a وبلاگ نمایندگی سمنان - ادموند و هلیا؛ مراسم رونمایی نمایشنامه، مشروح سخنرانی ها
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
ادموند و هلیا؛ مراسم رونمایی نمایشنامه، مشروح سخنرانی ها
شنبه 23 مرداد 1395 ساعت 09:13 | نوشته ‌شده به دست مسلم مقیسه | ( نظرات )

مراسم رونمایی نمایشنامه ادموند و هلیا، روز جمعه 22 مردادماه، ساعت 10 صبح با حضور نویسنده نمایشنامه آقای مهندس دژاکام، خانواده ایشان، دیدبانان کنگره 60، و جمعی از هنرمندان و اساتید عرصه نمایش کشور آغاز گردید. نظر شما را به گزارش تکمیلی و مشروح سخنرانی‌های این مراسم جلب می‌نماییم.

شروع مراسم و سخنرانی آقای محسن زهرایی، ویراستار کتاب

سلام دوستان محسن هستم مسافر؛ 

خیلی خوشحالم که امروز در خدمت شما هستیم، از طرف خودم و آقای مهندس دژاکام، نگهبان کنگره، به همه شما خوشامد عرض می‌کنم، حتماً از طریق سایت و خبرگزاری‌ها در جریان هستید که امروز بیست‌ودو مردادماه نودوپنج، روز رونمائی از نمایشنامه ادموند و هلیا است.

حضور دوستان و اساتید هنرهای نمایشی کشور که امروز افتخار دادند و تشریف آوردند خیرمقدم عرض می‌نمایم، اسامی دوستان را خدمت شما معرفی می‌کنم و انشالله به اجرای قطعاتی از نمایشنامه ادموند و هلیا که توسط ایشان اجرا می‌گردد گوش فرا می‌دهیم.

دوستانی که تشریف آوردند؛ جناب آقای بهرام ابراهیمی، جناب آقای امید زندگانی، جناب آقای علی گرجی، جناب آقای ابوالفضل جمشیدی و سرکار خانم بهناز پور فلاح و همچنین جناب آقای دکتر امیر دژاکام.  اجرای قطعاتی از نمایشنامه ادموند و هلیا را از طریق دوستانمی‌شنویم، خواهش می‌کنم تشویقشان کنید.

 

اجرای مراسم نمایش‌نامه خوانی


آقای امیر دژاکام: سلام عرض می‌کنم، خانم‌ها و آقایان. خوشحال هستم که در کنار شما هستم و افتخار می‌کنم که با دوستانم قرار است بخش‌هایی از این نمایشنامه را برای شما اجرا کنیم.

گروه هنرمندان میهمان، به اجرای مراسم نمایش‌نامه خوانی پرداختند.

 

سخنرانی مهندس دژاکام

سلام دوستان حسین هستم مسافر؛ امیدوارم حال همه شما خوب باشد حال من هم به حمدالله بسیار خوب هست. از امیر و گروه هنرمندان و اساتید بسیار سپاسگزارم و قدردانی می‌کنم، قدم رنجه کردند.

همه کتاب‌ها امضاشده هستند، اما می‌خواهیم فروش اولین جلد کتاب ادموند و هلیا را به مزایده بگذاریم، این مزایده برای فروش اولین جلد کتاب در سراسر کشور برگزار می‌شود و می‌خواهیم مبلغ حاصل از آن را، چه در تهران و چه در شهرستان‌ها به حساب آکادمی (زمین) بریزیم.

در رابطه با نمایشنامه ادموند و هلیا، باید بگویم که من اصلاً نه نمایشنامه‌نویس هستم و نه قصه‌نویس، تنها می‌خواستم که چندین موضوع بسیار مهم فلسفی را بیان کنم که اگر در قالب کلمات سنگین بیان می‌شدند، قابل‌اجرا و مطالعه نبود، ولی هنگامی‌که به زبان نمایشنامه درآمدند مفاهیم خیلی روشن و آشکار شد.

یعنی اینکه ما می‌توانیم توسط هنر نمایش، این مطالب را به اطلاع عموم برسانیم که به عقیده من شعر و هنر، نمایشنامه و نویسندگی همه به همین دلیل به خدمت گرفته‌شده است که یکسری از مفاهیم را به انسان‌ها منتقل بکنند.

 

 مراسم مزایده برای فروش اولین جلد از کتاب ادموند و هلیا

قیمت پایه کتاب را از یک میلیون تومان شروع می‌کنیم.

در ابتدا آقای محمد جعفری رقم پنج میلیون تومان و سپس آقای مجید سلامی دبیر کنگره دیده بانان، مبلغ ده میلیون تومان را پیشنهاد دادند. پس ‌از آن آقای جعفری مبلغ بالاتری به میزان دوازده میلیون تومان را اعلام کردند. سپس در میان حضار از بخش مسافران، آقایان بهزاد و غلامرضا مبالغ چهارده و پانزده میلیون تومان را و همچنین دوباره آقای جعفری مبلغ بیست میلیون تومان را پیشنهاد دادند. بعد از آن پیشنهادها مبلغ پنجاه میلیون تومان توسط آقای وحید دولت‌آبادی اعلام شد که با تشویق همگی همراه شد.

رقابت میان آقای دولت‌آبادی و جعفری ادامه پیدا کرد تا آقای دولت‌آبادی مبلغ شصت میلیون تومان را پیشنهاد دادند. در این میان ناگهان جناب آقای هاشم یاراحمدی از میان مسافران مبلغ شصت‌وپنج، هفتاد و هفتادوپنج میلیون تومان را پیشنهاد دادند که با پیشنهاد صد میلیون تومانی آقای دولت‌آبادی همراه شد. سپس رقم صد و پنج و نهایتاً صد و دوازده میلیون تومانی از طرف آقای یاراحمدی پیشنهاد شد و به رقابت پایان داد. قابل‌ذکر است که چنین اتفاقی در تاریخ نمایشنامه‌نویسی کشور کاملاً بی‌سابقه بوده است.

آقای مهندس در ادامه فرمودند که حدود ۳۰۰۰ جلد کتاب در روز رونمائی امضاشده است که در تهران، اصفهان، مشهد، بوشهر، اهواز، آبادان، کرمان به فروش خواهد رسید که البته سایر شهرستان‌ها هم خواهان رونمائی و فروش بودند، اما زمانی برای امضا کردن کتاب برای آن‌ها وجود نداشت.

 

صحبت‌های خانم شانی دژاکام در رابطه با تصویر روی جلد کتاب نمایشنامه ادموند و هلیا:سلام دوستان شانی هستم همسفر؛ خیلی خوشحالم و بسیار سپاسگزارم از عموی خودم و مهمانان گران‌قدرشان که امروز جمع ما را بامحبت خودشان پررونق و گرم و دوست‌داشتنی کردند.

هنگامی‌که چهارده تصویر کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه توسط طراح آن خانم شاکه مارکاری کشیده می‌شد، من دوازده، سیزده سال داشتم که کنار ایشان می‌نشستم و همیشه حس و حال عجیبی در آن روزها داشتم و برایم عجیب بودند.

زمان گذشت و من هم علاقه‌ام روزبه‌روز به هنر و تصویرگری بیشتر شد تا اینکه وارد رشته نمایش و هنر شدم و زمانی رسید که پدرم فرمودند که طراحی این کتاب را امروز شما بکش زیرا امروز می‌توانی این کار را انجام دهی.

کشیدن آن تصویر کار من نبود زیرا اعتقادم بر این است که هر تصویری که کشیده یا خلق می‌شود یکجایی در هستی موجود می‌باشد و نقاش یا خالق اثر به هنگام کشیدن تصویر در آن موج یا سیگنال قرارگرفته است، برای من هم همین اتفاق افتاد زیرا می‌خواستم که یک‌بار دیگر تصویر دیگری بکشم اما نتوانستم چراکه یک‌بار موج یا سیگنال آن آمد و من هم انجام‌ وظیفه کردم و خیلی سپاسگزارم که این فرصت در اختیار من داده شد.

 

سخنان جناب آقای امید زندگانی؛ هنرمند عرصه تاتر و موسیقی کشور:سلام عرض می‌کنم خدمت همه دوستان، بنده خواستم یک نکته‌ای را خدمتتان عرض کنم که من دانشجوی ترم یک تا آخر استاد دژاکام در دانشکده بودم، من بزرگ شدم و آقای دژاکام همچنان بزرگ می‌ماندند و این بالاترین افتخار است که هیچ کارت‌بانکی یا طلای زردی نمی‌تواند این افتخار را به من بدهد که بتوانیم در کنار آقای دژاکام و دوستان و همکاران دوست‌داشتنی چنین حرکتی را در عرصه فرهنگ و ادب انجام دهیم.

جایی که شاید دل‌مردگی‌های مردم بیشتر باشد، اما چشم دلشان به قلم و قلم‌فرسایی هنرمندان روشن است، خیلی خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که زیر سایه استاد دژاکام و همکاران عزیزم تریبون کوچکی شدم.

 

سخنان جناب آقای دکتر امیر دژاکام:


سلام دوستان امیر هستم همسفر؛

بنده خاک‌پای همه شما هستم، دوستان جدا از اینکه در خانواده‌های ما یک اتفاقی افتاده است، در ۱۰۰ سال اخیر عرصه هنرهای نمایشی کشور هم یک اتفاق بزرگی افتاده است، زیرا ما نمایشنامه در تیراژ ۱۰۰۰۰ جلد نداریم، بنده ۴۰ سال است که کارگردان هستم و تمام نمایشنامه‌های ما 1000 یا 1200 جلدی می‌باشند و برای مثال بیشترین فروش یک نمایشنامه پنج میلیون تومان است.

امروز بغض گلوی من را گرفت که یک جلد از نمایشنامه‌ای، صد و دوازده میلیون تومان فروخته شد و این‌یک اتفاق بزرگی است. واقعیت این است که هنرهای نمایشی سخن اول  و آخر مدیاهای (رسانه‌های تصویری) جهان را خواهد زد، چون تنها صورت زنده است که در جهان باقی‌مانده است و بقیه دیجیتال شده‌اند. این تنها هنری است که ما نفس در نفس روبروی یکدیگر قرار می‌گیریم. زنده باشید، پایدار باشید، سرسبز باشید.

 وای اگر عشق بمیرد همه دنیا مرده ست          شاه‌بیت غزل نغز اهورا مرده ست

حسین دژاکام یکی از مردان بزرگ خدا است، کسی که جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، این سخنان به خاطر این نیست که او برادر من است؛ که نسبت برادری من و او یک نسبت بسیار دور است و هر کس هم که از من راجع به نسبت ما پرسیده، جواب داده‌ام که ما باهم یک نسبت خیلی دور داریم.

بنده دست او را می‌بوسم، خاک‌پای او هستم که جان انسان‌ها را نجات می‌دهد و کشوری که امروز دچار جنگ خاموش شده و انواع قرص‌ها و مواد مخدر، گلوله‌هایی هستند که می‌آیند و به بچه‌های ما می‌خورند. بچه‌هایی که کشته می‌شدند و ما بلندشان می‌کردیم و روی شانه‌هایمان می‌گذاشتیم و تشییع‌جنازه‌شان می‌کردیم، امروز همان بچه‌هایمان کشته می‌شوند و ما از آن‌ها روی برمی‌گردانیم.

این‌یک جنگ است و جنگ خیلی اساسی‌ای هم هست و حسین سردار این جنگ است.

دست‌مریزاد پهلوان، دست‌مریزاد سردار.


در ادامه از جناب آقایان هاشم یاراحمدی، وحید دولت‌آبادی و محمدرضا جعفری در رونمائی از کتاب که هرکدام مبالغ جداگانه‌ای را تحت عنوان فروش اول کتاب، فروش دوم و فروش سوم، برای حساب زمین آکادمی کنگره 60 پرداخت کردند تقدیر شد. در پایان رونمائی از کتاب نمایشنامه ادموند و هلیا با حضور آقای مهندس و خانواده دژاکام انجام شد.


وب سایت کنگره 60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: نگاه روز ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا احمدی یکشنبه 24 مرداد 1395 10:10
تولد امام رضا علیه السلام مبارک مطالب بسیار عالی
جعفر گیلوری رهجو آقا یحیایی شنبه 23 مرداد 1395 19:30
گفتم خدا رها کن آنها که در عذابند.

گفتا که پاک پاکن اگر که خود بخواهند.

گفتم یک عمر سوی اهریمنان دویدم.

گفتا تو را به ذاتم من پاک آفریدم.

گفتم چگونه شد که وارد شدم به این جمع.

گفتا شدی تو لایق از بحر رحمت من.
همسفر شنبه 23 مرداد 1395 16:22
با درود- خیلی خوشحالم از اینکه هنوز مردان بزرگی حضور دارند که در کارهای خیر بی هیچ چمشداشتی گام اول را بر میدارند- با ارزوی موفقیت - رهایی و عاقبت به خیری برای تمام عزیزان مسافر و همسفرانشان
جعفر گیلوری رهجو آقای یحیایی شنبه 23 مرداد 1395 10:17
سلام خدا قوت ❤
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic