a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی سمنان+تولد مسافر عیسی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی سمنان+تولد مسافر عیسی
پنجشنبه 2 اسفند 1397 ساعت 21:16 | نوشته ‌شده به دست جاسم رحیمیان | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره سی هفتم از سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه: وظایف راهنما و رهجو  با استادی آقای امیر و نگهبانی آقای مهدی و‌ دبیری آقای سجاد در روز پنج شنبه مورخۀ ؛ 1397/12/2 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.در ادامه مراسم تولد اولین سال رهایی؛ آقای عیسی را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

قانون یازدهم؛
 188
 هزار تومان

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان امیر هستم یک مسافر

در مورد دستور جلسه:وظایف راهنما و رهجو .اساس کار کنگره بر مبنای کمک فرد رهاشده از دام اعتیاد به فرد مصرف‌کننده خواهان رهایی شکل‌گرفته است و براین اساس ادامه می‌یابد. فرد مصرف‌کننده در کنگره قرار می‌گیرد٬پس از مدتی قطع مصرف‌شده و به درمان می‌رسد وارد سفر دوم شده و حالش خوب می‌شود٬مدت‌زمانی را طی می‌کند و بر اساس آموزش‌هایی که گرفته ٬از فیلترهایی که کنگره قرار داده رد می‌شود٬در امتحانی که جناب مهندس برگزار نموده٬نمره‌ی قبولی می‌گیرد و در ادامه به جایگاه و مقام راهنمایی می‌رسد. هنگامی‌که یک مسافر به مقام راهنمایی رسید: دقیقاً مشکلات یک سفر اولی را درک می‌کند٬چون خود یک مصرف‌کننده بوده و مشکلات این راه را تجربه نموده است٬بنابراین هنگامی‌که یک مصرف‌کننده به راهنما می‌گوید مثلاً فلان مشکل را دارد چون خود (راهنما) سفرکرده٬راهکار درست را به رهجو می‌دهد. 

به نظر من فردی که وارد کنگره می‌شود (یک سفر اولی) باید یاد بگیرد که خوب گوش کند٬یک مسافر باید یاد بگیرد که بیشتر از هرزمانی باید گوش کند و گوش‌به‌فرمان باشد. یک سفر اولی باید تسلیم راهنما باشد و راهنما را باور داشته و به او ایمان داشته باشد٬چون این باور است که او را به عمل سالم و حال خوش می‌رساند. اگر یک رهجو می‌بیند که به راهنمایش ایمان و باور ندارد٬بایست راهنمای خود را عوض کند. در مورد وظایف راهنما باید به این نکات اشاره‌کنم که راهنما باید در ابتدا خود به حرمت‌ها و قوانین کنگره احترام گذاشته و رعایت کند و بعد این خواسته را از رهجوی خود داشته باشد. 

راهنما باید به‌موقع در جلسات حضورداشته باشد و نباید به رهجو حس مالکیت داشته باشد و ... رعایت این قوانین سبب می‌شود تابه‌حال خوب ٬ خوش و در ادامه به نتیجه مدنظر نائل گردیم و تخطی از این قوانین و عدم رعایت آن‌ها سبب حال بدی و از بین رفتن آرامش می‌شود.

در مورد قسمت دوم جلسه: تولد اولین سال رهایی مسافر عیسی

عیسی ی عزیز یکی از رهجو های خوب من است٬که تقریباً یک سال و سه ماه پیش به رهایی رسیده٬ حدوداً دوازده ماه سفر کر. الآن دو سال است که در کنگره حضور دارد. با مصرف شیشه و دنیایی از حال خرابی وارد کنگره شد٬اما به خاطر این باور که تنها راه درمان اعتیاد کنگره 60 است٬محکم قدم برداشت. عیسی تجربه‌ی ترک‌های دیگر در آن جی او های دیگر را داشت و حتی حدود 4 سال از آن‌ها به‌اصطلاح پاکی داشت ولی به نتیجه‌ای که می‌خواست نرسیده بود٬اما در کنگره 60 به نتیجه‌ی موردنظر دست پیدا کرد. به خاطر دارم روز اولی که وارد لژیون من شد و من را به‌عنوان راهنما انتخاب کرد٬فرزندش بردیا پایش شکسته بود٬این مسئله باعث نشد که عیسی به کنگره نیاید.

(همیشه من به اعضای لژیونم میگویم که در بدو ورود یک سری امواج حول آدم را می‌گیرد و این امواج بازدارنده طوری عمل می‌کنند تا به هر صورت جلوی ورود به کنگره را بگیرند و از راه خارج شویم)٬با این وجود عیسی آمد و خواست قوی داشت و باوجود دو مورد خراب‌کاری سفر خوبی داشت٬گوش‌به‌فرمان بود٬سی‌دی‌ها را خیلی خوب و مرتب می‌نوشت٬در آزمون‌های شعبه شرکت می‌کرد و در چند تای آن رتبه آورد. در سفر دوم یک مقدار از کنگره دور شد اما به‌زودی فهمید که این دوری برای او فایده‌ای ندارد و تنها کنگره می‌تواند حال او را خوب کند٬بنابراین آمد و دوباره در مسیر قرار گرفت و خدا را شکر خوب حرکت می‌کند. امیدوارم که موفقیت‌های بیشتری از او ببینم٬البته ازنظر من در کار٬زندگی و خانواده انسان موفقی هست ٬امیدوارم شاهد موفقیت‌های بیشتری از او باشم و شال کمک راهنمایی را بر گردن بیاویزد. این روز عزیز را به ایشان به همسفر محترمشان٬به راهنمای همسفرشان٬به بردیا و پرنیا ی عزیز تبریک عرض می‌نمایم. امیدوارم که در سال آینده شال کمک راهنمایی را بر گردن این زوج کنگره‌ای ببینم.

در ادامه گل نمادین برگزار گردید.

سلام دوستان داود هستم مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیشه مدت سفر اول 12 ماه 20 روز نام راهنما آقای نادر از نمایندگی سمنان راهنمای همسفر خانم فاطمه.

در ادامه مراسم تولد اولین سال رهایی؛  آقای عیسی را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 15 سال) (آنتی ایکس مصرفی : شیشه و تریاک) (مدت سفر: 10 ماه و 24 روز) (نام راهنما: آقای امیر) (ورزش مورد علاقه:والیبال) (رهایی : 1سال و 4 ماه و 15 روز )

سفر سیگار:(مدت تخریب: 15سال) (آنتی ایکس مصرفی : سیگار) (مدت سفر: 10ماه ) (نام راهنما: آقای مسلم) (رهایی: 1 سال و 1 ماه)

آرزوی تولد ایشان :آرزوی من برای کسانی است که در داخل کنگره حضور دارند و در سفر اول هستند و به سفر دوم برسند و مستدام باشند.

سخنان مسافر عیسی به مناسبت اولین سال رهایی

اگر خواسته باشم در مورد تخریب‌های دوران مصرفم صحبت کنم٬زمان جلسه به درازا می‌کشد و در حوصله ی حضار نمی گنجد٬اما به‌طور خلاصه به بیان برخی از تجربیات و تخریب‌های دوران مصرفم می‌پردازم: من جزو آن دسته از مصرف‌کنندگانی بودم که٬همه نوع مواد را تجربه کردم و برای ترک اعتیاد به همه‌جا سرزدم. تقریباً 19 سالم بود که با مصرف اپیوم آشنا شدم اما از همان ابتدا به دنبال درمان بودم و جایی نبود که برای درمان به آنجا سر نزده باشم٬اما نتیجه‌ای در برنداشت. بقول استاد عزیزم به قله رسیدن کاری ندارد اما در قله ماندن مهم است٬خیلی ترک انجام دادم اما هیچ‌کدام از آن‌ها ثمربخش نبود و در پایان به ناکجاآباد ختم می‌شد. در مقطعی از زمان برای ترک تریاک با حشیش آشنا شدم و در ادامه تریاک و حشیش را باهم مصرف می‌کردم. زمانی تریاک و حشیش را ترک کردم امابخاطر این ترک حال خرابی و عصبانیتی که با من همراه بود سبب گردید به قرص روی آوردم٬تا جایی که روزی 28 قرص اعصاب و روان می‌خوردم. 

این مسئله سبب گردید که به بیماری اسکیزوفرنی مبتلا گردم٬در ادامه شوک‌درمانی را نیز تجربه نمودم به‌طوری‌که در عرض 21 روز 12 بار به من شوک دادند و این شوک‌ها سبب شد تا همه‌چیز را فراموش کنم٬هیچ‌کس را نمی‌شناختم و تنها چیزی را که در آن دوران می‌شناختم خانمم بود. این دوران ادامه داشت تا زمانی که با شیشه آشنا وبه مصرف آن روی آوردم. در این مقطع زمانی هم مصرف‌کننده‌ی تریاک ٬حشیش و هم شیشه بودم٬روزی 2 پاکت سیگار می‌کشیدم. بدترین خاطره‌ای که از آن زمان‌دارم٬برای زمانی ست که فرزندم مرا قبول نداشت٬خدا برای هیچ‌کس چنین روزی را نیاورد٬زمانی که فرزندم از همسرم خواست که من به مدرسه نروم٬تا جلوی دوستانش به خاطر حضور من ٬خجالت نکشد. من فردی بودم که ازنظر مالی خدا را شکر هیچ‌چیز برای خانواده کم نداشتم٬اما ازلحاظ مهر٬عشق و محبت واقعاً کم‌کاری کردم و برایشان کم گذاشتم٬چون همش به فکر خودم ٬مصرف و مواد بودم. 

در دوران سفر٬هنگامی‌که خوب سفر می‌کردم٬از خانمم پرسیدم که آیا مرا می‌بخشد؟ گفت نه 15 = 15!  15 سال مصرف‌کننده بودی و من 15 سال زجر کشیدم٬باید 15 سال درست سفر کنی تا من تو را ببخشم! من حرف او را قبول کردم و با خود تصمیم گرفتم که درست سفر کنم٬در صراط مستقیم باشم و درست زندگی کنم. در پایان جا دارد کمال تشکر را از جناب مهندس٬سرکار خانم آنی و استاد امین داشته باشم٬همچنین از راهنمای عزیزم آقای سالار٬راهنمای همسفرم٬از ایجنت و اسیستانت محترم ٬مرزبان‌های عزیز شعبه ٬خدمتگزاران سایت٬اوتی و انتشارات و کلیه‌ی اعضای نمایندگی سمنان بسیار سپاسگزارم و کمال تشکر رادارم.

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر، خانم عاطفه

سلام دوستان عاطفه هستم کمک راهنمای یک همسفر

ویرانی‌ها متعلق به افکار عصیانگر و نادان است ما در افکار توانستیم باهم همفکر شویم و این هم برای خودمان هم مشکل بود تا زمانی که در زمین هستید سعی کنید فرمان‌ها را اجرا کنید این دستورات شما را به یزدان پاک نزدیک‌تر می‌کند.

بسیار خوشحالم در این جشن حضور دارم و سپاس‌گزارم از جناب مهندس که همچنین سیستم و متد دی اس تی طراحی کردن و خانواده‌هایی که درگیر اعتیاد هستند راهی را باز کردن درمان اعتیاد راحت شد و امیدی داریم که راهی هست و با درست سفر کردن در این راه به آرامش می‌رسیم من برای آقا عیسی و نسیم عزیزم و پرنیای عزیزم و بردیا بامزه و ناز آرزوی موفقیت دارم خوشحالم که این‌ها را کنار یکدیگر می‌بینم.

خانم نسیم رهجوی مؤدب و مهربان و پرانرژی من هست و خیلی دوستش دارم باهم فراز و نشیب‌های زیادی داشتیم و بسیار خوب پیش رفتیم و بسیاری از وظایفش را به‌خوبی انجام می‌دهد و انتظاراتی از ایشان دارم که در ادامه انشاالله به آن خواهیم رسید و آرزوی موفقیت برایشان دارم و انشاالله شال کمک راهنمایی را بر گردن دو عزیز ببینم خدا قوت به آقای سالار، مرزبانان، ایجنت محترم، اسیسانت عزیز خدا قوت عرض می‌کنم و به همه‌ی عزیزان تبریک عرض می‌کنم سپاس‌گزارم.

خلاصه سخنان همسفر

سلام دوستان نسیم هستم همسفر

در طبیعت با دیدگانی پر از اشک همچون قطرات درشت باران که فرشتگان آن را به ارمغان آورده‌اند چیزی نیافتم عاقبت غزل را شکافتم و قطره خونی از آن یافتم و هم چون سلام تقدیم شما بزرگواران نمودم.

خیلی انتظار این جایگاه را کشیدم می‌خواستم به مسافرم در اینجا بگویم هیچ‌وقت نمی‌بخشمت تا ظهر امروز تصمیمم همین بود بارها به من گفت می‌بخشی جواب من نه بود ۱۸ سال در تاریکی بودیم من هم شعر می‌گفتم هم‌کلاس موسیقی داشتم ولی درد دل من را افرادی می‌دانند که خانواده مصرف‌کننده شیشه هستند مصرف‌کننده شیشه به‌شدت پرخاشگر هستند وقتی یک خانمی که پای زندگی یک مصرف‌کننده شیشه می‌ماند از همه‌چیز خودش گذشته در زندگی‌ام قناعت داریم ولی مشکل مالی نداشتیم در سخت‌ترین شرایط مسافرم کار خودش را ترک نکرد و چیزی، کم نگذاشت ولی همه‌چیز که پول نمی‌شود من حاضرم روی یک گلیم یا نمد زندگی کنم ولی مصرف‌کننده در خانه ما نباشد.

دو سال به کنگره می‌آیم ولی هنوز خیلی نیاز، به آموزش دارم عاشقانه مسافرم را دوست داشتم و دارم خداوند دو بچه‌ی ناز له من داد و چیزی از خداوند نمی‌خواهم و مسافرم بداند که من بخشیدمش امیدوارم جبران گذشته‌ها کند و امیدوارم به آرامش پایدار برسیم. از جناب مهندس، خانم آنی، استاد امین، خانم عاطفه و آقا سالار و آقای مسلم مقایسه راهنمای سیگار مسافرم خیلی تشکر می‌کنم، از اسیسانت عزیز، ایجنت محترم و مرزبانان و خواهر لژیونی‌ها تشکر می‌کنم و تمام کسانی که اینجا حضور دارید و شریک شادی ما هستید ممنونم.

 

سخنان همسفر پرنیا

سلام دوستان پرنیا هستم همسفر

دوران اعتیاد بابا دوران بدی بود در خانه بحث‌های زیادی بود و من مثل همیشه به اتاقم پناه می‌بردم بزرگ‌ترین آرزویم بود پدرم وارد کنگره بشود و درمان بشود از آقا مهدی داش لژیونی بابایم تشکر می‌کنم که راه کنگره به ما نشان داد تابه‌حال خوش برسیم و این حال خوش بابایم برابر شد با آرامش زندگی ما ممنون که به صحبت هام گوش دادید، من همه به نوبه‌ی خودم به تمام کسایی که کمک کردن تا بابایم بتوانِ درمان بشود. تشکر می‌کنم خصوصاً جناب مهندس، خانم آنی، آقای سالار و خانم عاطفه.

 

سخنان همسفر بردیا

سلام دوستان بردیا هستم همسفر

تشکر می‌کنم از آقای سالار، آقای مهندس و خانم آنی.

ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به قلم دوربین؛


"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن ؛ مسافر جاسم رحیمیان ، عمار نجفی

عکاس: مسافر علی عربی

سیستم صوتی:  پویا

تهیه و تظیم کننده گزارش؛ مسافر علی عربی

کنگره 60 نمایندگی سمنان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 3 اسفند 1397 15:00
سلام .اولین سال رهایی روبه عیسی عزیز ،همسفرای محترمشون،کمک .راهنمای عزیزآقای سالار،کمک راهنمای همسفرشون تبریک عرض میکنم.ویک خداقوت ویژه به بچه های زحمت کش سسایت.آقایان علی عربی،پویاوجاسم عزیز.دستتون دردنکنه
عیسی غفاری جمعه 3 اسفند 1397 12:06
با سلام وخداقوت به گروه سایت واقعا عالی بود وازتون تشکر میکنم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات