a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی خصوصی مسافران نمایندگی سمنان
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی خصوصی مسافران نمایندگی سمنان
یکشنبه 13 مرداد 1398 ساعت 18:39 | نوشته ‌شده به دست مجتبی سگار | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره چهل و یکم از سری کارگاه های آموزشی خصوصی نمایندگی سمنان با دستور جلسه:از فرمان برداری تا فرماندهی با استادی  مسافر احسان و نگهبانی مسافر نورخدا و دبیری  مسافر کمال در روز یکشنبه مورخ:1398/05/13راس ساعت 17 شروع بکار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان جلسه ممنونم که به من اجازه دادن تا در این جایگاه قرار بگیرم خدمت کنم و آموزش بگیرم و نیز از کمک راهنمای خوبم علی آقا تشکر می‌کنم که به من کمک کردند تا بتوانم به این جایگاه برسم و این جایگاه را تجربه کنم.

 امیدوارم که در این روز زیبا بتوانم از این جایگاه استفاده بیشتری ببرم و آموزش ببینم. قبل از این‌که در مورد دستور جلسه صحبت کنیم, باید بگویم که خیلی خوشحالم که بعد از یک هفته فراغ دوستانم را می‌بینم. انرژی که در این مکان وجود دارد آن‌قدر زیاد است که حالم را بسیار خوب می‌کند. واقعیت این است که وقتی انسان چیزی را دارد متوجه آن نیست و قدر آن را نمی‌داند  و زمانی که از آن دور می‌شود تازه متوجه می‌شود که چقدر به آن نیازمند‌است و در همان لحظه متوجه ارزش آن می‌شود. امیدوارم که همه ما بتوانیم ارزش و قدر این جایگاه را بدانیم و بتوانیم به خودمان و دیگران کمک کنیم. دستور جلسه این هفته از فرمان‌برداری تا فرماندهی هست. من وقتی در مورد این دستور جلسه تفکر می‌کردم مطالب بسیاری به ذهنم رسید. آن‌قدر این بحث بزرگ و وسیع است که برای صحبت وقت بسیاری می‌خواهیم. از فرمان‌برداری تا فرماندهی اشاره به یک مبدأ تا رسیدن به یک مقصد است.

 یعنی شروع و مبدأ حرکت ما از فرمان‌برداری هست و قرار است که به مقصد فرماندهی برسیم. اگر به مدل شهر وجودی دقت نماییم, شهر وجودی ما که مصرف‌کننده مواد هستیم به‌شدت به‌هم‌ریخته و آشفته است. جایی که عقل باید تصمیم می‌گرفت و به ما کمک می‌کرد به علت اشتباهاتی که داشتیم و کارهای اشتباهی که انجام می‌دادیم کم‌کم عقل قدرت تصمیم‌گیری خود را از دست داد , شهر وجودی ما تبدیل به یک شهر آشفته و کاملاً به‌هم‌ریخته‌ای شدوبه اشغال نیروی اهریمنی درآمد. ما وقتی به حال خود نگاه می‌کردیم , یک‌زمانی هنگام بیدار شدن صبح یا هنگام خوابیدن شب قبل از مصرف مشکلی نداشتیم و وقتی‌که مصرف‌کننده شدیم و شهر وجودی ما به هم‌ریخت حتی کوچک‌ترین چیزی را نمی‌توانستیم فرمان‌بردار باشیم و آن چیزی را که می‌خواهیم، انجام بدهیم. وقتی ما فکر یا تصمیمی داریم و می‌خواهیم آن را اجرایی کنیم , برای اجرا کردن آن نیاز است به قلعه عقل برود و در مورد آن تصمیم‌گیری بشود. حال شما شرایطی را در نظر بگیرید , یک شهر را که در آن آشوب شده و آن فرمانروا و حاکمی که در آن باید باشد ولی در آنجا قرار ندارد. 

نیروهای اهریمنی جای حاکم و فرمانروا را اشغال نموده‌اند و این شهر نیاز به کمک دارد و ما این را در وجود خود می‌بینیم. شهر وجودی تسخیرشده و نیروی اهریمن قدرت آن را به دست گرفته است. ما باید دقت نماییم که چه شرایطی وجود دارد که ما نمی‌توانیم فرمان‌بردار باشیم؟ و نافرمانی چه زمانی شکل می‌گیرد؟ وقتی به ما فرمانی داده می‌شود چگونه نیروهای بازدارنده اهریمنی جلوی مارا می‌گیرد تا آن فرمان را اجرا نماییم؟ وقتی‌که یک فرمان برای ما ایجادمی شود ما احساس می‌کنیم که خودمان نمی‌خواهیم آن را اجرا کنیم. اما واقعیت این است که نیروهای بازدارنده‌ای هستند که جلوی ما را می‌گیرند و مانع از این می‌شوند که ما بتوانیم آن فرمان را به اجرا برسانیم. یک نکته جالب در مورد خودم این است که هرزمانی که فرمانی به من داده می‌شود انجام آن فرمان برای من سخت بود یعنی من یک کار درست را که مشخصاً برای من این کار خوب بود فقط کافی بود یک نفر به من بگوید این کار را انجام بدهم. دقیقا همان موقع در من یک مقاومتی شکل می‌گرفت که برای من سؤال بود که چرا باید این کار را انجام بدهم. حال ما زمانی که به کنگره می‌آییم یاد می‌گیریم که چگونه فرمان‌برداری کنیم. 

در اینجا متوجه ساختار نیروی اهریمنی می‌شویم. زمانی که از نیروی روشنایی فرمان‌برداری نمی‌کنم همان زمان فرمان‌بردار نیروی اهریمنی هستم. حقه نیروی اهریمنی این است که هیچ‌وقت خود را به‌عنوان نیروی اهریمنی نشان نمی دهدو خود را به زیباترین شکل و پوشش نشان می‌دهد و خود را به‌عنوان تفکر خودمان نشان می‌دهد. اگر دقت کنیم زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شویم و داروی خود را می‌خوریم اگر نخوابیم و به کارهایمان برسیم این جنگ با نیروی اهریمن را برده‌ایم و اگر در رختخوابمان بمانیم و بخوابیم این جنگ را باخته‌ایم و این جنگ تا شب ادامه دارد و ما تا همگام خواب بازنده نیروی تاریکی هستیم. این جنگ ریزودرشت تا ابد ادامه دارد. ما هرگاه بتوانیم در هر جنگ فرمان‌بردار نیروی روشنایی باشیم یک‌قدم به فرماندهی نزدیک می‌شویم. در این جنگ ما باید یواش‌یواش نیروی خود را زیاد کنیم و قدرت خود را از نیروی تاریکی بگیریم. این نیاز به هوشیاری و فرمان‌برداری دارد. اگر ما قرار است به‌جایی برسیم که به فرماندهی برسیم نیاز داریم ارتقا یابیم و یواش‌یواش به سطح بالایی برسیم. باید بدانیم انجام فرمان‌های اهریمن بسیار آسان است. یک نکته درباره فرمان‌برداری این است که اگر بدانیم شهر وجودی دست مانیست و بدانیم که یک فرمانده داریم به اسم کمک راهنما و خود را سرباز بدانیم هر فرمانی که گفته شد چشم‌بسته انجام بدهیم و این به ما کمک می‌کند تا به‌جاهای بالایی برسیم و موفقیت‌های زیادی کسب کنیم .

مرزبان کشیک:مسافر حمید

خدمتگذاران جلسه:

تهیه و تنظیم گزارش:مسافر مهدی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی سه شنبه 15 مرداد 1398 13:51
سلام دوستان خداقوت و خسته نباشی به همه آقا احسان عالی بود دمت گرم
میثم عرب دوشنبه 14 مرداد 1398 23:00
سلام و خسته نباشید به تمام اعضای کنگره.تبریک میگم از اینجا به احسان عزیز که هر وقت من ایشان رو میبینم حالم خوب میشود و کلی انرژی میگیرم.حال من خوبه امیدوارم حال همه دوستان خوب باشد.
علی شهابی دوشنبه 14 مرداد 1398 22:26
عرض سلام و خسته نباشی خدمت همه شماها که جلسه روز یکشنبه را بعد یک هفته تعطیلات به این خوبی برگذار نمودید.
احسنت به آقای احسان که نقش استادی را به بهترین شکل ایفا نمود.به داشتن چنین برادری افتخار میکنم و حال امروز خودم را مدیون ایشان هستم.
دوشنبه 14 مرداد 1398 18:25
خداقوت تشکربابت این همه انرژی واقعا استفاده بردیم استادخسته نباشی ویژه به همه
دوشنبه 14 مرداد 1398 12:44
بسیار عالی بود
استفاده کردم
ممنون از همه خدمتگذاران
داودباقری یکشنبه 13 مرداد 1398 22:51
سلام به احسان عزیز.انشاا...درجایگاههای بالاترشاهدحضورسبزت باشیم.بسیارزیبابود.به نگهبان ودبیروبچه های سایت هم خداقوت میگم
پویا یکشنبه 13 مرداد 1398 22:47
سلام خدا قوت به هر دو داداش لژیونی های خودم استاد ودبیر و نگهبان جلسه اقا نور خدا چه می کنن این لژیون پنجی ها چه عشق کردیم ما این از دیدن شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic