a وبلاگ نمایندگی سمنان - پنجمین جلسه لژیون سردار نمایندگی سمنان مورخ 98/08/23
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
پنجمین جلسه لژیون سردار نمایندگی سمنان مورخ 98/08/23
چهارشنبه 6 آذر 1398 ساعت 23:15 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ سمنان | ( نظرات )

جلسه پنجم از سری جلسات لژیون سردار کنگره 60 نمایندگی سمنان با دستور جلسه ((جشن گل‌ریزان)با استادی هم‌سفر ام‌البنین و نگهبانی موقت کمک راهنمای محترم آقا محمدجواد و دبیری موقت کمک راهنمای محترم همسفرخانم محبوبه در روز پنج‌شنبه مورخ 98/08/23 رأس ساعت 15:00 آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان. ام‌البنین هستم یک هم‌سفر. من هم خدا رو شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم تا بتوانم آموزش کسب کنم.

موضوع دستور جلسه این هفته مراسم گل‌ریزان هست. همه ما می‌دانیم و کاملاً به این امر واقف هستیم که مراسم گل‌ریزان هزینه‌هایش در چه زمینه‌هایی صرف می‌شود و اینکه این نیاز به توضیح در لژیون مالی نداریم. چون کاملاً می‌دانیم.

خودم در قبل از کنگره دوست داشتم بهترین حرکت و بهترین تفکر و بهترین آموزش در زندگی خود را داشته باشم تا بتوانم سره را از ناسره تشخیص بدهم این‌قدر که بتوانم خودم را از گمراهی نجات دهم چون‌که آموزش کم بود و کاملاً می‌دانستم این آموزش اندک است. توی ذهنم جزء آمال و آرزوهایم بود. خداوند کنگره را در مسیر زندگی‌ام قرارداد.

خدا را شکر که خداوند این آموزش‌ها را به چه نحوی در مسیر زندگی ما قرارداد و داریم اینجا خیلی خوب آن آموزش‌ها را کسب می‌کنیم؛ و اینکه از خداوند بابت این محبت خیلی تشکر می‌کنم.

 همانطوریکه می‌دانیم آقای مهندس مراسم گل‌ریزان را از مراسم زورخانه‌ها الگوبرداری نمودند چون مراسم خوب و جوان مردانه‌ای بود چون از آن پول برای افراد نیازمند هزینه می‌شد و کمک می‌کردند یا درراه بیماران صعب‌العلاج هزینه می‌کردند. ما می‌دانیم که در طبیعت بعد از گل‌ریزان هر درخت و گیاهی میوه به بار می‌نشیند. ما هم درکنگره این گل‌ریزانی که انجام می‌دهیم میوه‌هایش این است که ساختاری که مال کنگره است حال ساختمان هست یا علم هست و یا هر چیزی که جناب مهندس در این راه جزء اهداف کنگره است و دارند، در آن زمینه هزینه می‌شود و شکی نیست حتی ذره‌ای ازاین پول‌ها به هدر نمی‌رود و به بطالت خرج نمی‌شود چون کارها همه کارشناسانه است و روی آن تفکر شده. جناب مهندس در سخنان روز چهارشنبه فرمودند برای بخشیدن و بخشنده بودن، دل‌بزرگی می‌خواهد و از آقای هنری گیتس کارآفرین و مدیرعامل و مؤسس شرکت مایکروسافت نام بردند اینکه ایشان آمدند تمام اموال خویش را درراه خیریه بخشیدند و یک مقداری برای فرزند خود کنار گذاشتند.

من خودم فکر می‌کنم جناب مهندس یکی از اهدافشان این است که یک‌جوری همه افراد بخشنده شوند و دلشان با تمام وجود برای همنوعشان بتپد و به نظر من لژیون سردار در ادامه این نوید را دارد و تفکر همه افراد به آن مرحله می‌رسد.

ماهم قرار است در جشن گل‌ریزان بیانیم به بهترین نحو حرکت کنیم. بتوانیم کاری کنیم که این جلسه باشکوه را با شور و شوق فراوان‌تری برگزار کنیم چون طبق سنوات گذشته مراسم‌هایی که داشتیم هرسال بهتر از سال قبل دارد می‌شود و این نشان می‌دهد که بار آموزشی در حال بالا رفتن است و اینکه افراد باجان و دل و بدون هیچ هراسی پول پرداخت می‌کنند و نتیجه‌اش این است که در همان لحظه شادی و شعفی که هر یک از افراد ازاین عمل خود به دست می‌آورند به همدیگر سرایت پیدا می‌کند و همه این انرژی‌ها را از یکدیگر دریافت می‌کنند و برای همین این مراسم برایمان لذت‌بخش و خوب است.

قرار شد افراد از دستگاه کارت‌خوان استفاده نمایند و از دریافت مسکوکات طلا خودداری می‌شود.

امیدوارم که بتوانیم این جشن را هدفمندتر جلو ببریم. باید کاری کنیم که یک تصویر و خاطره‌ای برای سال‌های آینده که اگر هر یک از ما نبودیم اثری زیبا و خوب از خودمان به یادگاری بگذاریم تا آیندگان از آن استفاده نمایند چون این تصاویر و این مراسم‌ها و مطالب در آرشیوها ضبط خواهد شد و آیندگانمان هم می‌توانند از آن استفاده نمایند.

از همه عزیزان که مشارکت می‌فرمایند لطف بفرمایند درخصوص باشکوه‌تر شدن جشن نظر و یا پیشنهادی که دارند حتماً در مشارکت‌هایشان ایراد بفرمایند تا استفاده نماییم.

مشارکت اعضاء محترم :

همسفر محترم، خانم راضیه جندقیان:

سلام دوستان راضیه هستم یک همسفر. خیلی خوشحال هستم که در این جمع حضور دارم و جشن گل‌ریزان امسال به بهترین نحو دارد برگزار می‌شود و چون در حال ساختن ساختمان جهت شعبه هستیم نیاز مبرم به حمایت اعضاء شعبه داریم. همانطوریکه که می‌دانیم حس حمایت به انسان یک قدرت و حس خیلی خوبی می‌دهد و به قول جناب مهندس این حس حمایت گرایانه ایشان باعث شده که قدرت و توانایی فوق‌العاده و خوبی داشته باشیم. امیدوارم که خودم هم بتوانم یک خدمتگزار و یک حمایتگر خیلی خوبی باشم و این آرامش و آسایشی که الآن در زندگی خودم دارم به یک‌شکلی آیندگان هم این حال خوب و خوش را تجربه نمایند. خیلی خوشحال هستم و از راهنمای عزیزم و مسافر عزیزم ممنون هستم که این فرصت را به من دادند نا عضو این لژیون مالی شوم و از زمانی که من آمدم عضو لژیون مالی شدم تفاوت زیادی رادارم در زندگی خودم می‌بینم. خدا را شکر می‌کنم و از جناب مهندس ممنونم و برای همه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم جشن خیلی خوبی را در کنار هم داشته باشیم.

مسافر محترم، آقا احسان شهابی:

امروز آخرین جلسه لژیون سردار قبل از مراسم گل‌ریزان است و در این جلسه باید فکرهایمان را روی‌هم بگذاریم تا بتوانیم هفته گل‌ریزان پربارتری داشته باشیم حال من در سال قبل در مراسم گل‌ریزان جزء اعضاء لژیون سردار نبودم اما لژیون خوبی بود که من توانستم به جمع لژیون سردار اضافه شوم و عزیزانی که در سال‌های قبل جزء لژیون سردار بودند تجربیاتشان را در اختیار ما قرار دهند و اینکه من احسان بدانم چه طوری بتوانم افرادی که در اطراف من هستند چه طور با شعاعم روی آن‌ها تأثیر بگذارم و با چه کلمات و انرژی بتوانم هدفمندتر بروم جهت راهنمایی‌هایشان. درصورتی‌که خودم می‌دانم اینجایی که آمدم جای بدی نیست و درواقع چه طور می‌توانم به دیگران کمک کنم که از پس موانع و اهریمن بربیایند و بتوانند بیایند و اینجا را نیز امتحان نمایند؟ مسلماً برسند آن‌ها هم نقطه تفکرشان روشن می‌شود. من خودم اوایل که آمدم با شک و تردید بود اما اینکه اول گفتم این مبلغ زیاد است و بعد او مدم یواش‌یواش، اما وقتی اتفاق افتاد دیگر من خودم نقطه تفکرم روشن شد و می‌دانم که اینجا چقدر خوب است حال من چه جوری می‌توانیم هدفمندتر باشد من یک‌چیزی که یادم است وقتی آمدم در لژیون سردار سؤال آقا رضا بود که می‌گفت اگر همین الآن انجام بدهی خوب است و این خیلی روی من تأثیر گذاشت.

من در آن زمان هفته گل‌ریزان دو میلیون کمک کرده بودم اما در ذهنم بود که خودم هم در لژیون سردار بیایم و توسط آقا رضا به‌عنوان مهمان دعوت به شرکت در جلسه شدیم. در آن جلسه آقا رضا فرمودند اگر همین الآن این کار را انجام دادی می‌توانی بیایی و اگر به بعد موکول کنید نمی‌توانید بیایید و همین‌طور هم شد و این اتفاق افتاد واقعاً ما با یک عده صحبت می‌کنیم راغب می‌شوند که بیایند مثلاً در دلش دودوتاچهارتا می‌کند که بیاید اما آخرین کاری که اهریمن می‌کند این است که می‌گوید یک هفته صبر کن و این‌یک هفته کار را خراب می‌کند یعنی احساس می‌کنم که زشت است که از یک فنی استفاده کنیم که خودمان هم می‌دانیم زشت است و قرار نیست کسی را گول بزنیم یعنی اینکه بگوییم لژیون سردار هر وقت که پشیمان شد پولش برمی‌گردد مشکلی نیست ولی آن نیروهای بازدارنده است که گاهی مانع این کار می‌شود اگر من الآن کمک راهنما شدم، کمک و ظرفیت لژیون سردار بود. اگر الآن هستم و واقعاً ممنونم از آن جمعی که من را دعوت کردند تا بیایم. ما حال در جشن گل‌ریزان باید چه‌کار کنیم؟

یک خوبی‌ای که جشن گل‌ریزان امسال دارد این است که امسال ساختمان راداریم و ساختمانی که نصف کارش آمده بالا و واقعاً می‌گویند اگر کمک کنید به چشم می‌آید واقعاً هم همین‌طور است و دیده می‌شود اگر بتوانیم عکسی ازاین ساختمان نیمه سازه بگیریم و در اینجا برنوشته کرد و گذاشت یا اینکه بیشتر برای بچه‌ها شرح دهیم که چه برکتی است این ساختمان برای اینکه بدانند یک هزارتومانی پول بدهند چقدر کارساز است و جهت پیشبرد ساختمان مؤثر است و در این زمینه من احساس می‌کنم شاید با این کار کمک کند به افرادی که در لژیون سردار نیستند و یک عده‌ای هستند که من می‌دانم این آقا می‌تواند 6 تومان را بدهد یعنی آقای مجدیان در جلسه قبل فرمودند که یک هزار پانصد تومان که حرفش خیلی درست بود و بعضی‌ها می‌توانیم که از ایشان بخواهیم که بیایند لژیون سردار و با یک تومان و دو تومان کنار نکش و بیا قشنگ 6 تومان را بده و آن حال خوب را در این جمع تجربه کن و اتفاقاتی که در ادامه می‌افتد.

یک قسمت دیگر هم‌جهت تزئینات این مکان اقدامات جدی باید صورت گیرد تا هفته گل‌ریزان متفاوت‌تر باشد حال اگر ایده و نظری باشد خیلی خوب است؛ و اگر بتوانیم یک گزارش و عکسی از اقدامات اولیه تابه‌حال ساختمان را چاپ کنیم خیلی خوب می‌شود و اعضاء می‌دانند که پول واقعاً دارد یکجایی استفاده می‌شود و الآن در ساختمان اجاره‌ای هستیم اما در ادامه می‌توانیم در ساختمان خودمان باشیم.

آقای رضا ربیعی، ایجنت محترم شعبه سمنان:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر. خیلی ممنونم از اینکه به من هم وقت دادید تا مشارکت کنم. یکجایی پارسال بود شنیدم که فتح قله خیلی مهم نیست اما نشانه‌هایی که از خود گذاشتن خیلی مهم‌تر است. پیامبر اسلام 1400 سال است که از زمان دوره پیغمبرشان می‌گذرد و ماندگارتر شدند درصورتی‌که می‌توانستند از یادها بروند.

 یکی از خصوصیات ایشان این بود که در طول عمرشان کل دارائی‌هایشان را بخشیدند و این خیلی مسئله مهمی است. سه بار در طول عمرشان کل دارائی‌شان را بخشیدند و به صفر رسیدند و دوباره جایگزین شد. خیلی وقت‌ها آدم فکر می‌کند که این پولی که دارد می‌رود جایگزین نمی‌شود درصورتی‌که خیلی زودتر و خیلی راحت‌تر بدون اینکه فکرش را آدم بکند جایگزین می‌شود. یک مطلبی که یکی از آقایان جلسه قبل گفتند که یک نفر به ایشان گفت چه طور می‌شود که داری می‌بخشی بلافاصله جایگزین می‌شود. مگر همچنین مسئله‌ای می‌شود؟

یک آقایی یک مثالی از بچه‌ای آمده زده من جواب نداشتم برایش بدهم مثال بچه را زده و من هم قانع شدم گفته که یک کارخانه‌ای که به دست بشر ساخته می‌شود و دارد دستمال‌کاغذی تولید می‌کند شما وقتی یک دستمال‌کاغذی را می‌کشید یکی دیگر بلافاصله جایش می‌آید او می‌تواند این کار را بکند خداوند با این عظمت نمی‌تواند این کار را با ما بکند؟

یعنی یک آدم معمولی می‌تواند این کار را بکند آن‌وقت خدای به این بزرگی نمی‌تواند این کار را بکند؟

پس این گذشته خیلی خوب است و امیدواریم که ما هم بتوانیم در این جشن سهیم باشیم. طبق سخنان آقا احسان یکی از اهداف ما این است که عضو جدید جذب کنیم سال‌های قبل لژیون سردار را داشتیم و امسال صد در صد وضعیت ما بهتر از سال قبل می‌شود چون اعضاء لژیون بیشتری داریم و هرکدام از ما یک کاری می‌کنند تا این کار انجام شود چون دست بیشتری در این کار است حتماً نتیجه بهتری هم می‌دهد. به نظرم ما باید چند کار را باهم انجام دهیم. باید فضا را متفاوت کنیم و برای جشن گل‌ریزان حتماً سالن را تزئین کنیم و گل و شیرینی تهیه کنیم و این مسئولیت با خواست است. همه ما در لژیون سردار باید یک کاری را انجام دهم و هر ساختاری برای اینکه پابرجا بماند باید یکی حفظ و بقا و دیگری رشد و توسعه را داشته باشد در غیر این صورت از بین خواهد رفت. باید این رکن‌ها حفظ شود. باید جهت جلسه، استاد و نگهبان و دبیر لژیون سردار انتخاب شوند؛ و یکسری جهت تزئین سالن و مراسم باید انتخاب شوند. برای جذب اعضاء جدید هم خودمان باید عملاً در این راه حرکت داشته باشیم و هم اینکه لساناً باید مشارکت کنیم. لساناً یا حالت گفتاری بهترین حالتش این نیست که کسی را نصیحت‌کنیم از اینکه اگر در لژیون شرکت کنید حالت خوب می‌شود و غیره. نه این‌طور نیست. باید از قوه خودم استفاده کنم. خودم باید مشارکت داشته باشم، اینکه شرکت نمودن در لژیون باعث شد که خدا هم من را کمک کرد که کمک راهنمایی قبول شدم. نتیجه را اگر بگوییم بهتر است. مشارکت به معنی واقعی یعنی نتیجه کارهایم را در اختیار دیگران قرار دهم و این بهترین امربه‌معروف و نهی از منکر است و بهترین حالت است.

کلام آخرم این است که حتماً حضور پررنگ داشته باشیم و این باعث اضافه شدن نفرات جدید خواهد شد و این‌یک حس ملموسی است.

خانم سمانه جمالی، اسیستنت محترم شعبه سمنان:

در رابطه با این جشن یک اتفاقاتی که برایمان افتاد و همه ما کاملاً آن را حس کردیم این بود که به قول جناب آقای زر کش تا زمانی که خودم جزء لژیون سردار نشدم نمی‌توانستم حتی به کمک راهنمایان بگویم که بیایند و جزء لژیون سردار شوند چون آقای زر کش از یک اصطلاحی استفاده نمودند و فرمودند واقعاً هم همین است تا زمانی که خودم تجربه نکردم نمی‌توانم تجربه خودم را به دیگران انتقال دهم. جناب مهندس روز سه‌شنبه در جلسه اسیستنت ها فرمودند: باید به شاگردان یاد داد که کنگره رایگان نیست. چون اگر در ابتدای ورود به کنگره اعضاء به آن‌ها بگوییم هزینه درمانتان بیست میلیون می‌شود همان ابتدا بیایند و بیست میلیون را بدهند؛ اما ما به آن‌ها می‌گوییم کنگره درمان اعتیاد رایگان است به خاطر همین تا در جشن گل‌ریزان می‌گوییم که بیایند شرکت داشته باشند. می‌گویند اگر کنگره رایگان است پس چرا پول بدهم این فکر می‌کنم برمی‌گردد به راهنمایان که خیلی چیزها را باید به ره جویان خود تفهیم کنند و تا زمانی که یاد نگیرند نمی‌توانند بیایند وجه را پرداخت نمایند. امروز باید همه اعضاء شرکت می‌نمودند چون به نظرات همه عزیزان نیاز داشتیم اما متأسفانه تعداد خیلی کمی شرکت نمودند. همه ما که در لژیون سردار شرکت نمودیم و مبالغی را پرداخت نمودیم شاید ده‌ها برابر آن تابه‌حال به زندگی ما برگشت داده شد. اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید نه برنگشته چون اگر مادی برنگشته، معنوی حتماً برگشته. این تجربیات را باید در اختیار همه اعضاء قرار دهیم باید طبق صحبت‌هایی که آقای زر کش روز چهارشنبه داشتند این‌که ما روز جشن گل‌ریزان را باید مثل عید لباس نو بپوشیم و در مراسم شرکت کنیم، باید یک فرقی کند و حس و حالی جدید داشته باشد و این حس نو داشتن باعث انگیزه در بچه‌ها خواهد شد. امسال هیچ تنخواهی جهت مراسم گل‌ریزان تدارک دیده نشده و باید خودمان این هزینه‌ها را جمع‌آوری کنیم. خدا را شکر امسال لژیون سردار در بخش هم‌سفران 8 نفر شدند.

کمک راهنمای محترم، آقا محمدجواد، نگهبان جلسه:

من خودم در مورد این‌یک هفته که باقیمانده خواستم بگویم که هر کاری از دست ما برمی‌آید انجام می‌دهیم افرادی که فیلا درکنگره بودند و الآن به هر دلیل نیستند در بیرون که آن‌ها رادیدم درخصوص جشن گل‌ریزان پیام دادم که گفتند حتماً خواهیم آمد و در جشن گل‌ریزان شرکت خواهیم نمود.

استاد حرف خوبی زدند اینکه جناب مهندس می‌خواهند کاری کنند که همه ما بخشنده تربیت شویم و از حال خوش خودم گفتم و اینکه چقدر در رهایی من تأثیر داشت و باعث ماندن من درکنگره شد و اگر برایم خوب نبود که سال بعد همسفر خود را در این لژیون نمی‌آوردم.

به قول آقا کاظم ما نیامدیم که هدایایی به ما بدهند ما به خاطر دل خودمان در لژیون شرکت نمودیم اما ما می‌توانیم هدایایی که برای ما در نظر گرفته شد پول آن را خودمان پرداخت کنیم.

مسافر محترم، آقا کاظم:

ما بچه‌های لژیون سردار نه برای گل آ مدیم و نه برای شیرینی و نیاز به تشویق آن‌چنانی هم نداریم که دست گل به ما بدهند ما از خاطرات خوشی که از کنگره‌داریم و آموزش‌های خوبی که گرفتیم همه این‌ها را کنگره به ما داده. من برای این چیزهایی که درکنگره به دست آوردم اصلاً نیاز نیست که حالا در لژیون سردار شرکت کردم و یک مبلغی را پرداخت کردم بیایم حتماً تشویق کنند. ما جز وظیفه کاری را انجام ندادیم و از آقای مهندس هم ممنونیم. 

با احترام گرد آورنده : همسفر ام البنین 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: اخبار داخلی کنگره 60 ...،

برچسب‌ها: لژیون سردار،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات