a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی ...
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی ...
سه شنبه 18 اسفند 1394 ساعت 00:59 | نوشته ‌شده به دست همسفر آرزو | ( نظرات )
استاد جلسه همسفر سرکار خانم منصوری

نگهبان جلسه همسفر خانم فاطمه 

دبیر جلسه همسفر خانم پریسا

دستور جلسه : لژیون و تشکیل آن در داخل و خارج کنگره

مرزبان کشیک همسفر خانم خاکباز

لژیون خدمتگزار: لژیون سرکار خانم مریم کریم پور
       

 جلسه چهاردهمدوربیست و دوم – روزهای دوشنبه

در ادامه مراسم تجلیل از خانم مریم کریم پور
 برگزار شد:
جلسه چهاردهم از دور بیست و دوم سری کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 نمایندگی سمنان روزهای دوشنبه با استادی همسفر سرکار خانم منصوری و نگهبانی  همسفرخانم فاطمه و دبیری همسفر خانم پریسا با دستور جلسه" لژیون و تشکیل آن در داخل و خارج کنگره " درتاریخ 94/12/17 رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

 

 

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان به خاطر اینکه مرا به‌عنوان استاد جلسه انتخاب نمودند تا در این جایگاه خدمت کنم سپاسگزارم.

همان‌طور که همه می‌دانیم تاریخچه لژیون به زمان روم باستان برمی‌گردد در آن زمان ارتش‌های روم برای مرتب نگه‌داشتن ارتش خود افرادی را تحت آموزش قرار می‌دادند.که به آن‌ها لژیونر گفته می‌شد.لژیونرها سربازان را تحت آموزش خود قرار می‌دادند.

در ابتدای راه‌اندازی کنگره راهنما وجود داشت و جلسات به‌صورت عمومی برگزار می‌شد اما لژیونی تشکیل نمی‌شد.که اولین لژیون در سال 81  در کنگره 60 تشکیل شد.که کنترل آن بر عهده افرادی صالح بود.که این اشخاص درزمینهٔ های جهان‌بینی و جسم انسان آموزش‌های لازم را گذرانده بودند.

همه افرادی که به کنگره وارد می‌شوند بعد از سه جلسه باید در لژیون بنشینند و آموزش لازم را درزمینهٔ های جهان‌بینی ببینند.افراد با آموزش‌هایی که می‌گیرند از حاشیه خارج می‌شوند علم ثابت کرده که بودن در گروه‌های درمانی می‌تواند تأثیرات زیادی در درمان و آموزش گرفتن افراد داشته باشد. و افراد می‌توانند باانرژی که از جمع می‌گیرند کارهای بزرگ و سخت را به‌آسانی به سرانجام برسانند.هدف از تشکیل لژیون در کنگره 60 این است که افراد با حرکت خود و آموزش گرفتن درزمینهٔ های جهان‌بینی به هدف خود که همان رهایی است برسند.لژیون‌ها در کنگره 60 یکی از اساسی‌ترین پایه‌های آموزش افراد است.زمانی که مطالب و مباحثی را که نمی‌توان در جلسه‌های عمومی عنوان کرد در لژیون‌ها مطرح می‌گردد و مورد برسی قرار می‌گیرد.راهنماها به‌عنوان رهبران لژیون‌ها محسوب می‌شوند. که راه درست را به ره‌جویان نشان می‌دهند. در ابتدا راهنمایان مطالبی را که در لژیون به ره‌جویان خود آموزش می‌دهند اول باید خودشان به آن مطالب عمل کنند و بعد در لژیون‌ها مطرح و موردبررسی قرار دهند.بنابراین لژیون‌ها در کنگره 60 تماماً برای همه افراد مکانی برای تمرین و اجرایی کردن آموخته‌ها است.

و در آخر باید بیان کنم که لژیون‌هایی موفق‌اند که افراد در آن به‌راحتی سؤالات خود را می‌پرسند و این نشانه خوب بودن لژیون است.


 

سخنان اسیستانت محترم سرکار خانم منصوری در رابطه با تجلیل از سرکار خانم مریم کریم پور  

در رأس به آقای مهندس و به خانم آنی  و به استاد امین این روز قشنگ را تبریک می‌گویم.و برای سرکار خانم مریم همچنین آقا حسین نوروزی و آنی‌ای عزیز بهترین‌ها را آرزومندم.و این روز قشنگ رو به‌تمامی هم‌سفرهای نمایندگی سمنان تبریک عرض می‌کنم.

امروز مراسم تجلیل از زحمات کمک راهنمای محترم سرکار خانم مریم کریم پور است. بیش از 4 سال لژیون داری امروز مراسم تجلیل از ایشان راداریم.کسی که لژیونش را تحویل می‌دهد دلیل بر قدرت کارش است دلیل بر شجاعت و توانایی‌هایش است.یعنی 4 سال توانسته است افرادی را پرورش دهد که به مرتبه استادی بتوانند برسند و از دام اعتیاد رها شوند.از بند اعتیاد انسانی را رها کردن کار کمی نیست.اگر ما بتوانیم تنها یک نفر را به درمان برسانیم و از بند اعتیاد نجات دهیم همان‌طور که مهندس عزیز گفتند انگار تمامی نفوس را آزاد کردیم.یعنی تمامی انسان‌ها آزاد شدند و این کم‌کاری نیست. به خانم مریم عزیز خدا قوت ویژه عرض می‌کنم که توانسته‌اند 7 کمک راهنما پرورش دهند و این کار بسیار بزرگی است  که عمل ایشان ستودنی است.آقای مهندس می‌فرمایند که من فقط در مقابل کمک راهنماها سر تعظیم فرود می‌آورم.

خانم مریم از همان بدو ورود به کنگره عاشق خدمت کردن بودند قبل از اینکه تشکیل لژیون دهند 2 سال در لژیون من بودند و سی دی را می‌نوشتند و بارها گوش می‌کردند،یادم می‌آید که لژیون من درگذشته باوجود خانم مریم یک حال و هوای بخصوص خودش را داشت و همگی با صمیمت در آن شرکت می‌کردند.و من وقتی دیدم که آن‌قدر باپشتکار جلسات را پیگیری می‌کنند لژیون تازه‌وارد ین را در اختیار ایشان قراردادم که باعث جذب افراد زیادی در کنگره می‌شدند.ایشان در  آزمون بعدی شرکت کردند و توانستند قبول و کار رسمی خود را در لژیون شروع کنند و الحق که در این 4 سال موفق بودند و همسفران با حال خراب وارد لژیون ایشان شدند و در ادامه هر کدام درخشیدند به خودش و راهنمایی خوبش سرکار خانم آنی تبریک می‌گویم . و در آخر هم تولدشان را هم تبریک می‌گویم . 

سخنان کمک راهنمای محترم سرکار خانم مریم کریم پور:

 

وقتی به من اعلام شد که باید لژیون را تحویل بدهم ناراحت شدم و همیشه در ذهنم این سؤال برایم پیش می‌آمد که چه می‌شود.یعنی یک جورایی نمی‌خواستم این وضعیت را بپذیرم .قدرت پذیرشش را در وجودم احساس نمی‌کردم. اما از هفته قبل تا به امروز نمی‌دانم چه قدرتی در من به وجود آمد که به لطف خدا توانستم  این موضوع را بپذیرم.

 

 

 

همان‌طور در نامه‌ای که به مهندس نوشته بودم کنگره مسیر زندگی من را عوض کرد الآن زندگی من یک‌چیزی دیگری شد یعنی من مریم را به‌کل عوض کرد  مخصوصاً جایگاه کمک راهنمایی نقش بسزایی در تغییر من ایفا کرد.نمی‌خواهم بگویم که من عالی شدم نه این‌طور نیست اما من مریم را اگر  درگذشته کمی و کاستی داشتم به‌کل عوض کرد و آن طوری شدم که الآن در اینجا هستم از زندگی خودم راضی باشم یا اینکه آرامش نسبی داشته باشم تا بتوانم به دیگران هدیه بدهم.و همه این‌ها را مدیون کنگره‌ام و واقعاً بسیار خوش‌حالم  از اینکه کنگره بالاترین درسش را به من همین امروز می‌آموزاند و به من یاد می‌دهد که همه‌چیز در حال چرخش است و هیچ‌چیزی ساکن نیست حتی لژیون من. بلکه جاریه جاری است.و با لطف خدا توانستم با عشق لژیونم را تحویل دهم .

منه مریم مثل خیلی‌های دیگر از کنگره استفاده کردم یعنی کنگره یک نعمتی بود که در اختیار من قراردادند و تنها کار من این بود که از آن بهره ببرم.از خدای خودم بسیار سپاس گذارم که به من این جایگاه کمک راهنمایی را داد تا بتوانم حرف دل یکی مثل خودم را بشنوم .وقتی من به حرف یک هم‌سفر گوش می‌دادم عیناً خودم را می‌دیدم.

در اینجا از آقای مهندس سرکار خانم آنی و جناب استاد امین بسیار سپاسگزارم چون‌که هرکدام به‌نوعی به من کمک کردند.

منه مریم در داخل لژیون خودم را شناختم و این را مدیون تمام ره‌جوهایم می‌دانم.در پایان از خانم منصوری بسیار سپاس گذارم از مرزبانان محترم  بسیار سپاسگزارم و از تمامی شما عزیزانی که در این جلسه شرکت کردید بسیار ممنونم. 

در ادامه از سرکار خانم مریم تجلیل به عمل آمد:

 


و در ادامه جلسه انتخابات نگهبانی برگزار گردید که همسفر خانم عاطفه عبدوست به عنوان نگهبان دور بعد انتخاب شدند.تعداد تازه واردین: 1 نفر

حاضرین در جلسه: 45نفر

تعداد مشارکت کنندگان:25نفر

موجودی سبد پول : 42 هزار تومان

تهیه گزارش:

 همسفر آرزو

عکاس:همسفر محبوبه

نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی ...، مراسم تجلیل ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات