a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سمنان +تجلیل
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سمنان +تجلیل
جمعه 3 آبان 1398 ساعت 03:48 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ سمنان | ( نظرات )
هفتمین جلسه از دوره سی ونهم، سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه : شربت d. sap  با استادی ایجنت محترم آقای رضا ربیعی و نگهبانی مسافر مسعود و دبیری مسافر مرتضی در روز پنج‌شنبه مورخ 1398/08/02:  رأس ساعت 17 آغاز بکار  نمود.در ادامه مراسم تجلیل از کمک راهنمای محترم مسافر  علی آقا برگزار گردید.


خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که امروز توفیق حاصل شد که در این جایگاه قرار بگیرم و تشکر میکنم از نگهبان ودبیر وهمه شما که در این جلسه حضور دارید .

دستور جلسه ما در مورد شربت دی سپ هست ودر قسمت دوم تقدیر از یکی از کمک راهنماهای شعبه سمنان (علی آقا) است،در ضمن حضور آقای مجدیان را در نمایندگی سمنان خیر مقدم عرض می‌کنم و در ادامه از وجود ایشان بیشتر استفاده می‌کنیم .در مورد قسمت اول دستور جلسه همانطوری که میدانید بیشتر انسان ها بدلیل کم تحرکی و تغذیه نامناسب مشکل یبوست دارندو این مشکل در مصرف کنندگان مواد مخدر بیشتر است .همه ما این مشکل را داشته ایم و وجود این مشکل باعث اختلال در روند درمان میگردد ،مخصوصا افرادی که مواد صنعتی مصرف می کردند  در پروژه درمان که می بایست شربت ot مصرف کنند یبوست مشکل بزرگی در راه درمان به شمار می آمد .


زمانی که من راهنما بودم یبوست مشکل خیلی بزرگی بودچون مواردی مانند کم تحرکی را نمیدانستیم ویا شدت اثر دارو را نمی شناختیم و از هر داروی کمکی دیگری مانند روغن کرچک ویا گل محمدی استفاده میکردیم تا مشکل یبوست حل شود که اثر خوبی نیز نداشت . این مشکل تا زمانی که دی سپ اختراع نشده بود وجود داشت .همه فکر میکنند که دی سپ همان سرکه سیب است ولی هم از نظر زمانی و هم از نظر مواد اولیه با تولید سرکه تفاوت دارد . وقتی که این ماده آمد و مشکل حل شد. البته با کمک تحرک به کلی حل میشود و کسانی که دی سپ را مصرف میکنند و تغذیه وتحرک مناسبی هم دارند این مشکل برایشان راحت تر حل می‌شود 

واین موضوع که جناب مهندس نام این دارو را دی سپ گذاشته اند نه سرکه سیب به این دلیل است که فر آیند تولید سرکه سیب ۶۰ روز است ولی این زمان در دی سپ به ۱۱ماه افزایش می یابد و طریقه مصرف آن ه م به این شکل است که مقدار ۲۰ سی سی دی سپ  را در یک لیوان اب ولرم حل کنید و هر روز صبح آن را میل کنید.فرصت کمی باقی است و من بیشتر از این در مورد دستور جلسه صحبت نمیکنم .

ما امروز دو مراسم هم داریم که در ابتدا مراسم پیمان بستن و اهدای نمادین شال کمک راهنمایی یکی از عزیزانی که در آزمون کمک راهنمایی سال 98 نمره قبولی دریافت نمودند،مرزبان محترم شعبه مسافر علی را توسط یکی از دیده بانان محترم کنگره60 جناب آقای مجدیان که قبول زحمت فرمودند و به شعبه خودشان تشریف آورده اند را توسط ایشان به انجام میرسانیم. سپس در مورد مراسم دیگر که تجلیل و تشکر از کمک راهنمای محترم علی آقا میباشد مفصل صحبت خواهیم نمود.

در ادامه مراسم بستن پیمان و اهدای نمادین شال کمک راهنمایی مسافر علی توسط دیده بان محترم آقای مجدیان برگزار گردید.

ادامه سخنان ایجنت محترم نمایندگی سمنان در تجلیل از کمک راهنمای محترم آقای علی

اما در مورد قسمت دوم دستور جلسه: جشن تقدیر کمک راهنمای محتر م علی آقا است من وقتی به سمنان آمدم علی آقا مرزبان بودند و خانم ایشان هم مرزبان گروه خانواده بودند و ایشان زحمات زیادی در شعبه سمنان کشیدند و نمایندگی سمنان مدیون زحمات این عزیزان است ،در کنگره هیچ کس کنار گذاشته نمی شود ولی این رسم است که هر فرد در جایگاه خدمتی یک مدت محدود در اختیار دارد و بعد از این مدت اگر یک خدمت گزار یک سری از شرایط را ایجاد کند و یا خودش مایل باشد دوباره زمان خدمت او تمدید می‌شود و در غیر اینصورت در جایگاه دیگری به کنگره ویا به شکل دیگری به کنگره کمک میکند .پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است .مدت خدمت کمک راهنمایی ۴سال است و این مدت برای ایشان سپری شده است و بواسطه شرایط کاری که دارند بهتر دانستند که به کارشان بپردازند ،در هر صورت من به علی آقا خدا قوت می گویم و از زحمات ایشان تشکر می‌کنم . از لژیون علی آقا تعدادی در آزمون کمک راهنمایی قبول شده اند و اگر ایشان هم نباشند میوه و محصول و نتیجه زحمات ایشان در کنگره می ماند و خوش به حال کسانی که از خودشان نشانی بر جا می گذراند ،فتح قله چندان مهم نیست که گذاشتن نشان در آن قله مهم است .شخص میتواند مدتی در کنگره خدمت کند و برود ولی یک کمک راهنما این فرصت را دارد تا از خودش نشانی به یادگار بگذارد و علی آقا هم خدمت کردند و هم نشان از خود به جا گذاشتند . راهنما هایی که در این شعبه خدمت میکنند و یاد وخاطره علی آقا را زنده نگه میدارند .یک نفر که خدمت می‌کند باید مساعدت خانواده را هم داشته باشد و از همسفر علی آقا هم تشکر می کنم و راهنما بودن همسفر علی آقا باعث شد که شرایط را بهتر درک کنند و مطمئنا زحمات علی آقا در این ۴سال از دید خداوند پنهان نیست. انشا..از دید بندگان خدا هم پنهان نباشد.ما امروز به همین خاطر از زحمات علی آقا قدر دانی می کنیم .

 

خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم آقای علی:

با عرض سلام و تشکر خدمت همه شما عزیزان. برای یک راهنما در کنگره 60 سخت‌ترین کار تحویل دادن لژیونش است. امروز به‌نوعی روز جشن و شادی است ولی من به‌قدری عاشق و علاقه‌مند کنگره 60 هستم که یک حال دگرگون و حسی غریب بابت تحویل دادن لژیون خودم هستم. آقای ربیعی احتمالاً به خاطر دارند روزهای اولی که من تصمیم گرفتم پا در این مسیر بگذارم چقدر استرس داشتم و چقدر دل‌نگران بودم؛ اما با صحبت‌های آقا رضا و آقای حافظی با یک اعتمادبه‌نفس بالا قدم در این راه نهادم و تا به امروز که به این نتیجه رسیده‌ام در کنار درمان اعتیادمان در کنگره 60، هزاران مورد از صفات بد و ضد ارزشی‌مان را نیز می‌توانیم درمان کنیم و من در طول این مدت 4 سال که لژیون داشتم آموزش‌های زیادی را توانستم کسب کنم که در طول مسیر زندگی بسیار به من می‌توانند کمک کنند. من مدیون شخص مهندس دژاکام و تفکر کنگره 60 هستم و سپس مدیون راهنمای عزیزم آقای حافظی که به جرات عرض می‌کنم اگر ایشان نبودند من هم امروز در کنگره حضور نداشتم. فقط خدا می‌داند که من امروز چقدر دوست داشتم که ایشان در اینجا حضور داشتند ولی این سعادت نصیب من نشد. از آقای رضا ربیعی تشکر می‌کنم، جدا از اینکه ایشان ر اهنمای درمان سیگار من بودند در طول این مدت که با ایشان آشنا شدم بسیار آموزش‌ها از ایشان فراگرفتم و در ادامه از همکاران ارجمندم در نمایندگی سمنان تشکر می‌کنم که همیشه در کنار من بودند و از بهترین دوستانم محسوب می‌شوند و در پایان از همه شما عزیزان که به صحبت‌های من گوش دادید تشکر می‌کنم.

مرزبان کشیک:مسافر مهدی

خدمتگزاران جلسه:

ثبت تصویر مسافر مهدی

تایپ متن:مسافر مهدی،مسافر حمید رضا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، مراسم تجلیل ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
خالد جمعه 3 آبان 1398 11:49
سلام تبریک به کمک راهنمای جدید علی آقا امیدوارم درراهی قدم گذاشته موفق باشه خسته نباشی به گروه سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات