a وبلاگ نمایندگی سمنان - مراسم گلریزان روز دوشنبه مورخ 25 آذر 98 در نمایندگی آکادمی
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
مراسم گلریزان روز دوشنبه مورخ 25 آذر 98 در نمایندگی آکادمی
چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 02:39 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ سمنان | ( نظرات )

فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیمدر مراسم گلریزان روز دوشنبه مورخ 25 آذر 98 در نمایندگی آکادمی مبلغ ۸/۳۶۰/۴۰۰/۰۰۰ ریال جمع آوری شد

در مراسم جشن گلریزان روز دوشنبه مورخ 25 آذر 98 مهندس دژاکام درجمع اعضای کنگره ۶۰ مطالبی  را ارائه نمودند که توجه شما را به خواندن این مطالب جلب میکنیم:
همان طور که دبیر اشاره کرد؛ هر صندلی در طی ۱۱ ماه شانزده میلیون و هشتصد هزار تومان هزینه دارد. اگر بخواهیم افردای که سرپا می ایستند را هم بیاوریم روی صندلی ها شاید به رقم ۲۴ یا ۲۵ میلیون برسد. ممکن است بگویید این رقم خیلی زیاد است، اما من پارسال هم گفتم که حدود ۱۴ روز در بیمارستان بستری شدم و حدود ۳۶ میلیون هزینه ی من در بیمارستان شد، بنابراین در ۱۱ماه، این رقم بالایی نیست. این رقم ها را هم من اعلام نمیکنم. در گذشته افرادی آمدند و خدمت کردند و این صندلی ها را خریدند تا دیگران به درمان برسند، حال انها به امروزی ها کمک میکنند تا به درمان برسند. و من مطمئنم که امروزی ها هم به آیندگانی که می آیند کمک میکنند. دقیقا این جمله زیبای فارسی که دیگران کاشتند و ما خوردیم و ما میکاریم که دیگران بخورند، در کنگره کاملا در حال اجراست. در حال حاضر هم کنگره از وضعیت مناسبی برخوردار است. درتمام شهرها در حال تاسیس نمایندگی هستیم که ساختمان ها برای خودمان است. ما چندین ساختمان در تهران داریم؛ در بقیه شهرها هم همینطور. در گذشته فقط همین مکان را داشتیم و مشکلی (از بخش خصوصی) پیش آمد که در نتیجه مدت ۵۴ روز اینجا پلمپ شد. در این مدت ما در خیابان ها و پیاده رو ها می نشستیم و افراد را ملاقات میکردیم. در آنجا بود که گفتیم ما باید مکانی برای خودمان داشته باشیم. بیماری اعتیاد ۱تا ۱.۵ درصد افراد را به بی خانمانها تبدیل میکند، البته آنها هم فقیر نیستند، اگر دقت کنیم هر کدام آنها یا کاسب بودند یا تحصیلکرده، استاد و... که در نهایت به اینجا کشیده شدند. جوامع معتادین یک جامعه ی فقیر نیست؛ آن یک درصد هم زمانی جزء افراد مقبول جامعه بودند و من اعتقاد دارم که بیشترین پول شاید در دست همین جامعه است. از علم، هنر، مقام و مسئولیت های مختلف غنی هستند. یک جامعه بسیار غنی، مستحکم و کارآمدی هستند و باید از این پتانسیل استفاده شود. از خودشان برای خودشان. آنجا بود که تصمیم گرفتیم دیگر در پیاده رو ننشینیم و مثل دیگرانی نباشیم که در پارک ها و بیغوله ها جمع میشوند. الان هر کدام ما سقفی بالای سر داریم، زن ها، خواهر ها و بچه هایمان در این مکان می آیند و میروند و با ما هم زیستی دارند. حیف است که جامعه ای با این پتانسیل قوی و قدرتمند، نتواند حریف خودش بشود. به من پیشنهاد داده بودند که اسامی اعضای کنگره را بدهیم تا به آنها مسکن مهر بدهند، من قبول نکردم و گفتم کاملا مخالفم، مسکن مهر برای انسانهای بی بضاعت است نه افراد کنگره۶۰.


بهزیستی گفت بُن میدهیم، باز هم گفتم ما به بن احتیاجی نداریم، همه اعضای کنگره۶۰ شاغل هستند و کسی بی کار نیست مگر به ندرت. پس این جامعه ای بسیار قوی است و خوشبختانه روشی که در کنگره ۶۰ پیدا شد، توانست به درمان قطعی اعتیاد نائل شود. در حقیقت چاهی که در کنگره۶۰ کنده شد، به آب رسید درحالیکه خیلی ها چاه کندند و به آب نرسیدند و سالهاست در حال کندن هستند. ممکن است ترک اعتیاد کنند اما به درمان و تعادل نمیرسند. شاید باورتان نشود که دنیا اعتقادی به درمان اعتیاد ندارد، بعضی گروهها که میگویند اعتیاد یک بیماری مرموز و پیش رونده است، بعد از ۲۵ سال ترک اعتیاد هنوز هم ممکن است به سمت مواد بروند و دست به خودکشی بزنند. ما توانستیم در پرتو روش DST و جهان‌بینی، به تعادل اولیه بازگردیم و مهمترین نشانه و دلیل آن این است که کنگره۶۰ امروز روی پای خودش ایستاده و از نظر مالی به هیچ کس نیاز ندارد و ان جی اویی بسیار موفق است و از نظر مالی روی پای خودش ایستاده است. ما ۲۲سال است که داریم کار میکنیم در ظرف این ۲۲سال نشده که به ما بگویند که چک شما کمبود دارد. یک روز نشد که ما چک برای پنج روز بعد یا دو ماه بعد بدهیم، یک روز نشد که ما جنس قسطی بخریم، همه چیز بصورت نقدی خریداری میشود و همه ی حساب های کنگره۶۰ روشن است و تمام اموال کنگره۶۰ به نام کنگره۶۰ است، ما در هرجا زمین یا ملکی خریدیم، در سند به نام جمعیت احیای انسانی کنگره۶۰ ثبت شده است. هیچ چیز نه به نام من است و نه دیگر اعضا. اگر ما چه زنده باشیم و چه نباشیم این به خانواده ی ما نمیرسد، درست مثل اموال وقفی میماند. حتی اگر کنگره۶۰ جمع بشود، که جمع نخواهد شد (چون آغازی نموده است که پایانش در اختیار ما نیست...) باز هم هیچ یک از اموال کنگره۶۰ برای هیچ کدام از اعضا نیست. ما با کمک هم و کمک اعضایی که این صندلی ها را شارژ کردند، ساختمان ها را شارژ کردند، با کمک آنهایی که آجرها و تیراهن های ساختمان ها را شارژ کردند، توانستیم به درمان برسیم. واقعا رسیدن یک فرد به درمان مسئله ای بسیار بزرگ است که نمیتوانید آنرا درک کنید. هر انسان مثل یک کهکشان است و مثل یک سیاهچاله است، که مملو از مشکلات متعدد است. انسان به وسعت یک کهکشان است و هنگامی که یک فرد به درمان میرسد انگار تمام انسانها به درمان رسیدند و این کلام خداوند است. فرد که به درمان میرسد خانواده ی او و طایفه او به درمان میرسند، هر کدام از مصرف کنندگان میتوانند یک طایفه یا شهر را بهم بریزند ولی هزاران نفر در کنگره دور هم جمع میشوند و بهترین وجه ممکن زندگی میکنند.

یک نفر از افرادی که مصرف کننده هستند می‌توانند یک طایفه و شهر را بهم بریزند ولی هزاران هزار نفر در کنگره کنار هم جمع می‌شوند و به بهترین وجه ممکن زندگی می‌کنند. روز های جمعه در پارک طالقانی بیش از دو سه هزار نفر از طرف کنگره می‌آیند. در این پانزه-شانزده سال حتی پانزده مورد دعوا هم صورت نگرفته است. اما اگر به پارک شهر بروید میبینید که از صبح تا شب ده مورد دعوا اتفاق می‌افتد یا پارک جمشیدیه و یا جاهای دیگر... زیرا افراد در کنگره به  تعادل و درمان رسیده‌اند و این مطلبی است که بسیار ارزشمند است. و به عقیده من، من هرچه به کنگره بدهم هنوز هم به کنگره بدهکارم، لیکن شما که جای خود دارید. زیرا کنگره 60 به ما سلامتی و تعادل داد.
کنگره 60 همیشه گفته حساب من با همه شما صفر است و هیچکدام از شما به کنگره60 بدهکار نیستید و هیچ حسابی ندارید و کنگره 60 چنین صحبتی می‌کند.که از کسی چیزی نمی‌خواهد. اگر خودشان خواستند و داوطلب بودند این کار را انجام می‌دهند. الان کسی باورش نمی‌شود. هستند مکانهایی که افراد جمع می‌شنود و گلریزان می‌کنند و یکی می‌گوید صد میلیون و دیگری می‌گوید پانصد ملیون و بعد فردای آن روز هیچکدامشان هیچی نمی‌دهند و همه می‌گویند ما اینگونه گفتیم که دیگران بدهند و آن شب صد میلیارد ثبت می‌کنند و روز بعد صد ملیون هم نمی‌دهند. ولی در کنگره اینگونه نیست.
افراد فهمیده‌اند که چه  می‌کنند و چه نمی‌کنند. اکنون کنگره در رباط کریم زمین و ساختمان دارد، دفتر مرکزی از خودمان ساختمان داریم، در ملایری پور از خود ساختمان داریم، در هیدج از خود ساختمان داریم(چهار هزار متر)، در هیدج پنج هزار متر زمین خریدیم ، در مشهد شعبه و زمین خریدیم و ساختمان ساختیم، در اصفهان چندین زمین خریدیم و چندید ساختمان ساختیم، در سمنان زمین خریدیم و ساختمان درست کردیم، در کرج زمین خریدیم و ساختمان درست کردیم و در خیلی مکان‌های دیگر که عکس‌های آن در اینستاگرام موجود است.


کنگره مرتب در حال ساخت و ساز است برای آیندگان و فرزندان و نوه‌هایمان، برای عروس‌ها و دامادهایمان، برای دخترانمان برای همسرانمان. شما دیگر این موضوع را فهمیده‌اید که هرکس اعتیاد دارد مشکل شخصیتی ندارد . در قدیم می‌گفتند هرکی اعتیاد دارد مشکل شخصیتی دارد ولی امروز ما به این نتیجه رسیده‌ایم که اینگونه نیست و این حرف غلط است(هر کس اعتیاد دارد مشکل شخصیتی ندارد) حال وای به حال خانم‌ها که اگر بدانند او مصرف کننده است. نگاه جامعه به او خیلی بد است و هر برچسبی که بگویی می‌خواهند به او بزنند در صورتی که ممکن است پاک ترین انسان‌ها باشند ولی خب مصرف مواد هم می‌کنند.
اما آنها در کنگره در امنیت هستند و نیاز نیست به پارک بروند( برای درمان) خانم و دختر من و شما، همسر من و شما، خواهر من و خواهر شما. در حالی که در پارک باشند و بخواهد درمان اعتیاد و ترک اعتیاد کنند و سی تا مصرف کننده و مواد فروش هم در انجا حضور دارند ولی در کنگره 60 در امنیت کامل می‌تواند این کار را انجام بدهد.
ویلیام وایت از امریکا هر هفته با من نامه نگاری دارد و می‌توانید نامه هایش را دنبال کنید، از تمام روش‌های کنگره 60 در حال الگو برداری هستند و می‌گویند آنچه شما اجرایی می‌کنید را ما حتی نزدیک به آن هم نشده‌ایم زیرا شما پارامتر های مختلف را در یکجا جمع کرده‌اید همه اینها بر مبنی این است که ان چاهی که کنده شده توسط کنگره 60، به آب رسیده است و از آن آب توانستند مرغزار و کشتزار و درخت و همه چیز بکارند و آبادانی ایجاد کنند. ولی چاه‌های دیگر به آب نرسید.
اگر چاه کنگره 60 به اب نمی‌رسید و اگر متد درمان دی اس تی جواب نمی‌داد هیچیک از شما یک ریال نمی‌دادید زیرا حالتان آنقدر خراب بود که خدا می‌داند. و جالب این است که واقعا وعده خداوند دروغ نیست. تمام اعضای کنگره 60 ممکن است در گذشته در بدتر وضعیت مالی قرار داشتند ولی وقتی وارد کنگره می‌شند و به درمان می‌رسند و در صراط مستقیم قرار می‌گیرند وضع مالی آن‌ها خیلی خیلی قوی و خوب می‌شود. زیرا آن جهان بینی که شما کار می‌کنید اگر مغازه دار هستید به دلیل اینکه با مردم برخورد خیلی خوبی دارید مردم به شما احترام می‌گذارند و مشتری شما می‌شوند. زیرا می‌بینند شما درست کارید و به شما اعتماد می‌کنند اگر کارمند اداره هستید رئساتون به شما احترام می‌گذارند و می‌گویند مرتب و منظم هستید.


در حال حاضر اکثر مردم دنیا حالشان خراب است. دو کلمه حرف بزنی می‌خواهند بپرند به شما و با وضعیت بدی پاسخگو هستند.  ولی ما در اینجا به این درمان رسیده ایم و تمام این کار توسط اعضای کنگره انجام شده. امروز هم که داریم پول جمع می‌کنیم خیال نکنید کنگره نیاز به پول دارد و یا محتاج است ولی باید ما پشتوانه پولی داشته باشیم ما باید پول داشته باشیم به عنوان پشتوانه.
بارها گفته ام دانشگاه هاروارد در آمریکه 27 میلیارد دلار پشتوانه دارد و یک دانشگاه مطرح در سطح دنیاست امام دانشگاه‌های ما چقدر پشتوانه دارند؟ مدرکشان هم مانند پشتوانه شان می‌ماند. بنابراین ما باید سرمایه داشته باشیم باید پول به عنوان پشتوانه داشته باشیم برای آیندگان نه برای خودمان.بنابراین این مطلب برای این نیست که ما احتیاج داریم .حتی کنگره به دیگر مراکز و ان جی او ها هم کمک می‌کند  سال گذشته ما به کنگره دانش اعتیاد دویست میلیون کمک کردیم که صد میلیون آن را خودم به شخصه کمک کردم و صد ملیون کنگره کمک کرد البته کنگره از منبع فروش اولین جلد کتاب 14 مقاله کمک کرد (این کتاب 151 ملیون فروش رفت که صد ملیون آنرا کمک کردیم )
کنگره در مراکز علمی مطرح است و سخن و حرفی برای گفتن دارد. بنابراین من ابتدا گفتم بچه هایی که در این کار شرکت می‌کنند باید فقط افراد دارا باشند و الان هم می‌گویم افرادی که ندارند اصلا نباید در این کار شرکت کنند زیرا چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ولی باز هم حریف عده ای نمی‌شوم. بچه هایی را سراغ دارم که می‌روند وام می‌گیرند که در لژیون سردار شرکت کنند و این از بلندی همت و بزرگی روح آنان است و امروز هم باز این کار را انجام می‌دهیم، ساختمان‌هایی را خریدیم (که از سال‌های گذشته بود) به مبلغ حدودی شش میلیارد و خورده ای برای دفتر مرکزی و دو میلیارد هم از شهرداری مجوز اداری گرفتیم و نزدیک به هفت یا هشت میلیارد برای ما تمام شد و اینها از پشتوانه کنگره 60 است و در حال حاضر قیمت آن به بیست و پنج یا سی میلیارد رسیده .مابقی ساختمانها هم همینطور. بنابراین ما گلریزان را انجام میدهیم و تمام آن هم برای شعب است(تمام شهرستانها) و میماند برایشان تا برای خود هزینه کنند چند مورد هم هست افرادی که به عنوان مثال در آکادمی هستند و می‌گویند من عضو آکادمی هستم ولی می‌خوام پولم برود برای یک شعبه در شمال و این امر ایرادی ندارد و به صورت است که مبلغ جزو رنکینگ آکادمی می‌آید ولی پول برای اکادمی نیست و برای مثال برای ساوه است و آنجایی که خود فرد گفته.


سخن را کوتاه می‌کنم و امیدوارم همگی با توان بالایی شرکت کنید و از آنجایی که من هرکاری را از شما خواستم ابتدا خود انجام داده‌ام و می‌دهم به عنوان مثال برای مواد ابتدا خود انجام دادم،سیگار را ابتدا خود انجام دادم و لاغری را نیز ابتدا خود انجام دادم و شما نیز حتما باید در فکر لاغری و وزن متعادل باشید زیرا 60 درصد ایرانی ها دارای اضافه وزن هستند. بعضی ها اضافه وزن دارند و بعضی ها چاق هستند. تا 15   16 کیلو را اضافه وزن می‌گوییم و بعضی افراد که بالای سی و پنج و چهل کیلو هستند افراد چاق محسوب می‌شوند. اکنون اگر در مورد لژیون مالی سخن می‌گویم خود اولین نفر هستم که این کار را انجام می‌دهم و در وحله اول هفته ای یک ملیون به حساب کنگره 60 واریز می‌کنم و برای لژیون مالی هم برای آکادمی مبلغ صد میلیون را خودم پرداخت می‌کنم
اگر بگویند پول از کجا آوردی باید بگویم همانطور که به عنوان ناخدا و مدیر کنگره و مهندس کنگره (مهندسی که کنگره را طراحی کرد و متد دی اس تی را طراحی کرد و ساختار کنگره را ریخت و همانطور که می‌دانید لقب مهندس در کنگره ممنوع است) برای کنگره برنامه ریزی کرده‌ام برای زندگی خصوصی خود نیز برنامه ریزی کرده‌ام و خیلی قشنگ بلدم پول دربیاورم.
قبل از کنگره من دفتر و شرکت و کارخانه داشتم ، گرچه همه از بین رفت ولی باز توانستم خود را جمع کنم اکنون هم اگر هرچه دارم را از من بگیرند باز بعد از بیست سال دومرتبه به گونه ای عمل خواهم کرد که وضع مالی ام خوب باشد و کاخانه دیگری نیز درست کنم و این توان در من وجود دارد پس نیازی نیست که من از پول های شما بردارم
بلکه به عناوین مختلف هم سعی میکنم به کنگره کمک کنم و فرقی ندارد هرچه من دارم مال کنگره است و همیشه سعی میکنم از هرجهت و در مسائل مختلف کمک کنم و اندوخته ها همه یا صرف تحقیقات کنگره 60 یا صرف قسمت های مختلف یا عناوین مختلف کنم.
از اینکه به صحبت های من گوش دادید از همگی متشکرم.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: مناسبت ها ...، اخبار داخلی کنگره 60 ...،

برچسب‌ها: ج، جشن گلریزان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic