیاز رسیدن به آن هدف را مهیا کنیم٬سپس در جهان خاکی تمام مراحلی که در جهان ذهنی خود رشد٬ پرورش و ساخته‌ایم پیاده کنیم. رسیدن به هدف در جهان ذهنی بسیار آسان است٬اما در جهان خاکی رسیدن به هدف مقداری مشکل است پس بایستی برای دستیابی به آن حرکت و تلاش نمود.

قسمت دوم جلسه: اولین سال رهایی مسافر اسماعیل

ورود آقا اسماعیل به کنگره‌ی 60 دقیقاً مصادف بود با اولین سال رهایی من (کمک راهنمای محترم آقای امین)٬دقیقاً مانند چنین روزی٬جشن گرفته بودیم. رهایی مسافر اسماعیل هم مصادف شده بود با بیستمین سال رهایی و آزادمردی: جناب مهندس دژاکام. همه‌ی این‌ها می‌تواند برای یک رهجو نشانه‌هایی باشد٬تا بتواند راه خود را در زندگی بهتر پیدا کند. در مورد این دستور جلسه و ارتباط دادن آن با مسافر اسماعیل باید این نکات را بیان کنم که: اسماعیل راحت می‌تواند از این دستور جلسه درس بگیرد ٬با مشکلات خود دست‌وپنجه نرم کند و با توجه به این دستور جلسه هر چه‌بهتر مشکلات خود را در زندگی حل و رفع نماید البته به‌شرط اینکه این وادی را در زندگی کاربردی و مرحله‌ی پاکسازی را انجام نماید. اسماعیل با یک حال خراب و به‌هم‌ریخته وارد کنگره شد و برای اینکه اولین رهجوی من بود٬خیلی دوست داشتم به آن حال خوب که همیشه مدنظر کنگره است دست یابد٬این حس خاصی است که همه‌ی راهنماها نسبت به اولین رهجوی خوددارند.

خدا را شکر باهمت و تلاشی که اسماعیل در سفر همواره نشان می‌داد٬با تمام مشکلاتی که سر راهش بود (مانند مشکلات رفت‌وآمد به شعبه٬در سرما و گرما از دامغان به سمنان و بلعکس) رهجوی بسیار بانظم و گوش‌به‌فرمانی بود و همین امر سبب گردید تا نتیجه‌ی کار خود را ببیند: از منجلاب اعتیاد خلاصی یابد و به رهایی برسد. تنها خواسته‌ی من از اسماعیل این است٬همان‌طور که در پیام تولدش بیان‌شده اینکه: کارهای خود را با تفکر ادامه دهد٬توکل و رضا داشته باشد و مهم‌تر اینکه صبر پیشه کند که قطعاً به خواسته‌های خود دست خواهد یافت. به اسماعیل عزیز٬خانواده‌ی محترم ایشان٬به کمک راهنمای همسفرش خدا قوت عرض می‌نمایم و امیدوارم مانند اعضای دیگر که برای آزمون کمک راهنمایی در حال تلاش هستند٬شال کمک راهنمایی را دور گردن ایشان ببینم.

در ادامه مراسم تولد اولین سال رهایی؛ مسافر آقای اسماعیل را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 8 سال) (آنتی ایکس مصرفی : متادون، شیشه، قرص) (مدت سفر: 11ماه) (نام راهنما: آقای امین) (ورزش مورد علاقه: کشتی) (رهایی : 1سال )

سفر سیگار:(مدت تخریب: 13سال) (آنتی ایکس مصرفی : سیگار) (مدت سفر: 11ماه ) (نام راهنما: آقای رضا) (رهایی: 11 ماه)

آرزوی تولد ایشان : هرکسی که در پشت درب کنگره آمد و مسیر درمان و مسیر زندگی خودش را پیدا نکرده است امیدوارم این مسیر را پیدا نمایید و به درمان برسد.

سخنان مسافر اسماعیل:

اکنون صحبت کردن و مروری از گذشته برای من مقداری سخت است٬بیان زمان ورودم به کنگره٬اوضاع و احوال خراب قبل از ورود به کنگره و حال خوش الآن هم مطالبی ست که صحبت کردن و پرداختن به آن‌ها برایم تا حدودی سخت است. نمی‌توانم آن‌طور که شایسته است بیان کنم که حالم چقدر خوب است و تا چه اندازه خوشحالم! فقط می‌توانم بگویم این خوشحالی سبب میشود تا حال‌وروز بد گذشته را به‌راحتی فراموش کنم و با نگریستن به افق روشن روبرو به‌راحتی حرکت نمایم. مسیر راه سخت است٬اما همان‌طور که در وادی پنجم به آن اشاره میشود: با حرکت کردن٬توکل کردن می‌توان مسیر را پیدا نمود. مسیر٬جا و مکان مشخص است اما مشروط به حرکت٬برکت از جانب خداوند را همراه خواهد بود.

اگر خواسته باشم در مورد مشکلات دوران مصرف خود صحبت کنم باید به این مسئله اشاره نمایم. در دوران مصرف من اوضاع بسیار ناآرام نابسامانی داشتم٬تقریباً 13 الی 14 سال تخریب مواد مخدر را داشتم. مشکلاتی که برای آزمایش قبل از ازدواج داشتم را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم. بعد از مدتی که از ازدواج من با همسرم گذشت٬همسرم دی به مصرف من برد. به دنبال راه درمان رفتیم و مشکل من بیشتر از همین‌جا آغاز شد: چون هم نمی‌خواستم دیگران از قضیه‌ی من با خبر شوند و نه همسرم را از دست بدهم. همین امر باعث گردید به این مسیر را به‌دشواری طی کنم.

با درمان در کلینیک‌ها آشنا شدم و با شروع مصرف متادون مواد دیگر را نیز مصرف نمودم و برای خود تخریبی بسیار به وجود آوردم. پس از فراز و نشیب‌های بسیار٬دامادم من را با کنگره آشنا نمود. در همان ابتدا متوجه شدم باانرژی زیادی که در آنجا موجود بود٬متوجه شدم که کنگره تنها جایی ست که می‌توانم به درمان قطعی و رهایی برسم. سختی‌های زیادی در زندگی وجود دارد تا حرکت نکنی نمی‌توانی آن‌ها را رفع و حل نمایی. وقتی توانستم بزرگ‌ترین مشکل یعنی اعتیاد را کنار گذارده و حل نمایم  مطمئناً مشکلات دیگر را هم می‌توانم مرتفع و حل کنم.

سخنان کمک راهنمای محترم خانم عاطفه

خوشحالم که در این جشن شرکت  کنم. تولدها همه شبیه هم هستند اما در جزییات تفاوت‌هایی  باهم دارند. سمانه‌ی عزیزم اولین رهجوی لژیونم بود و از زمانی که وارد شعبه و لژیون شده‌ام اولین رهایی و تولد من است. در بدو ورود با ظاهری آراسته اما درونی آشفته وارد لژیون شدند و پذیرفتن حرف‌های من در ابتدا برای ایشان دشوار بود اما کم کم الفبای کنگره را فرا گرفتند و بعد از این موضوع نکته‌ی قوت ایشان این بود که اصلاً با سفر مسافرشان هیچ دخالتی نداشتند. همیشه خود را در درون او می‌دیدم. راهشان دور است برای حضور در جلسات اما همیشه گفته‌ام که اگر خواسته قوی باشد فرسنگ‌ها برای انسان نزدیک میشود و رهجو می‌تواند به هدف خود برسد.

 سخنان همسفر خانم سمانه

همه‌ی سعی و تلاشم را کردم که امروز مسافرم اینجا باشد. از من گله می‌کنند که چرا کم در جلسات شرکت می‌کنم٬علت این موضوع به این خاطر است: که مسافرم به من قول داده بود بعد از گرفتن رهایی راه را برای من هموار کند تا من آسان بتوانم به کنگره بیایم و به‌اصطلاح بچه کنگره‌ای شوم٬اما مشکلات بسیار است.٬خدا را شکر می‌کنم که امروز اینجا هستم. کنگره توانست عشقی را که در دوران مصرف به تنفر گرویده بود را بعد از رهایی دوباره در من رشد دهد. کمک‌های و یاری‌های٬ کمک راهنمایم را هیچ‌گاه نمی‌توانم فراموش کنم و قبلاً بقول معروف با سیلی صورتم را سرخ نشان می‌دادم.

اما امروز با افتخار همه را همراه خود آوردم، که ببینند امروز مسافرم کجا هست٬ من کجا هستم و به کجا رسیدیم. از همه دوستانی که کنارمان بودند و از دو راهنمای عزیزمان که واقعاً بیشتر از پدر و مادرمان کمکمان کردند: خواستارم تا دعا کنند مسافرم سومین سال رهایی خود را در همین نمایندگی بگیرد. در پایان جا دارد این روز عزیز را در رأس به جناب مهندس سرکار خانم آنی٬استاد امین تبریک بگویم و همچنین کمال تشکر را  از کمک راهنمای مسافرم آقای رفیعی٬کمک راهنمای بسیار دلسوزم خانم عاطفه  داشته باشم. همچنین از کلیه کسانی که در این مراسم حضور یافتند بسیار سپاسگزارم از: خانم یحیایی٬از خواهر عزیزم که  از لاهیجان  آمدند و از خواهرشوهر عزیزم٬از همسایه‌ی عزیزم  کمال تشکر رادارم.

 

ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به قلم دوربین؛

3خدمتگزاران این جلسه:
"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن ؛ مسافر جاسم رحیمیان

عکاس: مسافر وحید صنایعی

سیستم صوتی: محمد صیاد

تهیه و تظیم کننده گزارش؛ مسافر علی عربی

کنگره 60 نمایندگی سمنان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی فریدپور شنبه 6 بهمن 1397 07:22
سلام ‌‌‌‌‌‌دوستان خواستم یک خداقوت ویژه بگم به کمک راهنمایان محترم اقای علی یحیایی وخانم یحیایی بابت پرورش دادن چنین کمک راهنمایانی به شعبه سمنان به امید قبولی همه عزیزان در ازمون این دوره
رضا لژیون هشتم جمعه 5 بهمن 1397 18:27
سلام.خدا قوت.خیلی دوست داشتم تو جشن شما داداش لژیونی شرکت کنم.طبق معمول تو سقوط آزاد بسر میبرم انشاالله سومین سال رهاییت.با تشکر از استاد بسیار خوبمان آقا امین.
به امید رهایی خودم به زودی زود
مستدام باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic