a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی سمنان...
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم. با احترام علی عربی - شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی سمنان...
جمعه 30 فروردین 1398 ساعت 00:19 | نوشته ‌شده به دست علی عربی | ( نظرات )

نهمین  جلسه از دوره سی هفتم از سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرۀ 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه:وادی هشتم و تاثیر آن روی من با استادی راهنمای محترم آقای مجتبی و نگهبانی آقای مهدی و‌ دبیری  آقای علی در روز پنج شنبه مورخۀ ؛ 1398/01/29 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.در ادامه مراسم  آزاد مردی و تولد هفتمین سال رهایی؛ آقای امیر را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.
خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر

خدا را شاکرم که امروز در نمایندگی سمنان حضور دارم این برای من یک افتخار که در جمع شما حضور دارم حقیقتاً امروز که داشتم در مسیر می‌آمدم یاد سال‌های افتادم که این مسیر را رفت‌وآمد می‌کردم دستور جلسه این هفته وادی هشتم و تأثیر آن روی من است وادی‌ها و برداشتی که من دارم از وادی‌ها دقیقاً قوانینی هستند که زندگی و جهان هستی را در بردارند بیان می‌کنند نحوی عمل ما که هم ما در صلح و آرامش باشیم و هم دیگران برای همین وادی‌ها می‌خواهند به ما یاد بدهند از وادی اول تا چهارده دقیقاً همین کار را انجام می‌دهند قوانین جاری در هستی رادارند آموزش می‌دهند. 

اگر از وادی یکم تا هفتم را مشاهده نمایید خواهید فهمید که بیشتر درباره‌ی نوع نگاه و تفکر ما نسبت به موضوعی که می‌خواهیم صحبت کرده است و همین‌طور از وادی پنجم به بعد انگیزه‌ی حرکت کردن در ما ایجاد خواهد شد اما وادی هشتم آغاز تجربه حرکت است که در تیتر وادی آمده است که با حرکت راه نمایان می‌شود و ما مثالی داریم دراین‌باره که حساب خانه با بازار دو تا است ٬ما در خانه برای خود حساب ‌و کتاب‌های متعددی می‌کنیم و با رفتن به بازار تمام حساب ‌و کتاب ما عوض خواهد شد و حتی شاید یک مقدار هم به‌حساب و کتاب ما نزدیک نباشد این بسته به میزان دانایی و آگاهی و نوع نگاه ما نسبت به ان موضوع دارد. در وادی هشتم هم به همین شکل به ما می‌گوید که همه‌چیز آن‌جور که ما حساب می‌کنیم شاید از آب درنیایید و با حرکت کم‌کم راه‌ها نمایان خواهد شد. 

برای مثال یک ماشین نهایتاً می‌تواند تا صد متر جلوتر از خود را ببیند و با توقف برایش راهی نمایان نخواهد شد ما در حین حرکت کردن و آزمون‌وخطا دادن است که تجربه کسب خواهیم کرد در غیر این صورت با توقف هیچ پیشرفتی نخواهیم کرد و راکد خواهیم ماند و از قدیم نیز میگویند که دیکته‌ی ننوشته غلطی نخواهد داشت. اگر ما ترس از این داشته باشیم که مبادا گناه کنیم یا مبادا اشتباه کنیم و... ٬این بدین معنی است که ما هفت وادی قبل را نفهمیده‌ایم ٬ما با تمام وجودمان تلاش خواهیم کرد که کار خویش را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم اما باید از این بابت مطمئن باشیم که شاید خودبه‌خود دراین‌بین اشتباهی رخ دهد ٬ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که بی‌نقص باشیم اما جایی نیز ممکن است اشتباه کنیم. دقیقاً وادی هشتم می‌خواهد ما را رودررو کند با موضوعی که با آن سروکار داریم و از دل آن موضوع آموزش بگیریم.

در مورد قسمت دوم دستور جلسه: هفتمین سال رهایی کمک راهنما آقا امیر

امروز تولد یکی از خدمتگزاران شعبه سمنان است. در ابتدا این روز زیبا را به خودش ٬خانواده‌اش ٬اعضای لژیون ایشان و نمایندگی سمنان تبریک میگویم و از خداوند توفیق خدمت در جایگاه‌های بالاتر را برای ایشان خواستارم. امیر جز افرادی بود که خیلی زمان برد تا که بفهمد در کجای کار قرار دارد و اینجایی که آمده است کجاست و من به او گفتم که اگر می‌خواهد درمان شود هیچ جا و راه دیگری برایش وجود ندارد و بایستی تمام اعمال و رفتاری که از او در کنگره می‌خواهند را باید انجام دهد تا درمان شود و همان‌طور که در وادی هشت می‌گوید ٬امیر تا زمانی که حرکت نکرد ٬راه درمان برایش نمایان نشد. 

یادم است که امیر به من می‌گفت که مصرف من کشیدنی است و به چه شکل بدنم را با مصرف خوراکی وفق دهم و یا صدها مشکل دیگر که برای همه‌ی ما وجود داشته است و زمانی هم که سفرش را شروع نمود الحق که بسیار منظم و باانرژی آمد تا رها شد و مهم‌تر اینکه در ادامه نیز توانست که یک خدمتگزار باشد. او یک دوره در مرزبانی خدمت کرد ٬راهنما شد و امروز هم که لژیون دارد. امیر در زندگی بالا پایین زیادی داشت و به همین واسطه توانست تجربیات خوبی را کسب کند و یکی دیگر از ویژگی‌هایش این بود که توانست سفر وایت را شروع کند و رها شود. در آخر نیز به جناب مهندس و خانواده ایشان ٬به نمایندگی سمنان ٬ایجنت محترم آقای رضا ربیعی و گروه مرزبانی تبریک میگویم.

از اینکه به صحبت های من  توجه نمودید ، متشکرم

در ادامه مراسم تولد هفتمین سال رهایی و آزاد مردی ؛ کمک راهنما آقای امیر را با شکوه فراوان در کنار هم جشن گرفتیم.

اعلام سفر ایشان:

(مدت تخریب: 6سال) (آنتی ایکس مصرفی :تریاک و شیره) (مدت سفر: 16 ماه ) (نام راهنما: آقای مجتبی) (ورزش مورد علاقه:والیبال) (رهایی : 7سال و 4 ماه )

آرزوی تولد ایشان : آرزوی من که هیچ بچه ای بخاطر مواد مخدر و اعتیاد مورد سو استفاده قرار نگیرد.

خلاصه سخنان آقای امیر؛

سلام دوستان امیر هستم یک مسافر

خداوند را شاکرم که توانستم جشن هفت‌سالگی را ببینم به یاد دارم که سه، چهار ماه از رهاییم گذشته بود که برای تولد هفت‌سالگی آقای دهقانی رفتیم استاد معین. ان روز این تصویر را در ذهن خود ساختم یک بزرگی می‌فرمود: زندگی امروز شما تصویری از رؤیاهای دیروز شما است ان این تصویر را برای خود تداعی کردم که می‌شود من هم یک روز تولد هفت‌سالگی خود را ببینم و امروز شاهد آن هستم خدا را شکر می‌کنم و در رأس از آقای مهندس دژکام تشکر می‌کنم به خاطر آن‌که این بستر را فراهم نمودن و خود را وفق ما کردن وفق ما مصرف‌کنندگان سابق و حال خوش‌های حال کردن که به این جایگاه‌ها برسیم وزندگی‌مان سر و سامان بگیرد و حالمان خوب بشود و به‌واسطه حال خوبمان حال اطرافیانمان هم خوب شود از راهنمای عزیزم آقای دهقانی که به‌اندازه‌ی تمام دنیادوستشان دارم تشکر می‌کنم اینجا حضور دارند من ایشان را خیلی اذیت کردم چون داخل سمنان فقط من بودم که سفر دودی داشتم و خیلی سخت توانستم بیام روی مصرف خوراکی. به یاد دارم حتی روز رهایم را هم نمی‌دانستم آقای دهقانی با من تماس گرفتن و فرمودن بیا تهران و من چون سرسپرده ایشان بودم رفتم تهران و ایشان بند را تا دم در اتاق آقای مهندس بردن و من نمی‌دانستم که روز رهاییم است و آقای مهندس برگه رهایی بند رو امضا کردن و واقعاً چه روزی بود انگار تمام انرژی‌های دنیا در من جمع شد بود.

 

من واقعاً از زحمت‌های آقای دهقان و بابایی تشکر می‌کنم من خودم الآن کمک راهنما هستم خیلی مواقع وقتی می‌خواهم برای رهایی دادن به تهران می‌خواهم بوم واقعاً برایم سخت است ولی این دوستان این زحمت را خود می‌دادن و به سمنان میامدن و زحمات این دوستان و دوستانی که در آینده خواهند آمد٬ که ما الآن داریم از ثمرات ان استفاده می‌کنیم دوستان فرمودند که هم‌سفر ندارد چرا دارم هم‌سفر و دختر عزیزم. در ست که همسر من در کنگره حضور ندارد و آموزش نگرفته ولی از من بسیار پایبندتر به آموزش‌های کنگره هستند و بستر را برای من محیا می‌کند که من بتوانم به کنگره بیام در کنار نگهداری از بچه و سرویس دادن به بچه همیشه مثل یک کوه پشت من بوده است نه‌تنها ایشان بلکه همه‌ی هم‌سفران این‌گونه هستند همان‌گونه دختر عزیزم و هم‌سفرم به من این امید را دادن که می‌توانم درمان بشوم و کمال تشکر رادارم از راهنمایان و مرزبانان این دوره و دوره‌های قبل و قبل‌تر دارم که با تلاش و مساعدت آن‌ها بود که شعبه‌ی سمنان توانست یک‌شکلی بگیرد و این باری بود که بزرگان کنگره روی دوش ما گذاشتن امیدوارم که بتوانیم ان را به بهترین نحو ممکن حمل کنیم و بتوانیم حداقل اینکه سرافکنده نباشیم. تشکر می‌نماییم از همکاران خودم چه در گروه هم‌سفران و گروه مسافران و ایجنت محترم ٬ تشکر می‌نمایم از ره‌جوهای خودم که واقعاً در کنارشان بودن آموزش گرفتم و در آخر خیلی خوشحال هستم که امروز این جشن رو تجربه نمودم.

ادامه این مراسم و جشن با شکوه و بسیار زیبا به قلم دوربین؛
خدمتگزاران این  جلسه:تایپ متن: مسافر پویا


تهیه و تنظیم گزارش: علی عربی


"عرض تبریک و شاد باش اعضاء وبلاگ نمایندگی سمنان را پذیرا باشید"

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...،

برچسب‌ها: تولد رهایافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرحمید بهشهر شنبه 31 فروردین 1398 09:10
تبریک تبریک تابادچنین باذ
مهدی فریدپور جمعه 30 فروردین 1398 16:58
سلام بازهم این روز قشنگ رو به استاد عزیزم تبریک میگم وارزوی بهترینهارو براشون دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات