a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ کمک من به کنگره و کمک کنگره به من
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ کمک من به کنگره و کمک کنگره به من
دوشنبه 16 دی 1398 ساعت 13:06 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ سمنان | ( نظرات )

جلسه اول از دوره شصت و هشتم، سری کارگاههای آموزشی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه کمک کنگره به من و کمک من به کنگره، در روز چهارشنبه مورخ 98/10/11 ساعت 9 آغاز به کار نمود.

انسان در یک مرحله، وقتی چیزی به دست می آورد، لذت می برد، در یک مرحله، وقتی به کسی چیزی می دهد و به جایی کمک می کند، لذت می برد.

سخنان استاد:
دبیری مهدی و مهدی شروع شد، از دبیرهای سابق خانم ژیلا و مونا تشکر می کنم و به مهدی خوش آمد می گویم.
چقدر رسم خوبی در کنگره است که گروهی که عوض می شود، گروه جدید به قدیمیها کادو و هدیه می دهند. این جای بسیار تأسف است که در جاهای دیگر، هرکس که جدید روی کار می آید، می گوید قدیمیها دزد بوده اند و فلان. اگر شخص دزد هم بوده، نباید بگویند، چون جایگاه است، فرد نیست.
ما یک فرد داریم و یک جایگاه و یک شأن. یک جایگاه داریم به اسم جایگاه نگهبانی، یک جایگاه به اسم جایگاه دیده بانی یا ایجنتی یا نگهبان کنگره، این جایگاه ها مال هیچ فردی نیستند. شخص بعنوان راهنما یا دیده بان معرفی می شود، اگر ما یک راهنما را خراب کنیم، شأن یک راهنما را خراب کرده ایم. هرکس در یک جایی در کنگره مسئول است، باید شأن آن جایگاه حفظ شود.
تصمیمات شورای کنگره 14نفره دیده بانان:
1ـ در استان اصفهان و خراسان، گروه همسفران آقا در حال تشکیل شدن است.
2ـ مسئولیت نمایندگی های حر ، افسریه و صالحی در تهران به آقای سعید نمکی واگذار شد.
3ـ مسئولیت بررسی نمایندگی های شهرکرد، قم و خمین، به دیده بان آقای کامران شریفیان واگذار شد.
مهمترین مسئله ما، جهان بینی است. این جهان بینی به اندازه فیزیولوژی اهمیت دارد. همانطور که شربت برای درمان موثر است، مسئله جهان بینی هم برای ما موثر است. ما باید ریشه لغت ها را پیدا کنیم و ببینیم برداشت ما از آن چه هست و بعد از آن می توانیم آن را درست و اصلاح کنیم. تمام بیماری های روانی در سیستم بای پولار (دوشخصیتی) ، سایکوز (جنون)، اسکیزوفرنی (شخص در عالم هپروت است) و ... اینها هیچ کدام درمان ندارند.
در پزشکی گفتند، یکسری اختلالات است و یکسری بیماری. بیماری های مثل سل، سرماخوردگی و ... درمان دارد و آنهایی که اختلال هستند مثل اسکیزوفرنی و بای پولار ، درمان ندارند. نظر و دیدگاه من این است که چون در مفهوم روان به نقطه مشترک نرسیده ایم، درمانی صورت نمی گیرد. ما تا انسان را نشناسیم که نمی توانیم آن را درمان کنیم. ما صور آشکار انسان را قبول داریم، صور پنهان را قبول نداریم. به روح و جهان دیگر اعتقادی نداریم و می گوییم همین است که هست.بنابراین چون نمی شناسیم، قادر به درمان و اصلاح آن نیستیم.
روان یعنی خلق و خو . خلق و خو را دو چیز می سازد ، اندروفین ، دوپامین و ... دیگری افکار و اندیشه.
افکار و اندیشه را جهان بینی می سازد. جهان بینی ما است که بچه های راگبی ما را بعنوان بهترین ها معرفی کرده است. جهان بینی ما است که مسئول تئاتر، می گوید که من در طول عمرم، تماشاچی مثل بچه های کنگره ندیده بودم!!! مسئول سالن سپند می گوید : نه تنها اینها آشغال نمی ریختند، بلکه اگر آشغالی هم روی زمین بود، اینها جمع می کردند. اینها بخاطر جهان بینی است و جهان بینی را با سی دی ها می آموزیم.
من همه چیز را در خصوص منابع آموزشی به خوبی رصد می کنم، لژیون های همسفران از منابع آموزشی خوب استفاده نکرده اند.
پائین ترین لژیون هایی که از منابع آموزشی استفاده کرده اند: لژیون 2 شیراز، لژیون 2 رودهن، لژیون 3 آزادی، لژیون 3 کرمان، لژیون 3 امین گلی، لژیون 6 ایمان، لژیون 3 شعبه ایمان، لژیون 5 قم ، لژیون 5 هیدج، لژیون 5 آکادمی، لژیون 6 فردوسی، لژیون 6 استادمعین، لژیون 6 میرداماد، لژیون 7 شهرکرد، لژیون 8 لوئی پاستور، لژیون 9 شهرری، لژیون 10 سلمان فارسی و لژیون 10 قزوین.
پائین ترین گروه مسافران ، که از سی دی استفاده کرده اند:
لژیون 3 فردوسی، لژیون 3 ایمان، لژیون 8 ایمان، لژیون 10 ایمان، لژیون 4 هیدج، لژیون 8 هیدج، لژیون 15 هیدج، لژیون 5 خمین، لژیون 5 آکادمی، لژیون 7 آکادمی، 6 کرمان، 6 میرداماد، 6 حر، 7 شهرقدس، لژیون 8 الهیه ، لژیون 17 الهیه، لژیون 8 و 9 دهخدا، لژیون 9 شادآباد، لژیون 10 شیراز، لژیون 10 ارتش، لژیون 10 شهرری، لژیون 12 شهرری، لژیون 11 بهشهر، لژیون 12 سلمان فارسی، لژیون 12 افسریه، لژیون 15 امین گلی، لژیون 15 و 17 حسنانی، لژیون 18 سهروردی.

اگر یک گروه آموزش ها را درست نبیند، نمی تواند مسیرش را به درستی طی کند. به اعتقاد شخص من، ما یک آکادمی هستیم، ولی یک آکادمی آزاد. یک راهنما دکترا دارد، یک راهنما سیکل، یک راهنما لیسانس دارد. اینها فهم را یاد می گیرند. یک مسافر یا همسفر، باید از راهنمایش در مورد موادمخدر و درمان اعتیاد تبعیت کند، نه در مسائل مادی، مالی، زندگی و ...

اعتماد کن و کنترل کن. باید سیستم پویایی داشته باشیم. کنگره از یک جهت باید مثل گروههای نظامی باشد. منظم ترین، نیروهای ما، نیروهای نظامی هستند. هر روز که جنگ نمی کنند،ولی هر روز در پادگان همه نگهبانی می دهند، صبحگاه می روند، تمرین می کنند و ... هر روز هم کنترل می شوند و هیچ وقت تمام نمی شود. ما هم باید هر روز کنترل کنیم و همه چیز بی نقص باشند.

دستور جلسه امروز: خدماتی که من برای کنگره کردم و خدماتی که کنگره برای من کرد.

بعضی افراد یادشان می رود که چه داده اند و چه گرفته اند؟ ما درون هم هستیم و از بیرون هیچ چیزی به ما داده نمی شود. باید همه به هم کمک کنیم، همه خدمتشان را انجام می دهند. یک راهنما وقتی آموزش می دهد، اصلاً کاری ندارد که طرف چند کلاس سواد دارد! استاد بد، شاگرد را دزد می کند. اگر استاد خوب باشد، شاگرد را دزد نمی کند. نسل به نسل حرکت کردند، وارد کنگره شدند، هیچ انتظاری نداشتند، از آنها هیچ چیزی نخواستند و به آنها کمک کردند و به درمان رسیدند. حالا هم، می گویند که دلم می خواهد همین کار را انجام بدهم. همه ی انسان ها فطرت نیکو دارند. اگر کسی هم بدی می کند، بخاطر این است که نمی داند و جاهل است. اگر بداند که خوبی چقدر مزایا دارد، امکان ندارد این کارها را انجام بدهد.

اکثر بچه های کنگره، وضع مالیشان خوب می شود. علت چیست؟ فقط علت آن این است که در صراط مستقیم و عمل سالم هستند. با مردم صادق هستند، سر مردم کلاه نمی گذارند، دروغ نمی گویند، بدقولی نمی کنند، دزدی نمی کنند، وقتی از این کارها نمی کنند، مردم انها را می شناسند، اعتبار پیدا می کنند، خرید از آنها زیاد می کنند و ... وقتی یادگرفته اند که در کنگره به بزرگتر احترام بگذارند، در موسسه یا محل کارشان به مدیرشان احترام می گذارند و ارتقاء و پیشرفت می کنند. هم مقام خوب پیدا می کنند و شغل و کار خوب پیدا می کنند. اینها بخاطر جهان بینی است که در کنگره به دست آورده ایم.

وقتی اینطور شد، نسل های جدید می آیند و می بینند که نسل های قبلی چنین زحماتی کشیده اند و این راه را ادامه می دهند. چه کسی باور می کند که در کنگره 1800نفر عضو لژیون سردار داریم که هر نفر 6میلیون تومان پرداخت کرده اند. بعضی ها از قبل جمع می کنند و پس انداز می کنند، تا چنین خدمتی بکنند.
انسان در یک مرحله، وقتی چیزی به دست می آورد، لذت می برد، در یک مرحله، وقتی به کسی چیزی می دهد و به جایی کمک می کند، لذت می برد.
ما 80نفر دنور داریم که بالای 50میلیون تومان پرداخت کرده اند. اینها را چه کسی به ما آموخته است؟ جهان بینی کاربردی وعملی. ممکن است جهان بینی در خیلی جاها باشد، ولی کاربردی و عملی باید باشد.
اگر واقعاً درک کنیم که کنگره به ما چه چیزی داده است، ، به کنگره پس بدهیم. اگر واقعاً درک کنیم که خداوند چه چیزهایی به ما داده است، در مقابل به او و بندگانش خواهیم داد. خیلی نیروها در کائنات است، ولی ما نمی بینیم. دنورها فهمیدند که چه چیزی به آنها داده شده است!
باید قیاس کنیم که کنگره چه چیزی به ما داد و ما به کنگره چه داده ایم؟
این دستور جلسه به ما تفهیم می کند که مقایسه کنیم و ببینیم چه کارهایی برای ما کرده اند. هر نفر حداقل 16 تا 17 میلیون تومان برای درمانش هزینه در بر دارد.
امیدواریم در هر قسمتی هستیم، درک کنیم و به بچه ها هم بیاموزیم، تا به کمک همدیگر این خدمت را انجام دهیم و بدانیم که آن آسایش و آرامش به خود ما می رسد و بدانیم که وعده خداوند دروغ نیست.

نگارنده: مسافر احمد شریفیانفایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/10/11

دانلود


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه آکادمی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات