a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی سمنان+تولد کمک راهنما آقای احسان
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی سمنان+تولد کمک راهنما آقای احسان
پنجشنبه 9 اسفند 1397 ساعت 23:00 | نوشته ‌شده به دست جاسم رحیمیان | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره سی هفتم از سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه: درختکاری  با استادی آقای حسن و نگهبانی آقای مهدی و‌ دبیری آقای سجاد در روز پنج شنبه مورخۀ ؛ 1397/12/9 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.در ادامه مراسم  آزاد مردی و تولد پنجمین سال رهایی؛ کمک راهنما آقای احسان را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

قانون یازدهم؛
 220
 هزار تومان

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان حسن هستم یک مسافر

ابتدا در اصلاح گفتار دبیر محترم باید این نکته را یادآور شوم که من دستیار دیده‌بان نیستم و یک مسافر در کنگره هستم. خدا را شاکرم که بار دیگر این موقعیت به من داده شد تا در این جایگاه قرار بگیرم٬اما این بار٬با بارهای گذشته تفاوت‌هایی دارد٬بار قبل که به شعبه‌ی سمنان آمدم٬آرزو داشتم دفعه‌ی بعد که به این شعبه می آیم هیچ‌کس را نشناسم. الآن خدا را شکر می کنم که بیش از 95 درصد افراد را نمی‌شناسم این به این معنی هست که شعبه خیلی گسترش‌یافته و رشد کرده ٬ این نکته باعث خوشحالی من است. 

خدا قوت به مسافران و همسفران شعبه که خیلی فعال‌تر از قبل در حال خدمت هستند و قطعاً تولیدهای بهتری در آینده دارند. حالم خیلی خوب است ٬دلم برای این فضا خیلی تنگ‌شده بود ٬اتفاقاتی سبب گردید که خیلی ناخواسته امروز از جا های مختلف دورهم جمع‌شویم و در این راستا تولد احسان هم مزید بر علت شد. دستور جلسه‌ی این هفته درخت کاری  و وادی دوازدهم است. معمولاً من با مطرح کردن خاطراتم در مورد دستور جلسه صحبت و مشارکت می کنم. در آن زمان (دوران مصرف) شاخه‌های درخت را می‌شکستیم چه برای جوجه زدن و چه برای مصرف مواد مخدر و از این کار خوشحال بودیم.

؛ اما می‌توان گفت که زمان جاهلیت بود و لذت‌ها به‌صورت دیگر تعریف‌شده بود٬سطح نگرش و دانایی مدل دیگری داشت. با ورود به کنگره‌ی 60 ٬به برکت حضور جناب مهندس و تفکری که پیاده نمودند٬خیلی از قواعد بازی در زندگی ما عوض شد. به خاطر دارم که زمانی که به طبیعت می‌رفتم و کسانی را می‌دیدم که درختان را آبیاری می‌کنند و در ادامه شاخه‌ها را هرس می‌کنند در نگاه من موجودات خنده‌داری به نظر میرسیدند٬کارشان برای من بی‌معنی بود٬به نظر من چوب فقط برای ذغال درست کردن بود. نگاه من در آن زمان پرت و منحرف بود و همه‌چیزمان برعکس موجودات دیگر. 

خدا را شکر: جناب مهندس با بدعت‌های زیبایی که در هستی به وجود آورد و با حرکت‌های جدیدی که شروع نمود٬ نگرش و دیدگاه را عوض کرد٬ از این حرکت‌های نو می‌توان به بحث زایش در طبیعت٬بحث درختکاری و پیمانی که خودمان باخدای خودمان و یا با درون خودداریم٬اشاره نمود. دستور جلسه‌ی امروز با وادی 12 ارتباط بسیاری دارد٬شاید به این نکته اشاره می‌کند که اگر من بذری را امروز می‌کارم از همین بذر در آینده ثمره دریافت می‌کنم یا به‌بیان‌دیگر اگر امروز جوانه٬درخت و یا وضعیتی در زندگی من وجود دارد درنتیجه‌ی بذری است که درگذشته بر اساس خواست٬نیاز و دانش و آگاهی خود کاشته‌ام.

اگر امروز بر روی این صندلی نشسته‌ام٬اگر زندگی زیباست و حال من خوب است٬به خاطر کاشت بذرهای نیکو درگذشته است٬اما اگر برعکس اکنون حالم خوب نیست و شرایط بد و زندگی سخت است٬شاید به خاطر این است که قبلاً بذرهای خوبی نکاشته‌ایم و امروز با انبوهی از علف‌های هرز و مشکلات روبرو هستیم.متشکرم

 در مورد قسمت دوم دستور جلسه: پنجمین سال رهایی مسافر احسان

از گذشته‌های مسافر احسان چیزهای زیادی را به خاطر ندارم و تنها به این نکته اشاره‌کنم که درست سفر نمی کرد و بقول معروف پوست شعبه را کنده بود. هنگامی‌که در حال سفر کردن بود٬همسفرش پابه‌پای او آمد٬در مسیر کنگره بود و هیچ‌گاه پشت مسافر خود را خالی نکرد٬جا دارد در اینجا به او خدا قوت گفت. مسائل و مشکلات همیشه برای انسان هست و انسان بدون مشکل وجود ندارد. احسان در طول سفر به راه نمی‌آمد و درست حرکت نمینمود٬این مسیله سبب گردید در مقطعی از سفر او را جریمه کردم و در اصل حکمی دادم که دیگر به کنگره نیاید به او گفتم که به‌هیچ‌عنوان تو را در شعبه نمی‌پذیرم٬

بسیار اصرار کرد که در کنگره بماند٬به او گفتم که باید از جناب مهندس حکم بیاورد که او را دوباره بپذیرم. می‌دانستم که خواست دارد اما او درگیر بهانه و توجیهات خود بود٬خواسته را در درون او می‌دیدم اما خود او نمی‌دید و به همین منظور سفر درستی نداشت٬بقول معروف سفر مارکوپولویی داشت. من برای رسیدن به نتیجه‌ی مدنظرم مجبور به صادر کردن این حکم شدم٬در کنگره ما کسی را اخراج نمی‌کنیم٬به همین منظور تنها راه بازگشت او را دست‌نوشته گرفتن از جناب مهندس در نظر گرفتم. جسارت لازمه را کسب نمود و با دستور شفاهی جناب مهندس به من ٬دوباره به کنگره بازگشت.

این بار احسان مردانه قدم برداشت و سفر نمود٬پایه ثابت خدمت و گوش‌به‌فرمان راهنمای خود آقای عرب بود٬در مسیر درست گام برمی‌داشت و با تمام فراز و نشیب‌های موجود سفر کرد و نتیجه‌ی موردنظر را گرفت٬موقعیت‌ها و جایگاه‌های خدمتی مختلف را تجربه نمود و به درجه‌ی مقدس و ارزشمند راهنمایی نائل آمد. این تولد را در رأس به جناب مهندس٬سرکار خانم آنی تبریک عرض می‌نمایم و در ادامه این روز عزیز را به خودم٬به کمک راهنمای محترم داود عرب٬به همسفر محترمشان ٬به خود احسان و کلیه‌ی اعضای شعبه‌ی سمنان تبریک عرض می‌نمایم.

در ادامه گل نمادین و نشان ویلیام وایت برگزار گردید.
در ادامه مراسم تولد آزاد مردی و پنجمین سال رهایی؛ کمک راهنما آقای احسان را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 9 سال) (آنتی ایکس مصرفی : هروئین و کراک) (مدت سفر: 15 ماه ) (نام راهنما: آقای داود) (ورزش مورد علاقه:فوتبال) (رهایی : 5سال  )

سفر سیگار:(مدت تخریب: 10سال) (آنتی ایکس مصرفی : سیگار) (مدت سفر: 12ماه ) (نام راهنما: آقای حبیب) (رهایی: 1 روز)

آرزوی تولد ایشان : ارزوی من برای هر مصرف کننده ای است که راه کنگره را زودتر پیدا کند و بیاید به درمان برسد.

خلاصه سخنان آقای احسان

سلام دوستان احسان هستم مسافر

خدا را شکربار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم امروز احساس می‌کنم دوباره رها شدم و حس عجیبی دارم دوران مصرف من خیلی تاریک بود ۹ سال تخریب داشتم تو این چند سال همه کاری کردم از خانه بیرون می‌رفتم شاید یک ماه بعد به خانه می‌رفتم کارم به‌جایی رسید روزی ۴ گرم هروئین مصرف و تزریق می‌کردم هیچ امیدی به زنده‌بودن من هم نبود ولی به‌واسطه‌ی کنگره ۶۰ به زندگی برگشت. 

یک‌بار سفرکرده از کنگره رفتم راهنمای من آقای هنر بخش بود و بعد دوباره برگشتم. ی روز درکنگره کمیته انضباطی گذاشتن و مرزبانان و آقای بابایی هم ایجنت بودن حضور داشتن و بعد از کلی بحث به من گفتن تو به چی خود می‌نازی ما اگر در این جایگاه نشستیم از اعتیاد رهاشده‌ایم و این تلنگری بود برای من و عزم خودم را قوی کردم و دوباره سفر خودم آغاز کردم و در این سفر من واقعاً آقای عرب را اذیت کردم و خیلی ممنونم از ایشان برای من پدری و محبت و صبوری کردن و هر کاری می‌کردم با من می‌ساخت و کنار می‌آمد و سفر اول تمام شد، رسیدم به سفر دوم و این سفر من معجزه‌ی خداوند برای من بود و این ۵ سال من معجزه است از مادرم خیلی تشکر می‌کنم که همه‌جا پام ایستاد و از پدرم مادرم خواهرم تشکر می‌کنم.

همسر خوبی دارم و از ایشان تشکر می‌کنم روز اول خواستگاری همه‌چیز را به ایشان گفتم وقتی فهمید و قبول کرد این لطفش بود و از ایشان ممنونم من در سفر دوم به تمام آرزوهایم رسیدم بعد از یک سال رهایی ی کار خیلی خوب که آرزو داشتم رسیدم این برکت کنگره بود و بعد دو سال رهایی ازدواج کردم در سال سوم رهایی خانه خریدیم و صاحب فرزند شدیم و رو به‌روز زندگی من بهتر شد و همه این‌ها معجزات خداوند هست و خدمت‌هایی که درکنگره کردن برای حال خوش خودم بود دو سال کم‌رنگ هستم درکنگره حال خودم خراب هست چون من از خدمت لذت می‌بردم کاری برای کنگره نکردم ولی کنگره زندگی را به من داد و امروز می‌توانم در جامعه حرفی برای گفتن داشته باشم کنگره به هیچ‌کسی نیازی ندارد و یک تفکری دارد که به‌پیش می‌رود اگر باشم از این رودخانه استفاده می‌کنم و لذت آن را می‌چشم و اگر نباشم کسان دیگری لذت می‌برند خدا را سپاس گذارم که به این جایگاه رسیدم.

 

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر، خانم مهین

سلام دوستان مهین هستم یک همسفر

بسیار خوشحالم که در این جشن حضور دارم و ورود مهمانان عزیز را خوشامد و خیرمقدم میگویم. رهایی مسافر احسان را به جناب مهندس دژاکام٬سرکار خانم آنی٬استاد امین ٬ایجنت محترم شعبه سمنان آقای ربیعی و اسیستانت محترم خانم حافظی و تمام اعضای کنگره‌ی 60 تبریک عرض می‌نمایم و همچنین به خانواده آقای احسان ثانی بخصوص به مادر بزرگوارشان تبریک عرض میکنم٬که در طول سفر پرفرازونشیب در کنگره ماندند و مسیر را ادامه دادند و حرکت‌های عاقلانه انجام دادند.

خلاصه سخنان همسفر

سلام دوستان پروانه هستم همسفر احسان

بسیار خوشحالم که تولد 5 سالگی مسافرم را جشن می‌گیرم٬امروز انرژی بسیار بالایی دارم. از جناب آقای مهندس٬سرکار خانم آنی٬استاد امین و خانواده‌ی محترمشان٬از ایجنت محترم شعبه از اسیستانت محترم٬از مرزبان‌ها٬از راهنمای گذشته‌ی خود خانم منصوری بسیار سپاسگزارم٬از راهنمای عزیزم خانم مهین که واقعاً بسیار تلاش می‌کنند و آموزش‌های نابی را منتقل می‌کنند متشکرم. جا دارد از راهنمای مسافرم آقای داود عرب که امروز به علت کسالتی در این جشن حضور ندارند کمال قدردانی و تشکر رادارم٬ایشان پرواز کردن را به مسافرم آموختند و به او بال پرواز کردن دادند. از آقای حسن بابایی سپاسگزارم٬به یاد دارم روزی که احسان را کمیته انضباطی کردند٬آقای بابایی ایجنت شعبه‌ی سمنان بودند٬من برای باخبر شدن از نتیجه حضور داشتم. آقای بابایی بسیار عصبانی بود و حکم به خروج احسان از کنگره داده بود٬و تنها راه ماندن احسان در کنگره را رفتن به تهران و گرفتن نوشته از جناب مهندس گذاشت. احسان به تهران رفت و جناب مهندس او را 15 روز سقوط آزاد داد و این حکم مهندس برای ما خیلی ارزشمند بود. من و مسافرم باانرژی فراوان به سمنان بازگشتیم. روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم٬الآن خیلی خوشحالم که احسان به این جایگاه رسید٬ازدواج کرد و صاحب یک فرزند گشت. امیدوارم و از خدا می‌خواهم که آن‌هایی که در کنگره هستند و اذن صادرشده٬به درمان واقعی برسند و مصرف‌کنندگانی که بیرون از کنگره هستند و راه خود را پیدا نکرده‌اند٬راه کنگره را بیابند و به درمان برسند٬از خدا روزی را می‌خواهم که در جامعه معتاد نداشته باشیم. از همه‌ی کسانی که در این جشن حضور دارند و از شهرهای دیگر حضور پیدا کردند٬بسیار متشکر و سپاسگزارم.

ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به قلم دوربین؛


جلسه هماهنگی راهنمایان با حضور دستیار دیده بان آقای سروش

خدمتگزاران جلسه"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن ؛ مسافر جاسم رحیمیان ، عمار نجفی

عکاس: مسافر علی عربی

سیستم صوتی:  پویا

تهیه و تظیم کننده گزارش؛ مسافر علی عربی

کنگره 60 نمایندگی سمنان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...، رهایی سیگار و نیکوتین..، رهایی ...گل نمادین...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات