a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سمنان +تولد مسافر محمدعلی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سمنان +تولد مسافر محمدعلی
پنجشنبه 24 مرداد 1398 ساعت 18:48 | نوشته ‌شده به دست حمید رضا گودرزی پروری | ( نظرات )
یازدهمین جلسه از دوره سی و هشتم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه کار تحصیل قدرت با استادی کمک راهنمای محترم آقای نعمت و نگهبانی مسافر حسن و دبیری مسافر پویا در روز سه شنبه مورخ1398/05/24 راس ساعت 17 آغاز بکار نمود.همچنین در ادامه اولین سال رهایی مسافرمحمدعلی ره جوی کمک راهنمای محترم آقای نعمت را در کنار یکدیگر با شور فراوان جشن گرفتیم.


خلاصه سخنان استاد:

 از نگهبان جلسه حسن آقا سپاس گذارم که این فرصت را در اختیار من گذاشت تا آموزش بگیرم و خدمتی کرده باشم. همان‌طور که می‌دانید این دستور جلسه شامل سه قسمت است کار، تحصیل، قدرت. امروز شاید من زیاد در مورد دستور جلسه صحبت نکنم و بیشتر صحبت‌ها را به عهده‌ی شما بگذارم؛ و بعد به سراغ قسمت دوم که تولد محمدعلی عزیز است می‌رویم. 

نقطه‌ای که یک فرد مصرف‌کننده از آن آسیب می‌بیند کار و تحصیل است که قدرت او را تحت شعاع قرار می‌دهد، قدرت این نیست که آن‌قدر قوی باشم که زور بگویم ویا آن‌قدر سرمایه‌دار باشم که هر کاری دلم خواست بکنم. قدرت یعنی بتوانم خود را سرپا و استوار در برابر مشکلات نگه‌دارم. چیزی که در کنگره به ما یاد می‌دهند کار با تحصیل است که تحصیل یعنی آموزش در آکادمی؛ مانند دانشگاه و دبیرستان و مدارس و یا کسب تجربه در مشاغلی مانند مکانیکی و بنایی و دیگر فن‌ها. کار و تحصیل که باعث به وجود آمدن قدرت می‌شوند بازهم مانند دیگر دستور جلسات یک مثلث قدرتمند به وجود می‌آورند و همان‌طور که دستور جلسات مانند زنجیر به‌هم‌پیوسته‌اند دستور جلسه هفته قبل هم از فرمان‌برداری تا فرماندهی صحبت شد، بعضی وقت‌ها در قدرت هم من باید فرمان‌بردار خوبی باشم و حرف‌شنوی داشته باشم. حتی در محیط کار و در محیط تحصیل باید فرمان‌بردار خوبی باشم تا بتوانم به قدرت برسم. بهترین کاری که در کنگره انجام داده‌ام، درمان خودم بوده است که با کمک راهنمای عزیزم به انجام رساندم.

 من در کنگره یاد گرفتم که چیز بد، بد است و چیز خوب، خوب است و تمامی چیزهایی که برای زندگی بهتر بود خوب یاد گرفتم و هنوز هم در مسیر تکامل و آموزش هستم. باقدرت کنگره 60 بود که به نعمت که تا دیروز مصرف‌کننده مواد بود و کسی او را تحویل نمی‌گرفت، چندی قبل به‌اتفاق دوستان  به استانداری برای جلسه‌ای رفتیم که در آن  جلسه استاندار و معاون ایشان و رئیس مبارزه با مواد مخدر و خیلی از مسئولین دیگر در کنار ما نشسته بودن و جلسه خوبی را به انجام رساندیم. من نعمت کجا می‌توانستم هم‌چین قدرتی را داشته باشم به‌جز تحصیل در کنگره. شاید این آموزش‌ها دانشگاهی نباشد که البته به نظر من کمی از آن ندارد. چراکه وقتی جواب آزمون‌های کمک راهنمایی آمد شور و اشتیاق افرادی که قبول نشده بودند کم‌تر از افرادی که در کنگره قبول‌شده‌اند نبود. چون زحمت و تلاش بسیاری کشیده‌اند. البته نه‌فقط یک سال بلکه از سفر اول تا زمان آزمون زحمت‌کشیده‌اند و به این قدرت رسیده‌اند تا امروز در این آزمون قبول‌شده‌اند. قدرت در کنگره 60 یعنی من با هر نسیمی حالم خراب نشود و این‌که توانایی ایستادن در برابر مشکلات را یاد گرفتم و به‌تبع آن‌وقتی نیروهای اهریمنی می‌بینند که قدرت من بیشتر شده آن‌ها هم قدرتشان را بیشتر می‌کنند  و برای این‌که من کم نیاورم باید باکار و تحصیل به قدرت خود بی افزایم. امروز اولین سال رهایی مسافر محمدعلی است. محمدعلی 5 یا 6 ماه بعد از من وارد کنگره شد در سال 92 وسفر اول را با موفقیت طی کرد و خدمت گذار خوبی هم بود و نزدیک به یک سال در نشریات به‌خوبی خدمت کرد. 

یک روز در پارک شقایق بودیم که جواب آزمون کمک راهنمایی آمده بود و من هم قبول‌شده بودم. ایشان سفر خود را خراب کردند و دوباره از اول سفر خود را شروع کردند و اتفاقاً من هم در آن موقع مرزبان بودم وقتی‌که وارد لژیون آقای سینا ابراهیمی شد، چندنفری به او گفتند که وارد این لژیون نشو چون با آقا سینا همشهری بودند؛ اما تقدیر چنین رقم خورد که آقا سینا لژیون را تحویل من بدهند و محمدعلی ره‌جوی من شود. روزهای اول چنین تصور می‌کردم که به علت باهم بودن در یک لژیون نتواند فرمان‌بردار خوبی باشد ولی با منظم سفر کردن خود نشان دادند که می‌توانند بازوی قدرتمندی برای من در لژیون شوند. بعضی‌اوقات هم حتی در نبود من باوجود ایشان کمبودی حس نمی‌شد. و به‌هرحال امروز رسید به آن نقطه‌ای رسیدکه اولین سال رهایی‌اش راداریم جشن می‌گیریم و امیدوارم با حضورش که در درجه اول برای تکمیل آموزش‌های خودش و دوم ما در کنگره به افرادی مثل محمدعلی احتیاج داریم که وقت خود راکمی برای کنگره بگذارند. 

انشالا که در سال بعد شاهد موفقیتش در آزمون کمک راهنمایی باشیم. و امیدواریم شاهد جایگاه‌های خدمتی دیگر مانندِ مرزبانی و... از اوباشیم.

 در ادامه مراسم اولین سال رهایی مسافر محترم محمدعلی را با شکوه فراوان در کنار یکدیگر جشن گرفتیم.

سلام دوستان محمدعلی هستم یک مسافر .تخریب 28سال . آنتی ایکس تریاک .  مدت 10 ماه و 4 روز سفر کردم به کمک راهنمایی آقانعمت .روش درمان d s t .داروی درمان شربت ot.رهایی 1سال

صحبت های مسافر محمد علی :

سلام خدمت تمام دوستان. محمدعلی هستم یک مسافر .امروز با دیدن لطف شما  خیلی انرژی گرفتم و از همه شما عزیزان تشکر میکنم.قبل از این که  این بالا بیایم با خود بسیار فکر کرده ام گفتم که یه چند کلمه حرف بزنم که هم به درد شمابخورم هم به درد خودم .من متولد 1349هستم .در زمانی که تازه جنگ تمام شده بود من در دوران جوانی و نوجوانی بوده ام که تازه تمام ملت در غم و اندوه به سر می بردن .درآن زمان تمام تفریح ما ورزش بود که که البته نمیشد از صبح تا شب ورزش کرد .کم کم پایمان به شب نشینی ها با دوستان باز شد .وقتی به کنگره آمدم از راهنمای خود پرسیدم در یک خانواده ای که 5فرزند دارند، چگونه می تواند 4تای از آنها به درجه بالایی از تحصیلات برسند؟ ولی یک نفر به عمق تاریکی ها فرو برود؟ :راهنما به ما گفت که این مربوط به حلقه های گذشته است که در این کار دست دارند .من این را قبول کردم ولی فهمیدم که همه چیز بستگی به خواسته ما نیز دارد .کم کم  برای این که علامت مرد شدن خودمان  را به دیگران نشان دهیم این بود شب ها خانه نیایم .مثلا من ده شب خانه نرفتم .کم کم سیگارکشیدن ها شروع شد. بعد سیگار گراس یا گل آمد و بعد آن تریاک .تریاک که وسط آمد من دیگر مال خودم نبودم .در زمان من اگر امروز مصرف میکردم معتاد بودم اگر فردا نمیکشیدم مصرف کننده نبودم ..تا موقعی که وارد دهه70شدیم و من درتهران مشغول به کار شدم و در سال 74ازدواج کردم و بعد از 2سال همسرم موضوع اعتیاد من را فهمید و دو یاسه بار باهم دعوا و جر و بحث کردیم.تا این که به نتیجه ای رسیدم که درمان بشوم .یک روز همسرم به خانه آمد و به من گفت که :علی  جایی برای تو پیدا کردم که هم میخوری هم میکشی هم ترک میکنی..ولی اطلاعات من در مورد اعتیاد بسیار کم بود .من وقتی به کنگره آمدم سیستم ایکس و مراقبت و... را یاد گرفتم. در آن زمان مثلث زندگی من کار،رفاه و مواد بود.ولی یک دوره از ضعف درونی برخوردار شدم و اون این بود که کارهایی که انجام میدادم دیگر نمی توانستم انجام بدهم ..من الان بسیار خوشحالم که در جمع شما هستم. از زحمت های آقای ربیعی بسیار متشکرم زیرا زحمت های ایشان برکسی پوشیده نیست. ممنون از این که با نفسهای گرمتان مرا یاری کردید.از راهنمای خودم هم بسیار متشکرم و ممنونم.

صحبت های کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان سمانه هستم یک همسفر. من  هم خدا را شکر می‌کنم که این افتخار نصیبم شد که به‌عنوان راهنمای خانوم زری در این جایگاه حضورداشته باشم. تبریک میگویم به جناب مهندس دژاکام بنیان‌گذار کنگره 60 و استاد امین. واقعاً اگر حرکت جناب مهندس نبود هیچ‌کدام از ما روی این صندلی ننشسته بودیم و طعم خوش آرامش و رهایی را نمی‌چشیدیم. واقعاً از جناب مهندس تشکر می‌کنم که باعث شدند حال خوش و آرامش را تجربه کنیم. این روز عزیز را تبریک میگویم به خانوم افسانه عزیز. مطمعا خوشحال‌ترین فرد امروز خانم افسانه هستند. چون شاهد رشد ره‌جویشان هستند و بالاترین حال خوش برای یک راهنما زمانی است که ره‌جویش را در این جایگاه می‌بیند. خدا قوت و تبریک میگویم به ایشان و نیز به آقا نعمت تبریک و خدا قوت میگویم. به آقای محمدعلی و به خانوم زری عزیزم تبریک میگویم. واقعاً در این سه ماهی که در یک لژیون هستیم به‌غیراز فرمان‌بردار بودن و چشم گفتن چیز دیگری از ایشان ندیدم و کارهایش را به نحو احسنت انجام می‌دهد و چشم می‌گوید. همیشه باروی باز با اعضا برخورد می‌کند حتی اگر مشکل و یا ناراحتی دارند. عامل موفقیت آن‌ها همین روی باز و فرمان‌بردار بودنشان است. به نظر من و قطعاً هدف خانوم زری و محکم بودنش باعث شده تا آقای محمدعلی به اینجا برسد و قدرتمند بودن همسفر اینجا نشان داده می‌شود. زمانی که مسافر حالش بد است زمانی که مسافر خراب می‌کند یک همسفر نباید کوتاه بیاید تا مسافر دوباره بتواند سفر خود را آغاز کندو حرکت موفقیت‌آمیز داشته باشد. مجدد تبریک میگویم به این خانواده عزیز. خدا رو شکر می‌کنم که می‌توانند طعم خوش رهایی و آرامش را تجربه کنند. امیدوارم تمام عزیزان بتوانند حال خوش را در زندگی تجربه کنند و بدانند مهم‌ترین و بالاترین چیز همین حال خوش و آرامش است که اگر این دو را داشته باشند می‌توانند به همه‌چیز در زندگی برسند. مجدد تبریک و سپاس گذارم.

صحبت های همسفر زری

سلام دوستان زری هستم همسفر محمدعلی.خدارا شکر میکنم به خاطر امروز. اول از همه به همسفرم وراهنمایشان تبریک میگویم و همینطور به راهنمای خودم خانوم سمانه و افسانه تبریک عرض میکنم .آرامش و آسایش را من مدیون بسیاری ازافراد در کنگره هستم,اول مدیون جناب مهندس دژاکام که این بستر امن را فراهم کردند تا ما در این بستر به آرامش برسیم.همانطور که مسافرم مطرح کردند :زمانی که متوجه مصرف او شدم درکنارش ماندم زیرا حس میکردم که اگر در کنار من نباشد شرایطش بدتر میشود.همیشه در کنارش بودم. مواد مخدر آنقدر قوی است که از ذره شروع می کند و به جایی می رساند که دیگر حال خراب میشود و فرد را بی حوصله. زمانی که مسافرم به این حال رسید  به هر دری می زد که نجات پیدا کند، و الان همه جوره در حال تغییر می باشد. باخود فکر کردم که چکار کنم .به کلاس میرفتم ولی به او نمیگفتم که به کجا میروم ..و یک روز مسافرم را به کنگره آوردم. ازهمه عزیزان تشکر میکنم که مارا در این روز زیبا یاری نمودند.

مرزبان کشیک:مسافر علی

خدمتگذاران جلسه:

تایپ متن:مسافر حمیدرضا

ثبت تصویر:مسافر مجتبی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، تولد ها ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احسان جمعه 1 شهریور 1398 21:46
یه خدا قوت جانانه به عمو حسن
احسان جمعه 1 شهریور 1398 21:43
سلام و وقت به خیر و شادباش
تبریک به محمد علی
داودباقری شنبه 26 مرداد 1398 10:13
سلام.مجدداتولدیکسالگی آقامحمدعلی روبه خودش وآقانعمت وخانواده محترمشان تبریک عرض میکنم.ویه خداقوت ویژه به بچه های سایت.موفق وپاینده باشید
پویا جمعه 25 مرداد 1398 13:03
خداقوت به بچه های خوب سایت خیلی زحمت کشیدن تشکر از اقا مجتبی و اقا مهدی و حمید و همه ی دوستان که دست به دست هم کارها رو اینقدر خوب و پیش می برید
جمعه 25 مرداد 1398 08:52
سلام وخداقوت
تبریک به خانم زری عزیز و اقای محمدعلی
همچنین خداقوت ویژه به اقانعمت وخانم جمالی
رهاییتان پرشگون باد
باارزوی شال کمک راهنمایی گردن شما دو بزرگوار
مسافر حمید رضا جمعه 25 مرداد 1398 01:00
یک تبریک ویژه هم واسه راهنمای عزیزم آقا نعمت ایشالا همیشه پایدار باشی
مسافر حمید رضا جمعه 25 مرداد 1398 00:58
با عرض سلام و خدا قوت اولین سال رهایی آقا محمد علی رو تبریک میگم ایشالا یروز این جشن باشکوه وبا ارزش قسمت همه ی سفر اولی ها بشه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات