a وبلاگ نمایندگی سمنان - چهارمین جلسه لژیون سردار نمایندگی سمنان مورخ 98/08/02
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
چهارمین جلسه لژیون سردار نمایندگی سمنان مورخ 98/08/02
جمعه 17 آبان 1398 ساعت 19:00 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ سمنان | ( نظرات )

جلسه چهارم از سری جلسات لژیون سردار نمایندگی سمنان با دستور جلسه: گلریزان ، جشن شکرگزاری، محبت را انتقال دهید با استادی کمک راهنمای محترم خانم آرزو و نگهبانی کمک راهنمای محترم آقا امین و دبیری همسفر ام‌البنین روز پنج‌شنبه در تاریخ 1398/08/02 رأس ساعت15:00 آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان جلسه تشکر می‌کنم که از بنده دعوت نمودند تا در این جایگاه خدمت کنم و آموزش بگیرم.

دستور جلسه امروز گل‌ریزان، جشن شکرگزاری و محبت را انتقال دهید است.

من می‌خواهم از آخر دستور جلسه شروع کنم و آن‌هم محبت است. اگر در هر لژیون یا ارگان و یا خانواده‌ای سرلوحه کار ما محبت باشد قطعاً نتیجه خیلی خوبی می‌گیریم و در آخر تأثیر آن محبت را می‌بینیم. بنده اگر می‌خواهم کاری را شروع کنم و بامحبت شروع کنم تأثیر خیلی بهتری دارد تا بخواهم با برجک زدن و تنبیه کردن این کار را انجام بدهم. پیامی که بامحبت انتقال داده شود مطمئناً نتیجه بهتری دارد چون ضرب‌المثلی هم داریم که می‌گویند چون سخن از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند. برای جذب بیشتر افراد به لژیون سردار و در جشن گل‌ریزان باید پیام بامحبت باشد و کارهای ما نیز بر مبنای محبت صورت گیرد. در مقوله محبت شاید به سخن صحبت کردن خیلی راحت باشد اما در عمل بسیار سخت است. دو راه می‌شود این محبت را انتقال داد و این کار هم سخت است و هم سهل. سهل است به خاطر اینکه مبالغی که پرداخت می‌کنیم صرف امورات شعبه خودمان و آموزش‌های خودمان می‌شود و سختی کار هم در این است که افراد توجیه شوند و این خیلی مهم است. با کاشتن بذر نیکو محصول نیکویی هم دریافت خواهیم کرد نه حنظل. در مراسم گل‌ریزانی که در زورخانه‌ها انجام می‌گیرد این مراسم جوانمردانه‌ای است چون این پول صرف کسانی می‌شود که به این پول نیازمندند و مشکلاتشان حل می‌شود این مراسم لذت‌بخش و خوب است. اگر من امسال وضع مالی من خوب نیست و نمی‌توانم از عصاره جانم ببخشم قطعاً زمانی که پولدار هم شوم و وضع مالی خوبی داشته باشم هم نمی‌توانم حرکت کنم و پرداخت نمایم و ببخشم.

برای به دست آوردن هر چیزی اول باید بهای آن پرداخت گردد اینکه من برای خرید چیزی به مغازه می‌روم اول باید بهای آن جنس یا کالا را پرداخت نمایم تا جنس را به من بدهند.

گویند بهشت را به بها می‌دهند نه بهانه. گاهی اوقات نفس اماره جلو خیلی از کارهایم را می‌گیرد. زمانی که می‌خواهم کمک کنم نفس اماره جلو عقل من می‌ایستد که ندهم. بخشیدن از عصاره جان یعنی اینکه فرد بیشتر از حد توانش ببخشد. خیلی‌ها می‌گویند پول چرک کف دست است اما هر ارگانی برای بقاء و رشد و توسعه خودش و یا همین کنگره برای اینکه به کار خودش ادامه دهد نیاز به پول دارد. پس‌نیاز داریم که در لژیون مالی عضو بگیریم یا در مراسم گل‌ریزان اعضاء بیشتر شرکت کنند و این لازمه‌اش پیامی است که ما باید به اعضاء بدهیم و ما باید به آن‌ها بگوییم مراسم گل‌ریزان مراسم خوب و لذت بخشی بود و این باعث می‌شود که از خودشان سؤال کنند که چرا این‌قدر لذت دارد بااینکه ایشان آمدند و پولی را پرداخت کردند و این باعث می‌شود که وارد لژیون مالی یا مراسم گل‌ریزان گردد که آن حسی را که من از آن می‌گفتم خودش هم بیاید و درک کند و جشن شکرگزاری بهترین اسمی بود که برای این جشن گذاشتند برای اینکه واقعاً برای پولی که می‌خواهم در این سیستم بدهم جشن بگیرم این پول همیشه دست من امانت است مثل ره‌جویی که در دست من امانت است و تا یک‌زمانی به دست راهنما سپرده است و اگر به هر دلیلی که برایش اتفاقی بیافتد ره جو کنگره را رها نکند و برود. پس همیشه در نظر داشته باشیم که پول در دست ما امانت است به من داده شد تا یکجاهایی کمک کنم وقتی این‌طور در نظر بگیرم یک حس خوبی به من دست می‌دهد مثل زمانی می‌شود که شخصی وضع مالی خوبی دارد می‌خواهد کمک کند می‌گوید وای پولم را از دست دادم وقتی نگاهش این باشد که این پول امانت است پس راحت هم بخشش می‌کند.مشارکت اعضاء محترم :

کمک راهنمای محترم آقا امین، نگهبان جلسه:

در هیچ جای زندگی‌ام تابه‌حال به چنین مراسمی برنخوردم فقط در فیلم‌ها دیدم که افرادی که در زندان هستند یا مشکلاتی در زندگی خوددارند برایش گل‌ریزان می‌کنند تا مشکل آن فرد حل شود ما درکنگره گل‌ریزان می‌کنیم نه‌تنها برای شعبه خودمان بلکه برای تمام شعباتی که مشکل زمین و مشکل مالی دارند تا مشکلاتشان حل شود. گاهی اوقات برای ره جو سؤال پیش می‌آید که چرا ما زمین خریدیم باید سال‌های بعد هم گل‌ریزان کنیم همان‌طور که دیگران دارند به ما کمک می‌کنند و می‌توانیم یک زمینی را خریداری کنیم و ساخت و سازی در آن انجام دهیم و برای توسعه آن ملکی که داریم فعالیتی انجام می‌دهیم به ما پولی داده می‌شود در قبالش ما هم باید سال‌های آینده هم پول بدهیم شعبات دیگر تا راه‌اندازی شود و برای آن‌ها هم ساختمان ساخته شود نه‌تنها برای راه‌اندازی شعبات بلکه برای راه‌اندازی شعبات تازه تأسیس هم پول نیاز است و یک دستور جلسه هم جناب مهندس در مورد گل‌ریزان بیان نمودند که ما باید برای اهداف کنگره 60 و تحقیقات کنگره 60 و اعتیاد نیز داریم استفاده می‌کنیم. پس هدف کنگره فقط ساخت‌وساز نیست اهدافش خیلی والاتر و بیشتر و پیش‌تر ازاین بحث‌هایی است که ما داریم نگاه می‌کنیم؛ و شاید هم برای گسترش دانش اعتیاد به برون مرزها هم احتیاج به همین گل‌ریزان باشد و ماسال‌های آینده نیز ازاین توفیق‌ها را داشته باشیم که در این جشن شرکت کنیم و برداشتم از جشن شکرگزاری این است که ما شکرگزاری می‌کنیم به خاطر این رهایی‌ای که به دست آوردیم و شکرگزاری نباید فقط زبانی باشد بلکه باید عملی نیز باشد. هر کاری که از دستمان بربیاید برای کنگره و برای افرادی که سال‌های بعد هم می‌خواهند بیایند و وارد کنگره شوند ما باید باهم انجام دهیم حال بهترین عمل و سخت‌ترین عمل همین بحث مبلغ ریالی است که آقای ربیعی هم بیان کردند که مبلغ پولی را اگر فرد بدهد امضاء رهایش را کرده یعنی راحت‌تر به رهایی می رس چون بهای رهایش را داده و مطمئناً برای آن بهایش تلاش می‌کند که به رهایی برسد و برای انتقال محبت هم که محبت را بنده درکنگره یاد گرفتم و انسان بامحبتی هستم من در قبل فکر می‌کردم که محبت دارم و فکر می‌کردم محبت فقط به زبان است اما باید عملی نیز انجام دهیم و بهترین محبت نیز کارهایی است که در شعبه یک مرزبان، یک راهنما و بالاتر از آن‌یک فرد در لژیون مالی دارد با پولش این انتقال محبت را به تک‌تک بچه‌ها تزریق می‌کند و دارد یک خون جدیدی را وارد رگ‌های شعبه می‌کند که باعث استحکام و مستدام بودن شعبه می‌شود. شعبه سمنان خیلی قبل‌ترها باید بسته می‌شد اما باهمت افراد شعبه سرپا نگاه داشته شد و اگر لژیون مالی از سه سال پیش در شعبه دایر نمی‌شد ما شعبه‌ای به نام سمنان با این ورودی که داریم شاید نداشته باشیم. من طبق پیگیری‌هایی که در سایت‌ها دارم می‌کنم فکر کنم ما جزء سومین شعبه پرجمعیت در لژیون مالی هستیم بعد از شعبه اصفهان و بعد تهران؛ و جزء شعبات مطرح هستیم که جناب مهندس ازاین قضیه خوشحال بودند و به دو یا سه سال قبل که نگاه می‌کرد می‌گفت در لژیون مالی دو نفر بیشتر نداشتیم اما الآن ده و یازده نفر عضو لژیون مالی داریم و مسئله دیگر که جناب زر کش در مورد آن تأکید داشتند این بود که ما باید بچه‌ها را سمت دنور شدن حل بدهیم؛ یعنی ردی در شعبه باشد که 50 میلیون بدهد و ما در شعبه افرادی راداریم که بتوانند این مبلغ را پرداخت کنند. انشالله ما در لژیون سردار امسال نشان دنور را بتوانیم دریافت کنیم.کمک راهنمای محترم ، همسفرخانم هما:

من خدا را شکر می‌کنم که توانستم در لژیون مالی شرکت کنم از خانم ام‌البنین و خانم آرزو هم خیلی تشکر می‌کنم که خط‌شکن هم‌سفران بودند در این قصه و یک سال دوتایی تنها بودند و یک جورایی خط را شکستیم و این باور در ما هم ایجاد شد که می‌شود مثلاً وضعیت مالی خیلی عالی نداشت ولی می‌شود آمد و در لژیون سردار شرکت کرد من سال 94 و 95 را که مقایسه می‌کنم می‌بینم هیچ برداشت و هیچ ذهنیتی از لژیون سردار نداشتم و در سال 94 که وارد کنگره شدم با مبلغ خیلی اندکی که اصلاً نمی‌دانستم جریان چه هست توانستم مبلغی را پرداخت کنم در سال 96 کلید این حرکت در خانواده ما خورده شد و در لژیون مالی شرکت کردیم و از همان سال نیت کردم که هرسال دو برابرش کنیم و با مسافرم قرار گذاشتیم که باید زندگی ما به سمتی حرکت کند که هرسال دو برابر مبلغ افزایش یابد؛ و از خدا کمک خواستم و خداوند هم من را کمک کرد. به نظرم خود نیت و تقاضا و خواسته‌ای که باشد فرمان صادر می‌شود. خیلی مواقع در یکجاهایی که می‌خواهیم کمک کنیم با خودمان می‌گوییم ما که نداریم و خیال ما هم راحت می‌شود و عذاب وجدان هم نمی‌گیریم و خودمان را کنار می‌کشیم. من یاد گرفتم که به خودم بگویم بله تو نداری ولی خواسته که داری. همان خواسته اسباب را فراهم می‌کند و زمینه را آماده می‌کند و آن چیزی که باید به وجود بیاید به وجود خواهد آمد.

در خیلی از جاها و یا حتی فضای مجازی دیده می‌شود که همه دوست دارند به افراد دربند و فقیر کمک کنند. به نظرم ما چرا اصلاً این کار را انجام دهیم باید ریشه این عوامل را درمان کنیم الآن که در پژوهش خانواده‌ها من شرکت دارم قاضی می‌گفت در استان سمنان 70 تا 80 درصد دزدی‌ها زیر یک‌میلیون تومان است و این اتفاق برمی‌گشت به افراد مصرف‌کننده بعد از همین درصد 80 درصد زیر 500 هزار تومان بود یعنی میزان جرائم ما در استان سمنان بالای 80 درصد مال مصرف‌کنندگان است. پس اگر من می‌خواهم به جامعه کمک کنم این پول را به سمت کنگره سوق می‌دهم و درواقع به شخص دیگر ماهی نمی‌دهم ماهی گیری را به او یاد می‌دهم و او اینجا خوب می‌شود و درمان می‌شود و خودش می‌رود خانواده خودش را می‌سازد؛ و این ماهیگیری از هرماهی‌ای ارزشمندتر است. ما باید بیاموزیم که با این پولی که به کنگره می‌دهیم نه‌تنها کنگره بلکه داریم به جامعه انسانیت و بشریت کمک شایانی می‌کنیم.


کمک راهنمای محترم ، همسفرخانم محبوبه:

به نظر من جشن گل‌ریزان جشنی نیست که ما به کنگره کمک کنیم بلکه این جشن‌ها فرصتی هست تا ما خودمان به خودمان کمک کنیم و واقعاً این کمک‌ها کمکی است که داریم به خودمان کمک می‌رسانیم.

در وهله اول این کمک‌ها برای شعبه خودمان است که یک ساختمانی برای خودمان داشته باشیم و استارتش از دو سال قبل خورده شد اما اینکه عضو لژیون سردار شدن فقط به ساخته‌شدن ساختمان شعبه ختم شود این نیست بلکه اهداف کنگره این‌قدر گسترده است که بزرگ‌ترین هدف کنگره ساختن آکادمی است که باید جهانی شود. لازمه به وجود آمدن آکادمی اول این است که هر شعبه‌ای باید برای خودش ساختمان داشته باشد تا آقای مهندس بتواند کنگره 60 را جهانی کند.

وقتی صحبت از محبت می‌شود ناخودآگاه همه ما یاد وادی چهاردهم می‌افتیم وادی چهاردهم که وادی محبت و عشق است. وادی اول و وادی چهاردهم به نظرم سروته وادی‌ها هستند و اگر ما این دو وادی را در عمل خود نداشته باشیم درواقع یعنی هیچ‌چیزی نداریم یابد این دو وادی را بفهمیم و درک کنیم. برای انتقال محبت هر فرد باید آن وادی را درک کرده باشد و خوشبختانه افرادی که عضو لژیون سردار هستند همه تا حدودی وادی 14 را درک کردند وگرنه نمی‌توانستیم روی این صندلی‌ها بنشینیم. در وادی 14 ی گوید گذشتن از خویش و این جمله خیلی مفاهیم زیادی دارد که یکی از مفاهیم آن گذشتن از خواسته‌های خویش است و گذشتن از خواسته‌ها فقط خواسته‌های غیرمعقول نیست اگر انسان از خواسته‌های معقول خودش نیز بتواند گذر کند واقعاً بهتر می‌تواند وادی 14 را ببیند. در سی دی حرکت جناب مهندس می‌فرمایند برای اینکه بیان شما قدرت پیدا نماید باید یکسری تصاویر و یک سری چیزها را ببینید و خودتان اول درک کنید تا بتوانید آن را انتقال دهید. من برای عضو لژیون شدن از یک سال پیش تصمیم گرفتم و تمام‌کارهایم را برنامه‌ریزی کردم و تمام تجربیاتم را در لژیون مطرح می‌کنم. خواسته داشتم روی آن تفکر کردم و قدم‌به‌قدم برنامه‌ریزی کردم تا اینکه امسال توانستم عضو لژیون مالی شوم.اسیستنت محترم شعبه، همسفرخانم سمانه:

خدا قوت می‌گویم خدمت همه شما عزیزان. خدا را شکر که تعداد هم‌سفران در لژیون سردار امروز بیشتر از آقایان است و این قدرتمند بودن هم‌سفران را می‌رساند و این است که هیچ‌وقت خودمان را دست‌کم نمی‌گیریم و همیشه باور داریم که ما هم اگر بخواهیم خیلی از کارها را می‌توانیم انجام دهیم.

جناب آقای زر کش هر هفته در یک شعبه‌ای هستند امیدوارم به‌زودی بتوانند در شعبه سمنان هم تشریف بیاورند تا از صحبت‌های ایشان استفاده نماییم. نکات کلیدی که در صحبت‌هایشان داشتند این بود که نمی‌توانیم بگوییم یک راهنمایی کارش خوب است و راهنمایی کارش بد. تمام راهنمایان قدرتمند هستند این‌که یک راهنما توان و قدرت دارد که به ره جوی خود بگوید یک‌پنجم از موادت را کم کن این یعنی قدرت یک راهنما. راهنماها چون قضیه مالی را با تمام وجود درک نکردند برای همین هم نمی‌توانند کامل منتقل کنند. خدا را شکر که 4 تن از اعضاء لژیون مالی از کمک راهنمایان هستند و این یعنی اینکه آن راهنما توان بیشتری دارد که اعضاء بیشتری را برای لژیون مالی دعوت کند و این توان راهنما را می‌رساند و او باید با تمام توانش این علم و این حس را منتقل کند.

جناب آقای زر کش فرمودند ما نباید هیچ‌وقت دنبال فرصت باشیم چون تمام‌کارها را با تفکر انجام می‌دهیم اینکه من هرلحظه زندگی خوب و بدون تنشی دارم این جای شکر دارد و باید از مالم ببخشم چون کنگره باعث شد که من حال خوش امروز را داشته باشم چه‌بسا که اگر کنگره نبود من الآن در کنار مسافرم نبودم و بچه‌ای در زندگی ما نبود و من وظیفه‌دارم که کمک کنم و همه ما باید به ره‌جویانمان منتقل کنیم.

طبق سخنان جناب آقای زر کش در سال‌های گذشته سفر اولی‌ها اجازه ورود به لژیون سردار را نداشتند اما امسال در شرح وظایف جدید آمده که کسی که 6 ماه از سفر اولش را سپری کرده باشد اجازه ورود به لژیون سردار رادارند.

بخشیدن از پول یکدل خیلی بزرگی می‌خواهد و آن‌هایی که نمی‌توانند ببخشند شاید دل خیلی از کارها را نداشته باشند و دل آن جسارت را ندارند. همه افرادی که در این لژیون نشسته‌اند مطمئناً یکدل خیلی بزرگ داشتند که توانستیم از خیلی از خاسته‌هایمان بگذریم و از خیلی اهدافمان گذشته‌ایم و روی آن‌ها خط زدیم آیم تا توانستیم وارد لژیون سردار شویم.

برای اینکه هر ارگانی بخواهد محکم و قوی حرکت کند یک‌پایه مالی قوی می‌خواهد و آقای زر کش فرمودند برای داشتن شعبه محکم باید لژیون سردار قوی داشته باشیم برای اینکه لژیون سردار قوی داشته باشیم باید آن‌هایی خیلی قوی داشته باشیم و باید با تمام دانایی و دست‌های پر بتانیم آن چیزی که می‌دانیم را انتقال دهیم اگر کسانی شرایط ندارند که کمک راهنما شوند یا مرزبان شوند اما شرایط رادارند که در لژیون سردار شرکت کنند. طبق سفارش آقای زر کش باید دنبال دنور بگردیم و مطمئناً افرادی که بیشتر در لژیون سردار عضو شوند و تعدادشان زیاد شود حتماً در میان آن‌ها دنور هم بیرون خواهند آمد؛ و این باعث می‌شود که شعبه ما با رشد سریع‌تر اتفاق می‌افتد و بزرگ شدن سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد و مطمئناً به آن چیزی که می‌خواهیم زودتر دست پیدا خواهیم کرد.

کمک راهنمای محترم، آقا محمد جواد:

خواستم مشارکتم در مورد قسمت اول دستور جلسه باشد و آرشیوی که برایم باز شد این هست که همیشه فکر می‌کردم بعد از تکمیل ساختمان شعبه چه انگیزه‌ای برای افراد ایجاد کنیم که بیایند برای مراسم گل‌ریزان پرداخت داشته باشند و یا اینکه جزء اعضاء لژیون سردار شوند.

من می‌خواهم اصل هدفی که مدنظر کنگره است در ذهن افراد جا بیندازم و هدف کنگره از دریافت نقدی فقط این نیست که یک ساختمانی جهت شعبه احداث گردد بلکه اهداف کنگره در جهت پیشبردان درزمینهٔ ها ی تحقیقاتی و پژوهشی صرف گردد. ما باید این‌قدر درزمینهٔ های کمک مالی خوب حرکت کنیم که جناب مهندس دغدغه‌ای در این مورد نداشته باشند چون تمام تلاش جناب مهندس این است که یک باری را از دوش بشریت بردارند. حداقل کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که دغدغه‌های جناب مهندس درزمینهٔ مالی کم شود تا بهتر بتوانند به تحقیقات خود ادامه دهند؛ و ما در این امر بتوانیم سهیم باشیم.

جمله شکرگزاری که می‌گویند شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند که این جمله واقعاً مصداق دارد و در زندگی‌ام تجربه کرده‌ام چه در قسمت مالی و چه در قسمت سلامتی همه آن‌ها برگشته است. محبت هم باید عملی باشد و وظیفه‌دارم که به دیگران نیز آموزش دهم. کنگره را دوست داشتن و محبت نسبت به کنگره در حد زبان نباید باشد بلکه تمام این‌ها باید عملی باشد.

مسافرمحترم،  آقا امیر حسن:

 من فقط خواستم در خصوص تجربه‌ام در مورد گل‌ریزان بگویم این است که من الآن حدود 6 سال است که در مراسم گل‌ریزان شرکت می‌کنم همه هزینه‌هایی که در مراسم گل‌ریزان پرداخت کردند همه افراد به‌صورت خودکار آمدند و کسی آن‌ها را اجبار نکرده است و همه تلاش‌ها به خاطر این است که یک نفر بیاید در کنگره به رهایی برسد ما نباید در کنگره کاری کنیم که طرف به خاطر گل‌ریزان از کنگره برود و بایستی از حس درونی که داریم انتقال دهیم اگر بیشتر آب‌نمک زده شود این کار جواب نمی‌دهد و از آن‌طرف بام می‌افتیم.

مسافرمحترم، آقا کاظم:

به نظرم کسی که وارد لژیون سردار شد هم واژه محبت را درک کرده و هم شکرگزار است. ما باید همیشه طوری حرکت کنیم که دیگران از ما یاد بگیرند در لژیون‌ها هم اول کمک راهنماها خودشان جزء اعضاء لژیون مالی شوند ره‌جوها نیز خودشان یاد می‌گیرند و شرکت می‌کنند.

کمک راهنمای محترم، خانم افسانه:

در خصوص جشن شکرگزاری اولین جمله‌ای که می‌شود در مورد آن گفت این است که جشن برای خود من است از اینکه بتوانم از خواسته‌های معقول خود هم بگذرم درصورتی‌که می‌توانم به آن برسم پولم را درجایی دیگر خرج می‌کنم این همان پیام محبت یا همان وادی چهاردهم است این برایم یک جشن است چون توانستم تمام وادی‌ها را گذرانده‌ام و رسیده‌ام به وادی چهارده. حال برای اینکه به آن هدف درونی خود رسیده‌ام و به این مناسبت جشن شکرگزاری برگزار می‌کنم باید آن را انتقال داد به دیگران؛ یعنی همه‌اش باز به من برمی‌گردد که اول خودم به آن مرحله برسم و بتوانم آن کار را انجام دهم تا بتوانم محبت را به دیگران انتقال بدهم به نظرم کار خیلی سختی نیست و لازم به‌اجبار کردن کسی نیست هرکسی در حد خودش پیام را دریافت کند خودکار این کار را انجام خواهد داد. همان‌طوری که هرکدام از ما به‌اجبار اینجا ننشسته‌ایم. نوری که انشعاب پیدا کند به دیگران نیز می‌رسد و در ادامه افرادی که به این لژیون بپیوندند بیشتر و بیشتر خواهند شد بدون هیچ زور زدن و اجباری این راه خودش خودکار پیش می‌رود.

جناب آقای مجدیان، دیده‌بان محترم کنگره 60:

یک سری از صحبت‌هایی است که دیگر بین شما جایی ندارد و یکسری صحبت‌هایی که در لژیون‌ها و یا جلسات استاد می‌تواند بیان کند بین سفر اولی‌ها یا سفر دومی‌هایی که مشتاق‌اند صحبت‌های شمارا بشنوند شما می‌خواهید آنان را تشویق کنید که بیایند و جزء لژیون سردار شوند ولی بین خودتان این صحبت‌ها را می‌کنید دیگر ما از این صحبت‌ها نداریم من بخواهم از تجربه خودم بگویم که چطور آمدم عضو لژیون شدم که شمارا بخواهم تشویق کنم که بیایید عضو لژیون شوید، اگر در مورد دستور جلسه گل‌ریزان قرار است صحبت شود در بین لژیون خودتان (لژیون سردار) قاعدتاً در جهتی است که بتوانیم ما اعضای دیگر راهم به این مجموعه اضافه کنیم اگر بیانیم راجع به گل‌ریزان خصوصی صحبت کنیم و اگر راجع به انتقال محبت و یا به‌نوعی در مورد وادی چهاردهم بخواهیم صحبت کنیم به‌نوعی برای جذب منابع مالی در بین خودمان نیست. در مثال جای مناقشه نیست. من نمی‌خواهم این‌ها را شبیه کنم اما شما مثل فرماندهان جنگی هستید که قبل از عملیات دورهم جمع می‌شوند. این‌ها باهم جمع نمی‌شوند که از یکدیگر یاد بگیرند این‌ها باهم جمع می‌شوند که کارها را باهم مرور کنند چون هرکدامشان به‌اندازه کافی دوره‌دیده‌اند شما هم در این جهت به همین صورت هستید. شما هم قطعاً آن قرار را پشت سر گذاشتید آن پله‌ها را که برای دیگران قرار است توضیح بدهید برای دیگران است. شما می‌آیید در اینجا که برای آخرین لحظات برای کارهایی که قرار است در مراسم گل‌ریزان اتفاق بیافتد و انجام بشود فقط بیایید که باهم هماهنگ‌تر بشوید. یک انسان مصرف‌کننده همیشه به دنبال تفاوت است که کل سیستم را زیر سؤال ببرد و همه ما که برای درمان آمده بودیم دنبال همین تفاوت می‌گشتیم مثلاً برویم یک گا فی پیدا کنیم و بگوییم که این سیستم به درد نمی‌خورد فکر می‌کنم آخرین جلسه‌ای است تا هفته گل‌ریزان به‌نوعی می خوییم کارمان و ارتباطش را توضیح بدهیم نسبت به وادی چهاردهم. وادی چهاردهم می‌گوید که درواقع امتحانی است در برابر تمام وادی‌های گذشته. فرد زمانی به وادی چهاردهم می‌رسد که تمام سیزده وادی قبلی را یک دور گذرانده باشد حال قطعاً بعد از وادی چهاردهم باز این خودش پایانی برای سرآغازی دیگر خواهد بود. در مسئله مالی نیز همین‌طور است. ما می‌خواهیم محبت را انتقال دهیم. این محبت به‌نوعی به ما منتقل‌شده و حال می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم که چگونه به ما منتقل شد یک فردی ممکنه یک‌زمانی صد هزار تومان به کنگره کمک کرده من چه جوری از آن بهره‌برداری کردم؟ حالا این کاری که من امروز انجام می‌دهم چگونه منتقل می‌شود؟

یک راهنما دارد محبت را انتقال می‌دهد. یک مرزبان دارد یک محبت را انتقال می‌دهد. هر خدمتگزاری درجاهای مختلف حتی زمانی که خدمت‌هایی که نیز به پیمان بستن نیاز دارد این محبت را انتقال می‌دهد دارد با خداوند عهد می‌کند که صلاح من صلاح محبت است. من با نوک شمشیر نمی‌خواهم این کار را انجام دهم. من سرور یا آقای آن‌ها نیستم یا یک راهنما حتی می‌خواهد در لژیون تنبیه کند این تنبیه کردن نیز حتی به چاشنی محبت آغشته است. حال ما در مسئله مالی چگونه می‌خواهیم این کار را انجام دهیم؟ من یک کمک مالی می‌خواهم به کنگره کنم یک‌زمانی باید ببینم در خودم چه تغییری اتفاق خواهد افتاد؟ من به‌عنوان یک راهنما می‌خواهم تنبیه کنم چرا آقای مهندس کسی را به بدترین شکل ممکن تنبیه می‌کند طرف دست‌وپایش می‌لرزد ولی نظر است تنبیه آقای مهندس تمام شود بعد بغلش کند؟ چرا این اتفاق می‌افتد؟ چرا بیرون با یک نفر بحثمان می‌شود این احساس را نداریم؟ چه تفاوتی بین این دو تنبیه است؟ تنبیه آقای مهندس که ظاهراً شدیدتر است. عکس‌العمل فیزیکی بیشتری د من می‌گذارد به‌عنوان یک آدم تنبیه شونده. ولی چرا آن اتفاق می‌افتد؟ به خاطر اینکه آن احساسی که به من منتقل می‌کند احساس این نیست که خودشان را بزرگ کنند و من را کوچک کنند این در اثر اختلاف جایگاه را که به من دیکته کنند حال من بد شود و حال خودشان خوب شود این کار را انجام نمی‌دهند.

با بزرگ‌ترین تنبیه ایشان هدفشان یاددادن و آموزش است به همین دلیل آن احساس بد را به شما منتقل نمی‌کند. شما هم به‌عنوان راهنما همین کار را انجام می‌دهید. ممکن است که این اشتباه را انجام داده باشید بااحساسی غیرازاین کارتان را انجام داده باشید و تجربه کردید که ره جو نسبت به شما احساس بدی پیدا می‌کند ولی زمانی که برای یادگیری است حتی اگر بگویید سی دی بنویس، اگر هدفی غیرازاین یادگیری باشد اگر به خاطر اثبات خودتان باشد او حالش بد می‌شود.

در مسئله مالی هم دقیقاً همین اتفاق می‌افتد. من یک‌زمانی هست که کمک مالی می‌کنم برای اینکه فقط حال خودم خوب شود. به خاطر همنوعانم که خداوند به من بیشتر لطف کرده بنابراین من هم باید سفره‌ام بزرگ‌تر باشد به هرکدام از این نیت‌ها باشد یک‌زمانی من این کار را انجام می‌دهم حتی اگر به شکل مخفیانه باشد درست است که کنگره می‌گوید بگوئید که دیگران هم تشویق شوند ولی افرادی در قبل و یا همین‌الان هم هستند که کمک می‌کنند و می‌گویند نمی‌خواهیم اسمی از ما برده شود. یک‌زمانی است که من این کار را می‌کنم که اختلاف سطح را نشان بدهد من این کار را می‌کنم که فلان ایکس بفهمد که من با تو چقدر اختلاف دارم من چقدر آدم مقبولی هستم من چقدر آدم لا رژی هستم که دست‌باز دارم. با این کار هیچ‌وقت محبت انتقال یدانمی کند دقیقاً همان احساس بد انتقال پیدا می‌کند یعنی اگر کسی می‌خواهد جذب شود با این احساسی که من دارم قطعاً با این کار دفع می‌شود ما اگر احساس خودمان را نسبت به این مسئله درست کنیم قطعاً دیگران از این عمل ما یاد می‌گیرند و دنباله‌رو راه ما خواهند شد ولی ما فقط تکلیفمان با خودمان باید روشن شود. به‌اضافه اینکه در کنار این دستور جلسه من سه سال قبل از آخرین باری که جهت بازدید ساختمان شعبه سمنان آمده بودم آن موقع هنوز زمین هم برای شعبه خریداری‌نشده بود و از خدا خواستم که شعبه سمنان هم برای خودش یک زمین یا ساختمانی داشته باشد. خدا را شکر که امروز این اتفاق افتاد منتها مثل ماشینی است که هفتاد دور زمین چرخیده حالا یک دور دیگر که مانده حال یا بنزین تمام کرد یا اشکالی در اتومبیل به وجود آمده. حال یک جماعتی زحمت می‌کشند آن ا روشن می‌کنند یک متر جلو می‌رود دوباره خاموش می‌شود. حیف است واقعاً یعنی در این بورس قهرمانی که این‌قدر زحمت‌کشیده شد امروز ماهی به بیشتر از وسطش رسیده و هنوز به دمش نرسید. جناب مهندس تابه‌حال دو یا سه باری روزهای چهارشنبه در مورد شعبه سمنان صحبت کردند نگذارید آن مثال شوید که قدر جای خودشان را نمی‌دانند؛ و این امر سالها طول می‌کشد تا تغییر کند یک خورده مسئولیتتان سنگین است. یک مقداری تکان بخورید قطعاً تا سال جدید در ساختمان جدید خودتان هستید.

آقای رضا ربیعی، ایجنت محترم شعبه:

خیرمقدم عرض می‌کنم خدمت جناب آقای مجدیان و ورودشان به شعبه خودشان نمایندگی سمنان.

همان‌طوری که می‌دانید جناب آقای مجدیان یکی از پرکارترین دیده‌بانان هستند. هم در قسمت مرزبانی و هم جدیداً ساختمانی. در کم و کیف مالی شعبه هستند. خداوند انسان‌های بزرگ را امتحان‌های سخت‌تر می‌کند شاید اگر زمین ساختمان بود شاید این مثالی هم که آقای مجدیان فرمودند برای ما هم نبود. شما که توانستید کار را به این مرحله برسانید حتماً مثال‌زدنی هستید صد درصد مثال‌زدنی هستید. حال یا از نوع خوبش یا از نوع بدش. باید جزء مثال خوب شوید. این ممکن نمی‌شود مگر باهمت خودمان. کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من. وقتی می‌گویم خودمان یعنی باید این مطلب انتقال یابد باید هرماه عضو دید به لژیون اضافه شود وگرنه دوام زیادی نخواهیم داشت باید خون جدید به رگ‌های لژیون وارد شود. به قول جناب مهندس که فرمودند هر چه تعداد اعضاء لژیون مای بیشتر شود نگهبانان آن شعبه بیشتر خواهند شد. برای حفظ نمایندگی و برای حفظ کنگره 60. باید سعی کنیم این حال و انرژی که داریم به دیگران انتقال دهیم اگر نتوانیم یعنی برای درمان سیستم ایکس که احتیاج به ناقل‌های عصبی است که باید انتقال دهد. انتقال خیلی مهم است اگر تازه‌وارد نداشته باشیم و تازه‌وارد نداشته باشیم دیر یا زود از بین خواهیم رفت. چه طور می‌توانیم انتقال دهیم؟ فکر نکنیم ما خیلی انسان‌های بزرگی هستیم. خودمان را نگیریم. باید بدانیم که اگر من توانستم پول دهم از آن‌کسی که این امکان را به وجود آورده متشکر باشم. اگر این احساس باشد آن‌وقت همه‌چیز درست خواهد شد. ما تافته جدا بافته نیستیم. ما باید ممنون کسانی باشیم که این فرصت را به ما دادند که ما پول بدهیم و خدمت کنیم. ما مسئولیم و باید هم شرکت کنیم و هم دیگران را تشویق کنیم که بیایند کمک کنند.

با احترام گرد آورنده : همسفر ام البنین دبیر جلسه لژیون سردار 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: گزارش لژیون ها،

برچسب‌ها: لژیون مالی(سردار)،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 21 آبان 1398 11:24
با سلام خدا قوت به لزیون سردار. ان شالله خیر و برکت تو زندگیتان همیشه برقرار و اشکار بوده باشد و سپاس گروه وبلاک نویسان شعبه و خانم ام البنین عزیز که این جلسه را خوب گزارش نمودند.
مهدی فریدپور شنبه 18 آبان 1398 08:10
سلام وخداقوت به اعضای لژیون سردار انشااله وقطعا خیروبرکت این کار خیر بدرقه زندگیتان باشد.
تشکر از خانم ام البنین بابت گزارش کاملشان
علی عربی از نمایندگی سمنان جمعه 17 آبان 1398 22:29
سلام.
خداقوت به لژیون سردار
خداقوت به خانم ام البنین برای گزارش کامل که ارائه نمودند.
داودباقری جمعه 17 آبان 1398 21:31
سلام وخداقوت به به دوستان لژیون سردار،مخصوصاً دبیرلژیون بخاطرزحمتی که میکشند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic