a وبلاگ نمایندگی سمنان - مقاله در مورد وظایف راهنما و رهجو
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
مقاله در مورد وظایف راهنما و رهجو
پنجشنبه 2 اسفند 1397 ساعت 01:26 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق الله

کسب هر جایگاهی  نیازمند رعایت قوانین و حرمت ها٬بالا بردن آگاهی و دانایی مربوطه٬رعایت سلسله مراتب و مهیا نمودن زمینه ها و ظرفیت لازمه میباشد.

برای هر جایگاهی مسئولیت های مشخص و خاص وجود دارد که انجام دادن و اجرائی نمودن آنها وظایف مربوط به آن جایگاه را شکل میدهد.نکته ی حائز اهمیت اینکه انجام وظایف در هر جایگاه اثر مستقیم بر کل ساختاری دارد که آن جایگاه جزئی از آن است٬میتواند انجام وظایف به نحو احسن جهت ترقی کل ساختار و در مقابل شانه خالی کردن و کوتاهی در انجام  وظایف سبب سقوط کل سیستم شود.یکی از ساختارهای مهم که به اتفاق با آن آشنا هستیم:جمعیت احیای انسانی کنگره ی 60 است٬که از جایگاه های متعدد و حساب شده ای تشکیل گردیده٬که هرکدام از آنها در ابتدا وظیفه ی رعایت حرمت و قوانین اصلی ساختار را داشته و در ادامه نیز بصورت مجزا قوانین و مسئولیت های خاص خود را بنام وظایف تعریف شده اجرا مینمایند.یکی از این جایگاه ها!جایگاه راهنما و کمک راهنمایست که دارای مسئولیت های مخصوص بخود است٬که به اجرا در اوردن آنها توسط راهنما٬وظایف آنها را شکل میدهد.

برخی از وظایف و مسئولیت های مهم راهنمایان کنگره ی 60

*.جایگاه راهنمایی٬جایگاهی والاست٬که حفظ شان آن از اهم وظایف راهنماست:

1.راهنمایان بایستی سرلوحه و سرمشق رهجویان در اجرا و رعایت قوانین و حرمت های کنگره ی 60 باشند٬زیرا راهنما نشان دهنده ی راه به رهجو میباشد٬بنابراین رفتار و کردار راهنما در دید و رصد رهجو برای اجرا میباشد و حتی ممکنست کوچکترین حرکات راهنما در آینده توسط رهجو اجرایی گردد.

2.راهنما باید آموزشهای خود را بصورت یکسان به رهجویان انتقال دهد.

3.برای رهجویان نمود محبت و عشق واقعی باشد٬به این معنی که عشق و محبت٬آموزشها و دروس زندگی درست را بصورت داوطلبانه و بدون هیچ منت و مزدی عرضه نماید

4.دانش و آگاهی راهنما بایستی بروز باشد٬در اموزش گرفتن متوقف نگردد٬مطالعه ی همیشگی داشته باشد.خود را از آموزشهای کنگره که در سایت٬ سی دی ها  متون  و ... به اصطلاح بروز رسانی نماید.

5.راهنمای کنگره 60 در هر جا نشانگر ساختار اصلی یعنی کنگره ی 60 است٬به همین منظور بایستی به اصطلاح یک بچه کنگره ای واقعی باشد:در ادب و نزاکت٬احترام گداشتن به خود و دیگران زبانزد باشد٬همیشه مرتب و منظم باشد یعنی همیشه از پوشش سفید٬ تمیز و مرتب برخوردار بوده و همچنین در مورد زمان و ساعت واقعا منظم باشد(قبل از شروع جلسات در شعبه حضور داشته باشد٬خوش قول باشد و ...)

 6.یک راهنما بهترین مشوق یک رهجو هست٬میتواند رهجو را به مشارکت٬خدمتگزار شدن٬ورزش کردن٬رعایت وظایف و... ترغیب و تشویق نماید.

7.یک راهنمای واقعی اجرای قوانین و حرمت کنگره 60 را مهمترین وظیفه ی خود می داند و در اجرا و رعایت آنها کوتاهی نمیکند٬بطور مثال هیچ رابطه ی کاری و مالی با رهجو ندارد.

رهجویان نیز جزء یکی از ارکان اصلی ساختار کنگره هستند٬که همانطور که از معنی لغوی کلمه ی رهجو نمایان است٬جوینده ی راه ست.

برخی از وظایف مهم رهجو

1.یک رهجو در ابتدا بایستی خواست قوی داشته باشد٬زیرا اگر خواست محکم نباشد از راهنما کاری ساخته نیست٬حتی بهترین راهنما

2.یک رهجو بایستی تسلیم محض فرامین راهنما باشد٬باید خود را به راهنما بسپارد و گوش بفرمان واقعی باشد٬چون این تنها راه برای رسیدن به سر منزل مقصود یعنی رهایی ست.

3.احترام٬رعایت و اجرای قوانین و حرمت های کنگره 60 از مهمترین وظایف یک رهجوست.احترام به جایگاه ها در کنگره٬قضاوت وتجسس نکردن در کار دیگران٬دروغ نگفتن و... نیز از مواردی ست که میتوان به آن اشاره کرد.

4.یک رهجوی خوب راهنمای خود را سرمشق خود قرار داده وادب و نزاکت را رعایت نموده و همیشه از پوشش تمیز و سفید که نشانگر یک بچه کنگره ای ست٬استفاده می کند.

5.حمایت مالی برطبق توانایی خود یکی دیگر از وظایف رهجو به شمار می آید که بطور مثال میتوان حمایت از سبد پول ٬کمک در اجاره و یا حمایت در جشن ها را نام برد.

6.یک رهجوی خوب وظیفه دارد یک عضو سپاسگزار و قدردان در کنگره باشد٬که میتوان تلاش کردن برای کسب جایگاه های خدمتی بالاتر و تبدیل شدن به یک خدمتگزار خوب را یکی از راههای قدردانی برای جبران محبت بیدریغ و انتقال آنچه فراگرفته  دانست.

نویسنده: جاسم رحیمیان لژیون هشتم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مقاله ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر تارا شنبه 4 اسفند 1397 11:47
سلام
موفق باشید بسیار عالی
عیسی غفاری پنجشنبه 2 اسفند 1397 22:27
سلام جاسم جان بسیار عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات