a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی خصوصی سمنان
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی خصوصی سمنان
سه شنبه 21 آبان 1398 ساعت 19:34 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ سمنان | ( نظرات )
جلسه نهم از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره۶۰ نمایندگی سمنان به استادی مسافر علی  و نگهبانی مسافر محمدرضا و دبیری مسافر حجت با دستور جلسه:روش D.S.T و تجربه من از سم زدایی و سایر روش ها  روزسه شنبه مورخ 21 آبان ماه 98 و در حضور دیده بان محترم جناب آقای حکیمی ساعت 17 آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

 مسافر علی ضمن تشکر از نگهبان جلسه بیان کرد :به عقیده من هیچ مصرف‌کننده‌ای نمی‌تواند ادعا کند که جز کنگره در جای دیگری درمان شده باشد.

 من خودم به‌غیراز کنگره جهت ترک یا درمان نرفته‌ام اما خودم تجربه سقوط آزاد را بارها داشته‌ام، ولی هیچ‌وقت جرات اینکه به خواهم به مرکزی برای ترک بروم را نداشته‌ام.من چه قبل از دوران اعتیاد و چه بعد از مصرف یکسری موارد را می‌دانستم که وقتی مواد افیونی وارد بدن شود دیگر مواد شبه افیونی  در بدن تولید نمی‌شود و  فقط در همین حد می‌دانستم ولی نمی‌دانستم چه‌کاری را باید انجام داد تا بدنم مجدداً مواد شبه افیونی را تولید کند. من در زمان مصرف ترامادول استفاده می‌کردم یک هفته مصرف می‌کردم و یک هفته نه. زمانی رسید که مصرف من بسیار بالا رفت و مشکلات بسیاری برای من ایجاد شد .

تصمیم گرفتم سمنان به منزل برادرم بیایم تا در آنجا بتوانم ترک کنم. دو هفته تمام را به‌سختی گذراندم  تا اینکه از هفته سوم که کمی روبراه تر شدم. درواقع فقط عوارض آشکار از بین رفت ولی عوارض پنهان آن باقی‌مانده بود.سپس یکسری از قرص‌ها را مصرف می‌کردم و فکر می‌کردم از ترامادول عوارض کمتری دارد و همین باعث شد مجدداً حالم خراب شود و دوباره شروع به مصرف کنم چند ماه بعدازاین قضیه با کنگره آشنا شدم .من احساس می‌کنم سفر راحتی داشته و به‌آسانی به رهایی رسیده‌ام و  الآن نیز همچنان در حال آموزش هستم تا جهان‌بینی خودم را بالا ببرم .خیلی از بچه‌های دیگر نیز در کنگره به‌آسانی به درمان رسیده‌اند. ولی قدر رهایی خود را نمی‌دانند. من زمانی که مشاوره تازه واردین بودم افرادی مراجعه می‌کردند که حال بسیار خرابی داشتند و می‌روند ولی بعد از سه ماه بارنگ و روی باز برمی‌گردندما نباید فراموش کنیم که روز اول با چه وضعیتی وارد کنگره شدیم و باید ارزش و اهمیت این صندلی‌ها  و روش درمانی را بدانیم و مطمئن باشیم که اگر ما به این روش درمان نشویم هیچ راه دیگری برای درمان ما وجود ندارد.

 حال من در کنگره به‌عنوان یک فرد قدیمی محسوب نمی‌شوم اما در همین مدت کم دیده ام آن‌هایی را که ارزش این جایگاه را ندانستند و متأسفانه  چه در میانه سفر و چه در آخر سفر اینجا را رها کرده و دیگر نیامدند زیرا بیشتر از دو یا سه ماه نتوانستند دوام بیاورند و دوباره برگشتند. خب این برگشتن یک مقدار کار را سخت تر و مشکلتر از زمان مراجعه اول می کند بنابراین قدر این بار اول را باید دانست و راه را  پیدا کرد و ارزش این جایگاه را دانست. 

زمانیکه این مکان را به شما معرفی نمودند باید دانست که این به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده به نظر من این یک معجزه است و جزء معجزه چیز دیگری نمی تواند باشد.

خلاصه سخنان دیده بان محترم آقای حکیمی :

خداوند را شاکرم که  این توفیق حاصل شد تا امروز در خدمت شما باشم .خداقوت میگویم به همه خدمتگزاران شعبه سمنان و امیدوارم همه از خدمتی که این عزیزان انجام می دهند بهره لازم را ببرند.

خیلی وقت بود که می خواستم خدمت شما برسم و اگر امروز نمی آمدم مشخص نبود چه زمانی دیگر بتوانم بیایم. به چند جهت من امروز خدمت شما رسیده ام. یک موضوع ساختمان جدید شعبه اما موضوع بعد در مورد جشن گل ریزان بود که هفته دیگر انجام خواهد شد. چطور متوجه می شویم که ما کجا ایستاده ایم . دستور جلسه D.S.T بوجود آمده برای اینکه افراد تشخیص دهند . وقتی فردی وارد کنگره می شود همراه خود یکسری  کوله بار دارد. این کوله بار رانگه می دارد و روش D.S.T را انجام می دهد وسپس این دو را در کفه ترازو باید قرار دهند و می بایست تشخیص دهند که آیا این روش با روشهای دیگری که تجربه کرده اند تفاوت دارد یا نه . افرادی که زودتر این تفاوت را تشخیص می دهند زودتر به درمان میرسند در غیر اینصورت در کنگره حاضر هستند ولی یک روش ترک جدید را به تجربیات خود اضافه کرده اند. اگر این مثلث جسم که متد D.S.T  است و جهانبینی که آموزشها و روان ٬که خلق و خوی هم فرآیند این دو ضلع است درمان نشانی از خود ندهد این درمان محسوب نمی شود و فقط حضور در کنگره است٬ این را می بایست تشخیص داد. هر انسانی اگر به تغییر واکنش ایستایی نشان دهد و سخت بخواهد تغییر پیدا کند روزگار پوست آنها را می کند تا آنها را نرم کند. 

بعضی از انسانها ماهیت آب گونه دارند و خیلی سریع شکل می گیرند ولی بعضی دیگر از انسانها ماهیت آهن گونه دارند و میبایست حتما وارد کوره شوند تا گداخته شوند .حتما می بایست چکش بخورند تا فرم بگیرند.به اعتقاد من هر شخصی که وارد کنگره می شود دارای ضمیری است که واکنشی به تغییر ندارد .یعنی آماده است تا تبدیل بشود.اگر می خواهیم جای خود را پیدا کنیم ، شما در نظر بگیرید که در جهان خاکی ما بیش از 250 ملیون نفر مصرف کننده حرفه ای وجود دارد که ما نیز زمانی جزوی از آنها بوده ایم.حال نیرویی می آید و می گوید من می خواهم روشی بیاورم تا مصرف کننده ها رها شوند.حال آنهایی که خواهان درمان هستند واز  آن تعداد 250ملیون نفر شما را انتخاب کندْچه شانسی بهتر از این یا چه قرعه ای بال تر از این که به نام ما افتاده است.حال چه این را قبول داشته یا نداشته باشیم و به تک تک ما نیز اجازه خروج داده شده است و حال ما می بایست با تلاش و کوشش از جهان مواد مخدر خارج شده و به درمان قطعی برسیم. اگر این موضوع را حس کنیم که در جایی هستیم که برای خودمان است و در آنجا نقشی را نیز بر عهده داریم و مهمتر اینکه می توانیم نقشی را داشته باشیم برای دیگرانی که وارد می شوند.همانطور که افرادی در به درمان رسیدن من نقشی داشته اند من نیز نقشی داشته باشم برای کسانی که در آینده وارد کنگره می شوند.آقای مهندشس اعتقاد دارند که بالا ترین توانایی ها مختص مصرف کنندگان می باشند.اساس نامه کنگره۶۰ کاملا مشخص شده می باشد.ما هیچ دریافتی از بیرون نداشته و نخواهیم داشت و این کار ممنوع می باشد.زیرا به توانایی های خودمان ایمان داریم.پس اگر اعتقاد داریم که در کنگره به ما کمک شده ما نیز باید طوری  کمک کنیم که این ساختمان هرچه زودتر ساخته شود.زمانی که جناب آقای مهندس حساب زمین را افتتاح کردند ٬نفر اول خودشان از حساب شخصی خودشان در آن پول واریز کردندو هر شخصی می تواند به اندازه توانایی خود قدمی را برای آن بر دارد.وقتی جناب مهندس راه درمان را به ما نشان دادند و راه درست زندگی کردن را٬راه دیگری را نیز به ما نشان دادند که در صور پنهان خود بتوانیم منبع خیری را ایجاد کنیم.هفته گلریزان برای هیچ فردی اجبار نیست واین  انجام کاراست که اهمیت دارد.به همین دلیل است که مهندس می فرمایند هرکس هرچه در توانش است کمک کند حتی به اندازه یک عدد آجر.در دعای کنگره گفته می شود که ما همه در پی آن روان شده ایم.یعنی همه ما باید دستمان در دست یکدیگر باشد و به همدیگر احترام گزاشته و کمک کنیم.ساختار کنگره به شکلی است که اگر انسان بالا ترین اشتباه را یعنی مصرف مواد مخدر را  انجام داده باشد وقتی وارد کنگره شد ما دیگر به او معتاد نمی گوییم بلکه به اوشخصیت داده و مسافر می گوییم.در کنگره هرکسی که اشتباه کرد شخصیت او را خرد نمی کنیم.هر انسانی که اشتباه کرد ما بر روی آن فکری که باعث اشتباه شده است را پیدا می کنیم.به امید خدا به زودی بقیه کارهای ساختمان را انجام داده واز تلاشی که برای خداوند انجام می دهیم مزد آن را دریافت کنیم.

مرزبان کشیک:مسافر علی

خدمتگزاران جلسه:

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر تارا سه شنبه 21 آبان 1398 23:28
سلام
خدا قوت خدمت تمام دوستان
خدا قوت خدمت گروه سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic