a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی خصوصی سمنان + جشن راهنما
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی خصوصی سمنان + جشن راهنما
سه شنبه 14 اسفند 1397 ساعت 20:37 | نوشته ‌شده به دست جاسم رحیمیان | ( نظرات )

پنجمین جلسه از دوره سی هفتم از سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه: " جشن هفته راهنما " با استادی ایجنت محترم آقای رضا و نگهبانی آقای مهدی و دبیری آقای هادی در روز سه شنبه مورخۀ؛ 1397/12/14 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.

قانون یازدهم:100 هزار تومان

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر

در ابتدا جا دارد این هفته‌ی زیبا را خدمت بنیان کنگره‌ی 60 جناب مهندس دژاکام٬همه‌ی راهنماها و کمک راهنماهای کنگره‌ی 60 بخصوص کمک راهنماهای شعبه‌ی سمنان تبریک عرض نمایم. خیلی افتخار میکنم که امروز در این جایگاه قرار گرفتم تا بتوانم به‌عنوان یک خدمتگزار از زحمات راهنمایان تشکر کنم. با خود فکر می‌کردم که اگر من راهنما نداشتم چه اتفاقی می‌افتاد؟ به این نتیجه رسیدم که اگر من راهنما نداشتم هیچ تغییری در من رخ نمی‌داد و هیچ‌وقت تبدیل به چیز دیگری نمی‌شدم؛ مثلاً اگر در دوران اعتیاد بودم در همان اعتیاد خودم باقی می‌ماندم.اگر امروز توانستم از اعتیاد خود خارج شوم این مهم را مدیون راهنمای خودم هستم. همان‌طور که میدانیم برای اینکه تبدیل به چیز جدیدی شویم احتیاج به راهنما داریم٬ راهنما آنچه را که یاد گرفته در اختیار ما قرار می‌دهد٬بدین‌وسیله ما می‌توانیم تغییر کنیم و تبدیل به چیز دیگری بشویم. پس مطمئناً جایگاهی که امروز داریم ٬ بهتر از قبل زندگی می‌کنیم٬ اعتبارمان از قبل بیشتر شده ٬ جسم و فکر سالم‌تری داریم و هرچه امروز داریم همه و همه را مدیون راهنما هستیم. راهنمایان از مقام بالایی در کنگره برخوردار هستند.

نکته‌ی حائز اهمیت دراین‌باره اینکه من خیلی مواقع رؤیت نمودم که جناب مهندس حتی جلوی وزرایی که وارد کنگره شده بودند بلند نشدند اما امکان ندارد جناب مهندس جلوی راهنماها بلند نشود٬چون مقام راهنما در کنگره 60 و کل هستی خیلی بالا است. هر چه داریم و هرچه هستیم مدیون راهنمایی‌های راهنمایان هستیم و با توجه به این نکته٬واجب است که هر طور می‌توانم و در توان دارم از آن‌ها قدردانی و تشکر کنم. قدردانی و تشکر کردن نشان از بزرگ شدن و تغییر کردن است.انسان‌ها معمولاً تا زمانی که بچه هستند٬هرچه را که می‌گیرند: دوست دارند٬برای خودشان نگه‌دارند ٬زمانی که بزرگ‌تر می‌شوند دوست دارند: آنچه می‌گیرند٬پس بدهند و زمانی که خیلی بزرگ‌تر می‌شوند: دوست دارند هرچه که دارند به دیگران ببخشند٬بمانند کمک راهنمایان. کمک راهنمایان هرچه دارند در اختیار دیگران قرار می‌دهند از: وقت٬علم٬زندگی٬کسب‌وکار ٬سفر کردن و ... می‌گذرند. سؤالی که در اینجا پیش می‌آید: چرا راهنمایان بدون هیچ چشمداشتی هرچه دارند در اختیار من (رهجو) قرار می‌دهند؟

در جواب این سؤال باید گفت که چون پیشگاه آنان عقل است٬می‌دانند که دنیا گرد است و هر عملی انجام دهند نتیجه‌ی آن را خواهند دید. گاهی اوقات دلیل این‌که ما کار اشتباه انجام می‌دهیم به این خاطر است که نمی‌دانیم دنیا گرد است و روزی باید تاوان پرداخت کنیم. هر عملی انجام دهیم نتیجه‌ی آن را خواهیم دید٬اگر عمل نیک‌انجام دهیم٬خوبی می‌بینیم و اگر بدی کنیم در جواب آن بدی می‌بینیم. چه عملی بهتر از این‌که من بتوانم دردی از فردی شبیه خودم دواکنم و در ادامه خانواده‌ی فرد را هم نجات دهم.

 راهنمایان باعقلی کار می‌کنند که حسابگرانه نیست و در اصطلاح چرتکه نمی‌اندازد ٬باعقلی کار می‌کنند که می‌گوید الآن چه می‌دهم و بعدها چه می‌گیرم. طبیعی است که باید در مقابل این انسان‌های بزرگ سر تعظیم فرود بیاوریم و من به‌نوبه‌ی خود برای همه‌ی راهنمایان کنگره‌ی 60 بخصوص راهنمایان نمایندگی سمنان سر تعظیم فرود می‌آورم. راهنمایان به خویشتن خویش رسیده‌اند٬به جایگاهی رسیده‌اند که تنها خودشان را نمی‌بینند و خیلی از دیگران را همانند خود می‌بینند و گاهی بالاتر از خود.

راهنمایان بدانند که حرکت آن‌ها دست همیاری‌شان را به آن‌ها می‌دهد و در ادامه حرکتشان باعث خیلی از تغییرات می‌شود و همین تغییرات است که باعث تعجب می‌شود. بیشتر اوقات زمانی که در قسمت کمک راهنمایی در حال خدمت هستیم با مسائلی روبرو می‌شویم که قابل حدس زدن نیست مثلاً فردی را که اصلاً احتمال نمی‌رود درست شود٬در ادامه درست می‌شود و حتی بهتر از دیگران می‌شود و در مواقعی هم بلعکس. چیزهایی که راهنماها می‌بینند خیلی عجیب‌تر از جیزهایی هستند که دیگران می‌بینند.

همین اعجاب است که سبب می‌شود از خیلی از چیزهای دیگر بگذرند و اکنون در اینجا حضورداشته باشند٬در محل کار خود را ببندد و یا مسافرت نرود و در شعبه حضورداشته باشد. مجدداً این هفته‌ی قشنگ را به همه‌ی راهنماها تبریک عرض می‌نمایم و همچنین امیدوارم دوستانی که در قسمت کمک راهنمایی و یا در آزمون کمک راهنمایی در حال فعالیت هستند٬به نتیجه‌ی مدنظر برسند و به درجه‌ای نائل آیند که بفهمند مقام راهنمایی مقام والایی است و برای رسیدن به این جایگاه زحمت بسیار بکشند. امیدوارم همه‌ی شما عزیزان کمک راهنمایان خوبی برای همنوعان ٬شهر و کشور و برای کل کنگره 60 باشید و امروز در کنار هم جشن خوبی را برگزار کنیم و با هر آنچه داریم و می‌توانیم از راهنمایانمان تشکر و قدردانی کنیم و این تشکر می‌تواند به‌صورت لسانی٬پاکتی و قدمی باشد. بزرگ‌ترین افتخاری که یک رهجو برای راهنما کسب می‌کند٬رسیدن به جایگاه راهنمایی است و همانند راهنمایی خود بشود .

از اینکه به صحبت های من توجه نمودید، متشکرم

هم خوانی آوای کنگره 

اجرای موسیقی زنده 

برگزاری جشن و صحبت های راهنمایان گرامی شعبه 

قرائت پیام آقای مهندس توسط ایجنت محترم آقای رضا و اهدای پیام به همراه یک شاخه گل

پایان بخش این جشن زیبا و پر شکوه با عکس دست جمعی راهنمایان گرامی شعبه

خدمتگزاران این جلسه:

تشکر و سپاس از ایجنت محترم ، مرزبانان عزیز و زحمت کش ،  تمامی خدمتگزاران و کلیه مسافران که در هر چه بهتر برپا شدن این جشن از هیچ تلاشی مضایقه نکردند...

"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"تایپ متن : مسافر جاسم رحیمیان

عکاس ، تهیه و تنظیم گزارش: علی عربی

وبلاگ نمایندگی سمنان(مسافران)Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، مناسبت ها ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات