a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی دوم و تأثیر آن روی من
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی دوم و تأثیر آن روی من
جمعه 3 آبان 1398 ساعت 22:32 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ سمنان | ( نظرات )

جلسه ششم از دوره شصت و هفتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مونا با دستور جلسه "وادی دوم و تاثیر آن روی من"، در روز چهارشنبه اول آبان ماه سال 98 ساعت 9:20 آغاز به کار کرد.


اگر در کاری دچار شکست شدیم یعنی بدون تفکر آن را انجام داده ایم. پس در کلیه کارها باید تفکر کنیم. در وادی دوم می گوید که وقتی دارید تفکر می کنید حواستان باشد که جهت بیهودگی نیستید.

سخنان استاد:

سلام دوستان حسین هستم مسافر

امیدوارم که حالتان خوب باشد. حال من هم بحمدالله خوب است.

باران در حال باریدن است . ما چندین سال به طرف خشکسالی رفتیم و امیدواریم که فاز عوض بشود و به طرف تغییر اقلیم برویم و به نقطه ای برسیم که در منطقه بارندگی زیاد شود.

دستور جلسه هفته قبل DSAP بود. واقعا این ماده یک شاهکار بی نظیری است که معضلات بسیار زیادی را حل کرده است. محلولی که کاملا ارگانیک است و تاثیر زیادی در رفع یبوست، واریس های طنابی، کبدهای چرب، عفونت های مثانه و سایر قسمت ها و رسوبات داخل رگهای مغز و قلب دارد.

امروزه مرگ و میرها خیلی سخت شده است که این مسئله به تغذیه  و طریقه زندگی ما مربوط می شود. من بارها و بارها به شما آموزش داده ام تا زندگی کردن را یاد بگیرید، ورزش کردن و غذای سالم خوردن را یاد بگیرید و چه کار کنید که مریض نشوید. بحمدالله در بین اعضای کنگره مریضی و مرگ و میر بسیار کم است، به خاطر اینکه داریم قوانین را رعایت می کنیم؛ این معجزه بسیار مهم و موثر که شاید دهها و صدها بیماری را جوابگو باشد همین DSAP است که خواست خداوند بود که توانستم این ماده را درست کنم که برای حل مشکل یبوست و سایر مشکلها کارایی دارد. تمام کسانی که OT مصرف می کنند دچار یبوست هستند و ما از زمان قدیم هر کاری که می کردیم یبوست برطرف نمی شد. سعی کنید از این محلول به نحو مطلوب استفاده کنید. شما خیال نکنید که DSAP همان سرکه سیب است.

موضوع بعدی:

«هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد» این حرف بسیار دقیق است؛ موجود یعنی چیزی که وجود داشته باشد، موجود زنده و موجود غیرزنده. هیچکدام از حیوانات، گیاهان و جانداران بیهوده قدم به حیات ننهاده اند، اگر توانستید در هستی چیزی را پیدا کنید که در هستی به درد نخورد، به من بگویید. این قصه مشهور را بارها به شما گفتم ام که حضرت موسی به بالای کوه می رفت، آنجا کرمی را می بیند که در داخل لجن غوطه می خورد به خداوند می گوید که چرا این کرم را آفریدی؟ خداوند گفت که قبل از تو آن کرم از من سوال کرد که موسی را برای چه آفریدی؟!

هستی مثل یک کارخانه است، همه باید کار کنند، هر کدام از اجزای هستی اگر کار نکنند، هستی از کنترل خارج می شود و به طرف نابودی می رود. در کانادا دستور دادند که گرگها را از چرخه طبیعت آنجا حذف کنند تا کانگوروها بتوانند به حیاتشان ادامه بدهند، بعد از مدتی دیدند که تعداد کانگورها به قدری زیاد شده است که باعث ایجاد هزاران مشکل شد و از طرفی دچار تنبلی و مرگ شدند و لاشه آنها در جنگلها باعث ایجاد مشکل شد. گرگها میزان کانگوروها را تنظیم می کردند و جهت بیهودگی نبودند. شما از کفتار بدتان می آید ولی اگر کفتار حذف شود چه اتفاقی می افتد؟ کفتارها و کرکس ها و لاشخورها تمام باقیمانده اجساد حیوانات را می خورند. در زمانهای قدیم در چین یک نوعی از پرنده ها زیاد شده بودند و تصور می کردند که به کشاورزی ضربه می زنند، دستور دادند همه پرندگان را از بین بردند؛ بعد دیدند که حشرات زیاد شدند، دستور دادند که سمپاشی کنند و حشرات را از بین ببرند؛ بعد دیدند که درختان دیگر میوه نمی دهند چون عمل گرده افشانی توسط حشرات انجام می گیرد. در آخر چینی ها با دست و چوب کبریت عمل گرده افشانی را انجام می دادند.

حال می رسیم به انسان، آیا ما جهت بیهودگی آمده ایم؟ همه ما کارگران هستی هستیم؛ وقتی می گوییم ما بنده هستیم یعنی کارکن در هستی هستیم و باید کار کنیم تا سیستم بچرخد. در یک خانه کوچک 60 متری چقدر باید کار کنید؛ وای به حال یک کره زمین که همه ذرات هستی در آن مشغول کار هستند؛ حتی گیاهان کوچک بیابانی که وظیفه آنها جلوگیری از طوفان شن است.

ما باید خودمان را نگاه کنیم و ببینیم که به درد چه می خوریم ، ما چقدر می ارزیم؟ بعضی ها مصرف کننده بی مصرف هستند، مصرف می کنند اما به درد هیچ چیزی نمی خورند؛ از این انسان ها زیاد داریم. ولی انسان هایی هم داریم که هم مصرف می کنند و هم کار می کنند. باید بدانیم که ما در این هستی یک وظیفه و تعهدی داریم. فقط نیامده ایم که بخوریم و بخوابیم و خوش بگذرانیم. باید در هستی در حد خودمان کار کنیم. «هیچکدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم» بعضی اوقات انسان در جهت تاریکی ها فرو می رود و بعد می گوید من که ارزشی ندارم! من که کارتن خوابم! من از سنم گذشته است و ارزشی ندارم! حتی اگر خودمان فکر کنیم که به درد هیچ چیزی نمی خوریم، باز داریم اشتباه می کنیم چون هر کدام از ما هر قدر در اعماق جهنم فرو رفته باشیم وقتی که متوجه اشتباهمان بشویم، رویمان را برگردانیم و از ظلمت به طرف نور حرکت کنیم از آن مرحله خارج می شویم. هیچ موجودی مجبور نیست تا ابد در جهنم باشد، اگر از اشتباه خودش پشیمان بشود مورد رحمت خداوند قرار می گیرد. باید ببینیم که در کجای کار قرار داریم و می خواهیم به کجا برسیم.

اگر به وادی اول «با تفکر ساختارها آغاز می شود و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود» تفکر و اندیشه کنیم برای ما بس است. اگر در کاری دچار شکست شدیم یعنی بدون تفکر آن را انجام داده ایم. پس در کلیه کارها باید تفکر کنیم. در وادی دوم می گوید که وقتی دارید تفکر می کنید حواستان باشد که جهت بیهودگی نیستید. فردی بگوید که الان 40 سال است که شیره می کشم و 70 ساله هستم، دیگر از من گذشته! ما چقدر افراد داریم که 50 سال است که شیره کشیده اند و خوب شده اند. هیچ کس فکر نمی کرد کسی که 50 سال شیره و تریاک کشیده و هفتاد سال هم سن دارد خوب بشود ولی با تفکر و راهی که در کنگره ترسیم شد آنها به درمان رسیدند.

پس قدم اول تفکر ماست. ما با تفکر می توانیم راه پیدا کنیم. برای انجام کار راه های بسیار زیادی جلوی پای انسان قرار دارد باید تفکرکند که کدامیک به خیر و صلاح اوست. گاهی لازم است که انسان روزها، هفته ها، ماه ها و گاهی اوقات سالها فکر کند. من روی این موضوع که جن و یا روح چیست بیش از سی سال فکر کردم. من بیش از سی سال است که فکر می کنم جان چیست، خَلَقَ الْإِنْسانَ مِنْ صَلْصالٍ كَالْفَخَّارِ وَ خَلَقَ الْجَانَّ مِنْ مارِجٍ مِنْ نارٍ؛ انسان را از گل کوزه گری آفریدیم و جان را از شعله های رخشنده آتش، این جان چیست؟ همه می گویند که اسم جمع جن است؛ یا می گویند جن خرافات است! باید فکر کنی و ببینی که می توانی به کنه آن برسی؟ منظورم این است که برای حل مشکلات و پیدا کردن راه حل باید زمان بگذرد و باید روزها و شب های زیادی روی آن فکر کنید تا بهترین راه حل را پیدا کنید. اگر در زندگی دچار یک مخمصه هستید، فکر کنید و زمان هم بدهید.

هفده هجده سال است که من هر چهارشنبه پشت این میز هستم، وقتی که درمان خودم تمام شد، در نقطه زیر صفر بودم. شش سال بعد از رهایی و پنج سال بعد از راه اندازی کنگره در حالی که پشت این میز نشسته بودم، 8 تا چک آوردم و گفتم که این آخرین چکهای برگشتی من است، من بدهی هایم را پرداخت کردم. من همانطور که بلدم DST و DSAP را درست کنم، می توانم از صراط مستقیم کسب درآمد کنم. همه ما در کنگره 60 هم کار می کنیم و هم در کنگره فعالیت می کنیم. شغل من کنگره ای نیست، بیشترین شغل من کشاورزی و انتشارات دژاکام است. از زمانی که در مشکلات مالی بودم، نگفتم خدایا من ترک کرده ام چرا به من پول نمی دهی؟! آن زمانی که من مصرف می کردم تصور می کردم که باید یک نفر یک پول گردن کلفتی به من بدهد یا یک گنجی پیدا کنم تا بتوانم مشکلاتم را حل کنم! معلمم به من گفت که تو باید گنج درونت را پیدا کنی. همه ما باید گنج درونمان را پیدا کنیم. آنهایی که درمان را شروع کرده اند و درگیر مشکلات مالی، اقتصادی، عاطفی و خانوادگی هستند سعی کنند که این مشکلات را حل کنند و زمان بدهند. نگویند که چرا خوب نشد؟ اگر شما حرکت کنید خداوند هم به شما برکت می دهد.

پس تفکر ما مهم است و دیگر اینکه جهت بیهودگی نیستیم و مسائل در کوتاه مدت حل نمی شود، بلکه بایستی صبور باشید. مهم این است که شما چیزی را بخواهید. در زمان دعا گفته می شود آنچه که از خدا می خواهید در ذهنتان مجسم و مصور کنید، فقط یک چیز... یک نفر به من گفت که شما دارید خسیس بازی درمی آورید و می گویید فقط یک چیز! من گفتم که وقتی که گوینده نمی داند چه می گوید شنونده چه می فهمد؟ وقتی فقط یکی از خواسته هایتان را نمی گویید  یعنی 50 تا خواسته دارید و به هیچکدام هم نمی رسید. شما هر دفعه روی یک موضوع متمرکز بشوید، شاید سالها بیایید کنگره و فقط روی یک موضوع متمرکز بشوید، آن موقع به خواسته خودتان می رسید. اگر هدف شما این باشد که خانه ای و یا ماشینی بخرید و الان هم هیچ پولی ندارید، برای ده سال آینده موفق می شوید و خانه وماشین می خرید. اگر در صراط مستقیم باشید به خواسته خودتان می رسید. یعنی هر کس هر چه را که بخواهد روی آن متمرکز بشود و تلاش کند به آن می رسد. مثل نور خورشیدی که اگر با ذره بین متمرکز بشود همه چیز را می سوزاند و قدرتمند می شود.

امیدوارم بدانیم که هیچکدام از ما به هیچ نیستیم و بدانیم که یک مسئولیتی بر عهده ماست و باید همانقدر که مصرف می کنیم، همانقدر هم برای هستی و انسان ها پرثمر باشیم. شما می بینید که چقدر دلتان می خواهد در کنگره خدمت کنید؟ چون کسی که در هستی خدمت می کند انرژی می گیرد.

انشاءالله که خداوند به ما توفیق بدهد که خدمتگزار خوبی باشیم.

 

نگارنده: همسفر اکرم

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/08/01

دانلود

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه آکادمی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داودباقری یکشنبه 5 آبان 1398 13:07
باعرض سلام وخداقوت به استادعزیز جناب مهندس دژاکام. انشاءالله خداوند به شما وخانواده محترم سلامتی وتندرستی عنایت بفرمایند. ممنون از شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات