a وبلاگ نمایندگی سمنان - کارگاه آموزشی عمومی ...
از اینکه از وبلاگ سمنان بازدید نموده اید، متشکریم... شما هم می توانید برای درمان قطعی اعتیاد و سیگار به کنگره ۶۰ نمایندگی سمنان مراجعه نمایید.آدرس : سمنان ،بلوار حکیم الهی (محلات) ،شماره تماس: 09361047633 علی عربی
کارگاه آموزشی عمومی ...
جمعه 26 آذر 1395 ساعت 09:00 | نوشته ‌شده به دست امین شهاب فر | ( نظرات )
استاد جلسه: همسفر خانم منصوری

نگهبان جلسه: همسفر خانم آزاده

دبیر جلسه: همسفر خانم عاطفه

دستور جلسه: هفته همسفر ( جشن )

مرزبان کشیک: همسفر خانم گرایلی ، آقای نادر ارمغانی

لژیون خدمت گذار: همسفران

در ادامه مراسم جشن همسفر  برگزار گردید


" برگرفته از وبلاگ همسفران نمایندگی سمنان "جلسه هشتم از دور هشتم سری کارگاههای آموزشی عمومی همسفران کنگره 60 ، نمایندگی سمنان با استادیاسیستنت محترم سرکار خانم منصوری و نگهبانی  همسفر خانم آزاده و دبیری همسفر خانم عاطفه با دستور جلسه (( جشن همسفر )) روز پنج شنبه مورخ 95/09/25 رآس ساعت 17:00 شروع به کار نمود. 

خلاصه سخنان استاد:

ممنونم از نگهبان جلسه خانم آزاده و سپاسگزارم که مسئولیت این جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم.

امروز هفته هم‌سفر را در رأس به دیده‌بان محترم ما هم‌سفران سرکار خانم آنی استاد بزرگمان تبریک عرض می‌کنم و به استاد امین تبریک می‌گویم.  به سایر همکاران و مرزبانان و کمک راهنماها و هم‌سفران شعبه سمنان تبریک می‌گویم.

همان‌طوری که می‌دانید می‌خواهیم بدانیم که اصلاً هم‌سفر چه کسی است؟

هم‌سفر کسی است که سابقه اعتیاد ندارد و برای درمان به مسافرش کمک می‌کند تا مسافرش به درمان و به رهایی برسد. هم‌سفر نقش تعیین‌کننده در درمان مسافرش دارد. این تعریف کلی یک هم‌سفر می‌شود.

ولی می‌خواهیم امروز بشکافیم که چرا جشن هم‌سفر گرفته می‌شود؟

چرا یک مسافر باید از هم‌سفرش سپاس گذار باشد؟

آیا باید در همین یک جلسه سپاس گذار باشد یا نه؟ می‌تواند همیشه سپاس گذار باشد؟

آیا باید امروز هم‌سفر خودش را به گردش ببرد یا تعهدات دیگری دارد که در سیستم حضورداشته باشد و از هم‌سفرش تشکر کند تا بقیه یاد بگیرند؟

چه کسی به من کمک کرد تا من امروز خوب بشوم؟

سیستم کنگره 60 به من کمک کرد که امروز حال من مسافر خوب باشد و به رهایی رسیده باشم. اول در اولویت به خود سیستم مدیون هستم. جشنی که برای هم‌سفر گرفته می‌شود من باید حضورداشته باشم چرا؟ چون من باید به‌جایی که به رهایی رسیده‌ام  متعهد باشم. چون زندگی من را نجات داده است.

اگر امروز بتوانم از هم‌سفرم سپاسگزاری کنم یعنی قدر هم‌سفرم را فهمیده‌ام. خیلی ارزش دارد. اگر مسافری امروز هزار تومان در پاکت به هم‌سفرش بدهد بهتر از مسافری است که امروز اینجا حضور ندارد و از هم‌سفرش تشکر نکرده است. ارزش هم‌سفرانتان را در این جمع بالا ببرید. در خارج از کنگره کسی نمی‌داند که این هم‌سفر شماست. شما باید در جمع تشکر کنید. آیا این شهامت رادارید؟ آیا تغییر کردید یا نه؟ آیا این را در کنگره یاد گرفته‌اید یا نه؟ یا اینکه نه فقط آمدی که مواد مصرف نکنی؟ من شهامت این را پیداکرده‌ام که امروز دست هم‌سفرم را ببوسم و با تعظیم تمام پاکتش را به او بدهم؟

هیچ فکر نکنید اگر این کار را کرده‌اید ادای دین کرده‌اید؛ یعنی من قبول دارم که من تو را آزرده‌ام. مادر یا همسرم. قبول دارم روزی که حال من خوب بود و مصرف می‌کردم تو را دور می‌زدم. تمام حقوق و خرجت را صرف مواد من می‌کردید. آن روز من در جهل و ناآگاهی بودم. آن روز من فرمان‌بردار  شیطان بودم؛ اما امروز آمده‌ام در سیستم کنگره 60 قرارگرفته‌ام و دارم آموزش می‌گیرم که فرمان‌بردار من نفس اماره و شیطان نباشد. بلکه عقل من باشد. عقل من چی است در کنگره؟ حس من است که عوض‌شده است. دیگر نه مادرم، نه همسرم و نه فرزندم. از هیچ‌کس طلب ندارم. اگر هم‌سفرم 11 ماه آمده اینجا واقعاً لطف کرده است. در کنار من قرارگرفته است مثل یک مرد. به خدا هم‌سفر بودن خیلی سخت است. متأسفانه در شعبه سمنان هم‌سفر آقا نداریم. خیلی کم هستند. اگر امروز بودند آن‌ها هم حرف‌های خیلی قشنگی داشتند که بگویند. هم‌سفر واقعی بودن ازهر جایگاهی سخت‌تر است. مادر شما که 20 سال مادر شماست هزار و یک آرزو برای تو که پسر هستی دارد؛ و همسری که هم‌آرزو برای تو داشته است. بیچاره‌ها چه‌کار دیگِ ای دارند؟ جز اینکه طلاها و پس‌اندازهای خود را بدهند. اینکه حقوق خودشان را ماه‌به‌ماه بیاورند تا قسط و اجاره را بدهند و آبروی شمارا بخرند باسیلی صورت خودشان را سرخ نگه می‌دارند. حالا من امروز آمده‌ام در کنگره‌دارم درمان می‌شوم و بروم به هم‌سفرم بگویم می‌خواهم از شما سپاس گذار باشم بیا تا شمارا بیرون ببرم. بیرون که کسی نمی‌داند این هم‌سفر تو است. شما باید امروز در کنگره برایش ارزش قائل شوید. ما داریم در کنگره یاد می‌گیریم که شکر مخلوق عین شکر گذاری از خالق است که الآن حالم خوب است. امروز چشم‌هایم را بازمی کنم الهی شکر خمیازه نمی‌کشم. اول باید قدردان سیستم باشم. هم‌سفرم. حتی اگر هم‌سفرم 10 سال از من کوچک‌تر یا بزرگ‌تر باشد. او آن‌قدر مرد است و شهامت دارد که کنار شما مثل یک کوه قرارگرفته است. به خداوندی خدا اگر خودتان را یک روز جای هم‌سفرتان بگذارید کم می‌آورید. جز اینکه اذیتشان کردید. به خداوندی خدا اگر او این‌قدر اذیت می‌کرد شما می‌توانستید به آن‌ها لبخند بزنید؟ نگرانشان بشوید؟ بارها و بارها هم‌سفران را در زمان تاریکی نگران کردید و دیروقت به خانه آمدید و هم‌سفرتان نخوابیده بود. شب‌ها بالش از کریه خیس می‌شد؛ اما صدایش درنیامده بود. همه این‌ها را خدایش شنیده و دیده است. من امروز آمده‌ام که تغییر کنم. من نیامده‌ام مواد نزنم. آمده‌ام آن مصرف‌کننده قبلی نباشم آمده‌ام واقعاً با مادر وهم سرم جور دیگری رفتار کنم که به من افتخار کند. آن 10 یا 20 سالی که اذیت کردم را فراموش کند. اگر فراموش کند جای آن مسافر در بهشت است.

خب امروز خانم روز هم‌سفر است و از شما تشکر می‌کنم. خوب. بیا تا بریم بگردیم. توداری برای خودت می‌گردی. باید در این جمع از او سپاسگزاری کنی. تا دل هم‌سفرتان را به دست نیاورید حال شما و کار شما به خدا قسم، هیچ‌وقت خوب نمی‌شود. کار مسافر زمانی سکه می‌شود که هم‌سفر او راضی باشد. حال هم‌سفر می‌خواهد زن او باشد یا مادر. مادر اگر باشد که جایگاه مادر حرمت دارد و جایگاه همسر نیز حرمت دارد. باید حرمت نگه‌داریم تا خداوند حرمت ما را نگه دارد.

زندگی خیلی سخت است و مشکلات خیلی زیاد است. من باید دل کسی را به دست بیاورم تا خداوند آبروی من را نگاه دارد.

چرا باید از او سپاس گذار باشم؟

بحث این نیست که من اگر سپاس گذار باشم او طلبکارتر می‌شود. نه او افتاده‌ترمی شود او تواضعش بیشترمی شود. اگر با یک بچه تند صحبت کنی او سینه سپر می‌کند و در روبروی تو خواهد ایستاد. به هوی تو هوی خواهد گفت. اگر بگویی پسرم، عزیزم به‌سرعت عوض می‌شود. تاز مانی که مقابل هم‌سفرت ایستادی و می‌گویی تا حالا که تو آمدی اما من خودم خواستم. من اگر می‌گفتم نه. من خودم خوب می‌شوم تو می‌خواستی چه‌کار کنی؟

یعنی ارزش کار و تمام که کشیدید، همه را با یک حرف نابود کردید. دل هم‌سفران عین یک چینی بندزده شده است. مواظب حرف و حرکت‌هایی که از خود نشان می‌دهید باشید. مراقب چشم و ابروی خودمان باشیم. مراقب باشیم تا مراقبمان باشند.

چه طور جبران کردم؟

وادی هشت که پیمان است. همه راهنماها خواهند گفت که سفر دومی‌ها باید این پیمان را ببندند. واقعاً موقع سیاهه نوشتن در آنجا هرکسی شرمش می‌آید از نوشتن آن؛ و وقتی دارد به خدای خود تعهد می‌دهد که دیگر از این کارها نکند غیرازآن چیزهایی که می‌خواهد به دست بیاورد واقعاً شهامت می‌خواهد باید پایش بایستد. به نظر من از امروز باید جبران خسارت را آغاز کند و کسانی که در دوران تاریکی آزرده‌ایم. مادر، پدر، فرزند و...

من می‌خواهم تغییر کنم و کسی شوم که مادر و همسرم به من افتخار کنند. دعای زن و مادر پشت هر مردی که باشد موفق می‌شوند. به‌شرط اینکه واقعاً دلشان را به دست آورده باشید که دلشان بیاید تا برای تو دعا کنند.

در خانه جبران خسارت می‌کنم برای خودم و برای حال خودم. هم‌سفر واقعاً صبور است. اگر صبور نبود الآن امروز اینجا نبود.

یک‌چیز جالب اینکه شعبه سمنان را هم‌سفران راه‌اندازی کردند. همان اول خانم همتی، خودم بعد در ادامه خانم حافظی، خانم مریم، خانم سمانه آمدند بعداً مسافران آمدند. هم‌سفر 3 سالی یا چهار سال می‌آید اما مسافرش نمی‌آید. برای چه می‌آید؟ برای بزرگ‌ترین هدف زندگی‌اش می‌آید. بزرگ‌ترین هدف زندگی یک زن چیست؟ پسرش و همسرش و جگرگوشه‌اش است.

می‌آید خوب می‌شود و می‌گوید حالا بروم؟ ما باهم تفاهم نداریم. طلاق. تاریکی‌ها و بدبختی‌ها مال هم‌سفر بدبختت بود یا مادر.

من آمده‌ام تغییر کنم و تبدیل به فردی شوم که قبلاً نبوده‌ام. مصرف‌کننده‌ای بودم که قبلاً هیچ‌کس من را دوست نداشت. مطمئن باشید اگر قدر هم‌سفرانتان را بدانید نه پر رو می‌شوند و نه طلبکار. بیشتر شمارا دوست دارند و خاطر شمارا خواهند داشت تا زندگی به نحو احسن و مطلوب پیش برود.

امیدوارم که همه شما موفق باشید.

یک نکته که هم‌سفران خواستند یادآوری شود اینکه سیگار.

درست است که اعتیاد شما درمان قطعی شده است اما مصرف سیگار همان‌طور که تأثیر روی شبه افیونی شما می‌گذارد سلامتی شما را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای بقاء سلامتی خودتان باید سیگار را هم درمان کنید. شما آمدید که دارید درست می‌کنید قضیه سیگار را هم حل کنید.

جشن روز همسفر به روایت تصویر......

منبع؛ وبلاگ همسفران نمایندگی سمنان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب Share
مرتبط با: همسفران ...، گزارش تصویری ...،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر هاجر شعبه بهشهر شنبه 27 آذر 1395 19:28
باسلام تبریک خدمت همسفران شعبه سمنان
مسافرحمید بهشهر جمعه 26 آذر 1395 17:34
ّتبریک همسفران جشنتان مبارک تشکروتبریک خانم کریمپور اسییتانت بهشهر که زحمت میکشندازسمنان به اینجامیایند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات